Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   22 / 244
(#) milanpro válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Dehogy nem lehet!Ezek csak merevitesek-osszekotok!Tehetsz egy elemet is ha neked igy jobbnak tunik-vagy jobban tetszik!Az enyemek,jo kemenyre vannak tervezve a gyaritol is kemenyebbre.Szertem ha valamiben bizhatok,birja a kikepzest,ezeket hurcolni-pakolaszni kell,amennyire lehet ugyelunk,de jo ha korrekt a szerko ,amennyire lehet.Birja az iramot
(#) sound.man válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Akkor így jó lesz? (bocsi a Móricka rajzért) Remélem nem értettél félre, hogy mit is akarok pontosan.

1212.JPG
    
(#) milanpro hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Az elobb mutatsz egy ES18 Bph tipust..mos egy Hd15 tipust!Na mostan nem ertelek!A tolcser elejre (szajnyilasra)gondolsz,vagy a merevito elemkre?
(#) sound.man válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
A tölcsér elejére, az ívre, mert nincs rétegeltem és azt abból tudnám csak megcsinálni, de ha lehet így is mint ahogy lerajzoltam akkor betudnám fejezni a ládát. Azt a tervet csak azért mutattam, hogy az ívet úgy mint ahogy azon van. Az a kérdés, hogy a hd15-öt átlehetne ilyenre alakítani.
(#) milanpro válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
tudode hany literes a nyomo kamra?valahgy ki kellene hozni ugyanazt,mert ha nincs meg az iv,akkor csokken ugyebar a nyomokamra urtartalma.Meg lehet igy is csinalni..nem igaz ,hgy nem,de ha lehet mardnek az erdeti fel allasnal!
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Inkább azt az ívet szerintem helyettesicsd több kisebb lappal, mert ha így levágod nem lesz olyan mint amit tud eredetileg. Több kisebb is hasonló ivet ad, és le tudod vágni, meg nem kell hajlitani!
(#) Istike88 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
szerintem ezen a rajzon minden darab egyenes
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ezzel csak az a baj, hogy sokkal nehezebb megcsinálni, mert akkor nagyon sok lapot kell szögre vágni és az nem olyan egyszerű. Valahogy kikéne számolni, hogy hány liter és megcsinálni úgy ahogy lerajzoltam.
(#) sound.man válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Egyenes, mert átrajzoltam. Eredeti terv: Bővebben: Link
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Erről láttam valahol képet ha picit vársz megkeresem! 5-6 lapból volt azthiszem!
(#) djyuri válasza karpi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Igen...hát a totális tuningosok hátránya erős ebben az iparágban.
De sok hifi-piac, hifi-choice újságban találkoztam elvétve nem csak őrült,de eszement ötletekkel és kész hangszobákkal.
A legnagyobb,amit a marantz-tól láttam egy pontosan 30m hosszú 300mm-es ámérőjű cső csigaházszerűen feltekerve megadott távolságra az ívekkel egymástól...benne végig egy csőszivacs....és mindössze egy 10W szinuszos 112dB-es szuperszub hangszóró....kint volt a b&w kiállításon a filmje egy vetítőn 6-8 éve....kint a mezőn volt felvéve és Seismometer-rel mérték és a richter-skála szerinti 2-es erősséget értek el 16Hz-en.....nah az a szub!.....
de hát ki hallja

8 éve keresek róla egy dokumentált leírást,de mint ahogy a legtöbb b&w kiállításról...szinte semmi nem található....


vannak állatok,az tény ...szeressük őket

Közben nekem elkészült 85%-ra az egyik szubládám...holnap szedhetem szét,mert jó lett ...így össze kell ragasztani ...most 245 csavar fogja ....holnap kész lesz mind a kettő....Seismo-rengést csinálok én is ....gyönyörűen szól
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Itt van róla kép! de van olyan tervem ami nem íves ha érdekel!

hd-15_3.jpg
    
(#) milanpro hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Nem tudom ,hogy oldod meg,nekem egy csapatom es jo nehany szerszam-gep van, mivel gyartatom a ladaimat!Szal,hazi modszerekkel,nem igazan fog menni.En mar egy jo eve nem epitek hangfalat"csinald magad "style ban.Keszen kapom a ladakat,le kezelve - festve(poliurathen)csakk az elektronikat ,szorokat beszerelem ennyi.Ugyhgy tanacsolni sem tudom,hgy hgyan jarj el!Regebben,mig nem voltak hozza gepeink,egyszerubb dobozokkal nyomtuk.Egy HD15 tipusu horn hoz azert kell,kicsitt tobb mint egy korvago furesz es nehany barkacs szerszam
(#) sound.man válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Persze, tudom. Esztergám is van. Ami meg nincs, azt be tudom szerezni mert itt lakik a környékemen pár asztalos mester.
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Nagyon köszi a tervet! Nekem már le vannak vágva a HD15 lapjai, egy két centis eltérés van. Szerinted ha az ívet megcsinálom mint ahogy ezen a rajzon van amit mutattál akkor jó lesz?
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
"Kizárt dolog me' nemtudom"
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ha valahogy így csinálnám? Mert így akár hétvégén is betudnám fejezni a ládákat.

hd15.jpg
    
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Én valahogy így csinálnám

15inc.JPG
    
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Így nagyon sok munka lenne vele, hogy minden egyes lapot szögre bevágni. Szóval szerintem valahogy úgy megcsinálom a hétvégén ahogy rajzoltam és elmondom milyen lett. (fúú de makacs vagyok :shocking: )
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Hát próba szerencse, de azért minnél többet törj! aztán ha kész akkor élménybeszámolót várok :photo:
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Okés.
(#) sanyikiraly hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Phonic Max1500-al valakinek van tapasztalata? Mennyire dinamikus?
(#) milanpro válasza sanyikiraly hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nagyon jok!Max 860 es max2500 ast hasznalok,elgedett vagyok.Dinamikai szempontbol is.Ezert a penzert,miert kinaljak,jo vegfokok.Megbizhatoak,mellesleg.Tobb mint 20 alakalommal hasznaltam oket,szabadteri 2 napos rendezvenyen,valamint kisebb hangositasok alkalmaval is.Ez a vegfok a max1500,2 tokos full-range ladaval elbir,vagy kozep-magassal,monitorozasra is hasznalhatod.2x280w 8 ohm,2x450w 4 ohm.Ez a szeria kozepso tagja!Nem feltuno,nem tul nehez,elegans-szolid megjelenesu,Hpf 30Hz es 50Hz..limiter,vedelmek.. szal egy jo kis vegfok!
(#) milanpro hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Nem halottam panaszkodni senkit Phonic vegfokra!A keveroi is a cegnek nagyon jok!Sok lehetoseggel,jo hangminoseggel..vagyis ami kell!(hasznalok keverot is toluk) amik csapnivaloak azok a hangfalak.Olyan mint a Reelop,Omnitronic (s tarsai)ez a szint..a p.a kategoria also szintje,ugymond!
(#) djyuri hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
HY


ezt most komoly?Bővebben: Link


mellesleg ennyiért?
Bővebben: Link
(#) milanpro válasza djyuri hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Jo forma..minnn csodalkozol?a 120w on,>>2,200Hz en?pld ul. Van nekem is,olyan magas hang sugarzom(mondjuk p.a kategoria)Selenium cegtol,hgy ..csodalkozok rajta.Irjak fizkai jellemzoket:Atmeroben kb mint egy audio cd,tekercse 1,7 zoll atmeroju..compression driver!Semmi tobb!De egy biztos,aldoztak ra,biztos nem valami szar,kinai gepekkel,nyomattak meg..a technikat.Megneztem azt a kis titanium membrant is..mi dolgozik benne,hat amolyan mintak vnaak benne,mintha a Predator kuldte volna s tervezte volna Lattam hasonlo Fs audio drivert is,meg sok egyebet!elbujhatnak ez mellett!Ugyhgy,van mikor a jo tenyleg jo!!!Ha olcso cucc,akkor nem eppen..ezt hozza fuzom!
(#) milanpro válasza djyuri hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Bar a ceget "Morel" nem ismerem ,de ez valoszinu,hgy egy high-end magas hang sugarzo!Vannak ennel dragabbak is..
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Szerintetek ez így milyen lenne?? gyárilag a piros vonalig volt, lefele meglett toldva, és kapott 2 subcsövet.

15inc.JPG
    
(#) milanpro hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Itt europa hatso udvaraban,eleg elvagyunk maradva!sok olyan marka letezik s szuper cuccok,mit nem is hallottunk..
a masik,fennallhat ,hgy elirtak az arat..7,9szazFt..de ezt nem lehet tudni!Utanna kell kutani annak,ki pont ilyen magas hang sugarzot szertne,vagy erdeklodik a "Morel"ceg irant!en talatam,kemeny(hi-hi..high-end)magas hang sugarzot,nem kutakodom,most!
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ne hidd azt, hogy ezeket a ládákat olyan könnyű modosítgatni. (én is csak azért piszkálok bele a rajzba mert kell, amúgy én se tenném) Nem hiszem, hogy jobb lenne, szerintem egyáltalán nem lenne jobb, vesztene a dinamikájából. Ha olyan láda kell ami lemegy mélyebre keress más rajzot, ami megfelelő neked.
Következő: »»   22 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem