Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 116
(#) csabee válasza csabee hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Na, tényleg feladom
Ebből már tuti, hogy kuka lesz
Tényleg nincs senkinek elfekvőbe???
(#) _JANI_ válasza csabee hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Szakszervíz!?
(#) csabee válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
A nyomtató az kóser, csak az fránya tenor...
1-2 ezresér majd felhajtok egyet valahogy...
Naná, hogy akkor döglik be mikor a legjobban kőne...
Azért köszi...
(#) papptamas01 válasza besi99 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia Besi! Ha még érdekel a táp probléma két megoldást javasolnék:Az egyik hogy ha 16-32V-os a táp akkor pár száz forintért lehet kapni hasonlót nem gond ha nem ugyanijen csak a feszültségek eggyezzenek meg a csatlakozót át is lehet szerelni,a másik megoldás kicsit körülményesebb mivel nem nagy áramokról van szó egy hagyományos táp készitését javasolnám,mivel ezt a fajtát nehéz javítani főleg mivel nem lehet tudni mitöl romlott el ha a trafó rossz akkor drágább mintha veszel eggyet...Remélem tudtam segíteni...
(#) Inhouse válasza besi99 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Hopp, kicsit megkésve, de ha az a "tranyó" TO-92-s tokos, akkor az nem tranyó, hanem TL431 IC...
Nézz meg bármilyen DVD tápot, nagyon hasonló lesz ehhez...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ha a nyomtatót kikapcsolod, és a nyomtatási feladatokat megnyitod és kitörlöd mindet, akkor elmúlik ez a gondod...

Üdv
Inhouse
(#) Tys23 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Sziasztok szétszedtem 1 HP 6L LaserJet nyomtetot és megtaláltam a hibáját. a füttésen lévö foliahenger szakadtt. mi a neve annak a foliahengernek és hol tudnék hozzájutni??
segitsetek mert nem értek horrá. Valami höre keményedö müanyagnak tünik .. segitsetek.
(#) gulyi88 válasza Tys23 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
esetleg teflon henger?
(#) Tys23 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Biztossan hol tudok olyat venni (rendelni?)
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Helló!
Most kaptam egy Xerox Workcentre M940-es multifunkciós nyomtatót, ami nem igazán akar együtt működni a géppel. Ha USB-re dugom, akkor a gép felismeri, feltelepíti a drivert, de a nyomtató programja már nem látja a nyomtatót. Ez mitől lehet?
meg az írja a nyomtató, hogy kifogyott a sárga parton, viszont a patronon semmi chip, meg hasonló dolog, amivel mérhetné a szintet. ha megcserélem a piros és sárga patront, akkor is azt írja, hogy kifogyott a sárga. Hogyan érzékelheti a szintet ez a nyomtató?
(#) Tys23 hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Nincs véletlenül valakinek elfekvőben??,
jo pénzért??
TEFLONHENGER HP LaserJet 6L-hez???
(#) Norberto válasza Tys23 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
EZ egész jó árban van, a toner pedig úgysem a legfontosabb most neked.
(#) zgyucha hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok,
Segítsetek légyszi. Egy laptopra rákötöttem egy erősítőt így hallgatom a zenét. Ezzel nincs is semmi gond. De ha rákötöm a laptopra a nyomtatót is (USB-n) akkor elkezd gerjedni. Milyen megoldást tudtok azon kívül hogy zenehallgatás közbe ne nyomtassak?
Laptop: Fujitsu siemens amilo
Nyomtató: HP laserjet 1000
Erősítő:Kenwood KRF-V 4060D
Köszi.
(#) Ricsi89 válasza zgyucha hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Helló!
Szerintem ez földhurok lesz, mert gondolom a nyomtató és az erősítő is le van földelve. Van ilyen topic keress rá és szerintem meg tudod oldani a gondot.
(#) zgyucha válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Az erősítő nincs földelve. Gyárilag ilyen a hálózati kábele.
(#) Tys23 hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
továbbra sem találok sehol teflonhengert és igy a nyákkészités szünetel....
(#) Trur hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy öreg, de jó állapotú HP LaserJet4L típusú nyomtatót és remekül működik csak átlag 9cm-enként húz egy vékony vízszintes csíkot. A zöld hengert megpucoltam a tonerben és egy feketét is a gépen belül, de semmi változás. Tudok még valamit csinálni illetve ez lehet más mint toner hiba?

Köszi!
(#) Norberto válasza Trur hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Szerintem ez a fényhenger hibája lesz. Vagy valami olyan hengeré, aminek kb. 9 cm az alapkerülete.
(#) tibi0531 hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Sziasztok.

Van egy Samsung ML-1520-as lézernyomtatóm. A készülékkel kapott 1000 oldalas kazettát töltettem. A töltéssel nem igazén voltam megelégedve, mivel pár száz oldal után függőleges fehér csíkokat kezdett hagyni a papíron. Mint kiderült a kazettában lévő egyenítő pengére kezdett rakodni a por, amit néhányszor tisztítanom kellett....
Az utóbbi időben a nyomtatott oldalak jobb fele világosabb árnyalatú mint a bal. A kazettát próbáltam rázni, szétvettem és úgy látom a por viszonylag egyenletesen oszlik el. A gumihengeren (ami a porban forog), is egyenletes a porréteg.

Erre a problémára megoldás lehet a kazetta cseréje, vagy okozhatja valami más a jelenséget?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) szarka.p hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
Helló!
Van egy hp laserjet 6mp nyomtatóm. bekapcsolás után tesztlapot nyomtatok egy vízszintesen csíkozott lap lesz az eredmény, mint egy nagy vonalkód.
1 órát bekapcsolva hagyom utána a tesztoldal tökéletes.
Erre a problémára keresnék megoldást.
Válaszokat előre köszönöm.
(#) Toldi Oszkár válasza tibi0531 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Üdv a teflon hengert próbáltad ki cserélni mert általában az döglik be . Habár a szervizben nem mindég figyelnek rá .
(#) tony994 hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy HP LaserJet1100 Lézernyomtatót (Fekete-Fehér). Kaptam hozzá tonert is , és egy itthon is volt ehez a típushoz . A próbléma ott kezdődik hogy amikor nyomtattok a kisebb betűk homályosak , pedíg a toner jó megráztam , mind a 2 tonerrel ezt csinálja (raktam fel képet). Szerintem valamit ki kéne benne tisztítani (szerintem).Ha valaki tudna valami hasznos infót mondani számomra hogy mit kéne tennem hogy ne legyen ennyire homályos a kép azt nagyon megköszönném!


Üdv:tony994
(#) greatman válasza tony994 hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Szia!

Mivel mindkét tonerrel ezt csinálja, elképzelhető, hogy koszosak a tükrök. Ki kell szerelni a lézeregységet, szétszerelni, és a benne lévő tükröket megtisztítani valami alkoholos ablaktisztítóval. A forgó tükröt is.
Ezután próba.
(#) venom2009 válasza greatman hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Ha az optika lencséi koszosak akkor állandó fedettségű csíkok keletkeznek, ha viszont a fényhengerrel párhuzamos hosszú tükör, akkor jönnek a hiányos fedettségű csíkok. Az említett tisztítás amúgy tényleg célravezető, kellő körültekintéssel könnyen és biztonságosan megoldható. Még alkohol sem fontos, hiszen csak porról van szó.
(megnéztem közben a képeket. Ha a nyomtatatási irányra merőleges, ismétlődő hibahelyek/csíkok vannak akkor vélhetően a fényhengernél keresendő a hiba, ha a nyomtatási iránnyal párhuzamos csíkok vannak, akkor inkább az optikai részen)

Viszont nekem is van kérdésem:
Laserjet 6L kisebbik panelje kipurcant, ha valakinek reális áron lenne egy, bontásból, vagy bárhonnan, annak következménye egy jó üzlet lenne.
(#) szarka.p hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Senkinek semmi ötlete?
(#) szarka.p hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Tényleg senkinek semmi ötlete sincs? Pedig nekem fontos lenne! Előre is köszi a választ!
(#) didyman válasza szarka.p hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Elektronikát termeld ki, repedt forraszok, ócska kondik után kutass.
(#) szarka.p válasza didyman hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Köszönöm a választ.
Átforrasztgattam a panelt és jó lett.
(#) leono hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Egy HP PSC 1410-es nyomtató előszőr azt csinálta kb. minden harmadik lapnál, hogy nem húzta be a papírt. Annyit változott a helyzet, hogy most meg egyszerre több papírt is behúz. Gondolom nem elektromos probléma, de ha valaki tud egy ötletet köszönettel elfogadom.
(#) leono válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Köszi a tippet, de a képet nem látom, mert nem csatolódott.
Következő: »»   4 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem