Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   109 / 489
(#) Hp41C válasza 5ko hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia!

Nem kell overclock a picnek, ha jó típust választasz... Pl. a 24FJ64GA002 család tagjainak 32MHz-ig megy a HS oszcilátora.

Szia
(#) 5ko válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
szia,udvozletem,egy kolegad itt a forumon nagyon megdicsert es rad utalt....kosz hogy jelentkesztel...nem tudom meg ertetel e engemet hogy ne ismetelyem a lenyeg aban van hogy evek soran szabad idomben epitetem ezeket a propellereket es az osz mehanikai gondoknak mindeg egy volt a megoldas (minel kisebb,minel konyebb,minel minijaturabb....)ami csokenti a zajt,nyugotab mukodest,hoszab es megbizob mukodest....szoval itt nem az overclockolas a cel hanem kerdes: lehetne e a ti projektumotok minel fajdalom mentesen korigalni hogy a meglevo felepites es az adott PIC mukogyon aval a 26 MHz kristalyal ? azert csak mert az a kristaly minoseges es nagyon keves helyet igenyel...koszonom a megertest...udvozlet.
(#) 5ko válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
sorry,ne hogy valaki rosz neven vegye ezeket az otleteket ,vagy hogy gondolya hogy okoskodom csak probalom sajat tapasztalatomat elosztani veletek merd az en felepitesem de meg a komoly gyari megoldasok is egy ido mulva le alnak(elromlanak) es vagy a minosegtelen beepitett kristaly az ok vagy a tul goromba es nagy meretu alkatreszek amelyek nem tokeletes balanszolas soran szetrazodnak es szakadozas hibat okolnak....szoval mikor az osz alkatresz SMD es minel kozelebb van a motor tengelyhez es ha a kristaly jo minosegu....a keszulekek hoszu idon at szepen mukodnek..... ha neked Hp41c van idod es kedved ...
(#) Hp41C válasza 5ko hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Szia!

Ötleteink nekünk is van sok, az idő, az itt a legnagyobb gond.... Nézz át a Wand Clock topikba, ott sok érdekes kijelzési módot fejlesztettünk ki.

Az új pic-ekhez sajnos még nincs semmi kiindulni valóm sincs (24FJxxx, 16F193x). Ezek az új pic-ek mennének 29 MHz-n.

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Janocsi társunk rámutatott a mindenkit zavaró, a Demo módból való kilépés hibájára.
A hiba akkor jelentkezik, ha a demo kikapcsolási parancsot az óra a szöveg futása alatt kapja. A parancs hatására a flags2.bDemo bitjét törli a program. A szöveg végén, amikor a kijelző már teljesen üres, a flags2.bDemo bitje alapján dönti el, hogy melyik mód aktív. Mivel ezt a bitet a szöveg mozgatása alatt a parancs törölte, a program a mozgó szöveg állapotot érzékeli aktívnak. A mozgó szövegmód paranccsal lehet visszatérni az óra kijelzésére.
A hibát a 16F876/886 verzióban könnyű javítani, ott már van neki változó. A 16F628(A), 16F648, 16F690 kontrollerrel felépített verziókban nincs (még) változó, a javításra egy kicsit várni kell.

Sziasztok.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Szia! Van egy régi verzió azt hiszem janocsi tette fel mikor olyat kerestem miben megy körbe másodpercmutatóként a külső rész (metros) abban nem okozott gondot a demo kikapcsolása csak a távirányító nem vitte az összes parancsot! Lehet abban másképp van én nem értek sajna a program lelki világához Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Szia!

Az eddig átnézett összes Soubry Henk féle alapból kiindult verzióban benne van, csak nehezen látszik a macro-k miatt...
Az itt idézett kódrészletek a hivatkozásodban levő forrásból másoltam ide.

A hiba nem jelentkezik, ha a demo mód kikapcsolása az idő kijelzése alatt érkezik.

  1. [b]#define              fDemo           flags2,bDemo
  2. [/b]


  1. ToggleDemo
  2. [b]             movlw   1 << bDemo      ;
  3.                 xorwf   flags2,f
  4. [/b]            goto    ProcessRC5Done


  1. ScrollText      bsf     STATUS,RP1              ; goto Bank2
  2.                 bcf     STATUS,RP0              ;
  3.                
  4.                 movf    ch_dot_index,w          ;
  5.                 btfss   STATUS,Z                        ; dot_index == 0 ?
  6.                 goto    Scroll_0
  7.                
  8.                 movf    ch_blanking,w           ;
  9.                 btfsc   STATUS,Z                        ;
  10.                 goto    Scroll_read_ee          ;
  11.                 decfsz  ch_blanking,f   ;
  12.                 goto    Scroll_2                        ; insert one more " "
  13. [b]             btfss   fDemo                   ; in demo mode?
  14.                 goto    Scroll_read_ee          ; re-read char
  15. [/b]           
  16.                 bcf     STATUS,RP1              ; to bank 0
  17.                 call    TextON_OFF              ; at end of line, turn text off!
  18.                 return                          ; stop scrolling

(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Sziasztok

Elkezdtem összerakni a bázis paneljét, lenne néhány kérdésem ami nem derült ki a cikkből.
Áram ráadása után:
Ha ki van véve a PIC
1. áramot kap a primer tekercs
2. a potméter beállításának megfelelően forog a venti motor
Ha be van téve a PIC
1. nem kap áramot a primer tekercs.
2. a potméter beállításának megfelelően forog a venti motor.
3. Az infra led kamerával nézve nem működik.

Ezeket tapasztalom, ez így ok?
üdv

(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia!

Ha az eredeti bázist építetted meg:
- Az IRL 350 gateja lebeg, nagyimpedanciás, nyitva hagyhatja a fet-et. Lezárható 10-100k lehúzással a földre.
- Az LM2941 vezérlő bemenete is lebeg, kikapcsolni a tápra húzással lehet.
- Az eredeti program úgy működik, hogy a táp ráadása után kétszer kell neki bekapcsolási parancsot küldeni az infra távirányítóval.
- Infra led bekapcsolt állapotát feszültség méréssel is meg lehet állapítani, bekapcsolva 1.1V körül kell rajta esni. Lehet, hogy fordítva van bekötve.

?? 16F628(A)/16F648A-ra egy 20 időpontos ébresztös, pc-vel összeköthető bázis is csináltam, feltöltöttem a kapcsolási rajzot és a programot valamint a leírást is.
A legfrissebb rajzon a 16F88 bekötése is látszik, itt már 40 időpont használható. A soros vonalon keresztül a paraméterek, az üzemmód lekérdezhető, beállítható....
Hasonlóan a propeller és a távirányítót is továbbfejlesztettem....

Sajnos a kapcsolásoknál a lábkiosztás is megváltozott...

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia

Leírok mindent lépésről lépésre, mert itt a hibakeresés nem egyszerű.
Vicsys féle bázist építettem meg.
Controller: 16F628-20/p
Mellékeltem melyik base.hext töltöttem rá cikkben található, módosított HEX).
Távirányító : Somogyi home URC 1-es 0552-kód beállítva.
TSOP1733 IR modul kimenetén kb 100KHz mérhető a távirányító megnyomásakor.
Az IR ledet leellenőriztem, nincs fordítva bekötve, kb 0,4 Volt mérhető.
Az IR lednek van jelentősége, hogy milyen tipus? Mert az itthon volt egy rakással (infravevő) tehát bontott.
Üdv

Base.HEX
    
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Közbe kizártam 1-2 hibalehetőséget.
Írták korábban, hogy a 20 MHz-es pic-nek sok a 33pF, ezeket kicseréltem 22pF-re. Viszont szkópom az nincs, hogy tudom kimérni, hogy üzemel-e a pic vagy nem?
Próbaképpen nem hálózati trafóról hajtom, hanem stabil 12V-ról, amit a graetz híd +- jára kötök.
Ir modul nálam TSOP1733, ami 33khz-s
ez is megfelelő?

üdv
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
A 12V egyen nem egyenlő a 12V váltóval! A 12V váltó egyenirányítva pufferelve 18V köröl van még terhelten is! Nemcsoda ha nem megy! Ir modul meg nem lényeges szinte mindennel megy csak a lábkiosztásra kell ügyelni! Én például rossz dvd-ből bányásztam őket és a nyákon átterveztem hozzá a kiosztást Spóroltam vele kb 800 ft-ot_)
(#) zsoltee0001 válasza patexati hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Hi
"A 12V egyen nem egyenlő a 12V váltóval! A 12V váltó egyenirányítva pufferelve 18V köröl van még terhelten is! Nemcsoda ha nem megy!"
Ezt értem, de ez még csak próba, úgy értem nem szükséges, hogy a propellerbe megfelelő feszültség indukálódjon (az a rész még kész sincs) egyenlőre csak a bázis funkcióit vizsgálnám, mivel nem reagál a távirányítóra, vagy ezesetbe is indokolt a 18V?
üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Kipróbáltam trafóval is, ugyanaz a helyzet.
Továbbra sem reagál a bázis.
Kezd ez a dolog egy többismeretlenes egyenletre hasonlítani.
1 nem biztos, hogy megy a PIC
2 nem biztos, hogy jó a HEX file.
3 nem biztos, hogy jó a távirányító (URC-1)

Kéne valami támpont amiből ki tudok indulni.
üdv
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001
A távi cimzése valószínüleg benne van a bázisprogramban, az nemigen egyezik meg az URC1-el, csak az RC5 (eredeti) távírányító cimével. Ez lehet az egyik oka hogy nem reagál a távira.
Másik gond talán lehet a TSOP1733 (33KHz), az eredeti az 36KHz-es re van beállítva. Igaz, nekem ment ugyanúgy 38KHz-es TSOP-vel is. Egy olyan HEX filét keress (bázis), amelyből ki van véve a cimzés, azt égesd be.
Ha a PIC bent van és tápra teszed, egy pillanatra elindul a forgatómotor, és le is áll ezután. Ha ez így működik, fut a PIC programja. (Magas szintre teszi az LM2941 2. lábát.)
Szia.
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Mondjuk nekem sem ment az univerzális távirányítómmal de én megépítettem hozzá az eredetit azzal megy rendesen.
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia

Akkor nagyon úgy néz ki, hogy már a PIC-nél valamiért elbukik a dolog, ugyanis ha áramot adok neki akkor elindul a motor és le se áll.
Ha ez így van, addig fölösleges a távirányítóba keresni a hibát, ha jól értem.
Már többen írták, hogy jó a TSOP1733-al.
Az IR lednek világítania kellene mindig? Vagy csak a motor forgásakor működik?

üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia!

Normál standby parancsok alkalmazásánál az infre led és a motor egyszerre kapcsol ki/be. De van ToggleIndex parancs is, ami csak az infra ledet kapcsolja be.

Mennyivel könnyebb lenne, ha a soros vonalon belelátnál a pic belsejébe.... Az első dolgom ennek a megteremtése volt, amikor az órát el kezdtem építeni. Az UART ott van a pic -ben, sok láb szabadon van hagyva, de pont az egyik uart láb foglalt az eredeti tervben...

Szia
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001!
Ha a módosított hex van beégetve, (Vicsys) féle, akkor ez lehet hogy így működik helyesen. Egy másik bázis hex állománnyal is meg kellene nézned. Egyet felrakok, amely megyen talán URC-vel is. (A távi cimzés ebben ki van kapcsolva). Szia
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia
Kipróbáltam, de ugyanaz a szitu , már több hex-et próbáltam és mindnél ugyanaz.
A távirányító beállítva. 0552 kódra.
Egyébként nem világos, ha MPlab-ba csinálok új projectet akkor megnyitom a base.asm-et és a másik chargen.asm-el és a keys.asm-el mit kell csinálni?
Azokat is source file ként kell kezelni?
a keys.asm-be vannak konfigurálva a gombok?
üdv
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001!
A CharGen és a Keys asm programok beépülő modulok a főprogramok, a bázis, ill a propeller programjába. Egy könyvtárba kell lenni ezeknek a progiknak a főprogrammal! Fordításkor ezeket keresné, és hibával leáll ha nem találja a fordító, vagyis sok-sok hibát generálna... Ilyen gonjaim nekem számos esetben előfordultak már.
A Keys.asm tart almazza a billentyükhöz rendelt kódokat. (Ha volna kéznél legalább egy "girder", talán ki is tudnád olvasni a távid kódjait). Szia.
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia
Értem, szóval a lényeg, hogy a project fájlal 1 azon könyvtárba legyen.
Így lefut a "built all" viszont egy vicces 30 bájtos base.hex-et kreál.
Most kipróbáltam egy másik hexel, valaki URC22B hoz ajánlotta, a urc-1 között és a URC22B között lehet külömbség?
Elég fura, hogy mindenki irogatja, hogy ez a Hex, meg az a Hex jó az urc-1-hez, de szerintem ez olyan mint a Colombo felesége, hogy lehet, hogy van, de még senki nem látta.
üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Azt hiszem föladom ezt a dolgot.
3 db 16F628 al próbáltam 4 külömböző base.hex-t.
az oszcillátor kondenzátorait kicseréletm, az kvarcot is.
Az IR modult is kicseréltem átvizsgáltam az összes ellenállást, az összes forrasztási pontot, kicseréltem az infra led-et, és még mindig ott tartok, hogy nem megy a bázis, Kihagytam valamit?
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia!

Csinálj egy könyvtárat, tedd bele a base.asm, chargen.asm, keys.asm állományokat. Ide tedd a még a prop.asm -et is.

A MPlab Project/Poject Wizard menüjével csinálj egy projectet:
- 16F628 / 16F628A a meglevő pic-típusának megfelelően,
- Állítsd be a fordító típusát MPASM-re,
- Keresd meg az előbb csinált könyvtárat,
- Addj nevet a projectnek, ez lesz az mcp és az mcw project állományok neve is (base),
- Add hozzá a projecthez a base.asm-et.
- A meglelenő base.mcw ablakban a forrásra (base.asm) duppla klikkel meg lehet nyitni az állományt.
- Fent középen a sárga kérdőjeltől jobbra a Debug -ot át kell állítani Release -re.
- Be lehet állítani a szimulátort Debug/Select tool/MPlab sim.
- Be lehet állítani a programozót pl. Programmer/Select programmer/Pickit2
- Project/Build All
- Nyisd meg a base.lst állományt is a file/open menüvel. A végén látható, mennyi kódot fordított le. Itt meg lehet találni a hibák helyét is...
- Az output ablakba írja a hibákat megjegyzéseket. A hiba sorára kattintva ráugrik a hiba sorára a forrásban.
- Ha jó a fordítás (Success...), mehet az égetés.

- A propellernek csinálj másik projectet...

A bázis majdnem üres, de azért hosszabb mint 30 byte..., a propeller majdnem tele van.

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia
Azóta megoldódott, de azért köszi a megerősítést (nem tetszett neki a könyvtár neve)
"- Be lehet állítani a programozót pl. Programmer/Select programmer/Pickit2"
Ennek mi jelentősége van? Egyébként nem pickitet használok, hanem watt-féle lpt-minit.
üdv
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001!
Az URC-1 és az URC22B között igen sok eltérés van. Teljesen más kódokat küld az "552" beállításával. Ilyenkor, ahogyan már írtam, legalább egy "girderes" eszközzel lehet megnézni, milyen négyjegyü ködsorozatot küld. El kellene érni, hogy az utolsó két jegy "0C" legyen, csak ez kell a bázisnak a be/ki kapcsolásához.
- Ha PIC mindegyik hex állománnyal azonnal működteti a motort, (nem áll le), tényleg gond van valahol a környezetében. Mérd meg az 5V-os tápját, és a két kondi (33pF), végei legyenek a GND-n stabilan. (Fordításkor a "kristály" legyen bejejölve, (kvarc oszci), de azt hiszem ez automatikusan beáll?)
- Több türelem kellene ilyenkor, mert számos esetben csak "egyszerü" hiba van az áramkörben, vagy a panelon. (Mondhatnám azt is: "a fától nem látod az erdőt"). Szia.
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia
elképzelhető, hogy az égetővel van problémám. Egy nagyon érdekes hibajelenségre lettem figyelmes. Beégetés után ha visszaolvasom (úgy, hogy előtte áramtalanítom a PIC-et, akkor az 1. sor tele van 3FFF-ekkel, második beolvasásra pedig jót mutat.
Nyilván a program futását ez negatívan befolyásolja. Ezt a hibát a PIC kezdőknek-topicba is fel fogom vetni.
Mellékeltem, problémás: 1.beolvasás, eredeti: 2.beolvasás eredménye.
üdv
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001!
Ha ez a PIC égető tényleg rosszul írna, én nem nyugodnék bele, hanem a végére járnék. Meg kellene próbálni valamilyen más lehetőséget is, vagyis elmenni egy olyan helyre. (mindegy hol van), ahol meg tudnám oldani, újra beírni a programot hibátlanul. Nézz utánna, ezt hogyan tudnád gyorsan megoldani. (Ha másképpen nem lehetne, egy új égetőt gyártanék le rögtön). Szia, és sok sikert.
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia

Olyan gyorsan azért nem tudok égetőt legyártani , de most belemélyedtem egy kicsit a kísérletezgetésekbe.
A következőt produkálja: Fleprogramozom -> visszaolvassa jól-> kikapcsolom az égető áramellátását->visszakapcsolom-> visszaolvassa jól-> széthúzom az ICSP csatit-> majd vissza-> visszaolvasom-> tök üres!
Ergo valamiért elfelejti a programot ha megszakad az összeköttetés a PC-vel, (pgc, pgd) lehet, hogy valamiért nem zárja le az égetés, függőbe marad, de akkor meg, hogy tud jó adatot visszaolvasni, ha csak az áramot szakítom meg?
Akkor nemcsoda ha nem működött a Bázis, hiszen egy tök üres PIC-el próbáltam, gyakorlatilag.
üdv
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Akkor a program nem a PIC-ből olvassa vissza a hex-et! Melyik égetővel próbálod?
Következő: »»   109 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem