Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   10 / 67
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Ja értem ,Csak az egyik irányban jelez ki és visszafutásnál semmi. Most jövök a kertből,csupa sár vagyok (kirepült a vinyóval a híd áramkör is.)Valószinüleg tranyót kell cserélnem a lemosás után. Édesanyám lestoppizta a neo mágneseket tűtartónak.Kezd olyan érzésem lenni, hogyha ekkora freki kell a karhossz megintcsak nem rövidíthető, akkor zajos lessz és nemfogom szeretni mint a propellt.
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Ne aggódj! Nem fog zajos lenni a szerkezet. De kell majd egy masszív talpazat, hogy ne kezdjen el lerezegni az asztalról... Egyébként, pont az benne a vozó tulajdonság, hogy nem zajos, nagyon csenben dolgozik.
Az egyik fürészlap derékba tört az előbb, kb. 3 napi rezgetés után (60Hz-en). Jobb anyagokat kell majd találni ezeknél a bil... acéloknál.
Szia.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Uraim !! Jöhet a PIC program lehetőleg 16f628A procira .

DSCF0148.JPG
    
(#) mex válasza pittyu hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Tényleg nagyon jól haladsz! Gratula! Sajna még hozzá sem fogtam.....
(#) pittyu válasza mex hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Á dehogy haladok. Holnap acéllemez szerző körút lessz, mert most drótból van duplán , de így bennevan egy kis oldalairányú mozgás. Meg régen biztosan volt nekedis ojan rossz fényképeződ , ami kevés fénynél így összemosott. A talpat ami fogja a lemezt jól ,erősen kell megcsinálni ne lazuljon le.Most az alsó " null ponttól " 21 cm az összhossz--elég lessz ??
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szia Pittyu!
A 210mm hossz "rugóstól" elég lesz! Ha legalább 65-75fok a kitérés, be is fog férni a kijelzés összes karaktere. Innen már csak egy lépés lenne...
- Tegnap az a rugólemez nem is derékban tört el, hanem tőben, az alsó rögzítési ponton. Kezdem megérteni miért is olyan "trapéz" az eredeti formája.
Szia.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ha valakit érdekel a rugólemez alakja szívesen lekattintom és beméretezem..

üdv!
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Csináld meg, nagyon jó lesz a pontosításhoz!
A lemezvastagságot is jó lenne tudni.
Zoly! Még egy fontos adatot nézz meg a lengőn: Mekkora szöget zár be a kitérés, és mekkorát hasznosít ebből a kijelzésre.
Szia.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Hazaszaladtam megnézni, de eltört az egyik drót.
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Megjött az egyik kis Neodímium mágnesem, csak 250Ft áron! Várom a többit is, hisz azokban már vannak jóval nagyobbak is.
Melyik "drót" tört el, a rugó? Ha a rugó, akkor az hol tört?
Egy kép a mágnesről. Elírtam a nevét, bocs.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
KB 1mm es acéldrótból csináltan hosszúszárú "U" alakot lemez helyett, éstőben tört mint neked.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Nos vettem gittelő lemezeket , ez tünik a legjobbak. ki is faragtam egy próbát.Ha jó a tolómérőm akkor 0.3 mm vastag.És a drót ahol tört.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Az új lemezkarral nemvolt jó a régi mágnes((???)) Most kiváncsi vagyok meddig birja .
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Na ezzel nagyot szívok.!! Ti ne igy csináljátok !!

DSCF0165.JPG
    
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia Pittyu!
A kijelzőt én igy csináltam hagyományos 3mm tisztafényű vörös LED-ekből. Ha lenne SMD LED-em, akkor teljesen egymás mellé forrasztanám őket.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Folytattam a továbbépítést, de nem akar összejönni a kijelzés. Ez egy 10.240MHz-es kvarcal működő PIC16F84A. (40Hz-en rezeg a kar). Néhány kép róla:
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Azt mondtad, megnézed mit lehet tenni ezzel a "lassú" magicw31.asm-el. Az a helyzet, hogy mostmár kellene vele foglalkozni, mert a "lényeg" elkészült hozzá. Igazából a kvarc frekijét, (32768Hz), kellene 4x-esre szorozni, az előosztót meg 32-ről 128 állítani. Ha ezt meg tudnád valahogy oldani, (oldatni), akkor visszatérnénk erre a verzióra. Itt ugyanis minden rendben menne, ha nem néhány Hz lengéssel működne.
Szia.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
ma estefelé rákérdezek a srácnál ezeket szerintem meg tudná oldani...

üdv!
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia zoli. A PIC 16f628 kompabilis a 16f 84 el? Betudnád nekem égetni ? Lassan kellene a panelt terveznem ,de igy nemtudom. A ledeknek mindenképp kell tranyós leválasztás ugye ?
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Jó lesz Zoly, ha megoldódna ez a kis programátalakítás. Ha felmerülne valami gond a programmal, azt jelezd majd.
Köszi előre is.
Időközben ezzel az újabb mágnessel, (winchester), az eredeti Wand_Clock-om is sokkal jobb lett. Akkora a kitérés, hogy mindenből vissza kellett vennem.
Egy kép és egy ici-pici MOV róla.
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Ez a Magicw31.asm PIC16F84-re van megírva. Ha valakinek majd lesz hozzá kedve a már átalakított programot átültethetné PIC16F628-ra. Természetesen csakis akkor, ha már működik rendesen.
Pittyu! Igen kell a PIC minden kimenetére tenned egy-egy 10K Ohm-ot, amelyet egy-egy tranzisztor bázisára kötsz. A kollektorok plusz puffertápon vannak, az emitterek pedig egy-egy 100 Ohm-on és LED-en keresztül a GND-re vannak kötve.
A többi áramköri rész, az változatlan egyelőre.
Szia.
(#) bbatka hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Minden nap olvasgatom a topicot. Szóval nem vesztem el.
A következő van.
1, A PIC16F84A és a PIC16F628 két külön világ. Nem egy nagy dolog átírni a programot PIC16F628-ra, csak időm nincs rá. 1-2 éve foglalkoztam utoljára a hardverével.

2, Azért javaslom a 32768Hz óra kvarc használatát, mert az legalább pontos, erre a célra találták ki.
A frekvencia többszörözőre mindjárt keresek kapcsolást. Tehát ez a PIC számára egy külső órajel generátor.

3, A PIC programot MPLAB-ban szívesen lefordítom. Nem gond. A módosított TMR0 osztós változatot mindjárt felteszem.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia!
Ha sikerül átíratnom a programot TERMÉSZETESEN beégetem neked..

üdv!
UI.: Amúgy ha jössz az égetésért ha érdekel megmutathatom neked a Gyári órát is
(#) bbatka hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Lefordítottam a módosított 131072 hz-es verzióra (előosztó=128) . Csatoltam egy kontroll , újra fordított verziót is. Ennek a verziójával kéne először lepróbálni.
(#) zoly15 válasza bbatka hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Hi!
Akkor te már átírtad a programot?


üdv!
(#) bbatka válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Na ja. Most már létrehoztam rá a projektet, így könnyű módosítani ha szükséges. Szóljatok ha szükséges.
(#) janocsi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia Bbatka!
Nagyon jól csinálod, mindjárt megpróbálom beégetni a xx131072-es verziót.
Közben csináltam már megint egy kis videót, és egy kép is megy. Az .AVI-t nézzétek már meg , megy-e?


(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Nekem nem működik az AVi..
A kép viszont magáért beszél..
Lehet hogy a végén nekem is megtetszik?
Lehet hogy a következő Projektem ez lesz?
Mennyire vibrál? Ami most itt van a sárgaréz lemezzel annyira vibrál hogy nézhetetlen...
Ha nem nyitom Ezt a topicot akkor Nem szívtál volna vele ennyit..
Jó ötlet volt hogy megnyitottam?

üdv
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Az AVI sajna csak BSplayer-el megy onnan, és itt nyilik meg a lejátszóm! Azon majd dolgozom még egy kicsit. Villog rendesen, mert kb 8-10Hz-en ketyeg most a nyáklemezes kar. Még nem igazán tökéletes, de megy .

- Bbatka! Most akkor melyik HEX legyen beégetve?
Azt mondod, kell talán egy áramkör majd a PIC külső oszcillátorának a 4*-ezésnek? Akkor viszont most csak a kontrollt égessem be, ami a xx32768-as?
Sziasztok.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Az avi nálam jó.
Szerintem a 32768-ast írta.
Következő: »»   10 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem