Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   366 / 2208
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 13, 2009
Bizony-bizony..PP!!!!!!

Megoldható, hogy elvigyem neked! Ha kell más is, szólj!
(#) Moszkvai válasza speccy hozzászólására (») Jan 13, 2009
Nem, az enyéim csöndben vannak.De van még egy tartalék, ha az egyik meggondolná magát.
(#) EcoPityu hozzászólása Jan 13, 2009
GYÁREKIK!
Számoltam egy kicsit...
Gityómotyó lesz a köv. mű!
Elegem lett a sztereóból , főleg, ha zenét is csak a kocsiban hallgatok... (majd egyszer csinálok csöves autóerősítőt!)
6db PCL86 lesz az egészben. 40-45w-ot várok tőle. A triódáknak is megvan a helye egy jó gitárerősítőben. A fűtés soros 90v-lesz, amit egyben az anódfeszhez is hozzáadok...

Szóval: 1 pár PCL86 PP-ben 9kohm Raa.
Akkor: 3 pár párhuzamban, 3kohm Raa.

8 ohm-hoz, kicsit alámenve a 2x1,5kohm-nak, (Koci mondta, hogy 8k-val is megy...) Az áttétel 1:13.

13cm2-es vasra, 20Hz-es alsó határfrekivel 1Teslával a voltonkénti menetszám 8,66. Tehát a szekunder /8ohm 40,5w/ 18Veff-hez 18x8,66=~156menet. az áttételből adódóan a primer: 156x13= 2x2028 menet.

Jól számoltam? (megfejtéseket kérem a szerkesztőségbe)...
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 13, 2009
egyenlőre semmi nem jut eszembe,és 10-éig se valószínű hogy fog! foglalatom van hozzá,szóval az nem gáz. esetleg ha kell akkor tudok adni egy EY86-ot ha kell!
(#) speccy válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 13, 2009
Az tuti, ha ez kész lesz nem kell aggódnod, hogy a gázhiány miatt esetleg fázni fogsz.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 13, 2009
Vagyok én - vagyok én , nem látod a rengeteg értékes és építő jellegű hozzászólásomat?
(#) Action2K hozzászólása Jan 13, 2009
Nem hiszem el! Az ORION nem adott a biztonságra Boldogan hoztam haza a napokban az anyum padlásáról egy AT 1461-OC típusú TV sasszéjét. tegnap elkezdtem kibontani ami kell.
Amit kimenőtrafónak hittem, kiderült, hogy az a fojtója
ugyanis a. Egyrészt mert a pufferkondikra ment, másrészt nem volt légrésesen lemezelve. Tehát, gondoltam az a fadobozban maradt (de az nincs, csak a sasszé lett az enyém vagy 20 éve). Viszont van két köre (primér, szekunder, de minek?) Sebaj kimenőm szerencsére van a PCL86-hoz. Bontom tovább, hogy kivegyem a táptrafót. Na, ott meg az lepett meg, hogy csak két köre volt. Hol a fűtőtekercs? Azért kibontom, leporolom, s láss csodát, ő a kimenőtrafó a légréses (EI) lemezeléssel. Akkor hol a táprtafó, honnan van a csőfűtés
Nagyon úgy nézem, hogy a 220 direktben ment mindenre, és ellenállásokkal osztották le a csöveknek. Lehet ez így? De nem is érdekel... csak így akkor nincs táptrafóm :rinya:
A hétvégén ismét anyum padlásán kötök ki, és addig le nem jövök, amíg nem találok egy táptrafót. Nincs kedvem nekiállni tekercselni egyet. Majd max akkor, ha az már nem a deszkamodellé lesz.
Fojtónak találtam HAGY AT-20A típusú fénycsőfojtót. Ugye jó ez is, vagy tegyem be inkább amit kibontottam. De mértr van annak szekunder köre? ugye az nem lehet a csőfűtés?
Mellékletekben a szerzemény.
(#) Mate78 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2009
Én úgy tudom, hogy a csöves tévékben a fűtőszálakat sorba kapcsolták,és úgy ment a 220V-ról.A csöveken eső feszültségek szorozva a csövek számával kiadta a 220V-ot.Innen a soros fűtés,pl a soros 300mA a "P"-s csöveknél.Tehát nem "hiba" ha nem találsz benne trafót a fűtésnek külön.
De majd a tapasztaltabbak kijavítanak.

üdv
(#) fulop lajos válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2009
A Pxx csöveket azért találták fel, hogy ne kelljen fűtő TR, mivel a fűtő áram konstans, ha jól emlékszem 300mA.
Így fogták és sorba kötötték az összeset + egy db varisztor és jöhet akkor még 220V. A tervezést az Ufk paraméter azért jól megbonyolította.
Üdv! Lajos
(#) besi99 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 13, 2009
Akkor gyűjtsd a 11-es csöveket a autóba!
(#) besi99 válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 13, 2009
a fontosabb konstans áramúak:
V: 50mA, U: 100mA, P:300mA
és NTK ellenállás
(#) Gubán_Gábor válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 13, 2009
Kecskemét tökéletes választás lenne a találkozás céljára, mert én és Rockersrác(Márk) is itt lakunk ha lennének konkrétumok, szívesen várom őket.
(#) Gubán_Gábor válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Gratulálok én is. Nagyon szép és ötletes munka, nagyon jól néznek ki
Holnap én is teszek fel új képeket az új szerzeményemmel--> (Ez egyenlőre még titok) és én is véletlenül ottfelejtem magam a képen, hátha engem is felismer valaki a következő börzén, vagy adnáisten találkozón
(#) fleta válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jan 14, 2009
Nekem is jó lenne Kecskemét.
Azt nem lehetne hogy a Puskás börzét áttenni Kecskemétre? Ott is van főiskola
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 14, 2009
Szia!
Tv-s, és rádiós csövekből nem sok olyat tudnál mondani, ami nincs nekem is jónéhány...

Rádiófelújítóknak is szól! 5 doboznyi rádió-tv LÁMPÁ van, még körmös pirosak is, meg csavaros tetejű aranyozott PHILLIPS is...
(#) EcoPityu válasza fulop lajos hozzászólására (») Jan 14, 2009
Jól emlékszel!
A P-s csöveknek ez a lényege, én is ezért kötöm sorba a 6db PCL86-ot, és adok nekik 90v-ot. Az összes Tv-ben, amiben PL36, PL500-504 dolgozott,soros fűtés van , táptrafó nélkül, és nagyon ráz is , mert a sasszija is asszem hálózaton van. Az antenna bemenet is dupla csatolókondenzátoron át ment be, a földfüggetlenítés végett, de még így is sokszor ráztak...
Bontani jó!

(Annó én is ezt említettem a 16db PL 504 révén, hálózatról fűtve, de ezt senkinek nem ajánlom!!)
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 14, 2009
mindegy! 10-e körül(vagy amikor legközelebb találkozunk) odaadom szuvenírként,mert énnekem nem kell! mivel hogy egyenirányítani csak felesben hajlandó,és még ráadásul kicsi is a terhelhetősége! szóval ajándék tőlem! az szééép! lassan már elektroncső nagyhatalom leszel!
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 14, 2009
Bizony! Az egész hálózat egy az egyben rá megy a sasszira. Amint írtam épp most bontottam ilyen TV-t, úgyhogy a saját szememmel győződtem meg róla, ki is akadtam miatta, de ezt előrébb már leírtam.

Említettem, hogy hálózati trafót keresek. Olvastam valahol, hogy két egyforma, szembefordított trafóval is megoldható. Le is szimuláltam (kép). Szerintetek jó lenne ideiglenesen, próbára, amíg elkezdek barátkozni a "csövezéssel"?
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 14, 2009
Természetesen jó, ha a trafók teljesítménye >= a rákapcsolt készülék áramfelvételével.
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 14, 2009
30VA-esek a trafók, és egyetlen PCL86-ost akarok meghajtani. Tudtommal kb. 2W-os végfok lehet belőle.
Köszi, este nekiállok, összerakom a deszkamodelt. Remélem minden hó lesz. Már alig várom hogy hallhassam a hangját.

Szerk: Most veszem észre, hogy az előbb lemaradt a kép. Itt van. De látom tudtad miről beszélek.

Trafo.gif
    
(#) besi99 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 14, 2009
Ne felejtsd el, hogy a fűtőszál, és a katód között az ellenállás nem végtelen, finom brumit kaphatsz. A TV soros fűtésénél is megválogatják a sorrendet brummérzékenység céljából
(#) Ricsi1992 hozzászólása Jan 14, 2009
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem:a fázisfordítónál hova kell kötni az ecc85 árnyékolólemezét?
És mégegy:ha az ecc85 egyik felét használom(előfok),akkor a mésik felét simán hagyjam szabadon?itt kell valamit csinálni a két trióda közti árnyékolólemezzel?
Előre is köszi...
És hogy miért érdekel mindez engem?----> építem a PL500 PP-t.
(#) marci91 hozzászólása Jan 14, 2009
Üdv! Mi a különbség az ECC83 és az ECC81-es cső között?
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 14, 2009
Sikerült ma majdnem véglegesre összerakni a PCL86 Se erősítőmet. Már csak a hálótrafót kell elforgatni 90 fokkal, mert beszórja az egyik kimenőt, de a vezetékeket is arrébb pakolom majd. A lyuk helyén még egy EM80-as lesz berakva, csak nem tudom még, hogy miképpen is kössem rá az erősítőre. ha jól tudom nagyobb az érzékenysége, mint a bemeneti jel, tehát az kilőve. A PCL-ek triódája után milyen fesz van? Abból már meg lehetne oldani a meghajtást, nem? meg közösíteni kellene a két oldalt is. Simán két ellenállással csinálhatom? egy képet rakok a mostani állapotról. Már megvan a 250V-os tápfeszem is végre. Sokkal nagyobbat szól így, mint a 200V-ról. Kisebb jellel is ki tudom hajtani. Majd ha meglátja és maghallja a haverom, aki még a TDA-s erősítőkön él.

DSC00343.JPG
    
(#) Müszi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 14, 2009
Csináld így ahogy a képen van!
Alkatrészei:
C1=100 nanó
D1, D2= OA1160
R1=1Mohm
C2=100nanó (én 470nanót raktam be, jól működik.)

üdv

han_kiv1.gif
    
(#) kocos válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 14, 2009
Gratulálok, nagyon tetszik!!!! Nekem külön bejön a fektetett EZ80 !
(#) Ricsi89 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 14, 2009
Ezt a bemenetre kössem simán így, ahogy van, vagy hová?
(#) Müszi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 14, 2009
A PCL trióda részére, a csatolókondér után.
(#) Moszkvai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 14, 2009
Tuti lesz!
(#) Mate78 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 14, 2009
Itt valami hasonlót hirdetnek:
Bővebben: Link
Következő: »»   366 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem