Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés
 
Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 30
(#) prst14 válasza Mickey5 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
512 LED...hmm ,hát forrasztani tuti megtanulsz
(#) noge hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
:p hát még én ha egyszer sikerül kitalálni hogy vezéreljek 12*12*12 ledet
(#) WaRL0 hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Sziasztok
En szeretnek csinalni egy 4*4*4-eset .
Nem tudna nekem valaki ehhez nyak r.,kapcsolasi r,.programot adni?

Koszonom

WaRL0
(#) GurgaPeti hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Pár hónapja már meg akartam építeni, de pénzem sose volt rá. Kibuliztam, hogy suliba megépíthessük.
Aki meg akarja nézni jöjjön el a tatabányai pályaválasztási kiállításra jövő hét szerdától szombatig ott leszünk.

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) GurgaPeti hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Inkább így, mert a képfeltöltés.hu éppen döglődik.
(#) noge hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Ez nem semmi Ilyenkor örülök hogy elektronikával foglalkozó suliba járok... majd magyarázom a tanárnak h rakjunk össze egyet
(#) googa válasza GurgaPeti hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Ez 8x8x8 LED, vagyis 512db? Ezek egyszínű LED-ek ugye? Mert, ha RGB ledek lennének, akkor sejteném mire kell a felsőoktatásban résztvevőknek tandíjjat befizetni Milyen PIC fogja meghajtani őket? Multiplexeléssel lesz megoldva? egyébként már így is jól néz ki. Videót meg kérünk szépen! Gratula

Azt hittem egyesével is meg lehet őket villantani, de úgy látom nem...de attól még tetszik.
(#) Mickey5 válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
WaRL0!
Olvass vissza egy kicsit! Mindössze 5 oldal! Az nem olyan sok!
Az előző hozzászólásokban megtalálod a címet, ahol részletes leírást kapsz a 4x4x4-esre.
De különben a gugli Neked is barátod! Írd be: 3d+led+cube. Annyi találatot kapsz, hogy csak győzd átböngészni. 2x2x2-től a 10x10x10-ig bármit megépíthetsz, csak idő és pénz kérdése.
Én már elkezdtem a 4x4x4-es építését. Néhány napon belül felteszem valahova a képeket és a tapasztalatokat. Arról majd Téged is értesítelek.
(#) GurgaPeti válasza googa hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
8 síkra van osztva és úgy van multiplexelve, semmilyen pic nem lesz benne, mert avr-el lesz csinálva(atmega32), és sima kék leddel így is 27000 volt csak a led.

Ja és a képen ösze van kötve a tesztelés kedvéért, azért világít egyszerre egy oszlop.
(#) noge hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Nos hát annyi biztos hogy nem olcsó Viszont van piros led nagyon olcsón így szerintem én abból fogom csinálni az elsőt. Az életcélom viszont az rgb lesz
(#) googa válasza GurgaPeti hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Tehát, gyakorlatilag minden egyes LED-et külön tudsz kapcsolni? Vagy csak emeletenként valamelyik sort, vagy oszlopot?
Ebben már térben meg tudsz jeleníteni egy karaktert (betüt, számot) csak elég messziről kell nézni, hogy szép legyen. Mar-Ha-Jó!!!
(#) noge hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
gyakorlatilag külön lehet mindet vezérelni. Csak azt nem tudom ha több ledet akarok vezérelni hogy bővítsem az áramkört.
(#) Moderátor hozzászólása noge hozzászólására (») Szept 29, 2008
 
Lehet, hogy meg kéne tanulnod használni a Válasz gomb használatát itt az oldalon?
(#) noge válasza (») Szept 29, 2008 /
 
elnézést!
(#) googa válasza noge hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Én meg amúgy is GurgaPetit kérdeztem, asszem...
(#) GurgaPeti válasza googa hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Hello, minden led külön kapcsolható, de mégsem világítanak egszerre, mindíg csak 1 sík világít, de olyan gyorsan kapcsolgatok a síkok között, hogy - na gondolom érthető. Bármit ki lehet rajta írni, vagy megjeleníteni, csak programozni kell tudni

A vezérlőre van kötve 8 latch, amikbe betöltöm a biteket, majd a következő síkban újra és újra.
Remélem péntekre már videót is tudok mutatni.
(#) googa válasza GurgaPeti hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Én nagyon várom! Azt hiszem egy 4x4x4-be én is belevágok, ha kész a riasztóm...
(#) Mickey5 válasza googa hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Én már bele is vágtam!
Bár a postásra még várni kell néhány napot, addig elkészítettem a LED-ek forrasztásához a sablont és már tervezem az univ-NYÁK huzalozását. Itt van róla két kép.
De ha valakit bővebben érdekel, az utánépítés összes lépését részletesen leírom itt. Ugyanis itt van 500 MB szabad helyem, felrakhatok akármilyen képet. A kepfeltoltes.hu pedig mostanában elég gyengén működik.
Ja és még valami! Engem nagyon zavarnak a reklámok. Ha Téged is, akkor használj Firefoxot, majd a hivatkozott lapon kattints a Home gombra, a Home oldalon szintén a Home gombra és voila: eltűnik a reklám! Ezután már nyugodtan olvasgathatod a LED Cube leírását.
(#) noge válasza Mickey5 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Nem rossz.
(#) GurgaPeti hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Néhány új kép, már a panelt csináljuk, holnapra kész lesz, és talán már 1-2 ledet fel is vilantunk próba képpen.
(#) googa válasza Mickey5 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Jó lesz, ha egyszer elindul A reklámok eltüntetésért fizethetsz. Nem nagy összeg, éves kb 1500, vagy ilyesmi...
(#) Mickey5 válasza googa hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Sajnos egy picit több: 4990+ÁFA. Még átgondolom, de kösz, hogy szóltál!
Bocs az off-ért!
(#) Mickey5 válasza GurgaPeti hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Ügyes! Csak így tovább!
(#) noge válasza GurgaPeti hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szép precíz NYÁK! Ügyesek vagytok...
(#) GurgaPeti válasza noge hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Íme, ma sem unatkoztunk.
Egyébként az ilyen nagyobb kockákat mindenki gondolja meg jól, mert nemcsak, hogy drága, de 1 hete dolgozik rajta 2-3 ember napi 6-7 órában.
És még semmilyen programot nem írtam rá.

Bővebben: Link
(#) noge válasza GurgaPeti hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
De király Szerintem megéri....
(#) instantwater válasza Mickey5 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
2-3000 ért SAJÁT DOMAINT kapsz. nehogy fizess ennyit reklámmentesítésért.
(#) googa válasza GurgaPeti hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
A mikrovezérlőn kívül milyen IC-ket használtok? Ami középen van, az mi és amik a panel szélén vannak azok mik? Megnéztem a videót, hagytam commentet.
A panel melyik technikával készült?
(#) instantwater válasza GurgaPeti hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
príma.
azt még áruld el légyszíves, hogy szintet hogy választasz? mármint led szintet? az csak simán fel lesz vezetékezve?
(#) GurgaPeti válasza instantwater hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Hello, nos, ha a síkokra gondolsz akkor igen simán 8 vezeték el fog még férni rajta valahol.

A közepén 1 demultiplexer ic van azért kell, mert nincs már elég láb a vezérlőn, és így softweare-ben is egyszerűsödik, mert nem kell biteket kapcsolgatni, hanem csak egy számot kell kiírni a portra.

A szélén latch-ok vannak, ezek átmeneti tárolók, 1 síkra vonatkozó képet tudnak tárolni, és a panelon jól látható 8 bites párhuzamos buszon keresztül vannak beállítva.

A vezérlő panelját fényképezéssel csináltuk, de kár volt, szerintem nem lett valami jo.(mondjuk lehet hogy a 2004-ben lejárt szavatosságú fotolakk is közrejátszott)
A kocka alapját pedig már otthon vasaltam.
Következő: »»   3 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem