Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   12 / 84
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Bemenetekre én is RCA-ra készülök, csak nem annyira ódivatú valaki, hogy DIN szabvány szerinti Tuchel dugósra csinálja...
A kimenetek fogadására leónozott, avagy ónozatlan síma vezetékvégek lesznek, mert a banános kimenetek nem mindenkinél egyértelműek, akkor már csíptetni is lehessen, a banános kimenetnek meg alá lehet csavarni!
A kiválasztó kimenete viszont banános lesz, de alá is lehet csavarni...
Az én erősítőimnek is : 100w-os csiptetős,
SE aranyozott banán, de alá lehet félkör sarut, vagy a tengelyébe kialakított lukba vezetéket dugni!
A 2x30w UL is aranyozott banános alácsavarható...
Ha valakinek egyéb kívánsága van, akkor viszek sorkapcsot, és kompatibilizáljuk!
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Nekem is kéne vagy 2 asztal, és hangfalakat is viszek, nameg a már említett THOMSON CD "variant"-ot!
Autóhifis haveromnak volt egy kézi 130dB-ig mérő hangnyomás mérője... Majd rákérdezek!
(#) EcoPityu hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Srácok!
Nagyon közeleg az időpont...

/Trafók lesznek már, amit vigyek.../

DSC02658.JPG
    
(#) burgdavid válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Alig bírnak magukkal a pacik a simson blokkban
(#) Action2K válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
A demó zene is mát készülőfélben, a vágó asztalon van. Még éjjel is azt "dübörögtetem".
(#) Danaman válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Az enyémbe se nagyon bír magával a három és fél ló de azért ekkora távot egyenlőre nem vállalok be majd ha már tényleg megbízhatok benne, marad a vonat
(#) mokka23 hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek "NEM a szervezést szeretném átvenni!!!" Csak látom hogy elég tájékozatlanok azok akik a kiállításra jönnének mint kiállító és mint vendég. Mivel én biztosítom a helyet a kiállításhoz ezért bátorkodom tájékoztatni a nagyérdeműt , néhány dologról. A Helyszín Kecskemét MÁV-kultúrház megtalálható a Noszlopy Gáspár Parkban a Távolsági Busz Pu. mellett közvetlen. Vasút pályaudvar Kb. 300-400 méter. Gépkocsival is megközelíthető természetesen.Ezt nem lehet eltéveszteni. Amit javaslok a kiállításon résztvevőknek hozzanak magukkal hosszabbítót , megfelelő csatlakozó kábeleket "Rca , Din , stb" Technikailag amiben én tudok segíteni a helyszínen van 4 Db. 300 Reflex bébi láda "falra szerelve" a csatlakoztatásuk sima vezeték igény szerint használható átalakítható...stb. asztalok méretük Kb. 1 méterszer 2 méteres 15-20 Db. Ha jól tudom a rendezvény belépő díjas azaz vendég és kiállító egyaránt fizet engem úgy tájékoztattak hogy ez 500 forint/fő .De nem szeretném a szervezők kenyerét elvenni viszont ha valakinek kérdése lenne az legyen szíves az e-mail címemre írni, ami:
(#) mokka23 hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Még annyit hogy az időpont 2009.07.11 és ami még kérdéses mert 10.-én egy Hiphop buli van a klubban.
Kb. du 14 órai kezdés ez még nem lett letisztázva a szervezőkkel kérném is őket hogy jelezzék , jó lenne e az időpont!?
(#) CIROKL válasza mokka23 hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia : Még jóhogy ide irtál ! Ezt nem érteni ezek szerint mi itt készülünk a találkozóra és még az sem biztos hogy ez az időpont JÓ? Etz akkor még nem is láttad ? Szervezők ! Holvagytok ? Már most sok az ellentmondás lessz ebből eggyáltalán valami ?
(#) mokka23 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
valamit félre értettél vagy rosszul fogalmaztam a dátum 2009.07.11 csak az ÓRAI KEZDÉS MÉG NEM tisztázott ezért írtam hogy a du 14 óra jólenne? vagy kicsit előbb esetleg később.

LÁTTAM a flayert köszönöm végre hogy engem aki a termet és technika egy részét adom valaki tájékoztat. akkor nem kérdéses Reggel 8.00-tól lehet jönni ha már engem senki nem kérdezett meg hogy nekem ez megfelel -e? De nem gördítek akadályt elébe , kicsit hosszú lesz mert 10-én pénteken HipHop party lesz és minimum 04.00-ig én prezentálom a zenét . Így nem kel sokat aludnom engedelmetekkel hírdetném én is a börzét némi webes úton. had jöjjenek a vendégek érdeklődők is.
(#) CIROKL válasza mokka23 hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Nem én szervezem nem is tudok sokat de az előzetes információk azok mást takarnak? Az előre meghirdetett időpont az 11.-e de viszont reggel 9 órai kezdéssel ? Lásd a plakátot ! Du 14 órától mi a fenét keresnénk ott ? akkor már hazafelé kellene menni ! lassacskán . Passz de majd csak előkerülnek a szervezők !
(#) Action2K válasza mokka23 hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Don't panic! Itt vagyok!

De ami minden mást illet:
CIROKL:
Idézet:
„Du 14 órától mi a fenét keresnénk ott ?”
Így van! sokunk több száz km-ről jön. 3-4 max 5 óra körül indulnánk haza.
Itt a tervezett program. Ez EGÉSZNAPOS!

Hosszabbítók meg ilyenek: Már ezt is kitárgyaltuk. (most nem állok mindent belinkelni)

Idézet:
„végre hogy engem aki a termet és technika egy részét adom valaki tájékoztat.”

Úgy tudom Gábor, vagy Rockersrác tarja veled a kapcsolatot. Nem mondák, nem kérdeztek semmit?

Idézet:
„engedelmetekkel hírdetném én is a börzét némi webes úton.”

Természetesen, miét ne.
(#) mokka23 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Semmi gáz csak nekem kellett a hétvégén a Márkot felhívni hogy mi a helyzet a programmal ne hogy mást szervezzek arra a napra. Végre ma kaptam egy linket ahelyett hogy korrekt módon lettem volna tájékoztatva.Én kérek mindenkitől elnézést a tudatlanságom miatt...De úgy gondolom hogy érint annyira a dolog engem is hogy tudjam mi mikor kivel stb. és időben. De most már megnyugodtam én is ezt javaslom mindenkinek "A PLAKÁTON FELTÜNTETETT INFÓK A MÉRVADÓK"
Még csak annyit írnék hogy bárminemű ital behozatala szigorúan tilos. A nagy terembe senki nem vihet be még a helyszínen vásárolt italt sem "ez érthető remélem"
(#) Action2K válasza mokka23 hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Idézet:
„Én kérek mindenkitől elnézést a tudatlanságom miatt...”
Én pedig elnézést kérek, hogy nem jutott el az infó hozzád. Szerencsére még nem késő.
Az ital dolgot megértettem, betartatjuk. Majd teszek ki figyelmeztető feliratot, ha nincs. Illetve, felkerül majd a helyszíni részletes program plakátjára is.
(#) Gubán_Gábor válasza Action2K hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Kedves fórumtársak, örömmel értesítek mindenkit, hogy sikeresen levizsgáztam és mostmár hivatalosan is értek az elektronikához, és Ipari Elektronikai Technikussá lettem minősítve

Innenől fogva mostmár mindennap élérhető leszek.

Ezúttal közölném, hogy a találkozóra tudok vinni 1 pár Premiere hangosítási hangfalat, és 1 pár BEAG HOX 41-es hangfalat
A premiere hangfalakról tudni kell, hogy 15"-os mélysugárzóval és egy tölcséres driverrel van szerelve, 98dB-es, tehát lesz hangerő....
A BEAG hangfalak a maguk 96dB jével is nagyon szépen szólnak, igazi Hifi hangfalak. És mint kiállító, jelentkezem a GU-50SE erősítőmmel, amit komplett meghallgatás formájában szeretnék bemutatni mindenkinek.
(#) CIROKL válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia: Gratulálok a vizsgáidhoz ! Arra a legendás HOX-ra kiváncsi vagyok már most ?
(#) Action2K válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Gratula a vizsgához! Nem hiába szorítottunk.
(#) Gubán_Gábor válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Köszi.

A HOX-nak meg valóban csodálatos hangja van.
A GU-kkal otthon a 2x8W-tal nagyon gyönyörű hangja van.

Laci számodra pedig tartogatok egy külön meglepit a kimenő takarólemezekért cserébe, és majd a találkozóm odaadom.
(#) fleta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Gratulálok én is. Akkor most az APX100-ak nincsenek ezentúl biztonságban!
(#) CIROKL válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Egyébként a találkozóra milyen hanghordozót van szándékodban hozni ?
(#) Imi65 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
[OFF]
Idézet:
„A HOX-nak meg valóban csodálatos hangja van.”

Elnézést az OFF-ért, csak eszembe jutott, hogy ezeket a HOX hangsugárzókat a HFM anno nemigen magasztalta. Nagyjából ezt írták:
"Cseng, sziszeg, érdes, fémes, a basszusa hiányzik. Nehéz elviselni.
A közepe ordít, basszusa nincs, bosszantó. Az énekes számokon nem is olyan rossz.
Összetömöríti a zenét, mindenki itt van előttünk, együtt ordibálnak. A bőgőt szabályszerűen eltünteti.
Vitatkoztunk rajta, melyik rosszabb, a HOX22, vagy inkább a HOX41. A többség jobban elmarasztalta a nagyobbik dobozt.A HOX41 hangjában viszont (többen is!) felfedezni véltünk egy olyan jelenséget, amilyennel eddig nem találkoztunk, s amelyet kétzongorás effektusnak neveztünk el. A sztereofóniát a különféle hangsugárzók más-más módon szokták eltolni.A Spendornak meglehetősen szép tere van, a kis Orion HS280 színpada szűkebb, de még mindig színpad. Egyes Videotonok (így a DC4014) hajlamosak monóban szólni, középről, mindig ugyanarról a helyről. A HOX 41 ezzel szemben egy egészen különleges, kétoldalról szóló monofóniát produkál. Ez különösen zongoraszólókon figyelhető meg. Mintha jobbról is, balról is egy-egy zongora szólna."[OFF]
Az eredményes vizsgájához Gábornak gratulálok.
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Hello

Szerintem szép hangja van, de majd kíváncsi leszek, hogy ti mondotok róla
Amúgy az APX-ek eddig se voltak kímélve, annak rendje és módja szerint hajtottam őket a bulijaimban, és nagyon derekasan helytálltak

Fleta, az APX ért pedig 2-3 nap múlva el tudok menni, mert le kell mennem Szegedre, és Félegyháza útbaesik.
Majd a részletekkel kapcsolatban telefonálok.
(#) pl13 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Hát azoktól a HX125-ös hangszóróktól abban a felállásban 8 darab/doboz nem is lehet mást várni. Elképesztő fázis és átviteli hibák jellemzik.
(#) ngyzoli válasza pl13 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Csatlakozom Imi,és pl 13 hozzászólásához,ha arról a HOX-ről van szó,amire gondolok,(8 hangszóró,harmonika felületen),annak a hangképe minden,csak nem csodálatos.Senkit nem akarok bántani,de csöveshez picivel (sokkal!!) jobb illene... Az érzékenysége az EGYETLEN,ami elfogadható.
(#) pl13 válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Illetve az impedanciamenete, mivel a BEAG a vasmag csapjára egy rézsapkát húzott, és a kialkuló örvényáramokkal sikerült leszorítani a hangszóró impedanciáját egész lineárisra a mgasabb tartományokban is. Ennek persze jókora közép-magas kiemelés lett a következménye, amit a döntött elhelyezéssel (nem direkt sugárzás), próbáltak kezelni. Aztán így sikerült.
(#) CIROKL válasza pl13 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Nagyon szép hogy így elkanyarodtak az urak de valami más topikban kellene megvitatni ennek a hangsugárzónak a magán életét ? Ha ez magasab szinvonalat képvisel akkor kellene neki nyitni egy önálló topikot ? Nem de shalafi66 kolléga!
(#) ngyzoli válasza pl13 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Igen,plusz a Bose cég koncepcióját akarták lekoppintani,ha jól tudom,az eredmény több,mint kétséges...
(#) ngyzoli válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Elnézést az OFF-ért. :worship:
(#) Gubán_Gábor válasza pl13 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Külön felhívnám a figyelmet, hogy nem a HOX 22-es széria közismert nevén BIFRONS van nekem (8 hangszórós harmónika előlapon), hanem a HOX 41-es, ha valaki nem ismerné, akkor nézzen utána a szériának, mielőtt még a hangképet jellemezné, hogy mi való, és mi nem való a csöveshez...


Visszatérva a topic eredeti témájához:

Hanghordozónak kizárólagosan bakelitlemezt és CD lemezeket kívánok hozni a találkozóra.
(#) hapro hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
No...a szervezőknek mondom, hogy eldől a jelenlétem a találkozón. Nem megyek. Helyette Kaláka fesztivál Diósgyőrben.
Következő: »»   12 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem