Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   120 / 1271
(#) Ricsi89 válasza nagyimre10 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Ez az! Meg is van a rajz elvileg. Nézd meg, hátha ez az a rajz. Ott van a táp IC-nél egy trimmer. Na azon kellett nekem állítani.

KX1.190.pdf
    
(#) nagyimre10 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Hát csak nagyából olyan a táp,a trimer és egy két rc tag kivételével.Nekem csak a P 602 trimer van meg.Szerintem az a fesz értékeket szabályozza.Megpróbálok tekerni rajta.
(#) nagyimre10 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Tekertem a trimeren,és csak a feszek nőttek,de a táp ugyan úgy szaggat. Van valami ötleted?
(#) ferzoo válasza dezsi001 hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Megvan igen, de ide nem tudom felrakni a gép miatt.NF.tekercset tudok adni +rajzot is küldeni pl.postai úton ha kell.
(#) dezsi001 válasza ferzoo hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
üdv. Köszi szépen. Érdekel a dolog a többit megbeszélhetjük PM ben.
(#) meszy18 hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
Hello mindenki!
Újfent segítségeteket kérném immár másodjára.A delikvens a változatosság kedvéért egy Philips 32PW6006/25 tipusú 16:9-es L01.1E chassiszámmal megáldott Istencsapása.(kapcs.rajzot mellékelek)
Probléma:Elhoztás hozzám a Tv-t olyan hibával,hogy bekapcsolásnál a készülék csak csipog,pittyeg,stb.Nahmondom gyors és könnyű meló.BU csere a kondival egyetemben.Gyorsan kicseréltem,bekapcs,be is indult,de nem úgy,ahogy azt vártam.Főkapcsoló Ok,de nem maradt készenlétben,hanem egyből beindult,a sorkimenő elkezdett sípolni,bejött a kép (picit homályosnak tűnt,visszafutási csíkok nem voltak),majd kb.5mp után elment.Sípolás maradt.Sötétben észrevettem,hogy zöldes árnyalatú a hangyacsata.Elkezdtem vadul agyalni,mi lehet a gond.PTK körül gyanakodtam először.Kicseréltem,mert cseppet zörgött,plusz amik körülötte voltak.Változás nuku.Utána nyomultam a primer körben.Dióda híd OK,kondik egy-kettő kivételével cserélve,meg egy-két elkócsere.Indítás,de semmi változás.Kínomban már elkezdtem nyálazgatni a nagyfeszrészt is.Ugyanolyan ütemben haladtam,mint a primer körbe,de még így se semmi.(Újrakondizás,elkók,diódák,tranyók)Utolsó próbálkozásom a TDA volt,de az sem bizonyult jó ötletnek,mert kicserélve még mindig ugyanazt produkálja.Forrasztásokat is átnéztem 90%-ban.Még egy adalék info.BU4508DX helyett BU2520DX-et tettem bele a gépezetbe.Arra is gondoltam,nem-e ott rontottam el valamit,de miután felhívtam az illetékest a TV állásáról,azt mondta,hogy minden ezzel a problémával kezdődött.BU utána halt be.Tekercsekre gyanakszok még a nagyfesz részen,de azokat meg sajna már nem tudom mérni.Vagy a sorkimenőn kellene húzni picit valamelyik irányba?Nagyon szivesen fogadnék pár tanácsot.
Még egy kérdés.Rövidebb lesz.
A másik Philpssel is van egy pici gond,mégpedig egyáltalán nem vesz semmilyen jelet a távirányítóról.Nem zavar annyira,mert a TV-n levő gombok működnek,de se képarányállítás,se semmi.Pedig néha jól jönne.Érzékelőt már lecseréltem,de semmi.Lehet,hogy a proci?Van egy bontott prociem egy másikból,ugyanilyen volt.Azt beletehetem?
Ennyi lenne.Bocsi a hosszú hozzászólásért,de így megspóroltam nektek pár felesleges dolgot,amit esetleg mondtatok volna.Előreis köszönöm a tippeket.Mégvalami.Ha akartok egy jót nevetni,akkor szerintem,ezt majd olvassátok el: Naggyon jó
Nameg a rajz
(#) nadudvari hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. A tévénken "stand by" állapotban eddig mindig világító vörös fény már nem látható egyáltalán. Addig működött a távirányítás. Most nem lehet távirányítóval működtetni. Mi lehet a hiba? Mit lehet vele kezdeni? Köszönöm előre is segítségeteket!
(#) meszy18 válasza nadudvari hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Hmmm.Akkor,ha jól értelmezem,üzemel a TV,a készüléken levő gombokkal működik,csak a távirányítás halt be.Esetleg tipus,vagy chassi számot tudnál adni?Amúgy az a világító vörös fény a Standby LED.Hanem világít,vagy kiment,vagy nem kap elég tápfeszt.Esetleg forrasztási hiba,vagy valamelyik alkatrész kiment.Ha ellenállás,vagy kondi púpos,az okozhatja a hibát.
(#) fbela1990 hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
Sziasztok

Egy Orion CTV025-M típusú TV-t próbálunk életre kelteni. Miután bedugjuk a 230-ba, kb. 4-5 mp-ig világít a készenlétet jelző LED aztán nem. Nem tudunk rájönni mi lehet a baj. Valaki találkozott már ilyennel? Mit tehetünk?

Előre is kösz!
(#) meszy18 válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Ad ki esetleg valami hangot?Ha nem,akkor inkább a primer körben kereskednék: púpos kondik (főleg puffer),ellenállások (főleg teljesítmény),dióda hídban minden stimmel-e.Meg én biztondás kedvéért kimérném a sorvégtranzisztort is.Sok szerencsét.
(#) fbela1990 válasza meszy18 hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Abban a pillanatban, ahogy bedugjuk utána az sincs. Kösz a segítséget, holnap újra nekiállunk.
(#) patexati válasza meszy18 hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Nem melegszik nagyon a BU mit beraktál? A képcső fűtőfeszültsége megvan? Nézd meg a crt panelt is nem e forrasztáshibás esetleg elszállt valami bent! AV bemeneten is próbáltad? Tuner megkapja a feszt rendesen? Lehet sortrafó menetzárlat is ekkor melegszik a BU Ja és ne csak az elkókat cseréld hanem a kerámiákat,műanyag kondikat is meg kéne nézni rengetegszer azok közül zárlatos!
(#) meszy18 válasza patexati hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Köszi a tippeket.Mihelyst magamhoz térek,neki is állok.
(#) ferzoo válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Párszor találkoztam ilyennel,lehet hogy gyenge a táp primerben elko csere először is.De valószínűbb hogy zárlat van a sorvég környékén,az is lehet nincs sor+hajtás.Ezt csak asztalon mérve lehet behatárolni CRT.nem okozza.
(#) bacalb hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Nagy segítség kellene. TELEFUNKEN FS535MV. Sorkimenő cserélve, 2 kiskondi a tápban, D1546 cserélve S2000AFI-re, ami teljesen zárlatos lett, majd S2000N-re, amin kollektor-emiter zárlat lett. Lámpával 5mp-is világít, majd kialszik az égő. Mit tegyek? Köszönöm.
(#) bacalb hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Még valami. Valaki tudna-e Sharp 54DS-02S rajzot küldeni? Köszönöm.
(#) skarlik hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Üdv.Mindenkinek.Egy problémám lenne,Vettem egy nagy képernyős,tv-t,Techwood,T2833.Az a baja hogy készenlét megy ,és a kezelőgombokra nem reagál,csak távirányítóval működik,de kép nincs,csak hang.Se fűtés,se nagyfesz,már mindent átnéztem,minden jó benne ,egy ellenálás volt kiégve a sorvégtranzisztor középső lábára volt kötve egy 348J kozdin keresztül.Ez az ellenállás a prociba,és egy másik íc-be vezetett.Szerintetek a proci nem indítja a sorkimenő részt?Elég sok tévét csináltam már de mindig vannak ujjabb hibák.
(#) patexati válasza skarlik hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Nézd meg az izzós módszerrel,hogy kap e a sortrafó áramot! Elöször a főáramkört ellenőrizd le utánna ha minden jó és nem megy akkor a tranyó bázisa nincs vezérelve ezért nem indul be! A táp után a szekunder részen keress rossz ellenállást diódát (esetleg zener) mi zárlatos és elette a söntellenállását!
(#) skarlik válasza patexati hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Kösz.De megvan a 150v a kondik jók én a nagy íc-re tippelek,amikor elindítom megvan mindenfele a feszültség ,a sorvég tranyónál ami hajtja a BC639-es tranyó is megvan a 10volt,de nem kap jelet,csak megkapja az áramot és kész.Még ilyet nemcsináltam az izzóst.Ezt hogy lehet,izzóval?Én mindig műszerrel csináltam.Meg az kezelőgombokra miért nem reagál,csak a távra!?
(#) skarlik válasza patexati hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Kösz.De megvan a 150v a kondik jók én a nagy íc-re tippelek,amikor elindítom megvan mindenfele a feszültség ,a sorvég tranyónál ami hajtja a BC639-es tranyó is megvan a 10volt,de nem kap jelet,csak megkapja az áramot és kész.Még ilyet nemcsináltam az izzóst.Ezt hogy lehet,izzóval?Én mindig műszerrel csináltam.Meg az kezelőgombokra miért nem reagál,csak a távra!?
(#) goldscorpio07 válasza skarlik hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
A kezelőgombokra ha nem reagál én is ic-re gondolnék... Hasonló problémám volt egy funai tv-vel egyszer,hosszas méricske és alkatrész hegyek cserélgetése után se lett jó,míg elvittem egy szakihoz és azt mondta nekem szinte biztos hogy az "agya" döglött meg...szerintem nézz át minden alkatrészt az áramkörben,egy apró forrasztási hiba csodákra képes...
(#) skarlik válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Ezt az íc-t vettem ki:ST92195C7B1/OER.Ez a gyária,én tettem bele ugyan ilyen számút csak a vége nem OER,hanem más,ezzel már elsem indúl csak világít a piros.De az eredeti ícével van csatornákon hang.Csak a sorvég nem indul,felette van egy másik ícé,nem-e az a hiba?
(#) fbela1990 hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Engem is érdekelne az izzós módszer. Ja meg van valakinek Samsung CK5012Z -hez kapcsolási rajza?
(#) patexati válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Akkor leírom! Szóval a legegyszerűbben a sortrafó primér tekercse (mire megy a kollektorról a táp és ennek a tekercsnek a másik vége) helyett egy izzót teszek mi 230V60W-sima körte és ha elindul akkor ennek fél fénnyel kell kb világítani! Így szoktam mérni a feszt mert így van terhelve és látszik is ha megy!Álltalában a kollektornál van valami átkötés azt szoktam kivenni! Arra figyeljen mindenki azonban,hogy a primér tekercse a trafónak nehogy bele legyen kötve az áramkörbe NEM AZON KERESZTÜL KELL BEKÖTNI AZ IZZÓT HANEM AZT TELJESEN KIHAGYVA AZ ÁRAMKÖRBŐL MERT ÚGY BEINDUL A NAGYFESZ ÉS AKKOR BAJ LEHET HA KINT VAN A PANEL AZ ASZTALON
(#) patexati válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Talán ez lesz az
(#) patexati válasza skarlik hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Még valami eszembe jutott esetleg miért nem reagál! Esetleg valamelyik gomb átvezet vagy zárlatos! Ha mátrixba vannak kötve úgy nagyot tud kavarni de szerintem simán is!
(#) fbela1990 válasza patexati hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Kösz! Ez kell!
(#) ferzoo válasza bacalb hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Azért áll. le a táp 5mp.múlva mert érzi hogy nem megy a sorvégfok.Vagyis jó a tápod csak nem kap sorimpulzust vcs.t a szekunder oldal felől.
(#) bacalb válasza ferzoo hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Köszi ezt is, de esetleg mit ellenőrizzek még? Diódák épek, szemmel látható gubanc nincs.
(#) nadudvari válasza meszy18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Samsung Onn tévéről van szó. Köszönöm szépen a tippeket, hogy fáradtál a válaszadással. Azt nem tudom, hogy mikor és hogy ki tudjuk-e majd próbálni. De ha igen, akkor megírom mi volt a gond.
Következő: »»   120 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem