Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   484 / 1679
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
NokIa? NIntendo?
(#) MolnarG válasza Action2K hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Na ja, csak azok nem NI-nek rövidítik magukat, mellesleg a Nokia alapból elég rövid
(#) Auf válasza lidi hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Ez egy mp3 lejátszó akar lenni, de még csak egy 3310es kijelző egy gombsorral, amiben egy pic 16f628a van, és tulajdonképpen azon kívül, hogy kijelzi a számot amit megnyomok semmire sem jó még. Itt a kivitelezésen van a hangsúly.
(#) X Sügi X válasza Norberto hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
:yes:
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Hali!
Minél vékonyabb szálú harisnyát használj, és szerintem a hőfoktól se kell nagyon félni, a nagyrészét úgyis a harisnya fogja elvinni, én 420 fokos pákával szoktam (ez a max. a pákán).
Egyébként Gratulálok! Jól sikerült!
Ez annak a bizonyos órának lesz a prototípusa?
(#) K.Leslie válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Idézet:
„Azt még nem tudom, hogyan forrasztom fel az IC-t...”


IC nélkül egy picit meg cinezem a lábak érintkezőjét. Utána smd pozicionálóval rárakom az IC t és hőlégfújós forrasztó állomással, ráfújok.
Köztudott, hogy a levegő kisebb átmérőjű mint a pákánk
(#) zsuscsinyo hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészültem az órámmal, igyekeztem pici és formás jószágot gyártani, hát ez lett belőle
Amiket tud:
-Idő mutatás, fel le állítható az óra és a perc valamint a másodperc is
-Másodperc mutatás
-3 fényerőszint
-Hőmérséklet kijelzés
-Animált percváltás

Röviden ennyi. Íme a képek:
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Jééé, óra!
Szép munka, gratula! Animációról láthatunk videót?

Menet közben beforrasztottam az alkatrészeket. Hát nem volt kispályás! Most tünt csak fel, hogy remeg a kezem.

3.jpg
    
(#) hapro válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
A LED nem melegíti a hőérzékelőt a nyák másik oldalán?
(#) zsuscsinyo válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
A videó! Még csak 2 animáció van: kiúszás-beúszás, pergetés. De foylamatban van több is.
(#) zsuscsinyo válasza hapro hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
A hőérzékelő vezetéken van, kiküszöbölve ezzel a szerkentyű melegedése által okozott téves hőmérsékletet.
(#) hapro válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Ezt jól benéztem, azt hittem első ránézésre, hogy az a L betűvel kezdődő TO220-as alkatrész a hőérzékelőd a nyák hátulján. Azt hittem az LM35. De most már jobban megnézve tényleg ott a vezeték.
(#) K.Leslie hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Most marom az SMD nyákom, felremegtetem az alkatrészeket és dobok fel képeket róla. Még jó, hogy most kaptam egy fenyegetős e-mailt, így marad a hőlégfúvó, bár lehet avval se fog menni.
(#) gtk válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Jo lett!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Vic barátom, azt áruld el légy szíves, hol lehet venni ilyen nagy gyufát!
Egyébként gratulálok, félelmetesen jó lett! Végül mivel sikerül felforrasztanod?
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
A nagy gyufát otthon készítettem. Vettem egy 10x10-es gerendát, majd nikecellből faragtam egy nyújtott golyóbist a végére, amit lekezeltem fapáccal.
De nem ez a lényeg! A nagy kérdés az, hogy hogyan világítottam le az 4x4m-es panelt alatta??!!

Nem fogod elhinni, sima solomon pákával, flux nélkül, ónszívó harisnyával. Egy kicsit leizzadtam. :szomoru1:
(#) Frankye válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Nagyon jó az az effekt, ahogy a számjegyek megjelennek!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Idézet:
„hogyan világítottam le az 4x4m-es panelt alatta?”

Inkább, hogy honnan szereztél ekkora NYÁK lemezt! Napon simán le lehet világítani.
(#) klemo86 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Sokan el sem hiszik, hogy az ilyen jellegű pákákkal (nekem JLT van) is lehet simán SMD-t is forrasztani tisztességesen, meg bármit, amit egy Wellerrel - bár én nagyon szerettem a TCP50-esemet
Mindegy, hogy Solomon, vagy JingLing, ha valaki megtanult szépen forrasztani, az mindenféle pákával tud... Amúgy jó lett a cucc
(#) vicsys válasza klemo86 hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Köszönöm.
Sajnos az áramkör nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Talán fel kéne tennem a bukott projektek topicba...
(Amúgy egy MAX5406 hangszín/hangerő szabályzó lett volna, de brutálisan f*s. :szomoru1: Tegnap egész nap ezt méregettem, próbálgattam. Sajnos használhatatlan zenehallgatáshoz. Ha mégis valakinek sikerült kicsikarni belőle élvezhető minőséget, az keressen meg privibe. Úgy néz ki, hogy marad a potméteres változat, az legalább minőségi.)
(#) MaSTeRFoXX válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Idézet:
„Amúgy egy MAX5406 hangszín/hangerő szabályzó lett volna”


Hú, ez bíztató, én is beszereztem egy ilyet, de most már elgondolkodtató hogy csináljak-e valamit belőle...
(#) vicsys válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Nem akartam elhinni, hogy az IC nem túl jó, ezért 2 különböző panelt is gyártottam. Lemostam többször is alaposan alkohollal. Ráolvastam a megfelelő varázsigéket is, de mégsem szól tisztán. Csinálj-e valamit? Igen. Egy tiszta hangú szabályzót. [/OFF]
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Analóg technika! Passzív elemek, meg pár tranyó
(#) MolnarG hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Ha már SMD... egy 100 lábú (TQFP) dsPIC. Egy sima hőmérséklet-szabályzós pákával forrasztottam be, igaz weller volt, de otthon a solomon állomásommal is megcsináltam volna ilyenre (vagy még különbre, mert otthon több hegyem is van).

Csipesz, forrasztókrém, ón, ónszívó szalag, páka meg egy jó adag türelem kell, és már kész is... (ja meg kontakt PCC!)

DSC00398.JPG
    
(#) DJ Szabcsa válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Az a nem semmi Tuti nem tudnék ilyet beforrasztani
(#) Norberto válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ezt a NYÁK-ot a dsPIC alatt levilágítással készítetted, ugye?
(#) mark.budai válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Nagyon szép lett!
(#) hadnagyakos válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ez egyszerűen gyönyörű! Jobb, mint a gyári...
(#) Ricsi89 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Vagy egy-másfél éve én is csináltam vele egy szabályzót, szintén hasonló eredménnyel. igaz ,akkor még vasaltam a nyákot és elég rossz minőségű lett, betudtam annak a sikertelenséget. Most viszont így elgondolkodtató, hogy akkor lehet nem is nálam volt a hiba? Szerintem hétvégén, vagy jövő héten(hála az őszi szünetnek) lesz időm és lehet összedobom megint, csak nincs kedvem nyákot tervezni hozzá. De majd megoldom. A beforrasztás az menni fog tuti, mert régen még ónszívó harisnya nélkül sima solomon pákával meg ónnal is be tudtam forrasztani, igaz nem lett a legszebb. De most van jó kis páka, ónszívó harisnya és forrasztópaszta is, amit már sikeresen használtam smd alkatrészekhez. Esetleg nem lehet, hogy az illesztő ellenállás nem tetszett neki?
(#) MolnarG válasza hadnagyakos hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Köszi! Annyi biztos, hogy jóval olcsóbb mint egy gyári hozzá.

@Norberto:
Ezt a nyákot Ő készítette, a tanszéken szerencsére hozzájutunk, így a finom rajzolatú nyákokat ott csinálom nem otthon.
Következő: »»   484 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem