Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   13 / 581
(#) zoz11 válasza Atus hozzászólására (») Júl 5, 2009 / 1
 
Hello
Pl az Orczynál tudsz rendelni nagyon jó árban van náluk, univerzális szivattyúként keress rá, két féle van belőle bajonett záras és csavaros.

www.orczy.com

Üdv:Zoltán

UI: a tekercselő kinevetne
(#) karcsi1985 válasza karcsi1985 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Kicsereltem es jol megy.meg egyszer koszi.
(#) Atus válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
tényleg jó árak vannak...
3500 pénzbe került itthon és már be is szereltem...
nem várhattam a postásra :/
azért köszi
(#) csaszi1972 hozzászólása Júl 6, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy Ariston mosó és szárító gépünk (nem digitális) és valami gond van vele. Beprogramozom, elindítom a gépet, jön valamennyi víz, de azután nem indul el a mosás, hanem körbeforog a programkapcsoló. Mi lehet a gond? Szeretném tudni milyen nagyságrendű a probléma, mielőtt szerelőt hívok? Amatőr vagyok a témában, szóval csak finoman! Előre is köszi a hozzászólásokat! Üdv! Cs
(#) zoz11 válasza csaszi1972 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Hello
Vagy nagyon olcsón megúszód, mert lehet hogy csak a légcsapda vagy a vízszint szab körül lesz a gond, vagy program kapcsoló, vagy elektronika, ez utóbbi viszont már rázósabb, főleg ha szerelőt hívsz, mivel az meg látja rajta, hogy nem egy egyszerű mosó masina

Nagyjából ez a két hiba jelenség állhat fenn, persze ezt így látatlanba nem lehet biztosra megmondani.

Üdv: Zoltán
(#) csaszi1972 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Köszi a hozzászólást! Azt még megkérdezhetem, ez mit jelent anyagiakban kifejezve? Üdv! Cs
(#) zoz11 válasza csaszi1972 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Ha dugulásos vagy valami apróbb hibája van akkor max 5-6ezerből megáll.
Viszont ha program kapcsoló hibás és javítható akkor minimum 10-15ezer, egészen a csillagos égig.

Ezek az árak eltérhetnek mint a két irányba, ez itt a környékemen jellemző árak.

Üdv.
(#) csaszi1972 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
A hibát én is ki tudom deríteni? Esetleg tudsz segíteni, mit nézzek meg? Nem vagyok egy műszaki analfabéta! A Bojlertől a számítógépig sok mindent szétszedtem és összeraktam már! Szóval, ha érthetően el tudod magyarázni, mit kell megnéznem, akkor belenézek! Eddig annyi hibája volt a gépnek, h a bejövő víznél azok a lyukak el voltak dugulva és egy idő után nem folyt a víz, de szétszedtem, kitisztítottam és azóta hibátlanul ment mostanáig. Ez kb. másfél éve volt. Szóval nagyon megköszönném, ha tudnál segíteni! Köszi! Cs
(#) kolok hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Helló!

Nekem van egy INDESIT WIDL 146DE típusú mosógépem. A panelja megégett. Talán még menthető (típusszám ezek vannak rajta: 0606, 4160-20-200, vagy 5914500096l3cr). Csak kellene nekem egy kapcs rajz, ha tudtok küldeni (panelről és mosógép vill rajz.).
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv
(#) zoz11 válasza csaszi1972 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Hello
Egy pár oldalt visszaolvasol és minden fennálló lehetőség le van írva, az is hogy mit hol találsz a gépben, meg hasonlók.
Gyakorlatilag mindent végig kérne benne mérni, meg a légcsapdát megnézni esetleg.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza kolok hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Hello
Már nem egyszer elhangzott itt az oldalon hogy ezekhez a gépekhez nem igazán lehet használható kapcsolási rajzot találni, 100ból 1 géphez ha van.
Vagyis anélkül kell boldogulnod, ha el van égve az még nem nagy gond, ha a procija épp
Üdv: Zoltán
(#) csaszi1972 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia! Rendben! Akkor utánaolvasok itt és ha tudom megnézem! Köszi a felvilágosítást! Üdv! Cs
(#) kolok válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Hali!
Köszi a segítséget. Akkor kell küzdeni. Mondjuk a kapcsolási rajz jó lenne, hogy könnyebben ki lehessen szűrni a hibát, hogy mitől éghetett le a panel. A proci ha minden igaz nem sérült.

Üdv
(#) tornadoplus hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Sziasztok!
AWT 2256 mosógép.
A mosógépem a víz leszivattyúzásánál furcsa hangon dolgozik, erős morgó hangon. Gondolom el van kövesedve. Ha igen, milyen módon távolíthatnám el. A vizet maradéktalanul leszívja. Ez a gép kb. 7-8 éves. azóta használjuk rendszeresen. Kérem segítsetek! Új gépet nem tudok venni, ha használhatatlanná válik.
Köszönettel: Péter
(#) tornadoplus válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Én nem vagyok szakember, És még csak a nyomókapcsolót kellett cserélni pár éve. A lúgszivattyú az ami a piszkos mosóporos vizet szívja?
(#) tornadoplus válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Még annyit kérdeznék, hogy a szétszerelést hol kezdjem a gépen. Ha egy pár szóban leírnád a menetét nagyon megköszönném!
(#) Atus válasza tornadoplus hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Ha a szivattyúhoz akarsz hozzáférni, akkor azt az oldalt kell megbontanod, ahol a szűrőt lehet tisztítani...
Nekem a bal oldalát kellett, ahol is elöl az alján kihúzod azt a fekete valamit(nem tudom mire jó) alatt lesz egy csavar.
Torx készlet legyen.
Szóval az elején alul van egy csavar, meg a hátulján alul is, ahol egy kicsi keskenyebbe a gép. A többit meg már látni fogod
Ha minden csavart kiszedtél, akkor kb 1 centit kell hátrafelé csúsztatni az oldalát és az alját kifelé húzni...
Nem árt, ha a gép tetejét megemeled, mert az oldala arra is hivatott, hogy erősítse a vázat...
(#) tornadoplus válasza Atus hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Köszi szépen!
Ha kész leszek jelentkezem.
(#) m2attila hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Indesit WP80 típusú mosógépem egyszer csak összevissza kezte el csinálni a programokat,sőt egyszerre szívattyúzott és engedte a vizet a dobot meg összevissza forgatta.

Mi lehet a baja,mitől bolondult meg a vezérlése??

nem valami komplex cucc de sokat segítene róla egy kapcsolásirajz,meg néhány jótanács.

(#) imikee10 válasza m2attila hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Hello
Nézd meg a panelt, hogy nem-e szutykos. Már jártam úgy hogy tiszta fekete poros volt és áthúzott.

Megtakarítottam és jó lett. Próba szerencse.
Sok sikert hozzá.
Üdv Imi
(#) m2attila válasza imikee10 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Hello!

Nem nagyon volt poros,szinte tiszta volt,már lemostam egy kis denszesszel,de ígysem jó....
Az alkatrészek rendben vannak rajta,legalább is ahogy méregettem.
A Uc-ra és a mellete lévő soros Flash-re gyanakszom,hogy valami miatt elfelejtette/megzavarodott a flash tartalma.
Könnyen le lehetne ellenőrizni,ha meglenne az eredeti bináris tartalom....

Most itt tartok és tanácstalan vagyok.....
(#) zoz11 válasza m2attila hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Hello
Először is végig kell próbálni minden program kinullázási lehetőséget.

Ha nem segít, akkor a proci RESET lábát kell ellenőrizni.

Ha ez se segítene, akkor az epromból ki kell olvasnia tartalmat, és egy másikba bele írni, már láttam olyat, hogy ezt a jelenséget eeprom hiba csinálta.

80%ba viszont proci gond okozza,
Ezen is lehet segíteni, vagyis egy időre vissza lehet hozni bele az életet, ha még nem halt el teljesen.

Módszer a következő:
Eprom ki, gépet elindítani, az a lényeg hogy a proci kapjon RESET et és tápfeszültséget.
Utána ki kapcs
Epromot fordítva bele tenni, elindítani a gépet, úgy ahogy először, max 10másodpercre.
Ennél a módszernél kap egy két olyan fesz szintet a proci amitől képes helyre állni, már nagyon sok gépet meg mentettem így.

Pontos fizikai magyarázatot nem tudok rá adni, egy véletlen után jöttem rá én is, már legalább 20gépet visszahoztam így.

Viszont csak akkor csináld ezt meg ha teljesen biztos vagy a dolgodban, mindent lemértél leteszteltél előtte, és csináltál egy eeprom másolatot, esetleges károkért felelőséget nem vállalok

Üdv: Zoltán
(#) goldscorpio07 hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.
Nem tudja valaki honnan tudnám beszerezni egy Fagor Elegance FE738-as mosógép elektronikájának a kapcsolási rajzát?
Olyan szinten megsült benne két apró tranzisztor hogy nem tudom leolvasni milyen volt ott.
Előre is köszönöm.
(#) zoz11 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Hello
Az ilyen kapcsolási rajzokat el lehet felejteni, mert használható nincsen köztük, sajnos.

Meg kell nézni milyen környezetben volt tranzisztor, mekkora feszről megy benne, mit vezérelt.

Egy jó tanács: először mérjél végig mindent, azt keresd meg hogy mitől égett el a tranzisztor.

Üdv: Zoltán
(#) Ivi71 hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Hali!

Van (volt?) egy INDESIT WS 105 TX típusú, 2002-ben vásárolt mosógépem. Bekapcsolás után elkezdi a vizet szivattyúzni, de a víz felszívása nélkül a programkapcsoló elkezdd körbe forogni, a kijelző 9-t villog. Kijött a szervíz, és megállapította, hogy eeprom hiba, de nem cserélhető, csak a teljes vezérlőpanel kb 40eFt-ért. Ennyiért már majdnem veszek egy újat (mármint mosógépet). Elnézést, végigolvastam az egész fórumot, de egy "mezei" háziasszony vagyok, aki "csak" mosni szeretne, úgyhogy nézzétek el, ha a nem találtam a kérdésemre választ. Mielőtt végleg lemondanék eme mosógépről, tényleg ez az egyetlen megoldás? Ja, a gép Szfváron van. Teljesen kétségbe vagyok esve, a segítséget előre is köszi! Ivi
(#) knapi válasza Ivi71 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
whirpool mosógép minden működik,csak mikor mosás alatt az öblítéshez ér akkor nem adagolja az öblítőt hanem leáll,,,,kinyitom beleöntöm az öblítőt visszacsukom és gond nélkül mos tovább....mi lehet panelcserés?Köszi aki tud segíteni
(#) goldscorpio07 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Nem tudom mi okozhatta a problémát,a többi tranyó,ellenállások,diódák jók ,és két triacot kicseréltem már benne (BTB16/600BW,Z0107MA)
Már szerintem csak két tranyóm maradt ami cserére szorulna,de így....na majd kisütök valamit,remélem nem a szó szoros értelmében
(#) goldscorpio07 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Továbbjutottam az elektronikával,kiszedtem a tranyókat,kimértem őket,annyit megtudtam hogy 6 db c557b és 1 db c547b van a nyákon...1 a nagy probléma:halvány gőzöm sincs hogy a c547b hova való...
ha netalántán c557b helyére kerül abból nagy gáz lesz?
(#) zoz11 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Hello
Ha ennyi minden tönkre ment benne akkor én nem bízok abban, hogy a procija épségben kibírta.

Nem örül neki az elektronika, hogy ha felcseréled az tuti, akár a proci halálához is vezethet

Esetleg egy képet tudnál fel tenni róla? Hátha ismerem a panelt, és meg tudom mondani, hogy hová melyik kell

Üdv: Zoltán
(#) imikee10 válasza knapi hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Nem ártana tudni hogy milyen típus, hány mágnesszelep van benne meg ilyenek. Elöltöltős vagy felültöltős??
Ha 1 mágnesszelep van benne akkor valószínűleg a vízsugarat ami állítja az nem jó vagy a bowden szakadt
Ha több van benne akkor lehet mágnesszelep, prk.
Üdv Imi
Következő: »»   13 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem