Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   380 / 2208
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Jan 24, 2009
Holnap ki jön börzére??
Jó lenne összefutni 1-2 fórumozó kollegával
Vennem kéne 470µF 450V os ELKO-kat APX 100 felújításához, szereztem 2 db-ot És börzén nagyon jó áron vannak.
(#) llaci56 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jan 24, 2009
Erre ott a börze topik!
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Terhelve 14,4?
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009
terhelve még nem próbáltam. ez simán terhelés nélkül
(#) fleta válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jan 24, 2009
470 uf hova kell a APX100hoz? Atápegységnél 47uf és 100uf van. A 470 nagy
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Nem ismerem a tarfót, amit csináltál, de akassz rá valami terhelést (fűtéssel cca megegyezőt,) és úgy mérd meg! Lehet, hogy pont jó lesz.
(#) Gubán_Gábor válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Azért kell mondjuk, mert nem A, hanem AB osztályú a végfok, és a régi kiszáradt puffereivel max kivezérlésnél nagyon ejt a feszből, és betorzít és ezért kap vadiúj jó minőségű 470µF osokat, mert az pont AB osztályú csövesbe megfelelő nagyságú kondi, ráadásul a majd 480V os tápfesz miatt 2-2-t sorbakötve kell betenni a tápba, mert csak akkor bírják el a feszültséget, és ha 2 db 470-est sorbakötök, akkor ugye tudniillik a kapacitás feleződik, és akkor pont jó lesz, amúgy az APX-ben is nem 100µF van, hanem 2db 100+100µF párhuzamosítva, majd sorbakötve a fesz miatt.
(#) fleta válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jan 24, 2009
Értelek. Igy már jó. akkor 4 kondi helyett csak 2 építesz be.
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009
Tudom hogy vamennyit ejteni fog, csak nem tudom megmérni mert még a gu50-et nem tudom betenni, mert nincs foglalatom egyenlőre
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Én tudod mivel szoktam "tesztelni" a "frissen" tekercselt trafók 6,3 voltos fűtését? "Ráakasztok" egy régi 6P45Sz-t, ha azt egy óráig különösebb melegedés nélkül bírja, úgy, hogy a fesz 6,1-6,5 V között van, akkor alkalmasnak ítélem a feladatra Persze nem 100 W-os EL34 PP-khez szoktam ezt hazsnálni, hanem kisebb SE-k, előfokok fűtőtekercseinél

Amúgy ha két "csokit" rögzítesz a GU fűtés lábaira, az is jó, kipróbálás erejéig., vagy ráforrasztod közvetlen a lábra Aztán harisnyával le tudod szedni az ónt
(#) llaci56 hozzászólása Jan 24, 2009
Ezer megoldás lehet a provizor csatlakoztatásra, (ebben MESTER vagyok! ) de én mindenképpen műteherrel próbálnám, hogy véletlenül se bántsam a cső fűtőszálát. Nem hiszem, hogy az az 1-2 volt pluszban rövid idő alatt valami kárt tenne, de akkor is...
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009
Például egy 12V 5W-os szofita izzó, vagy ha nagyobb kell van 10, 15W-os is belőle.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 24, 2009
Nem ismerem a GU50 cső paramétereit, (általában az összeset nem ismerem, miért pont ezt ismerném?! ) de ellenállás méréssel kiszámítható az áram átfolyata, abbul pedig meg lehet saccolni, hogy milyen égővel (égőkkel) helyettesíthető a terhelés.
(Hasonló megoldások miatt szokott az lenni, hogy a fiókban beakad a kezem egy "drót"-ba, és mikor kihúzom, 84 db különböző égő fityeg rajta, össze-vissza... Eredője: 203,5 Watt; 0,6 Ohm, és 34 méter.)
(#) EcoPityu válasza Danaman hozzászólására (») Jan 24, 2009
Le fogom rajzolni, csak felveszem még a kapcsolatot Attila barátommal, ő jobban emlékszik biztosan rá, hogy mit tákoltunk bele a dobozba!
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 24, 2009
Köszi, várni fogom...

A PCL86-osom meg már félkész még holnap a dobozába kell egy kis merevítés meg az elektronikát kell összerakni. Reményeim szerint hétfőn kész is leszek
(#) kocos válasza Danaman hozzászólására (») Jan 24, 2009
Én most tervezem a táphoz a nyákot
(#) Danaman válasza kocos hozzászólására (») Jan 24, 2009
Én is gondoltam hogy nyákra kéne, a sulimban a szakkörön van vagy 3 féle nyákra rajzolt azt kéne hazahozni és lefénymásolni de én már nem bírok keddig várni rá
(#) fleta hozzászólása Jan 24, 2009
Alakul a se doboza, hétfőn politúrozom.
(#) kocos válasza Danaman hozzászólására (») Jan 24, 2009
Nekem mindig a táppal voltak "problémáim", hogy légszereléssel hogy oldjam meg... Mondjuk csöves egyenirányítás, meg csavaros elkóknál nem nehéz légszerelni a tápot sem, de megfogadtam, hogy mindig nyákra elkészítem először a tápot, ami önmagában egy "modult" képez, és ameddig az nem működik, addig semmit sem csinálok Igaz ez is csavaros elkókkal lesz, de egy külön "L"-alakú lemezre lesz szerelve a nyák ( azon a szűrőellenállások, fóliakondik, a késleltető áramkör, és a relé ), az MM elkók, mega fojtók.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Szép!! Te vágtad gérbe a fát? sajnos nekem a famunka nem nagyon megy Én is most várok a fára, hogy az asztalos levágja gérbe az oldalakat, aztán én itthon kimarom a műszerek, porik helyét, összeragasztom, pácolom, bátyámmal meg lelakkoztatom
(#) llaci56 válasza kocos hozzászólására (») Jan 24, 2009
Idézet:
„ameddig az nem működik, addig semmit sem csinálok”

Ezt előbb is mondhattad volna! (...én meg egész nap dolgoztam...)
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Mivel politúrozol?
(#) kocos válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009
Ezt most nem értem ....
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 24, 2009
Nem én vágtam, de mi a melóhelyen antik bútor restaurálással is foglalkozunk, van minden famegmunkáló gép.Én a kárpitozást csinálom.Nem okoz gondot ez a része a dolognak, az elektronika inkább.
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009
Sellakkal csinálom, cseresznye 10 éve száradt, cseresznye páccal adom mag a szinét.
Olyan lesz mint a tükör..sokat kell labdázi, pólustömíteni
(#) sturbi válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Jó lesz az, egy fél voltot csak esik, ha ráakasztod a GU 50-eseket. A fűtőfesz 11,3-13,9 V között lehet neki. Az anódáram is lejjebb viszi majd egy kicsit a fűtőfeszt is.
(#) fleta válasza sturbi hozzászólására (») Jan 24, 2009
Köszi a megerősítést, holnap ráakasztom a csöveket.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Erről a "labdázásról", pólustömítésről beszélnél kicsit bővebben ?
(#) llaci56 válasza kocos hozzászólására (») Jan 24, 2009
Bocs, csak poénkodtam.
Én még el sem kezdtem a tápot!
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Az a lényeg, hogy tudod, mit csinálsz. Hallottam már olyat is, hogy akril lakkal "politúroz"-ott valaki.
Következő: »»   380 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem