Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   5 / 136
(#) Tomi20 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Igen, de ha nem éri meleg, akkor nem is keletkezik buborék=tükörsima felület+egy pár porszem...
(#) eSDi válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
ez is igaz. de amikor ráfujod akkor ott lesz a buborék és az kipukkan és nyomot hagy.
(#) IMi válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Nekem is buborékos lesz,de elő hívás után kijavítom alkoholos filcel. Maratáskor ott is tökéletes lesz.
(#) eSDi válasza IMi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Nálam még csak olyan volt hogy a buborék helyén vékonyabb lett a lakk réteg és kész, komolyabb dolog nem volt vele, még kijavítani sem kellet.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Nekem nem szokott buborékos lenni.
Én először a nyákot + a lakkot előmelegítem 50-100 fok között a sütőben, majd kiveszem és ráfújom. Ezek után visszarakom 5-10 percre, a lakk beszárítására.
Ha van is benne valami hiba, akkor az termesztésen mindig olyan helyre esik ahol egy vékony vezetősáv fut és nem lehet kikerülni.
De én ezek előtt finom csiszolópapírral felcsiszolom + super dollal felpolírozom.
Így szinte garantáltam zsír és pormentes.
(#) nyulbul válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
El szeretném mondani hogy minden buborék helyen zsír,szilikon ,vagy porszem van.A szilikont meg csak vegyi úton lehet eltávolítani. A zsír már takaríthatób.
(#) eSDi válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Szilikon? Honnan kerülne rá szilikon? A zsír meg ok, de ha frankón le van tisztítva akkor is ott a bubrek.
(#) nyulbul válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Hát waze az egy ragályos" betegség".Ahol egyszer megjelenik az onnandtól kezdve "osztódik", s ragad mindenhova, észre sem veszed.Egy rövid leirás. Egy barátod ír neked levelet,az ő felsége adja a levélpapírt, a postás kihozza,a házinéni átveszi,a te "feleséged elolvassa,te mogfogod a nejed kezét, Innentől pöttyös a nyák,ugyanis a barátod felesége TAXIval ment haza aminek szilikonos volt a műszerfala. Sajnos ez a "vegyszer" ennél többet is túl él.
(#) eSDi válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Aha....... Érdekes érvelés.
(#) isamisa válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
[off]már megint bomoltok... [off]
(#) Tom Lord válasza isamisa hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Sajnos igaza van, nem is bomol annyira (na, egy picit) :no:
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Itt teszem fel a kérdést mert elvégre ide tartozik.
Mekkora hütő felületet alakítottál ki az UV Led alatt?
(#) szetty válasza Tomee hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
hali
tudom, h nem nekem tetted fel a kérdést, de az én ledeim alatt egy darab hűtőfelület sincs, és nem is melegszik annyira. igaz, én csak 250 mA-rel hajtom őket.
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Nem kell neki nagy felület. nyáklapon simán kivitelezhető. pár négyzetcentis rézfelület és kész.
(#) _JANI_ válasza eSDi hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
eSDi Hogyáll az UV-LEDES projekted?
(#) eSDi válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Sajnos szinte sehogy sem! Egyszerüen nincs időm ilyesmivel foglalkozni! Ebben az évben minden össze jött ami csak lehetett. De annyit mindhatok, hogy egy LED csak kis nyákokhoz elég! legalább 2 LED kell, hogy normálisan lehessen vele fotózni...
De a lényeg az, hogy müködik a dolog! Én párszor sikeressen alkalmaztam már.
És tényleg bocsi, hogy félbemaradt a dolog...
talán most télen majd lesz egy kis időm foglalkozni a témával!
(#) _JANI_ válasza eSDi hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
ok! Nemgond, csak érdel (gondolom másokat is), h. mi a tapasztalatod.
Ezekszerint érdemes 2 - 3 - 4 LED-re számolni a felülettől függően.
(#) nyulbul válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
Gondolat olvasó vagy.Tegnap éjfél körül az autópályán pont azon gondolkodtam hogy hogy jól át lettünk "q.va", ugyanis eSDI kolega megigérte a tutit ,mármint hogy bemutatja a munkáját. De látom ő is csúszik mint én is mindennel:nyes::nyes::nyes:
(#) _JANI_ válasza nyulbul hozzászólására (») Nov 21, 2006 /
 
A mindennapos gondok az ő idejét is felemésztik.
Csak türelem :yes: . Biztosan lesz a projektből valami! :eljen:
[off]Ha mégsem akkor is jó ez a "Fórum téma", gondolatébresztőnek. :dumcsi: :wave:
(#) eSDi válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 21, 2006 /
 
Jól mondod! nincs egy kis szabad időm sem... az elkezdett dolgok is ott állnak a polcon és várják, hogy befejezzem. Fogalmam sincs, hogy mikor lesz belőlük valami is....

Szerintem 4db LED-el egy egész pofás és jól működö fotó berendezést lehetne össze hozni...
Csak az a 4 LED többe kerül mint egy Germicidcső.
De a lényeg a lényeg. Müködik! És Szépen lehet vele fotózni!

Csak IDŐ... IDő... Idő... idő... Az nincs mostanába sok....
(#) Gab_Bee hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy meik fényforrás lenne a jó a NYÁK fotózáshoz?

GE 512154 HGLI 125 higanylámpa 125W E27 (kb max 2000Ft.)

Ez joo lenne? Olvastam olyat is hogy legvágják az üvegbúrát róla... de minek? ha rajta van akkor nem jó? Vagy csak a megvilágítás ideje hosszabb? Vagy ha UW-s fényforrás kell, akkor meik lenne a jo?
Vagy mint már mondtam ez a higanygőzlámpa is joo?

Lécci segítsetek,mert nem akarok feleslegesen egy "rossz" izzót venni!
Köszi a segítségeteket.
üdv Gab_bee
(#) szabi83 válasza Gab_Bee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
hgli-hez kell folytó.

(#) Georgee hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
160W os HMLI égő is megteszi nem kell hozzá folytó E27es foglalatba való és egyből felhasználásra kész
(#) konop válasza Gab_Bee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Szia!

Én arc-szoláriumba való Philips-es fénycsöveket használok, kb 30 cm hosszú, 8W-os. 10 perc alatt kész a levilágítás, és nem gáz, ha néha belenézel

A GE512154 számomra jónak tünik, kell még hozzá fojtó és egy indító áramkör is (ezt készen érdemes venni).
De a nagy esküt azért nem tenném rá

A burát azért kell letörni, mert elnyeli az UV fényt, így alakítja a lámpa UV fényét látható fénnyé
(#) konop hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
A HMLI-nek nem lehet letörni a buráját , mert akkor Game Over neki(elég az áramkorlátozó izzószál)
(#) Gab_Bee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Az milyen a HMLI? Kb mennyibe van?
Akkor ez is megfelel? Ha megveszem ,akkor ez már egyből használható?
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Lécci segítsetek, mert holnap megyek bol közelébe,és utánna csak max egy hét múlva tok megint menni!
(#) konop hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
A HMLI-ben van egy izzószál is, ezért nem kell bele fojtó.

Én próbáltam ilyennel, csak az 250W-os volt, de nem lett túl jó a fotózás

Utána használtam orosz arcszolit (hgli + 2 fűtőszál áramkorlátnak), de egy ventillátort mindig mellé kellett tenni, mert nagyon melegedett.

Most philips arcszolis fénycsöveket használok (ismerőstől kaptam)

A conradosban ilyen van:
http://www2.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/525000-549999/530697-da-01-de-UV-Roehre_8W.pdf

Pesten Tungsram márkaboltban is lehet venni hasonló csövet

TUNGSRAM Márkabolt
1073 Budapest, Király u. 43-45.
Tel: (1)-268-0538
(#) Gab_Bee válasza konop hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Hy! Nekem Erre! azt mondták hogy tökéletes lessz nyák megvilágítására... SZ.ted?
(#) Georgee hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
Nekem ez a HGLI izzó nem egy élet biztosítás...
Következő: »»   5 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem