Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1562Q Végerősítő
 
Témaindító: attila26, idő: Okt 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 8
(#) Kovidivi válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Megfelel neki!
(#) fuhrer válasza brezinajanika hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Én is megépitettem ezt az erösitőt,sőt nagyon meg vagyok vele elégedve.Kocsiba készülödik nekem is csak a hangszinnel nem vagyok megelégedve az lm1036al.A basszus nagyon berezeg amugy a magast nagyon szépen kiadja.
Én azt ajánlom hogy mért le simán az erösitőt s 220 mA környekén kell lennie bekapcsolva simán,ha nem akkor probléma lehet a kapcsolásban.Elsöre nekem is csak az 1ik fele ment.Nézd jol át


Bocs csabeenak szolt inkább
(#) otisz hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
hello!arra gondoltam hogy ezt a tda1562q icét nem-e lehetne valahogy hidalni vagy párhuzamosítani? mert ugyanis megépítettem szépen szól csak kevés!ha valakinek van valami ötlete akkor irjon!
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy hordozható aktív hangládát építeni!
Az már megvan, hogy 4 db autóhangszórót fogok beleépíteni, de ehhez kellene valamilyen erősítő is. A hangszórók egyenként 4 Ohm 75 Watt.
TDA IC-re gondoltam, de nem nagyon találok olyat, ami 1x70W szinuszt tudna leadni 4 Ohmon, 12V tápfeszültséggel. Sztereó végfokot nem nagyon szeretnék, inkább veszek 4 darab IC-t, úgy lenne a legtisztább. Hidalt megoldás is érdekelne.
Továbbá nem ártana egy előerősítő sem, hogy tisztább, és dinamikusabb legyen a hangja.

Ha valakinek van valamilyen ötlete, az ne tartsa magában !
(#) pako válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
hali
Idézet:
„Ha valakinek van valamilyen ötlete, az ne tartsa magában !”

Legközelebb használd a keresőt...

1
2
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 1 /
 
12V-ról nem is fogja leadni a 70W-ot, maximum nagy torzÍtással 20W-ot tudnál kivenni belőle ilyen tápfesszel. Ha még nem vetted meg a trafót akkor inkább próbálkozz egy TDA7294-el. Ez 1%-os torzÍtással leadja azt a 70W-ot, tápfeszültsége pedig +- 27V ajánlott ilyen hangszórókra.
(#) NémethBálint válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Hát az a nagy helyzet hogy nem trafóról fog menni, hanem autóakkumulátorról, mert kocsiba lesz a cucc.
(#) 18david18 válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szia!

Ezt is áttekíntheted: Link
Üdv!
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Ahha. Van itt a fórumon oolyan topic ahol autókba inverterekkel foglalkoznak, szerintem érdemes lenne megkeresned. Ez egy olyan kütyü, ami a 12 voltot feltranszformálja mondjuk +-27V-ra amiről már elüzemel egy komolyabb erősÍtő is. Vagy esetleg párhuzamosan is köthetsz 2-2 hangszórót és akkor az elméletileg még kivehető telljesÍtmény olyan 40W körül van 12V-ról. Tiéd a döntés, hogy melyiket választod
(#) NémethBálint válasza 18david18 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Ezt már megnéztem, és az ott tárgyalt teljesítmény elég kevéske nekem...
(#) NémethBálint válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Sajnos invertert nem tudok építeni, de van fogalmam róla, hogy az mit jelent
Amúgy olyan megoldást vártam, hogy hátha van olyan IC, amiben már benne van a feszültségtöbbszöröző, és csak be kell kötni, kevés külső alkatrész kell hozzá stb.
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 / 4
 
Hát éppenséggel van egy: TDA1562Q - ez 70W-ot tud 14,4v-on és 4 ohm -on
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Ha esetleg nem lenne ilyen, akkor szomorúan beérem a TDA8560Q teljesítményével, mert az 2x40 Wattot tud 2 Ohmon, és ugyebár ha párhuzamosan kötök két 4 Ohmos hangfalat, akkor 2 Ohmosat kapok.
(#) GFI válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 / 4
 
Hi!

A létezik egy TDA1562 típusú ic 55W- ot tud elméletileg. Ha jól tudom, akkor ennél nagyobb teljesítményt nem igazán lehet kihozni 12V-ból. Ha ekkora teljesítményt akarsz, akkor kell egy inverter.
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Itt az adatlapja : Bővebben: Link és itt egy topic is róla :Bővebben: Link
(#) NémethBálint válasza GFI hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Na, ez lesz az én emberem!
Köszi
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Pedig én is ugyanezt ajánlottam 2 válasszal felljebb...
(#) szabi83 válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Legyen, a srácok hisznek a számoknak Én nem, az ic H osztályban 55W, B osztályban 20W. (Adatlap)
(#) NémethBálint válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Bocsi, hogy nem voltam elég figyelmes :'(
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Ez az IC elég drága, és ugyebár nekem 4 hangfalra kéne megoldás. Ha ezzel oldom meg, akkor 8000 Forintért kapok 280 Watt Összteljesítményt, ha viszont TDA7560-t alkalmazok, akkor 2000 Forintért kapok 120 Watt Összteljesítményt.
Kérdésem a következő: megoldható-e valahogyan az, hogy 2 db TDA7560-t összekapcsolok úgy, hogy 240 Watt Összteljesítményt kapjak ugyanúgy 10% THD és 4 Ohm mellett?
Mert ha igen, akkor sokkal gazdaságosabban tudom megépíteni
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Nem baj, én úgy tudom, hogy ilyet nem lehet csinálni ezekkel az IC-kel, bár vannak ehhez az IC-hez jobban értők is. Amúgy amit te akarnál az a hidalás, de ha jól tudom, akkor azt csak szimmetrikus táppal rendelkező erősÍtőkkel lehet jól megcsinálni.
(#) Kovidivi válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Te TDA1562-ből szeretnél kivenni 70wattot? Mert az nem fog menni előre szólok. Inkább TDA7294-93.
(#) Gyimate válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Csak annyi a baj, hogy ő autóba szertné épÍteni és kpcsiüzemű tápot meg nem tud épÍteni, szóval 12V-ban kell gondolkodni...
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Na, akkor elmondom érthetőbben, hogy mit szeretnék: MAXIMUM 5e forintból építeni egy olyan erősítőt, ami 4x kb 70 Wattot tud 4 Ohmon! És ha tényleg kell az inverter, akkor lehetséges, hogy megpróbálkoznék vele! Csak adjon valaki egy _nagyon_ egyszerű kapcsolási rajzot.

Nem követelőzésnek szántam ezt a hozzászólásomat, csak hamarosan itt a névnapom, és arra terveztem ezt a dolgot (az ajándék a dologban csak annyi, hogy az alkatrészeket "ingyen" megkapom).

És bocsi mindenkitől, hogy nem tudtam magamnak jobb dolgot kitalálni
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
sziasztok!
asszem lemondok erről a tda1562q ic-ről, mert drága, és elvileg nem tud 70 wattot. helyette egy tda7560-on gondolkodok, mert ez egyszerűbb, ab osztályú, de sajnos csak 25 wattot tud 4 ohmon. ezt meg lehetne valahogyan növelni?

és léccyke írjatok, mert még ma szeretném megvásárolni az alkatrészeket
(#) NémethBálint válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
hát úgy néz ki ennyit érek én itt
(#) titi válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hali!
Bármennyit is érsz, a fizika bizony szabályok szerint működik, és csodákra nem képes.
12V-ból nem lehet csak úgy annyi teljesítményt kivenni, amennyit szertne az ember.
Szóval vagy beéred azzal, amit a gyártóknak sikerült elérniük, vagy vársz a csodára, hátha valaki kitalálja, miként lehet olcsón, alacsony tápfeszből óriási teljesítményt kivenni...
Most olvastam vissza, hogy mit is akarsz...
75W-os hangszórókhoz felesleges 70W-os erősítő.
Max 50W javasolt, de persze az nem fog gondot okozni, ha kevesebb.
Hidd el, 20W-al is lehet szép hangerőt elérni.
(Én régen egy RFT lemezjátszós erősítővel csináltam bulikat egy presszóban, két db 80-as vidi hangfallal. Ja és a lemezjátszóban 2 db TDA2030 volt.)
(#) NémethBálint válasza titi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Jelenleg egy TDA8560-as erősítőm van, 8 Ohmos hangfalakkal, és ha "csak" 12 voltot adok neki, akkor alig szól valamit, ha viszont ennél sokkal többet, akkor már nagyon tud dübörögni
Csak az a baj, hogy egyrészt egy akksiból nem tudok kivenni 12 voltnál többet, másrészt pedig néha kicsit akadozik a hang, de nem torzít. Tehát akkor nem lehetséges AB osztályban 12 voltból kivenni 30 wattnál több teljesítményt 4Ohmon, és a H osztályt meg egyrészt nem ajánljátok másrészt pedig k*rva drága
És akkor tényleg fog úgy szólni a TDA7560, mint a 4x40 wattos autórádióm?
Ja és mégegy kérdés: miért van az hogy az 550 wattos erősítőm is 12 volt tápfeszültségről megy, és mégis pár másodperc alatt leégetett 2 db 4 Ohmos 40 wattos hangfalat? elvileg ekkora teljesítményt már nem lehet kivenni ilyen kis tápfeszültségről...

Ja és köszi hogy végre válaszoltál
(#) titi válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Idézet:
„néha kicsit akadozik a hang, de nem torzít.”

Elegendő hűtőfelülettel van ellátva?
Idézet:
„mint a 4x40 wattos autórádióm”

Volt már szerencsém jónéhány autórádióhoz, és a legtöbben valamilyen TDA "muzsikál".
DE azt ne felejtsük el, hogy a gyártók szeretnek kicsit "szépíteni" a dolgon és nem biztos, hogy valóban 40W a 40W. Vagy ha igen, akkor az már akkora torzításnál, hogy arról inkább ne beszéljünk...
Idézet:
„miért van az hogy az 550 wattos erősítőm is 12 volt tápfeszültségről megy, és mégis pár másodperc alatt leégetett 2 db 4 Ωos 40 wattos hangfalat?”

Talán azért, mert abban már van egy inverter is, de erről bővebben a Kapcsoló üzemü táp... topikban.
(#) NémethBálint válasza titi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nagyon nehéz, és nagy hűtőbordákat tettem rá (1 db számítógép tápegységből kitermelt, és 1 db P3-mas CPU hűtőborda). 1 órás használat után kb 40 fokos maga az IC (lázmérővel megmértem). Amúgy meg nagyot csalódtam abban az autórádióban. 25e forint volt, karácsonyra kaptam, és _nagyon_ torzít. Ha rárakom azt a 2 db 8 Ohmos hangfalat, ami a TDA8560-as erősítőmön van, akkor elviselhetetlen a hangja. Ha viszont 4 db 4 Ohmos hangfalat rakok rá, akkor jól szól, de a döngetés hangerőszintet nem tudom így sem elérni. Tehát egy nagy pénzkidobás volt
Ha ez a TDA7560 is hasonlóképpen fog működni, akkor inkább feladom.
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem