Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   15 / 193
(#) bazs hozzászólása Jún 4, 2009 / 1
 
én fém szivacsnak a boltokban kaphato háztartási fém dörzsit használom de nem kell tulzásba vinni használatát 90% elég a nedves szivacs NEDVES ez fontos!! nem jo ha száraz de ha tocsog a vizben azsem tul elönyős
(#) Skip hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy nem tudtok valahol fahrenheit 28020-as pákába hegyet?
Egész Győrt végig túrtam de sehol nem tartanak.
Internet alapján Pécsen vagy Szombathelyen találtam olyan boltot ahol kapható. Ha a fővárosban esetleg tudnátok valahol az jobb lenne.

köszi Skip
(#) aderka válasza Skip hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Szia!

Szerintem én tudok.
Azért nem vagyok benne biztos mert a boltban ahol vettem a pákát, külön még nem vettem hegyet! De szinte meg esküszöm rá hogy tud hozni ha rendelek.
Ha kell keress meg!

üdv: aderka
(#) zetor hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék venni egy forrasztóállmást. Kezdő vagyok még, de nem akarok nagyon gagyit venni. Max 12-13 ezer forintot szeretnék ráfordítani. Kinéztem kettőt:

Link1
Link2
Link3

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Vagy ha egyiket se tudtok ajánlani valamit ebben a kategóriában?

üdv:Zetor

Ha nekem kell helyetted használnom a "LINK" gombot a hozzászólás-író ablakban, annak szomorú következményei lesznek, különösen, ha az oldalt a hosszú hivatkozás széttolja!
Frankye
(#) aderka válasza zetor hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Szia!

Én a Solomon-t venném!
(#) slogan válasza aderka hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Én meg nem vennék többet solomont

Weller 20000 körül új ,vagy használt is lehet ,meg egy bármilyen trafó.

Pl. Vaterán
(#) aderka válasza slogan hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Mondjuk életbeli tapasztalatom nem sok van. A Mérőtermekben ilyenekkel dolgozunk. De itthon mást használok.
(#) aderka válasza aderka hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Mármint ezzel a típussal kapcsolatban nincs tapasztalatom. Végül is, amire ott használjuk, kiváló.
(#) SzervízMacska válasza zetor hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Szia! Mindenképpen a Solomont ajánlom, mert sokszorosan bizonyított, és megfelelő a hőteljesítménye. Az általad linkelt Aoyue állomás csak 35W-os - ez hamar kevésnek bizonyulhat. Van belőle 70W-os is, de azt meg legalább a duplájáért adják. Annyiért meg: új Weller TCP, vagy egy használt állomás, ahogy előttem is írták. Kezdésre talán nem kellene ennyire elrugaszkodni a talajtól, ezért azt mondom: SL30N - analóg szabályzás, számszerű kijelzés. Az SL10-en az a tolópoti amúgy sem túl szerencsés megoldás ( szerintem ).

Üdv.: SzervízMacska
(#) zetor válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Köszi szépen a segítséget, utána néztem és Aoyue-hez drága a hegy. Solomon állomásom lesz

Üdv:zetor
(#) Qulecc hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Sziasztok! Én is kezdő vagyok és most fogok forrasztóállomást venni. Solomon SL30N lesz nekem is, már meg is rendeltem. Az lenne a kérdésem hogy van hozzá gyárilag páka és hegy, vagy ezt nekem külön meg kell vennem hozzá?
(#) ferencferenc hozzászólása Júl 6, 2009 /
 
sziasztok!
Van valakinek infója erről a pákáról?Bővebben: Link
(#) NeoCorteX válasza ferencferenc hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Ha fahrenheit akkor az isten mentsen meg tőle. Volt hozzá szerencsétlenségem. A páka része nagyon kotlák. A trafó úgyahogy működik. Most egy solomon páka van a trafójára trógerkodva. Tűrhető.
Az hogy digitális kijelzés szvsz parasztvakítás. Fölösleges. Egy poti elég. Az a szint ahol értelme lenne fokonkénti pontos beállításra az nem ez a szint ahol mi vagyunk. (hobbi izék és bigyók nyákbaforrasztgatása szint.)
(#) ferencferenc válasza NeoCorteX hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
...sajnos a képen nem sok látszik a feliratokból, a cég meg saját cikkszám alapján katalogizálja
(#) aderka válasza NeoCorteX hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Az hogy neked milyen élményed volt a Farenheit pákákkal kapcsolatban egy dolog. Ettől még nem kell általánosítani. Nekem az van, 2 éve használom és kifogástalanul működik.

üdv: Dávid
(#) ferencferenc hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Vettem egy SOLOMON forrasztópákát, de nem vettem hozzá állomást, ismeri valaki a páka bekötését?
(#) ferencferenc hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
....megtaláltam közben
(#) Dragon hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Hali
Kb egy hónap múlva tervezek egy teljes felújítást a szerszámaim között. Egy régi noname pákám van és szerenék végre egy normális állomást beszerezni. Az egész műveletre kb 100ezer fog állni a rendelkezésre. ebből kb 20-25ezret szánok az állomásra. Mit tudnátok ennyiért ajánlani? Fontos lenne hogy smd alkatrészekhez is tudjam használni, tehát elég hegyes hegyeket lehessen hozzá szerezni. Jólenne ha fokozatmentesen tudnám szabájozni és valami visszaigazolás is lenne a páka hőmérsékletéről, de utóbbi inkább ne menjen a minőség rovására, az annyira nem fontos. Én így elsőre erre vagy erre gondoltam. De ha van ezeknél jobb ennyiért vagy olcsóbban ugyanilyen aminek nincs kijelzője azokat is szívesen megnézném. Kell az a kijelző? vagy inkább vegyek egy jobbat kijelző nélkül?
Köszi a segítséget.
(#) bakos13gab válasza Dragon hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Szia!

Nekem erről az oldalról a Forrasztóállomás II bevállt (bár kalibrálni még nem tudtam, de így is jól használható, a kalibrálást pedig egy hőmérős multiméterrel el lehet végezni).

Ez tudja az összes általad felsorolt kívánalmat.
(#) vzoole válasza Dragon hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Ja ja... építsd meg a JLT02 pákát és még vegyél mellé egy ilyet.

Így még 25000 alatt maradsz, és SMD-vel se lesz gondod.
(#) SzervízMacska válasza Dragon hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szia! Én ezt ajánlom. Megbízható, egyszerű kezelés, digitális kijelzés, bőséges hegy-választék. ...és még bankot sem kell rabolni hozzá...
(#) SzervízMacska válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Most látom:itt, házon belül még egy kicsit olcsóbb is. Nem csak az állomás, hanem a hegyek is!
(#) djgombi válasza Dragon hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Nekem most amit elsőnek linkeltél állomás van és szerintem elég jó. De 20-25 ezeré már használt weller is van és azok azér pákák
(#) Dragon hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Hali
Kössz a tippeket de sajna építeni nem fogok tudni mert nagyon *** eszközeim vannak, Nem tudnám normálisan megépíteni. Amiket én belinkeltem azokról mi a véleményetek? Ezek milyen márkák, érdemes foglalkozni velük egyáltalán?
Találtem egy Ilyet. Szerintetek milyen? Mivel jobb a weller mint a többi? Én nem fogom ipari szinten használni és nem kell hogy nagyon nagy teljesítményű legyen.
Köszi.

Moderálva,
Norberto
(#) slogan válasza djgombi hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Már 13 ért is láttam - nemrég- a Vaterán !

Én ezt vettem 11.000 ért ,szintén ott !

A páka szinte csak fel lett fűtve egyszer a trafó még be sem volt kapcsolva

páka.jpg
    
(#) slogan válasza Dragon hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Mivel jobb a Mercedes ,mint a Skoda ?

Pedig A ból B be el visz

Attól ,hogy a Weller már akkor is gyártott pákákat ,amikor a többiek még azt sem tudták ,hogy céget fognak valaha alapítani az unokáik.
És az akkor gyártott Wellereket még most is nyugodtan megveheted használtan ,míg ezeket újonnan is necces


Tessék vedd meg ezt !


Modjuk ez nem szabályzós ,de minek is kell az ?

Egyébként lealkudtam az emberrel 10 -re ,csak nem hívott vissza.......
Közben vettem egy másikat ,de ha kell megadom a számát ,mert megvan!
(#) Norberto válasza slogan hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Az is szabályozós, csak ki van vele használva kicsit a mágneses anyagok Curie-pontja...

Bizonyos hőfok fölött elkezdi elveszteni a mágnesességét az anyag a pákahegyben, és így a fűtés kikapcsol. Ha visszahűlt egy bizonyos hőmérséklet alá, akkor újra bekapcsol a fűtés. Végülis automatikusan teszi ezt meg a páka, kattogós pákának is szokták nevezni.
(#) slogan válasza Norberto hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
A hőfok szabályzást én nem így értelmezem

Ezen nem tudsz hőfokot állítani ,csak hegy cserével , a szabályzósokon meg potival menet közben.

Erre gondoltam ,de hiszen tudod....
(#) vzoole válasza slogan hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Hát ha a Weller ez a Mercedes, akkor a JLT02-es ez a Skoda.

Mikor szervizes kolégák meglátták az épített JLT02 pákámat, nyugdíjazták is a kattogós weller-t.
(#) scooby_ hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne,igazábol nem is ebbe a fórumba való,de nem találtam mást.
Van nekem egy Soldering Iron márkáju 12V-os autós forrasztópákám(szivar gyújtó volt a végén)
Kérdésem:Elnóbírja vajon a 14VAC-t?
Azért gondolom mert az autóban járó motor mellet 14,4V szokott lenni.
Üdv!
Következő: »»   15 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem