Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
ez nem kapcsolódik szorosan az elektronikához, de olyan embert keresnék (mondjuk karosszériást, vagy mit ) aki gyakran dolgozik alumíniummal, és hajlandó lenne válaszolni kérdéseimre, mert szeretnék majd hegeszteni tanulni, és addig is jó lenne egy pár info. Egy rosz példa: hogy írjuk "hegesztés" vagy "heggesztés"?
Remélem megtisztel majd valaki segítségével. Ne írjátok, hogy nyelvtantanár kell erre, ez csak egy rosz példa volt!
"...a teloba lévő akku 760mA-es!"
Vagyis inkább 760 mAh-s, nem? Egyébként nem törvényszerű, hogy 76 mA-rel lehet tölteni. Vannak már olyan akkumulátorok, amelyek 1-2 óra alatt is feltölthetők.
1 kis segítség...
remélem nincs sértődés? Én is használom...
Remélem nem lesz sértődés, de az alumínium hogy jön össze a hegesztéssel?
Az alumínium tudtommal sem lánggal, sem ívvel nem hegeszthető. :no: Akkor most melyikre van szükséged? Az alumíniumos dolgokra, vagy a hegesztésre? (Bár nem vagyok éppen "profi hegesztős", se "karosszériás", vagy más fémmegmunkáló, de ha van konkrét kérdésed, akkor szívesen segítek:yes: , ha tudok.
Valaki nem tudna mutatni ehhez a rajzhoz 555 el - fesz egy nyák és egy beültetési rajzot mutatni? Nagy segítség lenne!
Én se tudok hegeszteni saját kezűleg, de annyit tudok a témáról, hogy az alumíniumot lehet hegeszteni lánggal és ívvel is. Csak nem pont úgy, mint a vasat, de megvan mindkettőre a módszer.
Hát ívvel biztos,mert már láttam olyan embert aki hegyesztett Al-t. Lánggal? Hát az nehéz ügy(de lehet hogy van olyan ügyi ember), mert jöl vezeti a hőt, és az egész egyszerre +olvad, főleg ha kicsi a munkadarab...
Ahol a pannónia oldalkcsoikat csinálták ott ARGON-ÍVHEGGESZTÉSSEL rakták össez a két félt.
ahol én a múltkor csináltattam (megjegyzem jó drága volt) ott egy ilyen géppel csinálta a fickó Magicwave 3000 de engem is érdekelm hogy hogy lehet alut heggeszteni normálisan, mert én is hallotma minden féle megoldásról állítólag egyenárrammal kell, a fickónál a gépen 15-20V 40-80 A volt olvasható (LED kijező írta folyamtosan)
még egy dolog lennék kíváncsi valki próbálkozott galvanizálással othon? (a fizikakönyvben található rézgálicos kisérletere gondolok )
a válaszokat előre is köszi
Biztos nem alkalmazzák sűrűn, de egyszer én olvastam róla. Az a lényege, hogy sok acetilén+kevés oxigén keverékkel kell csinálni, így a lánghőmérséklet is alacsonyabb, és a feleslegben lévő acetilén funkcionál védőgázként.
Persze csak jól szellőző helyen alkalmazandó, különben feldúsulhat a légtérben az acetilén.
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget egy elméleti kérdéshez. A Tietze-Schenk bibliából másoltam. Mondja meg nekem valaki, hogy hogyan jön ki a kapcsolásból ez az átviteli függvény! Ennél hogyan írom fel a kezdő egyenletet, amit tovább egyszerűsíthetek? A kapcsolás és az átviteli függvény a két csatolt file. Neten hol található ilyen téma, példákkal? Köszi!
Hali!
Lehet, hogy annyira nem is lesz annyira kezdő ez a kérdés, de nekem jelenleg még egy kicsikét az. Tehát LPT-ről szeretném a fordulatszámát vezérelni egy DC motornak (valami modell kütyüből való, asszem 5V-os, de van pl CD-ROM tálcamozgató motorom is). ITT van két megvalósítás is, de valhogy nem értem. Az első ábra ok, LPT kimenetét folyamatosan ki-be kapcsolgatom, kondi töltődik, mehet rá a terhelés (bár gondolom nem kötvetlenül a motor). A negyedik ábrához meg írja is, hogy jobb, mert nem kell hozzá folyamatos szoftver támogatás. Egyenlőre jó lesz nekem a második, de később, több motor vezérléséhez szerintem az első lenne ideálisabb. Na a kérdésem az lenne, hogy ezekhez hogyan illesszek optocsatolót (védeni szeretném a portot), és hogyan a motort (ami 12V-ról fog menni)? Egy kapcsolási rajz nagyon sokat segítene az értelmezésben. Krisz
Hi
Tudom,ez nem igazán válasz a kérdésedre,de én egy IC-s "fesszabályzót" használok egy kis potival lehet állitani a motor fordulatszámát! Megvan a kapcsolás,és ahozz képest,hogy egy IC vezérel,elég egyszerű! UI:Bocs,hogy "nem válaszoltam" a problémádra,nekem ez jutott eszembe! Üdv:Gyorsfagyasztott Pulykafilé
Értem. De ez is LPT porton keresztül? Kíváncsi lennék a kapcsi rajzra.
Ha valaki tud konkrét megoldást, légyszi legalább egy kapcsolási rajzzal segítsen. Köszi! Krisz
az első képen (pwm) lévő kapcson az "Analóg ki"-re kötsz egy 1k-4,7k ellenállást, arra egy npn tranyó bázisát, a tranyó emitterét a negatívra kötöd (ami közös , tehát minden negatív össze van kötve) a tranyó kollektora és a 5V (vagy akármennyi) közé a motort. így a motor egy irányban tud majd forogni változtatható sebességgel. (tranyó helyett használhatsz fetet.)
Ha a motort mindkét irányba szeretnéd pörgetni akkor motoronként 2 pin-re lesz szükséged az lptből, + H-hídra. (arról is írnak a codexben)
Köszönöm szépen, értem!
És ha még optocsatolót is közbe szeretnék iktatni az LPT védelme érdekében? (Látom, van a codexen egy példa, de kevesebb alkatrészből nem lehetne?) Igen, időközben rájöttem, hogy jó volna mindkét irányt használni. Azt ugye ennek a 2. vagy 3. ábrája alapján? És akkor annak az n-es tranzisztornak a kollektorát kötném ezeknek a bemenetére? Vagy hogy is? Ja, és a 2. ábrán a CS1 foglalat a 74LS245 IC egy része lenne, amit még az előző fejezetekben említ, vagy mi?
lpt-optocsati-pwmkapcsolás-H-híd audióerősítőkből-motor
ennyi, ebben a sorrendben. a npn tranyó ilyenkor nem kell hiszen az benne van a audióerősítőben.
Ezen az oldalon sokszor hallok valami 555-ről. Mi ennek a pontos neve, és mire jó?
szia,
lehetséges, hogy az öreg 555 ös ICre gondolsz? Az adatlapján majd' mindent megtalálsz. Többnyire időzítésre használják. Működik astab, bistab, monostab módban.
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy néhány hajen miért vannak így írva az ellenálés vagy kondi értékek 8k2 4uF7 ez most meni ? 8k meg 4µF ? vagy menni ? Miért vannak az értékrk után még számok ?
Hali!
Akkor valahogy úgy néz ki, mint a csatolt állományokon látszik? Ha nem, légyszi javítsd ki! Köszi! Krisz
Ezt EDDIG én se tudtam,de a faterom csak sejtette!
Köszi Balázs az én nevemben is! Üdv:Gyorsfagyasztott Pulykafilé
itt van, asszem jó és tudom, hogy ronda
bár lehet, hogy én kihagynám a pwm to analóg konvertert, csak akkor előfordulhat, hogy nagyon melegednének az erősítők a pwm jelre, nemtom..
Nekem tökéletesen megfelel. Nagyon szépen köszönöm!
Már csak egy kérdés: Az optocsatolónak nem az a lényege, hogy teljesen elszigetelje az LPT porttól a többi eszközt? Biztos jó az, ha minden testet összekötök? Gondolom, ha a számgép tápjáról hajtom a motorokat is, akkor ez nem gond, de mi van, ha külső tápegységet használok? Én úgy csinálnám, hogy alul is ott van a PWM...
Hellosztok! Azt szeretném kérdezni, hogy van-e a TDA1557-ben túlfeszvédelem? Segítségeteket előre is köszi! Üdv.: Hurka
|
Bejelentkezés
Hirdetés |