Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   27 / 563
(#) p_istvan válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Nálunk meg öngyújtó nincs, gáz-forrasztólámpa viszont van, de tartok tőle, hogy túl nagy teljesítményű lenne.
Heineken kupak viszont akad.
(#) Zerocross válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Még egyszer elnézést, ha értetlennek tűnök. Nem mentség, de a fáradság, és néha a szövegkörnyezet másképp hangzik olvasva, mint írva.
Aminkor először kaptam kézhez a teljes-hidas rajzot, akkor az az infó állt rendelkezésre, hogy 60 kHz-es.
Majd felvilágosítottak, hogy ez a kapcsolás ténylegesen 80kHz-en működik. Mi a valóság?
Illetve még annyit szeretnék kérdezni, hogy mi az előnye a teljesen párhuzamos kapcsolásnak? Arra gondolok, hogy miért nem elég egy vezérlő? Vagy megint elsiklottam néhány kicsi, de fontos részlet felett?
(#) Zerocross válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
egér mozi ez jó duma
(#) Freedomocska válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
A rajzok közül melyiket választottad ill. melyiket fejleszted tovább?Azért kérdezek mert lassan szeretnék az építők közzé "beolvadni".Talán elsőre érdemes lenne egyforma inverter rajzal nekiindulni az építésnek és akkor közben meg lehetne dumálni a tapasztalatokat,problémákat szerintem.Ezért keresnék hasonló hozzám hasonló cipőben járókat.
(#) kivancsi4 válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
A szuperkromofág nevű festéklemaró is kipróbálható ,nekem ez vált be. Volt egy sötétebb árnyalatú drót (bontott, különböző átmérőjű és szinű dróttal próbáltam) azt semmi pénzért nem akarta lemarni, arra aspirint tettem és egy nagyobb telyesítményű pákával arra is ,nem túl szépen de ráfolyt a cin.A szuperkromofág csak telyesen feloldódott állapotban (ajánlatos kitenni a napra) ad megfelelő erdményt. A sodrat nedvszívó ,tehát szét kell húzni az utolsó kb. 10cm-t és úgy ecsettel felvinni rá többször ezt a vegyszert.Drótkefét is lehet használni a gyorsabb eredmény elérése érdekében. Csak a szabadban kísérletezzetek! Még nem kész a gépem.Külön köszönöm Tubi56-nak a segítséget (a terminálon az ő leirása alapján kezdtem), valamint a segítő hozzászólásokat.
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Nekem hő légpisztolyom van ami 350-500C'-t ad!
Én ezzel a módszerrel szedem le a lakkot! Amikor már jól elsötétedett a lakk (meg égett) egy durvább rongyal le lehet törölni a vezetékekről!
Ez is egy ötlet! kb 2000ft-os áron lehet kapni a Tesco takarékost!

(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
A PC tápokból ki lehet bontani porvas gyűrűket a nagyokból lehet zavarszűrőt készíteni ami 27mm-er átmérőjű a kisebbekből ami 18-20mm-er átmérőjű meg lehet áramváltó tekercset készíteni aki az ehhez tartozó orosz féle kapcsolásnak áll neki!
egy két kép erről is! Itt vörösréz lemezből csináltam hűtőt!
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Még egy pár kép! Az áramváltó tekercset is jól látni a fő trafó közelében
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Még egy pár kép az alap kapcsolással
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
És a módosításokkal! A 13voltos zénereknek elég 1.3W-os is!

TUBI 1.GIF
    
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Ezen a rajzon UC3845-ös ic van ,ezért kérdeztem én ,hogy az UC2843-as ic nem jó-e az inverterhez mivel a kettő ic egy adatlapon található minimális eltéréssel feszültségekben.Nekem viszont 2843-asom van és jó lenne felhasználni(sőt másnak is adnék belőle).
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Én azt hittem ebben a zűrzavarban, hogy a teljes hidas kapcsolásra gondolsz nem az orosz félére!
Az oroszhoz kell az UC3845!
A tied jó-e hozzá nem tudom, de utána nézünk!
Bocs a félre értésért!
Jó lenne ha valaki kérdez, akkor előtte hivatkozna arra a gépre amelyiknek neki akar állni vagy már építi! Így nem lenne kavarodás!
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
szerintem jó hozzá! Ugyan azt az adatlapot dobja be mind kettőre! Építsd meg a vezérlést és próbáld ki! Tedd tokba és ha módod van rá próbáld ki a 45-el és 43-al is
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Bocsi,bocsi --kezdő vagyok még de majd belejövök mint a kiskutya az ugatásba. Sőt mennék valaki után (megint mint a kiskutya) mert a panel lesz az első fő problémám és már ott elbuknék segítség nélkül.Ha valaki meg megtervezné magának és elkészítené ,neadj isten nekem is megcsinálna és elküldene belőle egy-egy példány akkor "sastolyással" is honorálnám.Tudom elsőre elég "furán" hangzik de nincs jobb ötletem egyenlőre.
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
A egyik gondom(a sok közül)az ,hogy nem tudok angolul.Ezért is kérdezek pld. tőled -mint írtam van egy jó pár L6569A ic-m és nézegetem én az adatlapját és úgy tűnik ez is jó lenne . A feszültséget is jól bírja(500 V) és hátha még jobb lenne mint az UC2808 valamint mint írtam akkor betudok segíteni (természetesen térítés mentesen) azoknak akiknek gondja van az alkatrész beszerzésben vagy az anyagi oldalakban.A lényeg ,hogy sikerüljön minél több inverteres hegesztő gép.Vagy hüleségeket írkálok?
(#) JZoli válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Ha van már a Te általad megépítendő géphez panelrajz én megcsinálom neked is, magamnak is szeretnék egy gépet építeni, de én eredetileg Erdgab Úr maciját szeretném megépíteni.
(#) Freedomocska válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia ,köszönöm a segítséged de kezdjük az elején--mi az a panel rajz?Az alkatrészek elhelyezkedése?Nekem szinte mindegy --azaz mégsem--melyik géppel kezdjük mivel valszeg úgy sem fog működni eredetiben hanem csak "hatvannyolcadik variációban" de hát valahol el kell kezdeni.Ha meg már csináljuk jó lenne több egyforma gép és hamarabb kitapasztalnánk a hibáit.Nekem az is tetszik amit Tubi feltett rajzot mivel ha sikerülne valamilyen szinten rögtön megdupláznám --két fél(híd) csak egy egész! Addig kísérletezgetnék még egy háromfázisú plazmavágóig eljutnék.
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Nem semmi önbizalmad van! Csakígy tovább!

ÉS MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

TUBI56
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Óóóóhhh ha tudnád milyen munkákat bevállaltam már "bemondásos" alapon--lakás villanyszerelés vagy Kolozsváron az új egyetem függönyfalát rokkant nyugdíjasokkal...Nem tehetek róla--sikerre vagyok itélve! Köszönöm én is a jókívánságodat és ezennel megragadom az alkalmat ,hogy én is minden fórumozónak KELLEMES ÜNNEPEKET kívánjak.Freedomocska.
(#) p_istvan válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szervusz!

A 43-as végű nem lesz jó! Mert az 100% kitöltési tényezőig szabályozható, a 45-ös pedig 50%-ig.
És ez az inverter, illetve trafó 50% fölötti kitöltési tényezőnél telítésbe fog menni és jön a tűzijáték...
Üdv: P István
(#) p_istvan válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Az a rajz (orosz) amit Tubi feltett nem félhidas!

(#) p_istvan válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
A hőlég-pisztoly tetszik!
(#) Freedomocska válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Akr viszont kitalálom!---egész hidas!(vagy neeeem?).
(#) p_istvan válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Nem nyert!
Two-Transistor Forward converter, Bővebben: Link
(#) Freedomocska válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Akkor ma már nem töltöm ki a lottóm.
(#) Freedomocska válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Álj..álj... nagy kópé vagy .Biztosan pirézül van írva azért nem értem.
(#) Zerocross válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Tubi Mester!

Elismerés a képekért. Az igazi profik nem csak dumálnak, hanem dolgoznak is!

Jut eszembe! Amennyire tudom csak én rajongok a teljes hidas kapcsolásért. Tudna némi infóval szolgálni arról, hogy amit megépített, az hogy működött, hozta-e az elvárt szinvonalat, volt-e valami rossz, vagy hátrányos benne, és volt-e valami pozitívuma?
(#) Zerocross válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Először a TIG 130A -nak a rajzát szemeltem ki, leginkább a kompaktsága miatt. Kis átalakítással lehet belőle teljes-hidasat faragni. Majd a látómezőmbe került a TAB120 gépének kiinduló rajza, majd van néhány infóm Spafi hegesztőjéről is. Ezek is teljes-hidasak. És Tubi Úrtól is ezügyben faggatózom. Mint látható jól tűri a fárasztó fajtámat.
(#) Freedomocska válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Na köszönjük az elismerést a" balekok" nevében .Szép s... nyalós mondatból gondolom te a másik aktív csoportba soroltad gyorsan magadat.Elnézést .hogy itt rontottam a levegőt.Viszlát.
(#) Zerocross válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Mielőtt megsértődnél! ! ! NEM Neked szólt. Sajnálatosan én sem építettem még meg egyet sem. Nem indoklom, mert az ugye magyarázkodás.

TEHÁT ÉN IS A BALEKOK KÖZÉ TARTOZOM!

Következő: »»   27 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem