Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus szulfátoldó (Akku aktivátor)
Lapozás: OK   4 / 83
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Az egyik probléma kiderült halot volt az ic, kicseréltem és most az egész áramkör úgy 200mAmpert vesz fel és sípol a gyűrűs tekercs, kérdésem az, hogy tekercsekkel van a baj vagy mivel? légszíves segítsetek
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Szinte bizonyosan a tekercsek induktivitása nem megfelelő. A számitógéptáp zavarszűrőtekercsei porvasmagok, alacsony Al értékkel, kizárt dolog,hogy 41menettel 1mH-is induktivitás létrehozható rajta.
Javasolnám inkább a fazékmagokat. A HAGY (Magyar) gyártású magokon feltüntették az Al értéket igy, könnyűszerrel kiszámolható a kellő menetszám.
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Köszönöm a választ sajnos nekem nincsenek magyar gyártmányú magok, és a fénykép alapján számoltam a meneteket tehát vala honét meg kéne tudni valami adatokat a zavarszűrők magokról desulfation
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Add meg a magok méretét, (külső-belső átmérő, és magasság) és túrok itthon ilyen,vagy hasonló zavarszűrőmagot, lemérem a rajta levő tekercs induktivitását, és innentől már könnyű megállapitani az Al értéket, és a helyes menetszámot.
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Sárga színű fojtók, külső átmérő:27mm
Belső átmérő:14mm
magasság:11.5mm
Remélem kapsz ilyen paraméterű magokat
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 / 1
 
Türelmedet kérem, valószinűleg van ilyen magom.
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Csak nyugodtan úgy is holnap tekercselem át a "gyűrűket", de ahhoz addig hátha sikerül megtudni menyit kellene rátekercseljek rájuk
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Ugyanilyen vasat találtam, rajta összesen 21 menettel(a kezdet és a vég félmenetével 21). Az Al érték ~88,4 a 39uH alapján.
Igy tehát 1mH-re kell ~106 menet, a 220uH pedig ~50menetből realizálható.
Nemtudom, hogy a huzalméret elő van-e irva, mindenesetre figyelembe kell venni az átfolyó impulzusáramot is.

Porvas.jpg
    
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Köszönőm szépen, gratulálok a mérőműszeredhez, jó lenne egy ehhez hasonlót én is elkészítsek, ha feltennéd a rajzát. A tekercseket holnap elkészítem 0,7mm-es huzalból.
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Megmértem egy ugyanilyen átmérőjű 36 menetű tekercset is, itt az Al~113-ra adódott. Ezt a szórást bele kellene kalkulálni a készitendő tekercsbe. Gondolom gyártófüggő is a dolog, tehát nem követsz el túl nagy hibát,ha 100-as értékkel számolnál.

A műszer elég bonyi, az elektor magyar kiadásában jelent meg 1992-körül.
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Ok,még egyszer köszönőm,... majd megnézem a műszer rajzot kíváncsivá tettél
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
A "bonyit" a pic-es változatokhoz képest értettem.
Viszont a beállitásával is elvan az emberfia egy darabig. Ajánlom a helitrimmerek használatát az eredeti sima körpályásak helyett, ha a megépitésére sor kerül.
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Én már nem értem, elkészíttetem a tekercseket, 50 és 106 menetet tekertem rájuk. Most 6.6mAmpert fesz fel a kapcsolás, az ic kimenetére tetem egy erősítőt és a hangszóróban csak egy folyamatos sípolást halottam( nincs szkopom, hogy nézem meg milyen jelformát ad).
A gyári cuccokban, aszt irja, hogy nyugalmi áram felvétel 2-5mA, és töltőimpulzus:80-100Amper ez ismétlődik 15sec. Nálam folyamatosan 6mA vesz fel, nem süteti az akksit. Fontos lenne számomra a cucc mivel van 6drb zselés akksim és jó lenne helyre hozni őket. akkumulátor aktivátor
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szerintem alapvető tévedésben vagy a desulfátorok működését illetőleg. Ezek a kütyük abban megegyeznek, hogy minimális áramfelvételűek, ezért állandóan rajta lehet hagyni az akkun, és a nagyáramú impulzusokat nem kiveszik az akkuból, ellenkezőleg, az alapfogyasztást, jelen esetben a 6.6mA-t használja fel az induktivitásokban a mágneses mező felépitésére, majd impulzusszerűen rákapcsolja a diódán keresztül az akkura, igy lazitva a szulfátréteget. Valószinűleg teljesen jó a kapcsolás működése, ezt az áramfelvétel is jelzi. Hozzávetőlegesen mekkora frekvenciájú hang hallatszik az erősitőből?
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Közép freki tartomány, kérdésem az menyi ideig kell rajta hagyni ezt a készüléket az akksin? kb,most ugy 11 volt van az aksin. Én úgy gondoltam,hogy kellene változón a freki mikkor a dióda nyitásba kerül. Én nem halottam az "impulzus szerű freki változást"
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
A "közép" freki az tág fogalom....
A frekinek nem kell változnia, az állandó, az astabil multivibrátornak kialakitott 555 időzitőtagjai által meghatározott. A kitöltés pár százalék lehet ránézésre.
Ha boldogul vele a multisimm akkor később leszimulálhatom.
Az áramfelvételből következtetve, C-mos változatát használtad ugye az 555-nek?
(#) sebestyen_ferenc válasza mex hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Bocs nem vagyok "frekvencia mérő ", de viszont nem változik a frekvencia az állandó, hallásra, úgy 1Khzre saccolok, de ez nem biztos. Az ic jó öreg gyártmányú bipoláris változat. Rárakom a cuccot az akksira, hagyom egy jó ideig rajta, csinálja a dolgát
(#) mex válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
10.5V alá azért ne süsd ki az amúgy is halódó akksit. Ha eléri ezt a feszültséget, akkor rakd rá töltőre, teljesen próbáld feltölteni, és ezután újra tedd rá a kütyüt .
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Nem látok semmi féle javulást az aksin 15 volton 60mA a töltés szint, úgy már 2 órája rajta van a töltőn. Most egy másik akksira tetem az aktivátort, remélem előbb vagy utóbb látni fogom a javulást rajtuk.
(#) laci636 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
hali
az lenne a kérdésem, hogy egy 12v 5Ah-ás savas akkura mekkora kondit süssek rá és milyen fesz.-re töltsem fel a kondit?
(#) Epracer hozzászólása Nov 22, 2009 /
 

Össze akarok dobni gyorsba egy szulfátbontót
Mondjuk 50 V-ot rátöltök egy 4700 mikrós 100 V-os elkóra, és egy triakkal rásütöm az akkura.
BTB08 a triac, mekkora fesznél gyújt be, mert nem igazodok el az adatlapján ?
Hogyan tudom megoldani hogy ha mondjuk elérte az 50 V-ot az alkon a fesz, akkor gyújtson?
Elvileg a kisült az elko kiolt a triac ?
(#) Krisz03 válasza Epracer hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ajánlanám ebben a hozzászólásban található kapcsolási rajzot, a 4700 µF elfelejtését. Ekkora energiával nem hogy segítenél az akku állapotán, inkább tönkreteszed azt.
(#) VIM válasza Epracer hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Bővebben: Link Ez legalább működik!
Hullára leharcolt 55Ah-t visszahozta az élők sorába. Már a töltést sem vette az akku. Ezt betöltve már egyre jobb lett. Egy feltöltés és kisütés után teljesen rendbe jött az akkum. (semmi közöm a reklámhoz!
Üdv.:VIM)
(#) Squva hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
24v os el. szulfátoldó kapcsolási rajzot keresek....
(#) Csomiki válasza VIM hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ezt egy zárt "zselés akkuba (no mert hogy csak ilyen aksijaim vannak) hogyan is teszem bele?
(#) Csaszu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Miértne rakódna le szulfátréteg ?
Agm vagy a zseléseket csak impulzusos bontóval lehet helyrerakni
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Köbzoli!

A végén a 12ohm/20W-ot mikor kell rákapcsolni és miért?

Üdv
Inhouse
(#) Csomiki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Kicsit homályos volt mit is nevezünk zselésnek, meg kik a társai, de .itt kicsit felhomályosodhattok ti is
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ahha, kössz.

Üdv
Inhouse
(#) szepnorbee hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Üdv! Mindenki! Egy 555 IC-ből meg egy stabilizátorból, FET +kondiból nem lehetne egy ilyen desulfator-t összedobni? Vagy esetleg 2db 555 vagy egy 556 hogy egy LED jelezze a kondenzátor kisölésének pillanatát. Egy ilyen időzítő IC-vel könnyen lehetne időzíteni a dolgot és szerintem egy konditöltés is megvalósítható vele. Sajnos mint biztosan levettétek, még elég kezdő vagyok e téren, de azokból az alkatrészekből próbálnék ilyesmit építeni amik készleten is vannak Nameg pont aktuális mert ez a hideg erősen betett az aksimnak Szóval ha valakinek van ötlete, megköszönöm ha megdob vele Természeresen nem privibe értem
Következő: »»   4 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem