Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   378 / 3562
(#) Szárnyas válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nem "Lobelt Ledfold" a főszereplő?

Mert akkor szerintem ez a film az amire gondoltál: Bővebben: Link
(#) maTaKee válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Huhúú! De, ez az! Köszönöm!
(#) Szárnyas válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nincs mit!
(#) speccy hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Print screen:
Bővebben: Link
(#) wg_kezdo válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Nem érzem magam hülyének ahogy te mutattad ( )
A rajzolást már dos alatt is tökéletesen meg lehetett valósítani.
Nem nagyon értem a hozzászólásod sem, hogy miért is kell hozzá 189246387 művelet, de biztosan profi programozó vagy aki ezt kiszámolta.
Egészen pontosan:
Fekete-fehér képek megjelenítése (kb 640x480x256 szín felbontásban). Ezek módosítása és lementése.
Módosítás alatt azokat a műveleteket értem amit egy C64 is meg lehet csinálni. Vonal, kör, négyzet, kivágás, beillesztés, előre elkészített sablonok beillesztése.
(12 éves koromban csinálgattunk ilyen programokat úgyhogy nem lehet olyan veszélyes ).

(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Idézet:
„Szinte csak megjelenítésre és pár művelet (lapozás, rajzolás-ra kéne).”

Ez azért tág fogalom. Nem csoda, hogy llaci56 is félre értette. én sem tudtam mire vélni.
a rajzolás lehet PaitBrush-tól az ArchiCAD-en ár, egészen a Maja-ig bármi.
Lapozás? Mit? szöveg, kép?
Ebben a leírásban nekem olyan gyereknek szánt rajzolós, firkálós számítógép projetc kinézete van. Eltaláltam?
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Nehogy megharagudj, nem ilyen céllal mondtam! De semmiképp sem hülyéztelek le! Ha megbántottalak volna, akkor most megkövetlek!
Eszebejutott, hogy ha rajzolok, minimum 3 programot használok. Autocad, Coreldraw, valamelyik nyáktervező, stb. Ha ezek utasításkészleteit összeadod, nem lesz túl nagy eltérés az általam (hülyeségből) leírt számhoz képest.
(#) PWM hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Tok jo dolog tortent velem gyakorlaton
A tanar azt mondta hogy van tekercselogep az iskolaba es hogy ne szerencsétlenkedjek otthon a kezzel valo tekeressel. Azt gondolotam magamba hogy hu de jo, azt hittem lesz egy ilyen csucsszuper gep amibe berakjuk a csevetestet beirjuk hogy hany menet kell es pillanatok alatt megtekeri. Errefel behoz egy ilyen 100 eves valamit annyibol allt az egesz hogy volt egy tengely az egyik vegen egy tekero mint a diodaralon, a masik vegere kellett tenni a csevetestet es ossze kellett kotni a szamlaloval, ami egy regi villanyora szamlaloja Es megtekertem vele 1 ora alatt 480 menetet

Mod:-szamóca
(#) wg_kezdo válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Nem bántottál meg csak holnap fogorvoshoz kell mennem és ilyekor egy kicsit ingerlékenyebb vagyok

Action2K eltalálta bár nem gyerekeknek hanem egész más terület ötletéből származik a kérdés.

Más téma:
Elszántam magam egy Hi-fi beszerzésére, ki mit ajánl .
20m2-es 2,6-os bemagasságú középen üres szobába lenne és csak zenehallgatásra szóval semmi házimozi.
Hangerő nem, de a szép hang lényeges. (na jó azért egy Lord of the Dance-t nem akarok hallókészülékkel hallgatni).
Mire figyeljek a választásnál? (gondolom főleg a hangfal a lényeges).
(#) Gafly válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Old HIFI...
Orion nagy torony valahonnan, pl.?
(#) Action2K válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
És építs hozzá csöves erősítőt. PCL-86 PP sztereóban csodát művel. Én már építem!
(#) wg_kezdo hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
őőőő, építeni nem szeretnék ahhoz még nincs meg a megfelelő gyakorlatom na meg az orvos is "eltiltott" pár hónapra a forrasztástól.
Ezért is az off-ba tettem, hogy mire figyeljek a vásárlásnál, nehogy bóvlit vegyek.
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Nehéz dió! Elsőnek egy jófajta háromutas hangfalpárt ajánlok nagy mélyekkel (25cm vagy feletti, nem falbontás miatt, hanem a jobb dinamika érdekében). A régi Orionok nagyon szépen szólnak, csak sokukat fel kell újítani (gumiperem).
Erősítőnek is a régi, masszív Videoton és társait ajánlom. Ott a potikra, kapcsolókra kell figyelni (recsegés). Illetve a kimenő jelet sem árt megnézni, jók-e a végfokok.

Szerk: Sajnálom ezt az eltiltást, pláne ha a hobbijától tiltják el az embert.
Viszont elméletben szívesen segítek a csöves erősítőben, a saját tapasztalataim révén is. Ez idő alatt pedig összelehet gyűjteni a hozzá való holmikat, bontott TV-kből.
(#) Müszi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Csöves témában én is szivesen segítek :yes:

üdv: Müszi
(#) Action2K hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
A sztrájkok korát éljük. Digitális sztrájk, avagy Terminátorosan: "A gépek lázadása."

Idézet a Joomla! oldaláról:
Idézet:
„Tegnap az összes amerikai szerver kiment sztrájkolni, hogy több RAM-ot és jobb processzort kapjon. Egy ember azt mondta, hogy a jobb RAM iránti igény néhány ostoba fajankó miatt van, akik megnövelték az első oldali busz sebességét. Az elkövetkezőkben meg fogják mondani a buszoknak, hogy lassítsanak le a helyi alaplapokban.”
(#) t-dani hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
(#) hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Hehe, ezt most találtam a pincében... Na, kitaláljátok hogy mi lehet?

(Csak érdekességnek szántam - egy ilyen kis off remélem azért még befér az offtopik keretei közé.)

DSCN9986.jpg
    
(#) DuMatyi válasza hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
80 perces, max 24-szeres sebességgel írható CD!
Jaaa, a kártyára gondoltál? Az CD kitámasztó, esetleg valami speciális periféria illesztője. Az a meglepő, hogy semmilyen általam ismert régi SLOT-ba nem illeszkedik... (ISA, VESA, stb...) Egy biztos: PC-be való, de ezt gondolom Te is tudod... Lehet, hogy az illesztését egy port alap kártya oldotta meg: mint a Rádiótechnikában, 1996-ban megjelent áramkör. Kivácsiságból rákerestem a googléban. OLIVETTI cég ma is létezik, minő meglepő, számítástechnika a profilja! Ha már itt vagyunk: Kinek van otthon MFM vezérlője a hozzá való vinyóval együtt? Nekem van egy 20 MEGÁS - igen, kedves ifjú titánok: MEGÁS, 1 db. 5,1/4''-os helyet elfoglaló HDD-m. emellett van egy nagytestvére: 120 megás és 2 db helyet foglal el. Zakatol, mint egy gőzgép, lassan bootol, és 12 volton felpörgéskor 4 (!) ampert zabál. Úgy mentettem le róla adatokat, hogy egyik slotba MFM vezérlő, a másikba egy SCSI. A SCSI vezérlőre rákötöttem egy 400 megás vinyót, Nortonnal meg Copy! Azon dos 5.0 volt. Valamiért az IDE HDD vezérlővel nem szerették egymást. Vajon elférne rajta egy win95? Egy 486 os alaplap 4 mega rammal biztos elvinné! (4 mega ram az a minimum igénye.

Na Matyi, mars vissza dolgozni!
(#) Action2K válasza hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ilyen nekem is van! illetve a komplett gép megvan amiből ez származik. Az egész működőképes
Azért figyelitek ott középen azt a kéz U alakú vasat! Na ott kapja a delejt az alaplaptól, meg a felső slot kártya rendszer is azon keresztül kapja.
Ja, ha jól emlékszem XT-ből való.
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
És ez milyen perifériát illeszt? Nekem is van XT-m: Alaplap és néhány kártya. Kéttenyérnyi. A kártyák nagyobbak az alaplapnál. Valami késői kiadás. De jó egy ilyent működésre bírni... Van egy Hercules monitorom. Annyi idős, mint én, ezért nem szeedtem szét... Csatoló is van hozzá, a word meg a win 3.1 elég groteszkül néz ki rajta... Mondjuk egy csöves cuccot jobban szeretek helyrepofozni... De ha nagyon akarom, az alaplapok is világítanak, és hangot is adnak Sajnos füstölnek is mellé, de az már más tészta. Az a baj, hogy ezek az eszközök annak idején nagyon drágák voltak, ma meg értéktelenek... Mai nagyságrendben 6-800.000 Ft-ban, esetleg milliókban volt mérhető az áruk, pedig "csak" egy rakat TTL IC volt bennük, kevés speckó céláramkörrel... Ma meg pár cél-IC-vel mindent megoldanak...
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Nekem van MFM-esem 5Megás, de szoftveresen egész 20 megáig lehetett nyújtani (virtuális fej, cilinderekkel sakkozás...).
Van még egy csúcskategóriás PC-m is. 85 gombos billentyűzetbe épített 286-os, matematikai processzorral, cserélhető 16bites ISA videokártyával, ISA lan kártyával, beépített 3,5-ös HDD + Floppy.
Azok voltak a szép idők!
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Öt mega... Te jó ég! Láttam, és kezembe fogtam 8 "-os 360 kilobájtos floppy lemezt! Nekem a gyere Pistike, kapsz egy kekszet vicc jut eszembe erről... A moderátor urak engedélyeznek egy topicot valami hasonló címmel? Régi számítástechnikai cuccok. Használtam a keresőt, nem találtam. Szerintem ez nem múzeális készülék, inkább ócskaság, de engem lenyűgöz a mechanikus pontosság és áramköri bonyolultság. Sajnos nincs digitális fényképezőgépem, fel tudnék én is tenni pár érdekes holmit. Mit szóltok hozzá?
(#) tiggersoft válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Támogatom az ötletet, bár az én első pc-m egy 486-os volt.
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Idézet:
„nem múzeális készülék, inkább ócskaság”

Ez csak nézőpont kérdése, kinek mi az ócskaság, és kinek mi a múzeális érték.
Most, hogy építek magamnak egy csöves erősítőt, ki is néztem hozzá egy korban hozzá illő 1926-ban gyártott TANNOY Westminster Royal SE hangfalat. Érdemed megnézni a technikai adatait.
Persze építeni akarom magamnak, mert venni...Részemre lehetetlen: Link
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Teljesen félre értettél. Mindent lehet hasznosítani. Másnak ócskaság, de én mininum hűtőbordát ki tudok termelni belőle, meg alkatrészeket. Van is egy ilyen topic. Akit érdekel, megosztom a módszereimet vele, hogyan kell furatgalván panelből alkatrészt 90 % valószínűséggel kivenni sérülésmentesen. A panel nem lesz többé működőképes, de nem is javítás a célom!
(#) válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Idézet:
„80 perces, max 24-szeres sebességgel írható CD!
Jaaa, a kártyára gondoltál? Az CD kitámasztó [...]”


A CD csak a méretek szemléltetése végett került oda...

Egyébként jó úton haladtál, valóban számítógépes periféria - egy Olivetti gép (XT) videokártyája... Működőképes, megvan hozzá az alaplap (kb 4-szer ekkora!) és a táp is. Van hozzá valami atom régi Philips monitor is ami kompatibilis a kártyával. Sajnos a gép háza már nincs meg. Volt (van) még hozzá 2 db 5.25"-ös 720kB-os nagyfloppy meghajtó is - az egyikről bootolt, a másikról pedig lehetett dolgozni
Egyébként ezt remélem még meg tudom majd mutatni a jövőben a blu-ray lemezen szocializálódott gyerekeimnek!

Idézet:
„Nekem van egy 20 MEGÁS - igen, kedves ifjú titánok: MEGÁS, 1 db. 5,1/4''-os helyet elfoglaló HDD-m.”


Nálam a legrégebbi egy mindmáig működő 286-os laptopban (10kg + áfa, de azért még laptop) csücsülő 40 megás Conner - 3.5"-ös, tehát már viszonylag modern .
----
Idézet:
„nem múzeális készülék, inkább ócskaság”


Hááát((tal nem kezdünk mondatot)), szerintem azért nem érdemes ezeket kidobálni, ha már van az ember fiának. Indoklás: lásd pár sorral feljebb; szeretném ha az utódaim még látnának ilyeneket


Action2k: Egyszer én is újra felélesztem, ha lesz rá egy kis időm... Az a két U-vas egyébként tényleg durva...de mondjuk már a rámenő vezeték nem csekély keresztmetszetéből is lehet rá következtetni, hogy itt bizony nem kis áramok folyhatnak (pláne 5V-on, merthogy ugyebár annyiról megy a kártya).
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Jesszusom, ezek az árak... Na neee! A többségünknek ezt itt kb 100 év alatt sem sikerülne összespórolni.
(#) válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Nem gyenge ez az 5.4millás ár!!

Régóta gondolkodtam már rajta, hogy veszek belőle egy párat, meg valami hozzávaló csöves végfokot, de egyelőre még nem akadt vevő a házunkra...
Viccet félretéve, ez nagyon nagyon nagyon (nem győzöm hangsúlyozni hogy mennyire) durva! 99dB/W/m-es érzékenység...138 kg...1926...ötmillió HUF...
Nem semmi!
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
És ehhez a gyönyörűséghez rajzod is van?
(#) DuMatyi válasza hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ha akad vevő, akkor majd megveszed! Aztán beleköltöztök a hangszórókba lakni! Tiéd lesz a LEFT feliratú hangdoboz. - Tesvéreddel együtt laktok benne, ha van! Először nyilván szűkös lesz, aztán megszokod, hiszen minden csak szokás kérdése. Szüleidé a RIGHT lesz. Allright? A konyha meg az erősítőben lesz, nagyszerűen lehet sütni-főzni az anóddisszipácótól, meg a csőfűtés által termelt hőtől. Remélem eléggé off voltam
Következő: »»   378 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem