Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés
 
Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 30
(#) instantwater válasza GurgaPeti hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
74hct573:elég drága. +10 ft ért ULN2803 at kapok, azt ráteszem 595 re aztán kész. szerintem így fogom megsinálni.
vagy ez a 573 tuti elbírja a 8 ledet????????
(#) GurgaPeti válasza instantwater hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
100% természetesen a 240ohm-os ellenálláson keresztül
(#) prst14 válasza Mickey5 hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
így van ,én először egy sima LED kockát szeretnék ,4*4*4 be ami működik is
(#) instantwater válasza GurgaPeti hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
megjött TI bácsiéktól 10 db ULN2803AN Darlington Transistor Array. Most mitévő legyek?
Szeirntem veszek 595 öket, elé a 2803 at aztán mehet.
(#) Tetye válasza prst14 hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
hali!
amit Mickey5 linkelt be a 3. oldalon tök jol megy nagyon zsir
(#) Mickey5 válasza prst14 hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Na akkor lássuk a medvét!
Hosszas szenvedés után összeállt végre a panel terve. Mellékelem a SprintLayout tervet egy .pdf doksiban. A programban ellenőrizve úgy tűnik, hogy minden a helyén van. De amint látjátok, eléggé zsúfolt lett. Lesz egy kis munka a forrasztással. Nekem sajnos nincs olyan jó kis csapatom, mint Gurga Petinek, így biztosan eltelik néhány nap, mire a kész panelről tehetek fel képet.
Ja és persze telhetelen is vagyok: nem érem be annyival, hogy összehoztam egy 10x10-es panel két oldalán. Az 5V-os tápba szeretnék még egy Graetz-hidat is becsempészni a biztonság kedvéért. Szóval az a rész még változhat!!!
Mára ennyi, mert igen hosszú napom volt. Úgyhogy most megyek a töltőre. Sziasztok!
(#) Mickey5 válasza Mickey5 hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Nehogy valaki ennek alapján hozzákezdjen építeni!
Tegnap, több órányi munka árán rájöttem, hogy ez így nem lesz jó. Ma megszületett a 2.0-ás verzió a rajzból. Már építem a vezérlőt (időközben ugyanis megérkeztek az alkatrészek). További infót csak akkor teszek fel, ha már működik a szerkezet.
(#) instantwater hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Amúgy a74HC, 74HCT, 74LS között mi a különbség?
(#) Mickey5 válasza instantwater hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Ha megnézed a mellékelt .pdf második oldalát, a következőket írja (kissé szabad fordításban): a HCT család kombinálja a CMOS IC-k alacsony fogyasztását a Schottky LSTTL hatékonyságával (teljesítményével). A család kompatibilis a 74-es sorozat lábkiosztásával és funkcióival.
Egyébként gugliban ez volt a legelső találat, amikor beírtam, hogy
Idézet:
„74hct+datasheet”
. Ezt Te is megteheted (megtehetnéd!) bármikor!

74HCT.pdf
    
(#) geri303 válasza Mickey5 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Nah hy mindenki,
láttam hogy itt LED cube-bal foglalkoztok.
Nekem is most készült el egy, amint van időm lesz róla részletesebb leírás is.
Bővebben: Link
A projectben van leírás, bővülgetve.
A letöltésekben pedig videó róla.

PIC-cel van elkészítve.
(#) geri303 válasza geri303 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Elfelejtettem: 5x5x5-ös a kocka víztiszta piros LEDekből van, nem utánépített, a vezérlő teljesen saját. Bocs hogy külön ment de nem enged már módosítani
(#) instantwater hozzászólása Okt 14, 2008 /
 
lehet hogy hülye kérdés, de akkor világít egy led amikor az oszlop 1 et kap, az emelet meg 0 t?
tehát ha én minden emeletre kiírok 1 et meg minden oszlopr is akor nem megy egyik led sem, mert egy potencáélon vannak. jól gondolom???
(#) instantwater hozzászólása Okt 14, 2008 /
 
Találtam a TI nél LED vezérlőt.
TLC5917 - 8-Bit Constant-Current LED Sink Driver
Ha ezt használom, akkor nem kell se 74HC595 se ULN2803 se ellenállás??? mert az nagyon jó lenne.
Köszi előre is a válaszokat.
(#) geri303 válasza instantwater hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Ahogy mondod instantvíz, ezzel lehet elérni hogy a LED-eket egyesével lehessen vezérelni.
Az IC-t nem ismerem sry, majd megnézem.
(#) instantwater válasza geri303 hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
köszi. akkor tehát ha csak 1 ledet nézünk akkor a register(vagy PIC) láb 1 es állapota a táp + nak a 0 állapota a táp - nak felel meg?


amúgy a kocka "emeleteihez" kell tranzisztor? vagy csak simán nyomjak rá egy olyan registert amivel az oszlopokat vezérlem majd? csak mert a led MÁTRIX (2D) nél láttam, hogy kell.
(#) instantwater válasza instantwater hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
bocs nem a led mátrixnál hanem itt
(#) geri303 válasza instantwater hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Kell mindenképp tranzisztor, mert ha pl: az összes LED világít az nálam épp 25x20=500mA annyit a legtöbb IC nem bír el, főleg nem a regiszterek. Maximum a meghajtó IC pl:ULN ami bírja ezt. Érdemes mondjuk egy 2N2222 (nálam ezek vannak) vagy valamelyik BD ha nagyobb teljesítmény kell. A LEDek áramától függően. Vedd azt hogy mindegyik kap vezérlést. Remélem segítettem. Ha van még kérdés nyugodtan.
(#) instantwater hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
ULN ből van 20 db itthon akkor azal csinálom.
Tehát akkor csak az emelet vezérléshez kell? vagy az oszlop vezérléshez is?
(#) geri303 válasza instantwater hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Az emeletvezérléshez kell,
ha a regiszter kimenetei meg tudnak hajtani egy egy ledet akkor az oszlopvezérléshez nem kell.
(#) instantwater válasza geri303 hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
az 595 elvileg 35mA t bír pinenként
(#) instantwater válasza geri303 hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
ULN2803 valóvan elbír 500mA t ami a 4x4x4 es kockához egy 4x4 es emeletre 320mA t simán elbír. de mi van ha én mondjuk 8x8x8 ast akarok? annál 8x8 as emeletre már 1.280 mA jut. ahoz már erősen tranzisztor kell
(#) geri303 válasza instantwater hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Hát igen oda már vmi erősebb dolog kell vmi tranyó lehet nem ártana. De a 4x4x4 eshez bőven elég az ULN is. Sok sikert hozzá.
(#) instantwater válasza geri303 hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Most rendeltem 100 db ledet.
Az FT245R el pedig az a helyzet, hogy a soselektronikánál a legolcsóbb, de minimum 5000 Ft ért kell rendelni, annyiért pedig nem szeretnék, mert nem szeretnék onnan mást. Rendel valaki mostanság 5000 körül soselektronikából?
(#) KillCool válasza instantwater hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
vegyél fel msnre
cím: kassaikukachellobello.hu
(#) instantwater hozzászólása Okt 18, 2008 /
 
Köszi. Ha minden igaz, még ma megkapom. Sikerült egy ismerőssel megboltolni.
Azért köszi.



nah, megkaptam. hát a fényképen 5x nagyobbnak látszott.
Van valakinek valami ötlete a házi panelra forrasztáshoz?
(#) instantwater hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
ami edig megvan:
FT245RL
100db 3mm es piros led (postán)
10db 6N137 opto (postán)
már csak ellenállások kellenek, meg pár kondi a FT245RL hez, aztán már csak forrasztani meg programozni kell. (ja meg kell pár 74HC595, de lehet hogy a belinkelt led vezérlővel sikerül megoldani, és akkor nem kell 595)
(#) instantwater hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
TLC5917 - 8-Bit Constant-Current LED Sink Driver
Már belinkeltem egyszer.
Van a datasheetben képlet, ami alapján levezettem hogy 20mA os kimenethez 62,5ohmos ellenállás kell az IC nek. Namármost ilyen tuti hogy egen földön nincs. mi a legközelebb eső kapható ellenállás?

Ha esetleg valakit érdekel a képlet levezetés :
0,020A=(1,25V/Rext)*15
0,020A=(15*1,25V)/(15*Rext)
0,020A=18,75V/(15*Rext)
0,020A=18,75V/(15*Rext)
0,020A*15*Rext=18,75V
Rext=18,75V/(0,020A*15)
Rext=18,75V/0,3A
Rext=62,5R



ui:az FT245 már össze van rakva, működik királyul
(#) instantwater hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
(#) geri303 válasza instantwater hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Ez a forrasztás nem gyenge
(#) instantwater válasza geri303 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
köszi.
Wellerben túl vastag volt a hegy, ezért a "piros vezetékes" felét csináltam csak azzal (csak azért piros, mert ilyen volt az első szál vezeték a 80 eres IDE kábelben), a másik felét pillanatforrasztóval egy preparált heggyel ami úgy néz ki, hogy nem hagyományos hegy, hanem a hegyre van rátekerve egy drót, ami hegyesre van csinálva.tehát simán pontosan tudtam vele forrasztani a lábakat. a hűtést úgy oldottam meg, ogy befogtam fogóba, hogy megálljon függőlegesen, hgy hozzáférjek a lábakhoz, és 80 eres vinyó kábelt vágtam szét a lábak bekötéséhez. addig hült a chip amig a következő láb drótját vágtam.


ja, és minden második lábat tűvel felgörbítettem, illetve picit legörbítettem. így 2x esére nőtt a hely a lábak közt. féltem is hogy letörnek, de nem. működik királyul.
Következő: »»   5 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem