Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   9 / 30
(#) tbl hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Diptrace 1.4-el terveznék nyákot. A problémám az, hogy egoldalas terveztetésnél az átkötéseket rátervezi a beültetendő alkatrészekre.
Kérdésem: mit kell beállítani, hogy ez ne így történjen???
Előre is köszönöm !
Lelkes amatőr......
(#) orizon válasza elektromania92 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Sokféle képpen tudod a vonalvastagságot állítani. Pl: egérkuzort ráviszed arra a huzalra amit módosítani akarsz és egy bal klikkel rákattintasz, lehulló menüben kiválasztod a line width opciót. Itt szakaszonként tudod bármilyen vastagságúra állítani a huzalvastagságot. Vagy kezded elölröl másként. Megint ráviszed az egérkurzort a huzalodra , bal klikkk a huzalra , majd a lehulló menüben a properties menü, itt az egész huzalodat tudod egyszerre állítani.Vagy beállítod a huzalvastagságot fikszre a Route Setup ---Trace widhtnél. Azért minden én sem tudok.....
(#) orizon hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Még annyit ,szerintem 100% ban látod 1:1 ben a nyákodat. Ha más megoldás nincs ,kinnyomtatod oszt odateszed a monitorod elé a nyomtatást.Ebből csak kitűnik hogy mi a helyzet.
(#) szatmari hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
Üdv m.Lenne egy aprocska kérdésem valakihez aki tudna ebben a témában segiteni.Kérdésem az:Hogyan lehet a PCB Layout programot ugy beálitani hogy csak egy oldalt tervezzen ne kettöt. Vagy esetleg nincs e valakinek magyar nyelvü menü hozzá? Elöre is köszönet.
Pcb Layout ebben a programban van benne DipTrace Free A program :Bővebben: Link
(#) orizon válasza szatmari hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Route menü:route setup , vagy az autoroute setup:
use all layers pipa ki, number of layers, ott meg 1 re állítod a réteget.
(#) szatmari válasza orizon hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Köszi szépen !! Hogy én mennyit kerestem már megoldást
(#) hinx hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Sziasztok!
érdekelne engem wscad nevezetű tervező program
ha valaki tudna segíteni!
elöre is köszi!
(#) Blacy hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Azt szeretném megkérdezni hogy nem e tud valaki egy olyan programot ami nagyobb felületet kezel le mint az EAGLE
(#) orizon válasza Blacy hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Sprintlayout: 900x700 miliméter.Ez elég nagy?
(#) Blacy válasza orizon hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
igen köszi amikor tervezek akkor mindig kicsi az eagle területe
(#) bölcsész hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Üdv!

Kicsit zavarban vagyok a sokféle program olvastán.
Nekem olyan támogatásra lenne szükségem, hogy beviszem az egyszerű kapcsolási rajzot, hogy abból nyákterv szülessen akár autorouterrel vagy kézzel.
Ezt melyikkel érdemes csinálni?
(A diptrace alkalmas erre?)

Most próbanyákot használok, de aránytalanul nagy agymunkának tartom kiagyalni este 9-11 órakor , hogy mit hogy forrasszak, átkötések is néha kellenek.... inkább megrajzolnám filccel és kimaratnám.

Kösz
(#) K.Leslie válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Eagle-t ajánlom. Sematikus rajzbó tud csinálni nyáktervet.
(#) K.Leslie válasza Blacy hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Üdv. Most néztem, hogy az eagle kb 800*600 mm tud kezelni. Mire kellene neked ekkora hely?
(#) p_istvan válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Szia!
Az ingyenes eagle verzió 100x160mm, bár erre igen sok alkatrészt fel lehet tenni.
(#) icserny válasza p_istvan hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Idézet:
„Az ingyenes eagle verzió 100x160mm”

Inkább a fele: "The useable board area is limited to 100 x 80 mm (4 x 3.2 inches)."
(#) K.Leslie válasza p_istvan hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Ja bocs, ingyenessel még nem dolgoztam.
(#) bölcsész válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Kösz,

és esetleg az EAGLE vs. Diptrace viszonylatban mit lehet mondani? Ugyanazt tudják?
(több "panaszt" olvastam az eagle autorouterjára és komplikáltságára.)
(#) niedziela válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Próbáld ki a programokat, amelyik tetszik azt használd.
(#) bölcsész válasza niedziela hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Hát ez nagy segtség volt hallod...
(#) icserny válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 20, 2009 / 1
 
Idézet:
„több "panaszt" olvastam az eagle autorouterjára”

Hát elég hajmeresztő dolgokat csinál.
Mellesleg az Eagle programból kihozott .dsn fájl a www.freerouting.net programjával megetethető, s annak az autoroutja valamivel jobb vonalvezetést csinál - ha sikerül beállítani rajta a tervezési szabályokat.
(#) bölcsész válasza icserny hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Kösz, kipróbálom.
(#) elektrocad válasza icserny hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Az autoroutereket általában véve is tudni kell beállítani az igényeink szerint. Az Eagle-é valóban nem a legjobb, de itt találtok egy kb. 20 különböző NYÁK tervezőhöz alkalmazható autoroutert. Annyi biztos, hogy sokkal gyorsabb, pontosabb mint az Eagle-é. Csak a megfelelőt kell letölteni.
(#) elektrocad válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Csak a pontosság kedvéért 1,6m x 1,6m az kb. 2,5 m2. Csak legyen aki legyártja.
(#) bölcsész válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Ha ez a Specctra, akkor arról sokat jót olvastam. Pont azt szeretném kipróbálni mondjuk az Eagle-vel.
(#) niedziela válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Egy egy program működéséről, jóságáról,használhatóságáról napokat lehet vitatkozni.
A legjobb ha megpróbálod őket. Valakinek ez jön be valakinek az. Ha nem csak elvi síkon érdekel a program használata akkor meg kell próbálni párat, és amelyik neked kezelhetőnek, jónak tűnik azt kell használni.
(#) Alkotó válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
A nyáktervezők "automatikus-kötözgetése", még a nagyon-nagyon drága programok esetében is alig éri el a nevetségesen primitív szintet.
Éppen e miatt, gyakorlatilag nem is használja őket egyetlen "munkájára valamit is adó" nyákot tervező amatőr, vagy profi.
Ennek ellenére, hogy tisztán lásd te is a tökéletlenségnek a fokát, javaslom készíts egy nagyon egyszerű kapcsolást, és ahhoz tervezz egy nagyon praktikus nyákot fejjel (elég 4-5 ellenállás is), majd erre a kapcsolásra küld rá az autoroutert. Meg fogsz lepődni, mikor majd látod, hogy két egymás melletti pontot, sokszor nem egy egyenessel köt össze, hanem valami iszonyatos girbegurba vonalvezetéssel.
Összefoglalva, le az automatikával, elő az agyakat, az való nyáktervezésre! (Ekkor viszont már akár egy SprintLayout is elég lehet, ami semmi mást nem tud, CSAK nyákot lehet vele tervezni...)
(#) elektrocad válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Alkotó, ne légy ennyire pesszimista. Az autorouter valóban nem arra való, hogy a kapcsolási rajz egészére ráengedve az ember egy kész nyáktervet kapjon. Nem szabad vele az egész panelt megterveztetni, mert könnyen a véleményed szerinti eredményhez juthatunk. Ellenben a lényeges részek kézzel való routolását követően esélyt lehet neki adni, megkönnyítendő a munkánkat. Természetesen ki kell választani egy jól működő autoroutert és meg kell tanulni beállítani. Az alapbeállításokkal egyiktől se várjunk csodát.
(#) bölcsész válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Sokszor olvastam ezt a nézetedet, de sajnos nem tudom megitélni. A probléma az, hogy nem tudom, hogy kell nyákot tervezni. Elviekben sem.
Azt tudom, hogy egy kapcsolást mondjuk 3pontos próbanyákon összegörcsöljek, de eközben majdnem szétpukkan a fejem az erőlködéstől....
Na szóval én ezt az erőlködést szeretném csökkenteni.
Tehát nem értem, hogy a Sprint layout hogyan könnyiti meg a munkát pl.?
(#) elektrocad válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Annyit még hozzátennék, hogy az alkatrészek megfelelő elhelyezése sokban segítheti, vagy nehezítheti mind a kézi, ill. gépi routolást is.
(#) elektrocad válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szerintem először egy-két nagyon egyszerű kapcsolással gyakorolj. Ha már tetszik az eredmény, nekiállhatsz bonyolultabbnak is, de csak fokozatosan. Ne haragudj, hogy így írom, de ezt a témát nem lehet "kétmondatos" válaszokból megtanulni.
Következő: »»   9 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem