Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Habvágó készítése
Lapozás: OK   4 / 25
(#) Blacy hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
jolvan én csak irtam valamit mert nem tudom mekkora a leg nagyobb amit fogok kapni de akkor legyen 1 méteres az is eléglesz sztem
(#) Blacy hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
ha 300W-os lesz és 36voltos akkor azt használhatom? azt egy tizesért tudok szerezni
(#) Blacy hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
a szál méretével azért nem tudok pontos értéket mondani mert amit kapok hungarocell-t az nem táblába van hanem a nagy nyomtatók és elektronikai termékek védö csomagolásának a darabjai és azokat szeretném össze vágni ugy hogy jó legyen lehet hogy hülyeségnek hangzik de az is hungarocell és az is szigetel csak egyformára kell váni öket és sztem jó is lesz ugy
(#) Freedomocska válasza Blacy hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Jaaaaaa... ha csak" írtál valamit" az más.
(#) Blacy hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
hát nem tudom mekkora lesz a legnagyobb mert szted egy 2-3 millios nyomtatonak mekkora a védö hungarocellje?
(#) Moderátor hozzászólása Blacy hozzászólására (») Jún 7, 2009
 
Kénytelen vagyok felhívni a figyelmedet néhány, számodra jelentéktelennek tűnő dologra:

- mondatkezdéskor egyik szabad ujjaddal nyomjad meg a Shift gombot
- ha valakinek a válaszára reagálsz, akkor célszerű megnyomni a Válasz gombot a hozzászólás fejlécében ahelyett, hogy mindig az Új kérdés felvetése gombot nyomogatnád
- a chat-es, MSN-es szlengeket mi nem szoktuk pozitívan díjazni (ilyen például a szted használata a szerinted szó helyett)
- néha lenyomhatnál megfelelő helyeken 1-1 vesszőt és írásjelet is a mondatokban
(#) Freedomocska válasza Blacy hozzászólására (») Jún 7, 2009 / 7
 
Ezek általában üregesek tehát nem sok hasznosat tudsz kivágni és olyan a minőségük mint a lépésálló EPS.A "sűrűbb" anyaghoz erősebb drót és nagyobb teljesítmény kell.Amúgy nem hülyeség amit akarsz--a hulladékot ne dobd ki hanem bármilyen egyszerű motorból lehet csinálni darálót és ledarálhatod.A darálék nagyon jól felhasználható ha egy csepp vízben oldódó "kellősítőben" beáztatod majd szigetelő betont lehet csinálni födémekre ,aljzatokhoz vagy ki mit akar kitölteni vele.Kíméled a környezetet és hasznod is lesz.
(#) Blacy válasza (») Jún 7, 2009 /
 
Köszi örülök, hogy kioktatsz szerintem ésrtitek amit akarok és nem hiszem, hogy ilyen kis dolgokon ki tudsz akadni és nem az adot forum megoldására törekedsz enek örülök de mástól is tudok segitséget kérni és szivesebben segit és nem szol ilyen kis semmiségekért
(#) Freedomocska válasza Blacy hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Felhívja a figyelmedet! --Valamint egy moderátor mire való?
(#) Blacy válasza Freedomocska hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
hát én arra a darálos modszerre nem gondoltam még de az is jó ötlet én abból indultam ki hogy a hungarocelt azt ingyen tudok szerezni és a hungarocellel lehet szigetelni gondoltam abból is lehet szigetelést csinálni
(#) Blacy válasza Freedomocska hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
jól van de valahonan kell segitséget kérnem és szerintem amig nem kezdek el káromkodni addig ne szoljon senki de ö tudja én tudom, hogy segitség kell
(#) Freedomocska válasza Blacy hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Természetesen amit lapokra tudsz vagdalni azt először végezd el.
(#) Freedomocska válasza Blacy hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Ha jobban megfigyeled akkor ő is segíteni akar--legalább egy rendszerbe való beilleszkedésedhez. :yes:
(#) Inhouse válasza Blacy hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Egy közösség (nem túl drasztikus) szabályainak betartása, tisztelet a másik iránt, a kívánt dolog nem mindenáron való megszerzése...ilyesmi...

Ja, és helyesírás! De még az sem kell, hogy az iskolában odafigyelj, vannak helyesírás ellenőrzők, megcsinálják helyetted.

Szóval, ahhoz, hogy kapj valamit, tenni is kell...pl. betartani a másik fél (felek) kérését.

Légyszíves, tégy így!

Üdv
Inhouse
(#) szdani válasza Blacy hozzászólására (») Jún 22, 2009 / 1
 
Hi ha hungarocellt akarsz vágni, akkor érdemes szétszedni egy hajszárítót, vagy egy villanyrezsót, és a benne lévő cekászt kifeszíted valamire és annyi feszültséget adsz neki hogy ne izzon fel, én azzal vágok hungarocellt.
(#) djgombi válasza szdani hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Hungarocellt még szalagfűrésszel is lehet vágni
(#) Blacy válasza szdani hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
köszi az ötletet eszembe se jutot ez még
(#) Freedomocska válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 22, 2009 / 1
 
Én is kipróbáltam mindkettőt de fél óra alatt lemondtam rólluk inkább rendeltem 10 méter 1,2 és 0,8 átmérővel ellenállás huzalt azóta nem szakadnak el ha "nyomom neki". :nyes:
(#) Blacy hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
köszönöm mindenkinek a jó ötleteket és a segitö szándékot
(#) Tombesza hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni a hungarocell újrahasznosításához. Mivel daráljam össze??
(#) modellezeslap hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy habvágógépet. Vettem egy
5 Ohm/m-es, és egy 12 Ohm/m-es ellenáláshuzalt. Mekkora teljesítmény (áramerősség) kell ezeknek, hogy polisztilor habot tudjak vele vágni.

Előre is köszönöm szépen a választ!
Az e-mail címem: cirga@freemail.hu[/color]
(#) ha8fz hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
Tisztelt Barátaim!

Szülinapomra kaptam egy Skaylady segédmotoros vitorlázógépet(elektromos),sajnos a leirása cseh nyelven van,a fordítása kicsit sem megy,ha valaki tudna segíteni nagyon megköszöném.
Mivel a modellezés területén relatíve kezdőnek számítok esetleg segítséget vagy néhány jótanácsot is szívesen vennék a modell repítésének sikeréhez.

Tisztelettel ha8fz
(#) laci990 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Maximum dc 30v szabályozásához keresek valamilyen egyszerű PWM kapcsolást, vagy ha valaki tudna valamilyen speciáls kapcsolást habvágáshoz, amivel állandó hőmérsékleten tudnám tartania a vágószálat azt nagyon megköszönném!
(#) Haly hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Tisztelt fórumozók
A segitségeteket szeretném kérni.CNC habvágó fűtőszál tápellátása a kérdés. A fűtőszál 0,25 - ös kanhal 27 óhm-méter,a hossza 2,4-től 3,3 méter(változó,mivel 3D-ben szeretnék vágni).Ebből eredőleg valószinüleg a fűtőszál hosszával az ellenállása is nő és igy nagyobb feszültséget is igényel.Hogyan tudnám megoldani hogy a fűtőszál hosszával automatikusan a megfelelő tápellátás biztositva legyen és forditva?A fűtőszál hőmérséklete 250-300 celzius amit szeretnék egy digitális panelmáterrel mérni Bővebben: LinkHa tudnátok ebben segiteni nagyon hálás lennék.Baráti üdv mindenkinek
(#) KTobi válasza Haly hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
A fűtőszál hossza nem bír változni. Az hogy, te változó hosszt használsz ki belőle, attól még nem változik a hossza. Nem bírod te félpercenként cserélgeti a szálat. Mindig fűtsd az egész szálat, és úgy old meg a feszítését a szálnak, hogy az bírja a hőt.
(#) Haly válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
A fűtőszálat nem cserélem.Mivel a két párhuzamos tengely külön is mozgatható,nem csak szinkronba ezért a fűtőszál egy orsón van ,amit egy laprugó feszit.Ebből ered hogy a fútőszál hossza változó,attól függően milyen alakzatot vágok(pl repülőgép szárny).Valami ilyesmire gondolok

651.jpg
    
(#) DeltaFire hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Sziasztok! Valaki legyen szíves segítsen!!! Csináltam egy habvágó gépet csak egy egyszerű fakeretből, és 0,3-as rugóacél huzalt feszítettem bele a trafót meg egy rádióból szedtem ki és a polaritást az egyiket a drót egyik feléhez a másikat a másik feléhez tettem. A kérdésem pedig hogy ettől a zárlattól nem fog a trafó tönkremenni mert am. a szál melegszik és nagyon szépen vág. Köszönöm a válaszokat előre is!!!
(#) DeltaFire hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Köbzoli! Köszönöm a választ!! Am. nem melegszik a trafó megnéztem de a dolgát szépen végzi. Üdv
(#) siletto hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok!
A Modik lehet figyelmeztetnek,mert már van idevágó téma,de mégis felteszem,mert nekem kicsit fárasztó az örökös kérdéseket olvasnom,amit nem tudok összeegyeztetni a válasszal

Szóval:

Van egy huzalom,ami nemtudom mennyire ellenálláshuzal,mert csak 1.6Ohm/méter körüli vékony szál

Ezt kellene megoldani,hogy melegedjen kb 200Celsiusra két trafóból az egyikről


1. 360VA 48VAC kimenet
2. 18VA 12VDC kimenet(ez egy hangfalpár tápegysége


Milyen elektronikára lenne szükségem,hogy ha állítani nem is muszály,de tudjam úgy stabilan üzemeltetni a szálat,hogy nem vág rövidre semmit, és nem ízzik nagyon vörösen


Annyit próbáltam, mert az első tápegység kellően erős,hogy egy 10cm es darabot kb 0,001mp alatt felrobbant,és nem csak ízzít, szóval valahogy le kéne szabályozni,hogy ne küldjön neki 30-40A-t, csak mondjuk a trafó max 4-8A t adjon le,vagy magasabb feszültség esetén kevesebbet,ezt nem tudom,és sajnos a jártas ismerősömmel sem sikerült kapcsolatot létesíteni


Úgyhogy abban kérem a segítségeteket,hogy hogy lehetne leszabályozni,vagy még jobb lenne,ha állítani a szálra eső teljesítmény-t (VxA-t)
(#) ODU válasza siletto hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Igazából ha van lehetőséged egy labortápegységhez hozzájutni, akkor leméred hogy a kellő 200°C-ot milyen feszültség és miylen áramkorlát mellett tudod elérni, majd ezek alapján elkészíted a neked megfelelő áramgenerátort. 5-8A az nem olyan vészes, szerintem neten találsz hottá kapcsolást vagy kérdezz az áramgenerátoros topicban. a 12V os trafó is elegendő ha le tud adni nagy áramot, mert azon a pár ohmos vezetéken elég kis feszültség fog esni, ellenben az áram nagy lesz.
Következő: »»   4 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem