Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   16 / 193
(#) Kicsa válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia!
Gyanítom hogy mivel autós használatra szánták,egyenfesz. kell neki. 14 V AC egyenirányítva kb 19 V ami szerintem sok lesz neki.
Üdv Kicsa
(#) scooby_ válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Egyen fesz lesz rajta,hizsen csak egy fűtőbetét,polarítás tök mindegy neki!
Akkor el kell bírnia a 14V-ot?

Ez az a páka!
(#) Kicsa válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia!
Sajnos nem ismerem ezt a pákát de : ha egyenfesz kell neki akkor szerintem sok a trafód feszültsége : mint írtam,ha egyenirányítod akkor 19 V környéki feszültséget kapsz ami szerintem a 12 V-ot igénylő fűtőbetétnek nagyon sok. Valószínűleg rákapcsolod,felfűt és túlfűti magát,leég. Én szerintem tekerj le a secunder tekercsből vagy tegyél feszültségstabilizálót az egyenirányítás után : pl 7812-es stab ic áteresztő tranzisztoros fokozattal. Ennek hátránya hogy nagyon fog melegedni viszont egyszerűbb megcsinálni.
Egyébként a 14V egyenfeszültséget szerintem kibírja.
Üdv Kicsa
(#) lapose válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia!

Nem kell egyenirányítani semmit!
Nekem volt ilyen forrasztóm, az vígan muzsikált 16V AC-ról, szerintem a 14V AC sem lesz neki sok.
(#) scooby_ válasza lapose hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Hálás köszönet a segítségetekért!
Amúgy szeretem ezt a pákát,már 3 éve használom,idáig vettem a párszáz forintosokat,mind tönkrement!
Meguntam,megvettem ezt,ezmár több mint 3 éve üzemel!
És amint látom 0,5mm-es hegyet is lehet hozzá kapni

Venni is fogok egy párat
(#) Kicsa válasza lapose hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia!
Ez esetben elnézést kérek mindenkitől a félrevezetésért...a szivargyújtócsati miatt gondoltam hogy egyenről megy. Ezekszerint tévetem...
Üdv Kicsa
(#) scooby_ válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Amint mondtam, ez csak egy fűtőbetét,olyan mint egy izzó,mehet váltórol is és egyenröl is

Amúgy fúrcsáltam is,hogy álandóan egyenfeszültségröl beszéltél

Na akkor ez egy nagyon de nagyon egyszerü "állomás" lesz!
Egy doboz,egy trafó,kapcsoló,és egy DIN aljzat.(nekem nem kell több)
(#) bviktor hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Sziasztok

Segítséget kérnék hogy milyen pákát érdemes venni nagyon kezdő hobbi célra.Nem kell semmi extra csak néha napján bütykölök apróbb dolgokat.(pl: tápban kondi csere.)Most egy 65w-os forrasztópisztolyom van de az batár nagy és a hegyével sem tudok sokmindent forrasztani legalábbis szépen nem. Egyszerű és "olcsó" legyen.Ja és azért a teszkós szinvonalnál ha csak egy árnyalatnyival is de jobb legyen.
(#) aderka válasza bviktor hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Szia!
Neked ez megfelel!
Bővebben: Link
UI: Nekem is ilyenem van 2 éve, és nem hobbi célra használom. Majdnem napi sűrüséggel.
(#) bviktor válasza aderka hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Köszi már fűzöm is az asszonyt.
(#) Selleiz hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Ha valaki JBC pákát venne ami szerintem nagyon jó még ólommentes forrasztáshoz is,hegybeszerzésben tudok segíteni.
(#) Norberto válasza Selleiz hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Egy baj van csak: ahhoz képest nagyon drágák szoktak lenni a hegyek, mint amilyen hamar kilyukadnak az ólommentes ón használatától...
(#) Frodo94 válasza aderka hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Én is egy ilyen pákát használok (nyákos dolgokhoz). Meg vagyok vele elégedve. Szerintem a hegye elég jó minőségű, még alig látszik meg rajta, hogy használva volt. Az egyetlen "hátránya", hogy a "hőfokszabályozás" csak egy fázishasításos teljesítményszabályozás. (Ezért ha mondjuk sokáig legkisebb fokozaton van hagyva és nincs használva, akkor is felforrósodhat a hegye.) A skála 5 nagyobb részre van osztva, és vagy 1/5-re vagy 2/5-re szoktam állítani, így lehet kb 200-250 fokos ami megfelelő. Ki kell tapasztalni.
(#) turkf hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Olvastam, hogy többeknek van Farenheit 28020asa.
A kérdésem az lenne, hogy ehhez lehet könnyen hegyet találni vidéken, illetve a fűtőbetét és a hegy egybe van-e?
(#) aderka válasza turkf hozzászólására (») Aug 13, 2009 / 1
 
Hát nálunk kapni.
(#) Frodo94 válasza turkf hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Én amikor megvettem ezt a pákát, vettem hozzá 2 hegyet a praktikerben. Azóta is megvan az a 2 hegy a csomagolásban.
(#) Thomm hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok mindenki.
Meg tudnátok mondani hogy a farenheit pákákba, jó-e a solomon hegy? Eddig solomont használtam és van itthon egy rakat különböző hegyem. Szeretnék úgy választani hogy ne keljen kidobni őket.
(#) aderka válasza Thomm hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia!
Szerintem nem. A Somlomon páka hegyek szerintem vékonyabbak mint a Farenheit-é.
üdv: Dávid
(#) turkf hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Egy 30W-os forrasztó teljesítménye mennyire nagy? (220Vos)
(#) djgombi válasza turkf hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
30 watt
(#) Frodo94 válasza turkf hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Attól függ mire használod. Bádoglemezt nem forrasztasz vele, de elektronikai célra jó, mert nem égeti az alkatrészt, ónt, panelt mint áll@t.
(#) turkf hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
A Fareinheit forrasztóknál külön van a fűtőbetét és a hegy?
(#) aderka válasza turkf hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Igen!
(#) turkf hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Akkor elvileg a 28091es pákán is cserélhető a hegy nagysága?
(#) Piszkos hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Megépítettem az kapcsolások között lévő egyszerűbb forrasztóállomást, csak ajánlani tudom mindenkinek, kb 8000Ft-ból ki lehet hozni, és elég hozzá a legalapabb felszerelés.
(#) aderka válasza Piszkos hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Szia!
Én 4.000 Ft ért vettem ezt a szabályozható páka állomást. Gyári és 2 év garancia van rá.
(#) djgombi válasza turkf hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Nem! De ha már pénzt szánsz rá miért nem a 28020-ast veszed? Ez legalább már szabályozható és csak 60 wattos. Ami nagyobb dolgokhoz is tökéletes.
(#) maestro hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Üdv!

Megmondaná valaki, hogy mi a különbség a 3 páka között?

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Ezt a forrasztóállomást szeretném megépíteni hozzá. Mindegyikhez jó?

A másik meg, hogy melyiket ajánljátok?

A harmadik meg, hogy ez a páka mennyit bír, mert egy ilyesmit szeretnék használni a panelek bontására. (a pisztoly pákám már nem megfelelő erre a célra )

Előre is köszönöm!

Ja meg még valami! Van 2 Weller hegyem (24V-os pákához), az jó valamelyikhez?
(#) KTobi válasza maestro hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
A harmadik pákának más a csatlakozója. Nincs földelve a hegye. Különben azonos felépítésben mind. Minőségben pedig a hegy számít jobban.
(#) maestro válasza KTobi hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Idézet:
„Nincs földelve a hegye.”
És az igaz "rossz"?

Mindegyikbe ugyanolyan hegy kell, nem?
A Weller hegy is belemegy?
Következő: »»   16 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem