Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   57 / 136
(#) Sir-Nyeteg válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 

Én is ugyanezt csináltam, csak én a magnetron, meg trafó helyére raktam az UV levilágítást
Így 2in1 a készülék!
Ja, és általában az ilyen mikrók grill funkcióban: ha leállt az időzítés, tovább pörgetik a tálcát, fűtés nélkül!
(#) petike779 válasza mammut hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Köszi. Sajnos a neve ismeretlen mivel én Erdélyi vagyok... Valamikor sima marószódás oldatot használtam, ha jól emlékszem 4-5%-os oldattal. Nagyon felbosszantott a positiv20 mivel nem folyt szét egyenletesen...
(#) mate_x válasza petike779 hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia!
Positiv 20 elterülésével kapcsolatban, csak fújd rá a zsírtalanított nyákra és tedd valami vízszintes száraz pormentes, sötét helyre, és ha másnap előveszed csodásan el lesz terülve.
(#) mammut válasza petike779 hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Én kb. 45°-ban tartom a lemezt miközben "Z" alakban fújom le. Utána, mint Mangroove videoján, fejjel lefele fordítom 30-60mp-re, és berakom egy nagy cipősdobozba (50-es a lábam, tehát már majdnem láda méretű, na mindegy....), vagy nyáron csak kirakom a pincében száradni..
(#) gery25 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudnátok tippeket mondani, hogy Pesten hol gyűjtik a rossz kompakt fénycsöveket, amikből kitermelhetném az elektronikát?
Köszönöm.
(#) tiggersoft válasza gery25 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Pl. Praktiker...hány db. kell?
(#) gery25 válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
4db-ra lenne szükségem, kb. 15-20 wattosra, nem tudom vannak-e ekkorák kidobva.
(#) tiggersoft válasza gery25 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Mekkora csövet akarsz hajtani 15-20 w-os elektronikával? Nekem 7 w-os elektronika hajt 4w-os csöveket(igaz 8 db.-ot).
(#) gery25 válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Már van 4db 15W-os UV csövem, meg szkennerem is, még az elektronika meg az időzítő hiányzik...
Igen, néztem a te levilágítódat is, kis ügyes fénycsövek és olcsón sikerült őket beszerezned.
(#) tiggersoft válasza gery25 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szerintem nem nagy beruházás 4 db. tesó gazdaságosat venni, mert "guberálni" nem hiszem, hogy egyszerü 4 egyformát. Én annó 10db ot vettem, hogy legyen tartalék. Azt hiszen 290/db áron. Ha akciós akkor a 15w-os sem drágább 500-nál.
(#) gery25 válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Igen, igazad van, bár nem tudom mennyire megbízhatóak ezekből az olcsó kompaktokból származó elektronikák. Mondjuk a levilágító úgy is csak pár percet működik, gondolom "ezer" évig elmegy róla...
(#) tiggersoft válasza gery25 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Ezeknél főleg a csövekkel van a baj . Vagy a bekötésekkel...meg persze a kis zárt tér. Az elektronika szinte örök, főleg ilyen felhasználásra. Szerintem érdemes beruházni.
(#) gery25 válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Már találtam is a Praktiker oldalán 15-20W-osakat 400-500Ft-ért . Köszönöm, ez lesz a megoldás, ha kész lesz teljesen, majd teszek fel róla képeket.
(#) tiggersoft válasza gery25 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Kiváncsian várom...
(#) herzsolt válasza gery25 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ha jó időzítőt akarsz, akkor a kaqkk időzítőjét ajánlom erről az oldalról:Bővebben: Link
(#) gery25 válasza herzsolt hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Köszönöm az ajánlatot, bár én nem tennék LCD kijelzőt egy levilágítóba, szerintem felesleges. De jól néz ki Igazából egy avr-es kis visszaszámláló órát gondoltam hétszegmenses kijelzővel.
Még egy kérdésem lenne a kompakt fénycsövekkel kapcsolatban: Az mindegy, hogy a fénycső 2 vagy 3 U alakú csőből áll-e, mármint elektronika szempontjából, mindegyiknek csak két vége van? Csak hogy fel tudjam használni az uv csöveimhez.
(#) herzsolt válasza gery25 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Szivesen, de ami nagyon jó benne, hogy megtartja az eredeti beállítást, tehát ha több egyforma panel kell, akkor csak beteszed, elindítod, és az idő mindig ua. lesz, van jelzés is a végén hang, és ha kinyitod a tetejét leáll a levilágítás, de ha lezárod tovább fut a program az időzítése.
Ja és szrintem nem sokkal drágább egy LCD mint egy hétszegmenses kijelző. De ez privát véleményem.
(#) Novak válasza herzsolt hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Én a héten vettem 100 darab UV LED-et, pénteken fogom összerakni a levilágítót. Eddig fénycsöveket használtam, de szimpatikusabb megoldásnak tűnik a LEDes kivitelezés. Majd meglátjuk mennyire válik be...
Időzítőt én is szeretnék bele rakni, valószínűleg megépítem az általad linkelt, LCD-s változatot.
Egyébként a véleményeddel, hogy nem sokkal drágább az LCD mint a 7szegmenses LED kijelző, nem értek egyet.
Számoljunk egy kicsit...
Ha LED-es megoldást választok, akkor hogy értelmes kijelzést kapjak (perc, másodperc) legalább 3 digit szükséges, de legyünk igényesek és mindenre gondolók, vegyük úgy, hogy a levilágítási idő kijelezhető legyen akkor is, ha 9 perc 59 másodperc feletti időt állítunk be => legyen 4 számjegyes kijelzés. Többre semmiképpen nincs szükség. Egy négyszámjegyes, LED kijelző ára durván 4-500 Ft.
LCD modul esetén azt hiszem -ár szempontjából- gyakorlatilag közömbös, hogy 1X16 vagy 2X16-os modult nézünk, az ára így is, úgy is átlagosan 1500 Ft körül mozog.
Akárhogyan is nézem, ez bizony háromszorosa a LED-es megoldásnak. (jó tudom, LED-hez még sokszor hozzácsapnak egy plusz IC-t, de az is általában 100 Ft alatt marad)
Na mindegy, én is az LCD mellett voksolok, de azt hiszem az árral érvelni nem feltétlen meggyőző dolog
(#) vzoole válasza Novak hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Én is most vettem 200db UV LED-et

Csak még nem találtam ki hogyan csináljak belőle kétoldalas levilágítót.

Lapos lencséset vettem és 3x3cm mátrixban fogom elhelyezni. Tesztek alapján a lencsétől 3,5cm-re már teljesen egyenletesen "terül" a fény. Így a készülék nem lesz vastagabb 10cm-nél.
(#) Novak válasza vzoole hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Egyelőre én is gondolkodom, mert nézegettem fórumokon, meg pár helyen, hogy hogyan rendezték el a LEDeket... És úgy nagyjából két megoldással találkoztam, az egyik esetben 20X20 mm-es mátrixban, a másikban pedig 30X30 mm-es mátrixban helyezik el a LEDeket.
Ha 30X30-asban rakom le őket, akkor nyilván nagyobb panelt tudok készíteni, de igazából a 20X20-as jobban tetszik, biztosabb megoldásnak gondolom.
Aztán ki tudja, lehet a végén mégis a nagyobb méretnél döntök...
(#) dokymobil válasza Travolta hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
hali
megkérdezhetném,hogy milyen kijelzöt ajánlasz ehhez az idözitöhöz?
köszönöm elöre is
(#) petike779 válasza mammut hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Sikerult vegre megneznem a videot...HAT......oszinten mestermunka! Rengeteg uj dolgot tudtam meg...
Az elso dolog volt hogy nekifogtam szaritot epiteni. Par nap es meglesz. Hoszabalyzo egy villanyradiator hoszabalyzoja lesz, idozito pedig a telefonom stopperoraja az elejen. Azt sem tudtam hogy lefele kell forditani...
Van egy kerdesem: a csoveknek a hullamhossza 365 nm, a positiv 20-as 360-450nm savban erzekeli... nincs egy kicsit hatarerteken az en csovem? Ki kellene cserelnem?
A masik kerdes a videot nezve az hogy egymasra ragaszt ket foliat, ez azert van hogy sotetebb legyen a fekete resz? A sima uveg amivel lenyomtatja atengedi az UV sugarakat? nem tompitja?
(#) Novak válasza petike779 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Jól látod, gyakorlatilag tényleg azért kell két fóliát összeragasztani, hogy a fekete az fekete legyen. Sokkal jobb fedést biztosít a két réteg, sokkal határozottabb vonalú, szebb paneleket lehet így készíteni.
Az üveg természetesen nyel el az UV-ből, érdemes minél vékonyabbat használni!
(#) kaqkk válasza vzoole hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Listázd ki a képeket ! biztosan tudsz ötletet meríteni belőlük . Igaz hogy fénycsöves , de két féle is van
kétoldalas ,a képek közt .
(#) spikk válasza dokymobil hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Egy 2006-os hozzászólásra válaszoltál.
Szerintem ez egy "sima" karakteres LCD.
Olyasmi, mint ez itt.
De nem vagyok teljesen biztos benne.
Szerk.:
Nézz körül itt.
A leggyakoribb a 16x2 karakteres.
De ez sem biztos.
(#) Novak válasza Novak hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hétvégén elkészült a LED-es levilágítóm. 5 mm-es, víztiszta tokozású UV LED-eket használtam (30 Ft/darab), és 2X2 cm-es mátrixban helyeztem el őket. 8 cm-es levilágítási távolsággal 9 percig kell világítani a nyákokat, és tűhegyes lesz a rajzolat a paneleken. Már 5 éve UV fénycsöves levilágítót használtam, de nagyon megérte leváltani. Én eddig a csöves levilágító képével is meg voltam elégedve, de most sokat javult a felbontás, és az élesség is. Nagyon szuper, csak ajánlani tudom mindenkinek. Az egész megvolt 3000 Ft-ból + trafó...
(#) herzsolt válasza Novak hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hol sikerült 30Ft/db áron venned led-et?
(#) mammut válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
szerintem van olcsóbb is! ITT.
(#) sprofan válasza mammut hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hát egy kicsit drága a postaköltség de még így is csak 20Ft darabja.Rendeltél már innen? Csak mert én szeretnék és jól jönne egy két tanács mit-hogy.
(#) Novak válasza mammut hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Valóban olcsóbb, viszont gyenge fényerejű. Vehetsz belőle 10-szer annyit, hogy ugyanakkora fényintenzitást elérj, akkor már lehet nem jön ki olcsóbban...
Amiket én vettem, azok 2000 mcd fényerejű LEDek. Egyébként itt, HE-n hirdeti az egyik srác...
Következő: »»   57 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem