Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   16 / 211
(#) Frankye válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Hát nem tudom. Több fórumtárstól is hallottam, hogy az Eagle-t fogadták a gyártók...
(#) fureszk válasza Frankye hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Személyesen tapasztaltam, hogy nem fogadták szívesen a tervet a Lite verziójuk miatt. Amúgy gyerekjáték gerber fájlt készíteni eagle-el.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 18, 2008 /
 
No. Megérkezett a program. Adtak mellé egy kis kedvcsinálót, SPlan kapcs. rajz tervező alkatrész könyvtárat. Tetszik. Na, kénytelen leszek azt is megvenni Furcsállottam a telepítés alkalmával, hogy egyáltalán nem kért termékazonosító kulcsot. Nálatok is így működött?

Üdv!
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Szia !

Igy, csak mi a weblapról letöltöttük ingyen.
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Az csak demo, nem? nem lehet se menteni, se nyomtatni, se exportálni.
(#) elektrocad válasza fureszk hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Pedig a cadsoft azt írja a licensz ablakában, hogy a Lite-vel generálhatják a gyártási adatokat, bármelyik méretű programból származó brd-ből is. Egyébként kipróbáltam, a Lite megnyitja a nagyobb paneleket is, csak módosítani nem lehet vele. A CAM processor viszont működik. Szerintem csak kibeszélés volt, vagy nem akarnak vele foglalkozni.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Ez a Sprint Layout, nem az Eagle topik
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Nem tudom, nekem működnek ezek a funkciók.
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Igazad van, de ez még csütörtök este kezdődött és nem általam.
(#) jencee hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Sziasztok! valaki segítsen! Már teljesen elvagyok keseredve mert nemtalálom sehol a Sprint layout5 -öt Demós az van, de ami működik is azt nemtalálom. Segítsetek! Előre is kösz mindent! ****@*****.hu

(#) Zoli_bácsi válasza jencee hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Hello.

Itt lehet kapni:

Sprint Layout 5
(#) Moderátor hozzászólása jencee hozzászólására (») Okt 31, 2008
 
Ne add meg az email címedet nyilvánosan, ha csak nem akarsz spam dömpinget! A program megvásárolható:
Bővebben: Link
Olvass már visszafelé is, légyszi!
(#) zoox válasza jencee hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Hali

nézz be ideBővebben: Link
(#) JOJO válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Csak az 5-ös van meg
(#) vendelkiraly válasza JOJO hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Külön magyarításod nincs véletlenül?
Ez az exe, amit felraktál nem igazán működik.
Sikerült megszereznem az 5.0-át, ahhez kéne magyarítás.
Köszi.
(#) Fuxberger válasza vendelkiraly hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Üdv!
ha a programot csak így magában indítod azért nem indul el, mert nincs ott a program mellett az a bizonyos titel.bmp nevű fájl... hülyeségnek hangzik, de tény, ha nincs ott mellette, akkor ha el is indul, nem tudsz vele csinálni, még bezárni sem lehet. tehát a megoldás: az eredeti programot leszeded a weboldaláról, felrakod, és kölcsönveszed belőle ezt a bmp fájlt, berakod a magyar verzió mellé (ugyanabba a könyvtárba) elindítod a programot, azt jó is
(#) vendelkiraly válasza Fuxberger hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 


Hát ez tényleg működik! Kösz az infót!
Csatoltam a TITLE.bmp-t csak zippelve, mert bmp-t nem szabad.
Ez a verzó mindent engedélyez, vagy van pár dolog, amit nem lehet vele, az eredetihez képest.



TITEL.ZIP
    
(#) vendelkiraly válasza Fuxberger hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 


Az opciók->beállítások menü nem megy, pedig az nagyon fontos lenne.
A mentések, konvertálások teljesen jól működnek.
(#) Fuxberger válasza vendelkiraly hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
igen, ez nekem is épp most tűnt fel...
viszont - bár nem nagy vígasz - az eredeti német verzióból be tudod állítani amit akarsz, VAGY ess neki jegyzettömbel a "layout50.ini"-nek. igaz, h német... de jobbat nem tudok...
további jó munkát!
(#) tallerbator hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy NYÁK tervet Sprint Layout 5.0-ban (LM3915-ös kivezérlésjelző) és amikor kinyomtattam nem volt arányos nagyon kicsi volt pedig bejelöltem hogy 1:1-es legyen arány. Szerintetek mi lehet a probléma? Mellékelem a NYÁK tervet.
(#) vendelkiraly válasza tallerbator hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia!

Én is kinyomtattam! Erre szokták azt mondani, hogy: "amilyen pofa vágsz, olyan kép kapsz"
Megnéztem az IC méreteit. A teáltalad rajzolt IC pont akkora, amekkorának lennie kell, nálam nyomtatásban teljesen jónak tűnik. Viszont szerintem a ledeknek nagyon kis helyet hagytál, hacsaknem miniatűr ledeket akarsz használni.
Nem ismerem a kapcsolást, a rajz helyességét nem tudom eldönteni, de nekem nyomtatásban ugyan akkora, mint a sprintben. Van vonalzó baloldalon és felül is, ott is látod, hogy mekkora, meg tudsz távolságot is mérni a programba.
(#) Zoli_bácsi válasza tallerbator hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Nálam is gond nélkül nyomtásra került M1:1 arányban.

Esetleg nézd végig a nyomtató beállításait, hogy ott nincs -e a a nagyítás funkció bekapcsolva. No és hogy van-e egyáltalán. Nálam van ilyen funkció, effect néven, fülön.

üdv.
(#) Peticilin hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Kérnék egy ki segítséget.Nem voltam rest végigolvastam az összes hozzászolást a progival kapcsiba,letöltöttem, kinyomtattam Alkotó kítűnő munkáját.Lehúztam a magyarítást is hozzá titellel együtt.Tehát teljesen felkészültem a progira és a tervezés elkezdésére,csak a végén fulladtam kudarcba.Szóval az a bajom hogy a magyarításhoz mellétéve a titellt,a progi elindul,csak a makró tök üres,gondolom az eredeti (angol)progi kéne hozzá.De ha az eredeti progiba másolom be a magyarítást,ahol már ott van a title,ott nem indul el a magyar verzió.Remélem érthető voltam.
Várom az ötleteket. Előre is köszi mindenkinek!

Üdv. Peti
(#) tallerbator válasza vendelkiraly hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia!

Nekem körül-belül olyan 3x4 cm-es képet nyomtat ki és sprintben is ekkorának lehet látni a vonalzón. Az IC-t nem én rajzoltam az benne volt a programban. Esetleg nem tudod hogy mi lehet probléma?
(#) niedziela válasza Peticilin hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Idézet:
„De ha az eredeti progiba másolom be a magyarítást,ahol már ott van a title,ott nem indul el a magyar verzió.”


Elindul, csak a sprache.ini - ben a sprache = 0 legyen
(#) niedziela válasza tallerbator hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Nálam is ekkora, de mi ezzel a probléma azon kívül, hogy a ledeket egymás hátára pakoltad ?
(#) tallerbator válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Az a probléma, hogyez az ic hogyan férne bele, illetve a potméter meg az ellenállás?
(#) niedziela válasza tallerbator hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Hogy hogyan ?

Az IC mérete jó a rajzon, az ellenállás kicsit kicsi, poti meg fajtától függ.

Nyomtasd ki a rajzot és tedd rá az alkatrészeket.

tettem a rajzra normális ellenállás és trimmer méreteket.
Persze mint azt mondtam fajtafüggő.
(#) vendelkiraly válasza tallerbator hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Igen kb. 3x4 cm nálam is, tehát jó!! Vegyél egy ilyen ic-t és meg fogod látni, hogy pont bele fog férni (hacsak nem valami ruszki változatot veszel )
A nyákot te tervezted, tervezd tovább. A diódák helyeit húzd szét, az ellenállásnak hagyhatsz nagyobb helyet, bár az is elég lehet. Van két vonal aminek a vége csak a semmibe van, az nem tudom mire kell. A trimmernek nagyobb helyet szoktak hagyni, bár az is lehet, hogy van ilyen mütyür trimmer is. Az elemtárból válassz egy nagyobbat. Ha nem boldogulsz átrajzolhatom neked, de egy kis gyakorlás nem árt, én is csak nemrég ismertem meg a programot.
Érdemes előbb beszerezni az alkatrészeket, és az alapján tervezni a nyákot.
Ja és most látom!!! A trimmernek nem azt a két lábát kell összekötni! Az egyik állót és a mozgót kell össekötni. E két össekötött és a harmadik kötözött lessz változtatható az ellenállás. Vagy csak simán a mozgót és az egyik állót kösd be, a harmadik (álló) lábat hagyd szabadon.
(#) niedziela válasza vendelkiraly hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Idézet:
„harmadik (álló) lábat hagyd szabadon.”


Hol láttál ilyent ?
Következő: »»   16 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem