Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   293 / 1679
(#) Doncso válasza mathe hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Nem, félreértesz, pont az lenne benne a szép, hogy nem gépmunka hanem kézzel faragott ügyetlen fakarika szépen csiszolva, de ha nagyon szabályosat akarsz akkor fogj egy valamirevaló lapát vagy seprűnyelet (attól függ mekkora gomb kell) és vágj egy karikát a végéből, szépen csiszold meg, fúrj bele félig egy lukat, lakkozd le, esetleg fűrésszel bele vághatsz egy vonalat hogy lásd a poti állását és nyomd rá a potira.
Mit szólsz?
(#) Doncso hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Jah, most olvasom hogy ezt már írták előttem , akkor nem az én ötletem. Nem baj.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Bennem ugyanilyen dallamod szóltak, amikor először megláttam, majd amikor elolvastam az írást is. Kicsit én is átéreztem.
(#) M.Béla válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Hy!

Minden elismerésem,ez nagyon komoly,ügyes vagy.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Korábban közöltem már a propelleres órámat és nem sok hiányzik, picit finomítok a progin meg a mechanikán és kész is

csatolok egy két képet hogy is vetít
(#) mathe válasza hapro hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 

Amúgy azért is lett ilyen natúr fadoboz, mert ilyenek a bútorjai a szobában, aztán tökjól oda illik.
A gombra meg köszi az ötleteket!

És amúgy a Frill mélyládája nagyon profi munka

zsuscsinyo propeller órája is tök jól néz ki, már én is gondoltam rá, hogy kéne csinálni valami ilyesmit...
(#) Frillsp hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
köszi mindenkinek!
amúgy tényleg jó az óra!
én is játszottam régen a ledekkel,bicikli kerékre tettem fel!mikor gyorsan mentem akkor olyan volt mintha teljes kőrben világítana!haverral meg azon eszeltünk hogy ugy kellene megcsinálni,hogy mikor megyek akkor irjon ki valamit, de hát ki az ördög hajt olyan gyorsan?!
Mathe hifije is nagyon tetszik!
jó benne a famunka! amúgy asztalos vok és hangszórókat építek hobbiból vagyis fából!!
itt a bringa (amúgy 18évesen bohóckodtam vele azért este néztek ám hogy mi a rák van!!!

bico.jpg
    
(#) Frankye válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Jó láthatóságot biztosító bicikli! ) Nagyon jó! Van egyfajta feelingje, de tetszik!
(#) gyerek67 válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Bocs, de ezért nem büntethet meg a rendőr?
(#) lidi válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Szrintem örül neki, hogy ez legalább ki van világítva Nagyon jól néz ki ! Amúgy hogy lett megoldva ledek áramellátása ?
(#) Frillsp válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
faluban nem gáz!
(#) Frillsp válasza lidi hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
köszi!
hát ja rendesen ki van világítva!
simán csak a tengőre lett felfogatva 2db cerkaellem tokban!
(#) lidi válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Hmm, másnak is eszébejutott: Spoke Pov
(#) MolnarG válasza lidi hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Hát ez nagyon bejön. Ha nagy leszek csinálok egyet
(#) dvdlemez hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
hy
szasztok

lenne ezel a fet hid kapcsolásal kérdésem hogy eletros szakértöi szemel láttok e benne hibát ?
  1. http://kepfeltoltes.hu/080912/fethid2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

én nemvágom anyira az eletrot de ezt tuttam több ilyesmi rajzrol lekövetkeztetésböl öszehozni!
késöbbre tervezek bele rövidzár védelmet is !
az optorész nagyfeszültségü vezérléshez van ott a kapcsiba majd!
szoval várom a hibba jelentéseket hogy mi is van ezem elkötve

(#) Attila86 válasza dvdlemez hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Fórumszabályzat, nagybetű, kötőjel, helyesírás, URL-gomb, rossz topic...
(#) Attila86 hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
A készülő labortápom A-paneljének első tesztpéldánya; a
Skori-féle rezonáns táp:
Kép1
Kép2

600W kimenő teljesítmény.

Üdv.!
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 

Már várom a legújabb írásod!
Ami nekem az óra az neked a tápegység. Mindenkinek megvan a maga keresztje...
(#) Petroimro válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Grat! Már régóta kíváncsi voltam rá, hogy milyen lesz
(#) mrex hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Hehe végre kész a nyáksütőm holnap próba mamár késő van, és még csavarozni is kell.Bár még a nyomás mérésére el kell lopni az Asszony digitális mérlegét
(#) szabi83 válasza mrex hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Gratulálok, szép hasonlóhoz gyűjtöm az alu-t
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Én is kiváncsian várom.
(#) lidi válasza mrex hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
huhh, ebben aztán van anyag. De mit is fog ez sütni ? Műnyómós nyákkészítés ? Vagy többrétegű panelek lesznek összelaminálva ? És abban a bemarásban fűtőszál van ?
(#) mrex válasza lidi hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Ez egy hőprés vasalásos technikához egy és kétoldalas nyákhoz is pcb oldalán meg van a pontos technológia. videotutorialban. Engem meggyőzött. A bemarás felül csak karcolva van hogy a fűtőszál alakja mérete megmaradjon és hogy holnap mikor összecsavarzom ne fúrjam el. Na a háttérben van egy azok közül a hangfalak közül aminel a modelljét egyszer átküldtem még télen .csak Műhely kivitel de hamarosan de erről később.....
(#) Moszkvai hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Hangfal az érdekel majd nagyon :finom:
(#) mrex válasza lidi hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Kész a kütyü és az első sütés is sztem 98% lett.
De döntsétek el
Nyák:Quad405 mÉRET 102X122mm
kicsi hiba még van de ez nem probléma.
A vezérlés sajna nem publikus.
Annyit róla hogy a beállított hőmérsékletet is és az aktuálisat is kijelzi. és időzíthető.
PIC-es emberkéknek nem hiszem hogy nagy feladat lenne.
180°c+-1°c toleranciával képes tartani.
Mindenkinek ajánlom.
(#) Attila86 válasza mrex hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Idézet:
„sztem 98% lett”

Ne haragudj, de szerintem nagyon nem!
Én szoktam elrontani nyákokat de ilyen silányat még sosem sikerült vasalnom.
Nagyon kíváncsi voltam rá hogy milyen eredménye lesz ennek a szerkentyűnek, mert hasonlón már én is gondolkoztam. De féltem hogy a két lap összenyomása nem lesz megfelelő (egyenletes, elegendő mértékű...) és ezért nem akartam hiába építeni ilyet. De ha ez most neked összejött volna, akkor igen erősen meggondoltam volna hogy belevágok egy hasonló cucc elkészítésébe.

De sajnos a nyákodon szépen látszik mindaz, amitől féltem: néhol kisebb a nyomóerő, néhol nagyobb. Emiatt pár helyen nem olvadt át rendesen a tinta, és egy csomó részen pedig a túl nagy nyomóerő miatt szétlapult a tinta. Ezek mellett van még pár hiba, amit feltételeztem hogy jelentkezni fog.

Úgyhogy maradok a jól bevált vasalónál.

Megjegyzem, hogy lehet kapni szétnyitható, kétoldalas palacsintasütőt. Ezzel szerintem sok mechanikázást megúszik az ember...

Üdv.!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Maga az eszköz amit építettél egyébként nagyon szuperül néz ki, bárcsak nekem lenne néha ennyi türelmem a mechanikával foglalkozni.
(#) yagi válasza mrex hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Sajnos egyet értek attila86 hozzászólásával, bár én fotózással készítem a nyákjaimat, de ha elcseszek valamit akkor néz valahogy úgy ki mint a tied,Gondolom azért ha tovább próbálkozol, finomítassz a dolgokon lesz ez jobb is!
(#) Steve válasza mrex hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Rakj a sütő fémlapokra 1mm-es teflon, vagy szilikon lapot, ez felveszi az egyenetlenségeket. Jobb lesz a végeredmény.
Következő: »»   293 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem