Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   20 / 211
(#) niedziela válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 27, 2009 / 1
 
Idézet:
„eredeti progit nyitom meg,az nem válik magyarrá”


Mitől is válna azzá ?

Idézet:
„Ha a magyar nyelvi exe-vel indítom a progit,akkor annak meg nincs makrosa.”


Ha a magyar nyelvi exe ugyanabban a könyvtárban van amelyikben az eredeti exe fájl, akkor kell lenni mindennek, mert ugyanazt a LAYOUT50.INI fájlt használja.

Ebben a fájlban van minden leírva amit a program használ.

Egy részét ide is másolom, hogy lásd:

Layout=e:\elektro\project\layout 5.0
Gerber=e:\create\sprint-layout50\
Bitmap=e:\create\sprint-layout50\
Vorlage=e:\create\sprint-layout50\
PLT=e:\create\sprint-layout50\
Makro=E:\ELEKTRO\Sprint-Layout50\MAKROS
MakroOrdner=E:\ELEKTRO\Sprint-Layout50\MAKROS


(#) orizon válasza tolacika hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Mi mi akar lenni? Előtted kért valaki olyat, hogy akinek van makrosa ami nincs a gyári programban benne az közzé tehetné. Én az enyémeimet közzétettem. Aki leakarja tölteni töltse le és használja sajátjaként. Ennyi. Egyébként nem tudom minek kínlódtok olyan programmal ami buherált. Mindig lesz neki valami baja .

makros.JPG
    
(#) gulyi88 válasza orizon hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Én ha lehet, csak tok szinten mentem a makrokat, mint pl SOT23, SOT23-5, TO252AA azaz D pakk...
(#) dB_Thunder válasza tolacika hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
A felső sorban lévő lakatok egyikével "szét tudod szedni" az alkatrészt. Ezután bárhogyan szerkesztheted annak rajzát, a meglévőkből újat is hozhatsz létre. Amikor készen vagy a szerkesztéssel kijelölöd az egész alkatrész összezárod a másik lakat ikonnal, és elmented makroként. Fájl menü---> makro mentese... Gondolom menni fog !
(#) dB_Thunder válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Lehet hogy a kolléga gyártatja a nyákjait, és neki tetszik ha oda van írva az alkatrész típusa is, Bár nekem ebből következik hogy az ellenállatok és kondik értékét is fel kell(ene) tüntetni. ehhez viszont nagyon sok makró kell.

Én sem mentek tipus szerint tranyót, de spec és sűrűn használatos alkatrész igen. Ilyenekre gondolok mint: 555 1es, 2es, 4es OPA tokok, Piccek, végfok ic-k stb.
Ezek ugye abban különböznek a sima makrótól, hogy az összes lábára rá van írva, hogy az mire jó.
(#) Alkotó válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Sőt van egy külön réteg a feliratoknak. Ezért elég tokozást, vagy mondjuk kontúrt menteni, és a típus és pozíciószám simán felírható utólag.

Én most kisérletezek a vasalásos feliratozással. Egy többször lemosott mintapanelt mellékeltem. Ez is a felirat réteg segítségével készült.

Alkotó
(#) Alkotó válasza orizon hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szia!

Elkanyarodva az eredeti témától (alaktrészek), nekem más kérdésem van.
Nálam szintén az 5.0 verzió működik (angolul is, meg magyarul is). De mégis van eltérés. Mellékeltem egy ábrát, amin balra a te képed van megvágva, jobbra az én programomat látod. Miért nincs nálam az a bizonyos beállító ablak?

Ha tudod, várom a választ?
Alkotó

kérdés1.JPG
    
(#) orizon válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Azért van mert nem frissítetted a programodat az Abacom honlapjáról. 2009 I.26. az utolsó frissítés dátuma. Szóval frissíteni csak az tudja a programját akinek eredeti verziójú programja van. Bár ha neked meg van az eredeti változat, akkor csak letöltöd az aktulis frissítést és elindítod. Automatikusan megkeresi a program főkönyvtárát és teszi a dolgát. Csak a nyelvnél kel kiválasztani a megfelelőt. Akinek magyarítása van annál nem tudom hogyan működnek a dolgok .. passz. Én maradtam az angol verziónál, nem bonyolut , gyerekjáték a kezelése.
(#) orizon válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Nem kell sok makrót készíteni elég akár egy is. Csinálsz egy alkatrészt a szokásos módon példáuul egy ellenállást C2 a forrszem /S1 meg az alkatrész teste vagy kőrvonala. Majd hagyod az s1 es állásba az asztalt és behozod a textet , írj akármilyen szöveget , alkatrészértéket bármit. Vidd bele az alkatrész testébe , vagy akár mellette is hagyhatod ahogy jónak látod. Majd az egészet jelöld ki és erősítsd meg a build group opcióval. Ha ezzel végeztél akkor bármikor ha rákattintasz a text felíratra azon az alkatrészen ahol így csináltad a dolgokat az egér bal gomjával kétszer ., akkor beugrik a text menű és bármire változtathatod azt az értéket amit az alkatrészedhez készítettél. Ennyi Nem tudom hogy érthető voltam-é, de inkább csinálni tudom mint elmondani. Próbájátok ki ezt a trükköt ,nem olyan nagy ördöngősség.

vigyori.JPG
    
(#) Peticilin válasza niedziela hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Köszönöm a segedelmet!
Igazad van,megoldódott aproblema.
Az volt a bibi hogy nem az eredeti programba másolt magyar nyelvi exe-vel indítottam a progit.
És ha csak símán áthuzom az asztalra parancsikon céljából,az nem jó.
A progi magyar nyelvi exe-jén jobb gomb;küldés;parancsikon asztalra.
És így jó lett...
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Üdv skacok.
Nincs meg valakinek a Sprint Layout 5.0 teljes magyar verziója? Sajnos nekem csak az angol teljes verzió van meg.
Előre is nagyon szépen köszi...
(#) Peticilin válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Köszönöm neked is a segedelmet.
Letöltöttem,amit linkeltél. Majd a köv. format c-nél kipróbálom.
Amúgy az a kis iromány nekem sokat segít a progi telepítésében,mert egy fél év után elfelejtem milyen csavarokkal is kell telepíteni a magyarítást.
Gondolom mivel te nap mint nap foglalkozol a progival,ezek a dolgok neked fel se tűnnek.
(#) Peticilin válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Hali!

Előző oldalon Alkotó hozzászólásánál megtalálod a linket.
(#) DJ Szabcsa válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Úgy látom ez nem a telepíthető verzió. Esetleg az nincs meg valakinek amit rendesen fel kell telepíteni?
(#) gulyi88 válasza orizon hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Hja megoldható így is, de a hiba az hogy, ha nől a karakterek száma, akkor a szöveg is arrébbmászik a makrohoz képest...
A másik hogy értelmét nem látom, legalábbis én a felszámozást egybekötöm egy ellenőrzéssel!
Bekapcsolom az auto számozást, fedobálom R C IC D stb alkatrész pozíciószámokat, mivel a kapcsrajzról nézem hogy ki kimellett kivel van kapcsolatban, így a nyák helyességét is ellenőrzöm, néha itt bukik ki egykét apró elkötés, esetleg kimarad valami alkatrész (ha nagyon szétszórva, csak egyszer egyszer jut idő tervezni...).
(#) niedziela hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Helló !

Le tudja valaki fordítani a képeken látható szöveget ?
Kép 1 összes fülével együtt kellene.

Üdv!
(#) san398 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
próbáld átállítani a nyelvet a SPRACHE.INI-ben a Sprache=0-át írd át 1-re az angol mégis csak emészthetőbb
(#) niedziela válasza san398 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Idézet:
„próbáld átállítani a nyelvet”


Pont azon vagyok

Átfogalmazom az előző kérdésem..
Ki tudja átfogalmazni a szövegeket....

kép3.gif
    
(#) diamik hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Üdv!

Én csak annyit szeretnék kérdezni, hogy terveztem egy egy egyszerű áramkört ezzel a jó kis progival. Már kész van csak azt nem tudom, mit kell csinálnom a kész rajzal, ha filcel szeretném felrajzolni a panelre. Tükrözni kell-e vagy forgatni, vagy semmit se?
És ha vasalni szeretném ugyan az a helyzet, mint filcnél?
(#) DJ Szabcsa válasza diamik hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ha vasalni szeretnéd, akkor csak simán, tükrözés nélkül ki kell nyomtatni műnyomó papírra LÉZER nyomtatóval.
(#) diamik hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Kössz a segítséget! De ha lakkfilcel szeretném felrajzolni?
(#) poros válasza diamik hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Szia. Ha vasalni akarod simán nyomtasd ki. Ha filccel akkor tükrözni kell és indigó papír a nyák és a rajz közé,de ha javasolhatom inkább vasalj.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Valaki nem tudja mitől lehet az, hogy feltelepítettem a Sprint Layout 5.0-t, de nem tudom társítani a .lay fájlokhoz. Jobb gomb a fájlon,betallóznom neki a progi exe fájlját, de semmi. Nem jelenik meg a választható programok listájában. Mi baja lehet?
(#) niedziela válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Idézet:
„betallóznom neki a progi exe fájlját, de semmi. Nem jelenik meg a választható programok listájában. Mi baja lehet?”


Van a választható programok listája, abban nincs benn.
Van a tallózás ott hozzá tudod rendelni.

(#) Szárnyas válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Próbáld meg a Sajátgép -> Eszközök -> Mappa beállításai -> Fájlttípusoknál hozzárendelni a fájlkiterjesztéshez a programot!
(#) DJ Szabcsa válasza Szárnyas hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Köszi szépen. Sikerült is
(#) niedziela hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Van valaki aki ezt a pár funkciót leírná magyarul ?

layout.gif
    
(#) szabi83 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Szia

layout.jpg
    
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Szia Janocsi!
Mellékelek négy képet. Az egyik lehetőség, amikor szöveget használsz a feliratozásra. Ez látható az első két képen. A második lehetőség, hogy alkatrészre jobbklikk, és "name...", legalább is nekem ez van. Itt beírod a nevét. De ez csak akkor jelenik meg, amikor rámész az alkatrészre. Sehol máshol. Remélem tudtam valamit segíteni. Mellékelek egy fájlt, hogy hogyan használom én. (Remélem megnyitja a 4-es... )
(#) niedziela válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Köszi !
Következő: »»   20 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem