Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA8560
 
Témaindító: MC Adam, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   4 / 7
(#) szkrep hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a tda8560q-val a gyári pdf-ben lévő erősítőt.
Szeretném, ha a kimenete is jack lenne, de nem tudom, melyik 2 lábat lehetne összekötni, hogy csak 3 "kimeneti madzag" maradjon.
EZEN (a beültetési rajzon) úgy látszik, mintha simán földre lenne kötve a hangszórók egyik oldala. A kapcsolási rajzon viszont az IC-ből külön föld jön mindkét hangszóróhoz. (A 2 feltételezett föld -szerintem 6os és 7es lábak- összekötése nem segített)
Ha úgy kötöm, ahogy gyárilag megadták, működik, szóval jól van összerakva.
Tehát hogy kössem be a jack aljazatot kimenetnek?
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Hali!
Ezt a Conrad-os nyáktervet szerintem elnézték.
Ne közösíts semmit, de ha mindenképp jack aljzatot akarsz, akkor használj kettőt. Bár nem értem, mi értelme van, ráadásul a kialakításából adódóan csatlakoztatáskor akár könnyen össze is zárhatod a kimeneteket, amit az IC nem igen értékelne.
(#) didyman hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
Ez a konrádos papír kiakasztó Mindenfékle idióta szabvnynak megfelelés, meg miliméterre eszközölés, aztán meg átlódulunk gyerekesbe, trükkös végfokba, belül lekapcsoló végfokra, majd megint vissza a kökemény oktatókönyvre

Kedvencem eddig a bajba kerülő kimenetek
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Idézet:
„A kapcsolás ezen kívül rövidzár ellen is védett, éspedig minden elképzelhető fajtája ellen (az egyik, vagy mindkét kimenet földre, illetve a pozitív pontra kötése, vagy egymással való rövidre zárás).”


Szükség is lesz rá, ha a dokumentumban található nyákterv szerint készül a panel.
Ja, és a hibakeresési listába betehetik:
Ellenőrizze le, hogy még véletlenül sem a Conrad-tól kapott nyáklapra forrasztotta be az alkatrészeket.
(#) szkrep válasza titi hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Hát eleve náluk ez nyákkal együtt 7000HUF.
Alkatrészenként megvettem, úgy 1000HUF,+volt itthon univerzális nyák. Az a 6000 Ft-os árrés azért nem semmi... Conrad arra jó, hogy a millió féle KIT-jük kapcsolási rajzait össze lehessen vadászni a német oldalukról.
(#) didyman válasza titi hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Néztem én is a rajzot, elég pocsék a felbontása, de én arra tippelek, hogy kétoldalas fólia (fel tudom tételezni róluk, hogy nem képesek egy oldalra összeszedni a rajzot).
(#) didyman válasza szkrep hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Monnyuk ha hozzátesszük a terméktámogatsát és a mindenféle megfelelőséget, amit ráírtak (igen sokba kerül egy ilyen bevuzsgálás!), akkor már nem olyan bika ez az árrés, ezzel együtt ez nem nekünk való nyilvánvalóan, hanem a hétvégi pákásnak, akiknek sem mélyebb hozzáértése, sem tapasztalata nincsen az elektronikához. Ő kap egy relatív egyszerűen összeépíthető, relatív üzembiztos valamit, amiben meglesz az összeszerelés élménye kevés szopóval.
(#) wolfi hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
Szevasztok.
Velemenyeteket szeretnem kerni, ezzel a nyakkal kapcsolatban. Szerintetek fogg mukodni ez a az aramkor errositokent, vagy meg kell valamilyen aramkor melelye?
Nem ismerem ezt az ict.
http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php?cPath=214&products_id=3806
(#) wolfi hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Koszonom a gyors valaszotokat...!!!
(#) mindenes válasza wolfi hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Üdv!
Miért ne működne ???
Ha jól látom ez is tda8560-l megépített végfok modul. egyébként minden paramétere az erösitönek le is van irva, sztm.müködnie kell ha már egy boltban árulják.... :yes:
(#) Directors hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Üdv!

Ez a rajz amit mellékeltem működik és egyből mehet a kocsi aksijára?
Nem kell semmit se változtatni rajta?
Mekkora borda kellhet rá kb. ?


tda.doc
    
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Még egy kérdés mekkora biztosítékot rakjak majd a tápágba? Gyorsat lassút?
(#) titi válasza Directors hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Hali!
Ennyire leegyszerűsítve még nem próbáltam.
Elsősorban a tápszűrő kondikat hiányolom.
De ebből már többet is készítettem: Bővebben: Link
Igaz, ez TDA1557, de a te általad feltett doksiból úgy látom, ugyan az a lábkiosztás.

Azért ellenőrizd le, hogy valóban így van-e?!
(#) Directors válasza titi hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Hali!
Köszi de megkaphatnám az értékeket is?
A link nekem nem jön be.
(#) wolfi hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Hello,
1 kerdesem lenne, mi a szerepe a bemenetnel annak a 2 drb. 470nF kondinak?,
A gondom az hogy most nem tudok szerezni ilyet, 220nF viszont sok van, mi lenne ha ilyet raknek helyete?
(#) mindenes válasza wolfi hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Üdv!
A 2db 470n kondin keresztül kapja az audio jelet az erőssitő. Ezek értéke nem annyira kritikus 100n-47u közötti értékekből válogathatsz. A 220n is jó leszz,vagy taszel mindeggyikből 2-2 t párhuzamosan kötve, igy 440n t- kapol majd. Ezek szerepe még az egyenfesz leválasztása.(Bár én még nem építettem ezzel az icvel, igy tapasztalatom nincs velée kapcsolatban) de a 220n val is elvileg jó kell hogy legyen.....
Udv Sanyio
(#) wolfi válasza mindenes hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Ok :yes:
Kossze a valaszt, gondoltam, h jo lesz, mert a TDA1562 is 220nF hasznal(adatlapban)
(#) titi válasza Directors hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Hali!
C1, C2 220 nF
C3 100 uF
C4 22 uF
C5 2200 uF
C6 100 nF
R1 22 k ohm
Van egyszerűbb nyáktervem is, de most nem otthon vagyok, így azt nem tudom felrakni.
(De szerintem ez se sokkal bonyolultabb, mint amit te raktál fel.)
Persze a rajz alapján magad is tervezhetsz. Az S1 kapcsoló is elhagyható...ill. a bemeneti csatlakozókat is megoldhatod egyszerűbben.
(#) mindenes válasza wolfi hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Ezt a 100n-47u közti értéket, tapasztalatból mondom.
Hangferkis cuccok javitásánál ilyen értekkel találkoztam (bementeti csatoló kindikiknál),ugyhogy próbald meg nyugodtan a 220n val . Ha nem jön be akkor tegyél 2-t párhuzamosan mindegyik csatornához, ugy biztos jó lessz.
Udv! Sanyio
(#) Directors válasza titi hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
köszi a segítséget és az adatokat.
(#) wolfi hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Sikerult berugini ezt az erolkodot, mukszik is szepen :yes: , Egy pc tapal probaltam, a gondom viszont az hogy nem akkarom pc taprol hajtani hosszutavon (folosleges, es nagy hejet foglal), lenne egy 22V trafocsak az ic max 18V bir.
Mi a tehendo, hogy tudok 22V max 18 At csinalni?,
(#) wolfi hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Elfelejtettem irni, hogy 2 utas a trafo.
(#) Kovidivi válasza wolfi hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Inkább keress egy másik trafót! Vagy újra is tekerheted. Esetleg áteresztőtranzisztoros stabilizátor, de akkor nagyon sokat fog fűteni! Üdv!
(#) wolfi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Trafom olyan amelyik legalab 2-3 A tud olyan nics ez a legnagyobb, s az sem biztos hogy ezis tud anyit amenyi kellene, feszultseg stabilizatort pedig nem fogok epitteni, ugy hogy marad a Pc tap, amugyis edig csak porosodott(regi AT tap)
(#) wolfi hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Taposdolog megoldva
Ti mekkora hutott hasznaltok?
En egy kb 7X7 cm-es pc tapbol kiszerelt bordatt tettem fel de ezzel melegedik tul, s all le kb 70% os teljesitmeny mellet.
(#) wolfi hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Meg lenne kerdes,
Ezekbe van pukanas gatlo ugye?(bekapcsolasnal az a hang)
Mert az enyem pont mind a regi erositom pukan egyet, mongyuk van elotte egy LM317 bol kialakitott fesz stab, es azelott az egyeniranyito utan egy 3300µF kondi, lehet hogy ezert van ez a hang?
(#) Kovidivi válasza wolfi hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Erősítő előtt feszültség stabilizátor? Azt remélem tudod, hogy akkor az áram le van korlátozva maximum 1.5A-re, persze stab-tól függően... Ha jól sejtem, ez egy 12-18V-ról működő 2x20w-os erősítő 4ohmon... Így maximum 20w-ot tudsz kivenni belőle jó esetben összesen, nem pedig 2x20w-ot...
Üdv!
(#) wolfi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
2 drb. LM317 hajtsa meg, parhuzamosan kotve, s Ampermerovel ra mertem 100% kihajtas mellet 2,6 Ampert vesz fel 14V on, csak itt mar pont ell is fogy a kakao a trafobol. Ilyenkor a stabil ellot 15V van, utana meg 14V hejet kb 13,5, ugy h epp hogy eleg a trafo neki
(#) wolfi hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
De meg mindig nem tudom hogy bekapcsolasnal normalise az h pukan egyet?
(#) Kovidivi válasza wolfi hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Ha a trafód 15VDC, akkor szedd ki a stabokat, mert ha megnézted volna az IC adatlapját, 18V-ig simán kaphat feszültséget!
Ha pedig a koppanás a gondod, a megoldás egyszerű: koppanásgátló
Üdv!
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem