Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   28 / 59
(#) csezoli21 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
tehát lehet kerámia, és mi is van ráírva? 471? vagy 470p? vagy még mi lehet? és ettől plusz mínusz mennyire lehet eltérni?
(#) Szebence válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Hogy te is tanulj és legközelebb már ne tedd fel esetleg egy másik topic-ban ugyanezt a kérdést így nem mondom meg a választ csak rávezetlek...
Itt van ez a segédprogram: Bővebben: Link Ugye neked megvcan, hogy 470pF kell, tehát kapacitásból akarod megtudni, hogy mi a kódja... Tehát az alsó programba írd be, hogy 470pF. A betűvel most nem kell foglalkoznod, az a tűrés, jelen esetben nem fontos.
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat
(#) Skori hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Ha mondjuk elolvastátok volna amit a weblapon (és korábban itt is) írtam ehez a rajzhoz, akkor nem lenne kérdés, hogy mekkora kondi jó 470pF helyett, vagy mekkora tápfeszt lehet adni neki....
Azonkívül legyen már annyi önállóság abban aki áramkört akar építgetni, hogy kísérletezik és kipróbál dolgokat! Annyit írogatják egyesek, hogy ez vagy az a kondi jó lesz-e, hogy annál már sokkal egyszerübb lenne beforrasztani és kipróbálni.... szóval gyerünk, lehet kisérletezni!!
5V-os tápfeszről nyugodtan le lehet csökkenteni a bázisellenállást 5.....6kiloohmra, és lehet 1nF-os visszacsatoló kondit is használni. Kicsit nagyobb áramot vesz fel így,de a hatótávolság is megnövekszik.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ja bocs akkor aráadható fesz kétszereződik
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
találtam 471 es kerámiát, holnap összerakom, remélem működni fog köszönöm a segítségeket
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
mit kellene változtatni a kapcsoláson ha mondjuk 9 Voltról szeretném üzemeltetni?
(#) Mickey5 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Légyszíves olvasd már el, amit Skori ebben a hozzászólásban leírt!!! :felkialtas:
(#) csezoli21 válasza Mickey5 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
igy sem értem, nem véletlenül kérdezek,.... szoval akkor 9 Voltnál mi kell még az alap kapcsoláshoz? és azt hova kell tenni benne?
(#) Mickey5 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Semmi! Ugyanúgy működik ott is, mint kisebb feszültségen. Csak javasoltak az alábbi változtatások!

Skori szó szerint a következőket írja a honlapján (amire hivatkozott a hozzászólásában):
Idézet:
„Nagyobb tápfeszültség esetén a visszacsatolást nem kell módosítani, de a tranzisztor B-E kivezetése közé egy további kondenzátort érdemes kapcsolni. (10V-nál 680pF, 15V-nél 1...2nF) Ha az áramfelvétel túl nagy akkor a bázisellenállást növelni kell. A vevő olali leddel, különösen RGB "szinváltós led" használata esetén érdemes egy további kondenzátort párhuzamosan kapcsolni (kapacitása 100nF folia .... 22µF Ta között bármi).

Tehát 9V-nál a tranzisztor bázisa és emittere közé köthetsz egy 680pF-os kondit, de ez nem kötelező. Viszont ha színváltó LED-et használsz, annak tényleg jót tesz egy párhuzamosan kötött kondi (én 330nF-ot használtam és érezhető javulást tapasztaltam).
(#) M63-002 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Először is köszönöm mindenkinek a választ.

Másodszor, én pont ilyen színváltós LED-et szeretnék használni. Kell-e a vele párhuzamosan kapcsolt kondin kívül esetleg eléje egy előtét ellenállás?

Lehet hogy valaki ezt kérdezte már, csak még mindig nem tudtam teljesen végigolvasni a topikot.

Üdv.:
002
(#) Mickey5 válasza M63-002 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ellenállás nem kell. A kondi sem "kell", csak erősen javasolt, mert úgy jobban világít a szivárvány LED.
(#) moltam válasza Mickey5 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Akkor meghulyul a szivárvány led
(#) Mickey5 válasza moltam hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Hogy érted azt, hogy "meghulyul"?
(#) moltam válasza Mickey5 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Néha piros marad néha meg össze vissza váltogat.
(#) Mickey5 válasza moltam hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
De mikor: párhuzamos kondival, vagy anélkül?
(#) M63-002 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Kondit mindenképpen akartam bele tenni, mivel ez a gyertya nővérem diplomaosztójának apropójából készül. Így mindenképp törekednék a lehető legjobb eredmény elérésére.

Köszönöm a válaszokat.

Üdv.:
002
(#) Mickey5 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Bocsáss meg félreértettél!
Én már négyet csináltam és mind hibátlan. Épp azt írtam korábbi hozzászólásomban, hogy 330nF-os kondit tettem rá és egyértelműen pozitív tapasztalataim vannak. Ezt próbáltam átadni M63-002 fórumtársnak, amikor Moltam "közbeszólt". Na én az Ő hozzászólását nem értettem, de a gyertyával semmi bajom. Az nekem alapszintű.
(#) Mickey5 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Minden OK.
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
összeraktam légszerelésben, de nem világit, és nem tudom mi lehet a hiba
(#) Skori válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
És mi honnan tudjuk, hogy mit rontottál el?
Talán ha feltennél egy fotót v. ilyesmi....
(#) csezoli21 válasza Skori hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ma már nem tudom lefotózni, de holnap felteszem, szerintem nem én rontottam el hanem valamelyik alkatrész rossz, vagy valami hasonló, majd holnap, heló
(#) Kovidivi válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Van kedved fogadni?
(#) 20sz Jófiú válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
A tranyó kivezetései fel vannak cserélve!
(#) pittyu válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Csak kerámia kondi van benne....
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok, megvannak a fotók! Este a tranzisztort már leoperáltam róla, de a mellékelt képen azt is berajzoltam hogy hogyan volt bekötve, lefotóztam a kondenzátorokat, mert lehet azokkal van a baj,...
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
És még képek
(#) Mickey5 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Így első pillantásra az lehet a gond, hogy az adó tekercsének nagyon hosszúak a kivezetései. A vevőnél helyesen tetted, hogy a 4n7 kondi közvetlenül a kivezetéseken van. De ugyanígy kellene az adónál is. Ennek pontosan az a lényege, hogy egyformák legyenek a rezgőkörök. És mivel nagyfrekis, lehetőleg minél rövidebb lábakkal!
A vevőnél nem látom pontosan (lehet, hogy jó!), de ellenőrizd, hogy a LED-et polaritás-helyesen kötötted-e be!
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
köszönöm a segítségeket, ezt el is felejtettem hogy egyformának kell lennie, a kör az, csak a kivezetései hosszúak, délután megjavítom, és mondom az eseményeket heló
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
az adónál a rezgőkörről csak a két végkivezetés legyen olyan mint a vevőn, vagy a középső kivezetésnem is rövidnek kell lennie? vagy az már mindegy?
Következő: »»   28 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem