Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   105 / 1271
(#) Lolzor hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok, teljesen új és rendkívül amatőr vagyok a témában, szóval bocsássatok meg, ha hülyeséget kérdeznék, vagy írnék.

Vettem használtan egy Grundig P37-050 típusú apróságot, direkt régi játékgépekhez. A problémám az, hogy SCART csatlakozóról hajtva a kép el van csúszva 1-2 centivel balra és ez eléggé zavar. Antennára kapcsolva ott is van kép, tehát teljes képernyőn megy a zsizsi, csak SCART-on tapasztalható ez az elcsúszás.

A kérdésem az, hogy lehet -e ezt korrigálni valahogy? Vannak rajta potik, vagy ilyesmi? Csináltam a SCART panelról egy képet, hátha valaki be tud rajta valamit azonosítani.

Panel fotó

A bele

Köszönöm a segítséget!
(#) meszy18 válasza kopidoo hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Írd meg a tipusszámot,meg kellene a chassi száma is.Van pár kapcsolási rajzom+a hibakódok jelentései.Mostanában csak Philipsekkel van dolgom.
(#) Depo hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok! Annyira nem vagyok jártas a kis tv-k javításában, ezért a segítségeteket kérem. Van nekem egy Seltronic 5"-os lcd tv-m, és az a baja, hogy bekapcsolás után kb 3-4 perc múlva kikapcsol. Gyanakodtam az adapterre, mert nincsen gyári, ezért kipróbáltam egy másikkal, de azzal is ugyan ezt produkálta. Mitől lehet ez a jelenség? Persze amikor megvettem még ezt nem csinálta, csak kb. 3 hónap múlva. Volt benne kijelző csere is, de nem ez miatt. Meg is örültem neki hogy életre kelt a kicsike. Elég húzós áron, ezért is szeretném használni. Modell száma T50C28b.
(#) zotya169 hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
helló
kérdésem az volna hogy miért homályos a tv amikor nézzem?
annyira homályos hogy még a betűket se lehet látni de különben elég régi tv de még eddig nagyon simán ment minden
válaszotokat előre is kösz
(#) patexati válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Fókuszt kell rajt állítani!!
(#) zotya169 hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
fókuszt és azt hogy kell?
(#) patexati válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Milyen tv??Vedd le a hátát és fényképezd le ha tudod és küld el!
(#) garamszegiroland hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
hello
van egy funai 28d-2016 tv-m és kapcsolási rajzot keresek hozzá mert összeugrott rajta a kép
Elkókat már cseréltem
(#) ATTI057 válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Probald megkeresni a www.eserviceinfo.com vagy az elektrotanya.podzone.net oldalakon nagyon sok rajzot talalsz ott
(#) garamszegiroland válasza ATTI057 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
köszi válaszod de a www.eserviceinfo.com -on nincs fenn a másikhoz pedig regisztráció kell ahoz pedig meghivó.
Ha tudsz segiteni megköszönném
(#) garamszegiroland válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hali általában a soron van két potméter abbol az eggyik a fókusz
(#) ATTI057 válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
sajnos meghivom nincsen ,de probaltam aszerint keresni amit leirtal nem talalom biztosan csak ennyi van a modell szamban irva minden szokoz kotojel is szamit?
(#) garamszegiroland válasza ATTI057 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
csak ennyi funai Model 28D-2016 10015890
(#) ATTI057 válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Meg utana nezek ha megtalalom irok
(#) garamszegiroland válasza ATTI057 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
köszi szépen
(#) zotya169 válasza patexati hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
patexati kérdésedre a válasz:
egy tesla tévénk van és emlékesztetlek rá hogy segíteni akartál hogy hogy kell be állítani a fókuszt
tehát lefényképeztem és fel is raktam remélem tudsz segíteni
válaszodat előre is kösz
(#) BA hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hello.Elakadtam 1 TCL Tv javításában,segitségre lenne szükségem.A tv-ben zárlatos volt az egyik dióda a sortranzisztornál.Kicseréltem,el is indult a készülék.A probléma az,hogy a kép két széle befele döl.Mértem a kondikat,a meghajtó tranyót de azok jók.Valami ötlet???
(#) Depo hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Sziasztok! Senki nem tud, lcd tv ügyben segiteni???
(#) skarlik válasza BA hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Attól függ milyen tipus, pl a Grundignál ez a betegség. Az eltérítő íc környékén van még egy íc, általában vagy egy8 lábú, a száma most nemjut eszembe, vagy egy tranzisztor alakú 6-7 lábú,aszt hiszem tda8150-csinálja a függőt! Ezt a két fajtát nézd meg! Vagy van mégegy lehetőség,hogy a dióda zárlatos volt,előtte van egy ellenálás 4-6ohmos, lehet hogy el van szálva!

Légy szíves egy kicsit jobban figyelni az írásodra, legalább a mondatok közti szóközöket használd, mert eléggé összefolyik nélkülük a szöveg. Javítottam.
-- kobold
(#) garamszegiroland válasza Depo hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hello!
Nézd meg fényben mikor elmegy a kép halványan lehet e látni a képet a kijelzön ha igen akkor az invertere rossz valoszinüleg a tápszürö kondija szikkadt ki.
Ha semmi nincs rajta akkor szétszedett állapotban megkell nézni mi melegszik rajta
(#) stefikeke válasza BA hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
azok mellett amiket skarlik elmondott van meg mas is ha az owa aramkorben van egy folytotekercs akkor annak a menetzarlata okozhatta a dioda halalat . A tekercset csinald ujra ,VIGYAZZ az IRANYRA a menetszamra es a drot atmerojere. ha ez megvan mielott beiditod ajanlatos leellenorizni a levalaszto kondit , elofordul hogy" szopik". nezd meg a tobi komponenst amiket skarlik emlitet. Ha ez a tekercs a sortrafoval van kombinalva vagy beleepitettek hat, az szivas
szia
(#) stefikeke válasza BA hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
neked akartam irni ami eggyel fejjebb van mostmar mindegy. remelem sikerult segitsek!
(#) zotya169 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
persze más is válaszolhat a kérdésemre ami a következő:
van egy tesla tv-m és az a gond vele hogy nem tudok olvasni belőle mert nem látom a betűket annyira homályos és az egyik felhasználó aki azt mondta hogy a fókuszt kell rajta állítani fel is töltök egy pár képet róla
válaszotokat előre is köszönöm
(#) Vatti válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Szia, le kellene nyitni a panelt mert így nem tászik, hogy hol van a fókuszpotméter, és esetleg úgy is készíteni egy képet. (már ha lenyitható )
(#) zotya169 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
ez a baj hogy nem lenyitható nem láttam hogy valami csavar fogná vagy valami de akkor mi a megoldás?
de még azért megnézem hogy esetleg le lehetne nyitni
(#) Ricsi89 válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Tutira lenyitható. Két oldalt fent lennie kell valami kis pöcöknek, vagy hasonlónak. Ha esetleg egy nagyobb képet tennél fel oldalnézetből, akkor lehet észrevennénk az említett dolgot.
(#) ATTI057 válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
ez nem tesla hanem egy nemet RFT tv , lenyithato a panel nem fogja csavar hanem fent a kek fuleket kell kiakasztani ami a panelt tartja
(#) ATTI057 válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
jobb oldalt megtalalod a focusra a potmetert a nagyfeszultsegu trafo folott
(#) patexati válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
A panel lenyitható ahogy elöttem is már leírták és ott a nagyfesz sokszorozón lehet a fókuszt állítani! Úgy hiszem ebben a típúsban a sokszorozó (a képcsőre menő nagyfesz "vastag" vezeték ebből indul és fekete,zöld esetleg szürke a színe) külön van a sortrfótol és ezen találsz egy potit vagy mellette! Na azon kell állítani menet közben legjobb tükör elött! VIGYÁZZ MERT 20KV-OS MAGASZFESZÜLTSÉG VAN A SORKIMENŐ KÖRNYÉKÉN ÉS PERSZE A 230V HÁLÓZATI FESZÜLTSÉG SEM JÁTÉK CSAK AKKOR ÁLLJ NEKI HA TISZTÁBAN VAGY A DOLGOKKAL ÉS SZIGETELT SZERSZÁMMAL DOLGOZOL JOBB KÉZZEL!
(#) zotya169 hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
hát ez a 230V elriasztott egy kicsit de már meg van a fókusz beállító töltök fel is egy képet róla hogy az e az egyáltalán, és akkor kell beállítani ha be van kapcsolva a tv? és hogy érted azt hogy szigetelt szerszámok?
akkor most kézzel állítsam be vagy szerszámmal? mert meg tudom fogni kézzel is és hozzá érhetek akár mihez nem?
Következő: »»   105 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem