Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   39 / 3960
(#) szabi83 válasza frissadam hozzászólására (») Szept 15, 2006 /
 
Idézet:
„Honnan tudom megmérni az erősítőmét?”

ott a 22k-s ellenállás.

a jelé nem hiszem, h nagyob lenne, mint 1k.

üdv
(#) lgyk válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Köszi, működik!

Még Power leddel is elláttam, hogy ne maradjon bekapcsolva...

Az ismeretlen alkatrészekre tudsz mondani valami okosat?
(#) MaSTeRFoXX válasza lgyk hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
az 1: foggalmam sincs, talán tranzisztor (ismeretlen típusú)

2: a fekete az egy infra vevő. A 2 kék az szerintem kondenzátorok....

3: Újra az infra vevő...
(#) magellan4 válasza lgyk hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Köszi a válaszokat.
Nem az elem nem folyt ki semmi baja nincsen neki.
De szédszedtem és olyat láttam hogy egy fekete papír alól kifolyt egy fekete színű ragadós vmi. Szigetelés gyanánt volt odarakva az az ellenállásokra (sztem) de megoladt állapoban vhogy felmarta a nyákot és egy pár vezető sáv elmaródott. Szal
(#) TAdamm válasza magellan4 hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
hello,

Ti, a power ledet hova kell kapcsolni??? Es a kivezerlesjelzot a hangszoroval parhuzamosan kell?
(#) lgyk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Üdv! Köszi! Jó volna tudni, hogy miért adtak ilyen alkatrészeket egybecsomagolva... (Ir LED, fototranzisztor, Ir vevő, Kondi, SMD (!) IC, SMD (!) kondi, ellenállat). :yes:

Hát, nem jósolok túl sok esélyt a discmannek...

Power led: elméletileg fogalmam sincs, hogy hová illik kötni, gyakorlatilag a Power kapcsolóval építettem egybe úgy, hogy az egyik láb a kapcsoló által megszakított pólus túloldalán van, a másik pedig az elem ellenkező pólusán (LED sorosan egy ellenállással, ofkorsz).
(#) TAdamm válasza lgyk hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
aaaaha
(#) TAdamm válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
ez szerintetek igaz? > http://www.elektronika.iweb.hu/

itt van olyan a bal oldalon, hogy ic-k ingyen.. nna, az..
(#) Balázs válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Persze, vannak ilyen ingyenminták.
(#) TAdamm válasza Balázs hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
es azt tudjatok, hogy mekkora egy atlagos vezetekes telefon hangatviteli savszelessege?

Gondoltam, h a telefonbetyarok moresre tanitasa vegett belegeneralok a telefonba olyan 1-2 KHz-es jo eros jelet =D..... sipoljon egesz nap a fule... es tanuljon belole.. a 10 khz lenne a legjobb =D... dehat azt valszeg nem viszi at a telefon..
(#) TAdamm válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Nem tud valaki Budapesten egy alkatresz bontot?? nagy szuksegem lenne ra.
(#) szabi83 válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
pl milyen cuccokkal?
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
elektronikai alkatreszekkel, pl. trafok
(#) Sigismundo válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Helló mindenkinek!
Volna egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet megcsinálni azt (mint például a hifi tornyokon, ilyesmi), hogy a készülék bekapcsolását jelző led, vagy lámpa a kikapcsoláskor fokozatosan elhalványul? Lehet, hogy hülye kérdés, de még csak kezdő vagyok. A választ előre is köszi!
(#) gerry válasza Sigismundo hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Szia!

Én is kezdő vagyok és esetleg blődség amit mondok, de próbálkozzál meg egy "baromi" nagy puffer kondit párhuzamosan kötni a leddel. A ledet lődd be soros ellenállással úgy, hogy a nyitófesz fölé menjen ,de ne sokkal és ha leválasztod a tápról akkor jó sokáig fog még világítani és lassan elhalványúl.

De a többiek biztos mondonak okosabbat.
De lehetne egy olyat is, hogy "tegyünk bele egy Pic-et":yes: :yes: :yes: :yes: ..........

üdv
(#) TAdamm válasza gerry hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Nem kell "baromi" nagy, eleg egy 2200 mikrofarados =]
(#) jozsi01 válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
üdv!

Van egy mono erősítőm amit egy mélynomóhoz szeretnék majd használni, és az jó megoldás-e hogy a bemenő szteró jelet egyszerűen összekötöm, és egy szűrőn át menne az erősítőbe?(nem kell valami kondi vagy ilyesmi?)
előre is köszi!
(#) _JANI_ válasza jozsi01 hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Ez az
Idézet:
„... a bemenő szteró jelet egyszerűen összekötöm...”
nem igazán jó megoldás!
Mert torzúlhat a jel, az R és L csatornák zavarhatják egymást. Extrém esetben a kimenetek tönkre is mehetnek. Néha elég csak az egyik oldalt erősíteni... Vagy alkalmazhatsz passzív vagy aktív jelkeverő kapcsolást. A paszív keverőhőz csak néhány ellenállás és kondi kell, mig az aktívhoz egy jelerősítő fokozat is tartozik (tranyós vagy IC-s)....
(#) robbbb válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Sziasztok!

Az alábbi futófényt szeretném megcsinálni,azzal a különbséggel,hogy nem 10,hanem 20 vagy 25 leddel.Ha valaki tudna segíteni benne,hogy mithogy változtassak,annak nagyon örülnék!!!
előre is köszi!!

Robi

futofeny.gif
    
(#) pbalazs válasza robbbb hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Több 4017-es IC kell. Nézd meg az adatlapját, abban benne van, hogy hogyan kell bővíteni a kimenetek számát.
(#) _JANI_ válasza robbbb hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
A 4017 johson számlálókat viszonylag egyszerű a CARRYOUT kimeneten bővíteni. Csak igy egy decimális sorozatot fogsz kapni... (vagyis az eső fokozat mutatja az egyeseket, a következő fokozat a tízeseket, a következő fokozat a százast... és így tovább) Ahhoz, hogy egy szép futófényt kapjál 20-25 LED-del, egy kicsit trükközni kell a 4017-esek kimeneteivel.
(Megjegyzés: 2DB 4017-tel akár 100 (nem tévedés száz) ledet is tudsz ilyen módon vezérelni.
(és roppant egyszerűen :yes: )) [off]Ha kell szivesen segítek az áramkör kidolgozásában... [off]
(#) Norberto válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Mátrix elrendezésre utaltál, ugye?
(#) ndavid87 válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Én is készítettem 100 ledes futófényt
2 db 4017-el, csak nem mindig csinálta azt, amit kellene
neki.
A lényeg az, hogy egy ic vezérli a 10 sort, a másik a 10
oszlopot.
Ha a két ic sebessége nem egyenlő a 10x10-es kijelzőn
véletlenszerűen fognak a ledek felvillanni.
(#) _JANI_ válasza Norberto hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Igen. :yes:
(#) _JANI_ válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Ha CO-n sorbakötöd a két számlálót, akkor szerintem ez nem lehet... Azaz az első számláló (10-zesek) - sor halyták meg. Az utánnakötött (kaszádositott) számláló (100-zasok) az oszlopokat vezérli. Igy a két számláló szépen végiglépteti az összes ledet 1-100 -ig...
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
[off]De a mátrix helyett a párhuzamosan kötött ledsorok jobban szemléltetné a lényeget.[off]
Futófény link.
(#) ndavid87 válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Nekem a két ic nincs összekötve.
Azt az áramkört alakítottam át, amiből a 10 ledes
futófényt építettem.
Ez az áramkör van kétszer megépítve.
Az első vezérli a sorokat, a másik tranyók segítségével
az oszlopokat.
(#) _JANI_ válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Egy ilyen megoldással építettem meg egy eredetileg "Hangvezérelt futófény" -t. A lénye ott a két csatorna független vezérlésében volt, úgy hangilag, mind az alap órajel szabályozhatóságán. A két csatorna kimenete lett ezután mátrixbakötve... [off] De ez már egy másik téma.[]
(#) _JANI_ válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Próbáltad sorbakötni öket? Mármint a 4017-eselket.
(#) n0nam3 válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Sziasztok

Találtam 1 pár winamp plugint ami lptn és soros
porton ledeket villogtat!
Ezekhez a Hardwer h épül fel mert az angol tudásom egyenlő a 0val!!

valaki ötlet?
Pluginek
Következő: »»   39 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem