Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   302 / 1680
(#) troby hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
Helló!
Csináltam egy füles erősitőt ami mellé még egy miki előerősitőt is tettem, gondoltam kedv csinálónak felrakok egy képet!
Üdv Robi
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Nagyon szépek lettek!
Látom, a fényképezéshez is van érzéked!
(#) hapro válasza troby hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
ez nekem tetszik.
(#) gtk válasza troby hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Szep
(#) Zenner hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Ahogy ígértem itt vannak a képek a dobozolt erősítőről
ugyan még félkész állapotban van(a ventilátornak kell még a táp) de nekem már így is tetszik

szerintem képek lesznek még!
(#) Zenner válasza Zenner hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
És még néhány.....
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Fuu vazz, vaddisznó lett!! Főleg a poti gomb állat
(#) Moszkvai hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Ezt szó szerint építettem.
Kőműves kalapács,kanál,fandli. :zavart1:

Kép 070.jpg
    
(#) Doncso válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Hát kreativitásod az van!!! Meg kell hagyni a kivitelezés sem rossz!!
GRAT!!!
(#) gulyi88 válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
nekem egy kicsit fotosopolásnak tűnik a kép, de ha valóban falaztad, akkor grat hozzá! csá
(#) hapro válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Na ez nem fog rezonálni...
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Hehe Köszi!

Nekem is tetszik a forgatógomb
én csináltam bontott kazetta deck ékszíj tárcsából és
popszegecs szárából
(#) dbase hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Mivel nincs Ki mit átépített, ezért ide rakom be az akku töltőm. 100ft ot költöttem még rá, így tud még 4 ceruza akku helyett 4 mikroceruza akkut is tölteni, de nem egyidőben! És kétoldalas ragasztóval rögzítettem.

töltő.jpg
    
(#) Doncso válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
És milyen a hangja??
(#) Istike88 válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
ne haragudj de nekem is bűvészkedésnek tűnik. ugyanis nem vet a szekrény árnyékot a mélysugárzóra. bocsi de ezt látom. ha nem így van akkor nem szóltam
üdv
(#) zenetom válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Ez bizony képszerkesztővel megvan buherálva!
(#) Zoli_bácsi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Egyszerű a titok. Készíteni kell egy mási képet, másik szögből. Mondjuk közelit és felülről, vagy alsó gépállás, enxhén részútos beállítással.

Üdv!
(#) Szebence hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Sziasztok!


Másfél év után végre sikerült 99%-osan összerakni a barátommal, közösen épített Audio Spektrum Analizátort, melynek a kapcsolási rajzát BSS-ről szedtük. Azért 98% mert még egy kivezérlés-jelző felrögzítését meg kell csinálnom és a dobozban a sorkapocs helyett biztosítéktartó megy és onnan megy majd szét a feszültség ahova kell. Jah és még a két potira tekerőt kell esztergáltatnom.
Nekem ez nagyon fontos, mert ez életem első komoly (és nem komoly) alkotása, igaz, amit én csináltam azt bárki megcsinálta volna, a fő érdem a barátomé!
2x8 sávot tud - sztereó - 28; 63; 160; 400Hz, 1; 2,5; 6,3; és 16KHz-es frekvenciákat mutatja, összesen 192 led.
Próbáltuk minnél precizebben megépíteni, rengeteg buktatói voltak, amikre már cska akkor jöttünk rá, amikor már félig, vagy teljesen készen volt valami. Például a kivezérlés-jelzőnél 10 panel már kész volt, mikor észrevettük, hogy a ledek furatait 90 fokkal el kell forgatni, mert csak úgy lehet majd a ledek lábait 90-ban meghajlítgatni. Vagy például a 16 panelhez, hogyan vezessük el a tápfeszültséget kérdése... az is csak harmadjára lett jó, kellően vastag és viszonylag normálisan ellettek vezetve a kábelek.
A nyákok megtervezése sem lehetett piskóta feladat és maga a doboz sem, amit barátom csinált (In1ruder) autocad-ben. Ezúton is szeretném nagyon megköszönni a segítségét, mert ez a project nélüle nem jöhetett volna létre!

Az áramköröket egy számítógépes táp látja el. A doboz hátulján 4db (2pár) RCA csatlakozó és egy 6,3mm-es jack aljzat található meg.
(Két pár RCA, mert egyben ez egy elosztó is, RCA-n keresztül sorbaköthető)

Itt szeretném még megköszönni jópár ember segítségét, akik mindig rendelkezésemre álltak, amikor segítségre volt szükségem. Továbbá a lézeres CNC marást is külön köszönöm és a dobozhoz az alu merevítők legyártását is. (Egy másik helyről )


Pár "műszaki adat" a számk kedvéért:

1 kivezérlésjelző:

1db ellenállás
1db potméter
1db UAA180 IC
12db led

Ez 47 forrasztást jelent panelenként, 16x47= 752
A sávszűrőn, ami valamivel kisebb mint egy A4-es lap kicsivel több forrasztás található, de durván 1500. És ezek már csak a hibátlan darabok.


Íme pár kép és videó az elkészült készülékről:

A videó nem úgy sikerült mint ahogy elvártam volna magamtól, ugyanis technikai problémák léptek fel és a 30 perces videószerkesztésből egy 5 órás rémálom vált. (Kifagyott a progi, megtelt a memória, kevés volt a processzor.) Utólag láttam dolgokat, amiket már most máshogy csinálnék, kihagynám belőle, de már nem akarok vele szenvedni.

Mind a három videó ugyanaz, a zene más alatta, kinek mi jön be... (A zenével nincs összhangban a képi megjelenés)

Választék:

Linkin Park - Crawling
DJ Tiesto - Traffic
DJ Tiesto feat maxi jazz-dance4life


Bővebben: Link
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
És még 4 db kép.....
(#) Tomi20 válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Engedd meg, had gratuláljak, minden elismerésem a tiétek. Tényleg nagyon jól néz ki, igényesen meg van építve, remélem még sok ehhez hasonló fog készülni.
(#) vtsoftware válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Te, ez nagyon tök jól néz ki!!!
Grati hozzá nagyon jó lett...
(#) Szebence válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, a barátom nevében is!!
(#) Doncso válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Ez gyönyörű igényes munka, szinte mint a gyári!!!! GRAT!!!!
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Gratula!
Minden elismerésem! :kalap:
(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Üdv.!
A jútyúbos videókon a zene nincs ritmusban a kijelzéssel! Ez rengeteget dobna a videókon!


Én is kedvet kaptam hogy videót mutassak a spektrum analizátoromról:
Cameo - Word Up
Brookly Bounce - Overbass
És van egy GIF-em is, csomót dolgoztam rajta.

(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Áh, egyszer nekem is kell majd építsek egy ilyen, nagyon mutatós! GRAT neked is!!!!
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Igen, tudom, tervbe van véve, hogy csinálok egy olyat is, csak így is a videót csak úgy sikerült megcsinálnom, hogy ha összeakartam vágni 5 db-ot azt nem csinálhattam egyszerre...

Először az 1. és a 2. videót keleltt egy videóvá alakítani, aztán ezt a 3. videóval és így továb.. aztán jött a feliratozás és legvégül a zene.
Ez a 4,5 éves gépem miatt van, amibe kevés a ram, kicsi a proci, stb... De lehet tudok laptopot kölcsönkérni és összedobni egy videót, ahol ritmusra megy


A tiéd is jó lett, grat!
(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Húú bocsi, de a tiédet eddig meg se dicsértem. Jó lett, grat.!

A videó vágással én is megszenvedtem, mert a fényképezőgép amivel felvettem a videót, sajnos hangot nem tud rögzíteni. Így a hangot utólag vágtam rá.
Én a Cyberlink PowerDirector 7-et használtam.
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
A módokat, azkat te állítod? Mármint, hogy telibe jelenjen meg, vagy csak a maximális értékhez tartozó led?

ui.: Köszi : )


Én is külön fogom rátenni a videóra a hangot, de szerintem teljesen új videót álíltok össze, mert nekem az a rész nem tetszik ami közvetlen a képek után jön, amikor teljes sötétség van a háttérben...
Amúgy én Ulead video Studio-t használtam, de egyel régebbi változatát kell majd megkeresnem, mert akkor az volt az ami tökéletesen futott, mert régen rengeteg videót vágtam. Sok frag-movie a játékos korszakomból
(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Igen, azt én állítom egy kis kapcsolóval a nyákon. Kicsit bele is lóg az ujjam a képbe amikor átkapcsolom.
Következő: »»   302 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem