Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   472 / 1679
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Én szivesen besütöm neked, ha akarod, az én égetőm jelenleg működik :yes:
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Sziasztok! Elkészült a sztereó kivezérlésjelzőm, és ezt osztom meg veletek... Valamint a holnapi időjárást a 12-es számú videóban

Valamint nem értem, hogy miért nem működik "pont" üzemmódban (Videó13), amikor a 9-es lábat a földre húzom. (jumperrel)

614-es képen látható a funkcióállító jumper, a 616-os képen az összeillesztés
(#) kiskacsa2009 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
A 617-es képen a TÁP-modul, és a 618-as képen, meg az öcsikém... Jéé... Bekapcsolva maradt a monitor
(#) Doncso válasza Frankye hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szerinntem hasznos kis "zsebteleped" lesz az a kis műszer, ha készen lesz
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Doncso mester!
Mi ez a pices cucc amit emlegettek?? Persze, hogy érdekel! Más berendezése olyan nekem mint a Múzsa csókja... nyálas lesz a homlokom és rögtön tervezni kezdek.
Kérhetek szépen bővebb infót? Köszi előre is.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szinte tudtam, hogy ugrani fogsz rá, csak azt nem, hogy mikor Parancsolj kérlek, igaz nem professzionál, de minden funkciója működik ahogyan kell.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Gyáhe! Ezt ismerem... Már megijedtem, hogy valami újdonság. Most találhatok ki valami újat, önerőből... Köszönöm!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
esetleg egy újfajta óra?
(#) Szebence válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Menjünk át off topicba! Van egy jó ötletem, milyen órát csináljon vicsys!
(#) Zoli_bácsi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Élfény azt jelenti, hogy a tárgyat irányított fénnyel világítjuk meg, ami komoly kontrasztokat, éles fény-árnyék határokat képez. Ezért hívjuk élfénynek. Ha valamilyen derítést, akár egy darab fehér papírt is alkalmazol a ledek elé, nem lesz zavaró az árnyék,mert megszűnik.

Üdv!
(#) mineral válasza vicsys hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Azt tudtam eddig is, hogy vicsys kolléga óra mániás. Most leesett miért vicsys a nick neve. Viktor Clock Systems.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Bemutatom az erősítőmet.
Amit tud: kb. 2x200W, benne 2db hidalt TDA7294 dolgozik. Az egyik oldal tápja 2x25V terhelve, a másiké pedig 2x30V. A ventilátorok automatikusan kapcsolnak be hőre, ezt visszajelzi 2db sárga villogó LED az előlapon. Extra fícsör az erősítőben, hogy hangfrekvenciás jelre kapcsol be automatikusan. Ha nem szól a zene, kb. 1 perc után lekapcsolja magát. A kivezérlésjelzők 2db LM3915. Hangra szépen szól (mint egy hidalt TDA7294), a teljesítménnyel meg vagyok elégedve. Teljesen dual-mono kialakítás.

Negatívum rengeteg van:
-az egyik trafó sajnos búg (nem földhurok, az egyáltalán nincs az erősítőben, hanem a trafó lemezei rezonálnak )
-sajnos nem sikerült megcsinálnom, hogy kapcsolható legyen mindkét kimenet a híd, és a sztereó üzemmód között, mert ekkor irtózatos földhurok keletkezett, amit nem sikerült megszüntetnem sehogy.
-van benne egy aktív, és egy passzív subfilter, amit csak ki kell vezetni a hátlapra, ez később lesz eszközölve, plusz hangszínszabályzót is akartam bele, a nyák készen is van, a potik megvannak hozzá, de aztán úgy láttam, hogy felesleges.
-a belsejéről inkább nem teszek fel képet, mert sajnos a nyáktervezés során nem vettem figyelembe pár dolgot, ezért rengeteg kusza vezeték van belül...

Ha lesz időm, újratervezem az összes nyákot, külső fázisfordítóval, és a vezetékezést is megpróbálom a minimális szintre lecsökkenteni. Plusz kaphatna egy jobb dobozt is. Ez az erősítő már minimum 30eFt-omban van, de megérte
A doboz tetején a karcok el lesznek tüntetve, a potik pedig le lesznek megfelelő méretre fűrészelve.

amplifier.jpg
    
(#) Szebence válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Hello!

Jó let az erősítőd! Publikus a hangfrekvenciás kapcsoló rajzai? Be és ki is kapcsol? A kikapcsolásban biztos vagyok, csak azt nem tudom, ha kikapcsol, mert nincs zene és utána adok rá jelet, akkor be is kapcsol automatikusan?
(#) Kovidivi válasza Szebence hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Itt található hozzá szinte minden. A hsz. alatt még további képek vannak, és építési leírás. Én ennek az áramkörnek egy külön kistrafóról adok 12V-ot, ami folyamatosan megy, így tudom figyelni, hogy van-e jel, és csak akkor kapnak a nagyobb trafók tápot. Tehát csak akkor szól az erősítő, ha van jel (a winampon 10%-nál kapcsol be.)
(#) Szebence válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Értem, köszi a tájékoztatást!

Üdv!
(#) SALáta válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Nem semmi! Nekem tetszik, persze a belső is érdekel, én az IC kkel nem vagyok megbékélve, még egy sem sikerült, volt TDA 2030 as végfokom de nagy bűne miatt szétkaptam.
(#) fihu hozzászólása Szept 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészült a kapcsolásokban közölt CCIR FM rádióadó. Egyetlen hibája, hogy quarz még nincs benne így még csak mono, de már rendelés alatt van. A kivitel nem a legszebb, de működik, és most ez a lényeg
(#) Kovidivi válasza fihu hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Részeg kondik De szerintem jó lett! Keress neki egy jó dobozt, és hajrá!
(#) fihu válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Igen, este sokáig buliztak
Már elkezdtem a dobozt vadászni, de még nem találtam neki megfelelőt. Jah és a led is sokáig maradt ki Majd a dobozolás után, már nem lehet látni.
(#) gg630504 válasza fihu hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Jack dugó belemegy? :gonosz3:
(#) Norberto válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Hú, ez milyen szemfüles felvetés!

Valóban elég alacsonyra van ültetve a csatlakozó-alj, úgy tűnik a képek alapján.
(#) MolnarG válasza Norberto hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Szerintem nem az alacsonyra ültetés a probléma hanem, hogy teljesen a panel szélére kellett volna ültetni...
(#) fihu válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Simán belemegy, az igaz, hogy alacsonyan van, és nem a panel szélén, de ez inkább a dobozolásnál lesz majd probléma, úgyhogy majd még lesz vágva a nyákból. Addig így is megteszi.
(#) gg630504 hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Kondenzátort csináltam.
Itt Zsíros László Róbert bemutat egyet, épp csak a kondenzátor kapacitását nem tudni. Megcsináltam, megmértem.
Másikat is készítettem, ami leydeni palack helyett barcikai kefíres pohár néven fog bevonulni a technikatörténetbe.
Miért? Egyszerű kísérletezés. És 500 pF már elég egy középhullámú detektoros rádió rezgőkörébe.
(#) kaqkk válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Kiveszek egy poharat : Kossuth
Beteszek egyet etőfi
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Ha már kísérletezgetsz : próbáld meg hőálló ezüsttel
lefesteni a poharat (fólia helyett)
(#) gg630504 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Kefír: Kossuth, joghurt: Petőfi.
(#) titi hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Hali!
Ugyan még nincs beültetve, de gondoltam kipróbálom, mit lehet elérni vasalással.
A beültetésre még várnom kell pár napot, majd munkahelyen mikroszkóp alatt.
Itthon nem hiszem, hogy sikerülne...
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Hűha!
Ez már valami!
Gratulálok hogy sikerült
(#) Collector hozzászólása Szept 13, 2009 / 1
 
Azt hiszem kész vagyok az áramgenerátorommal, 5V 40A-re van méretezve, lézerdiódához.
Következő: »»   472 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem