Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   155 / 1273
(#) kadarist válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Egyenként forraszd ki a nagy tranyók nagy munkaellenállását. Amikor kék lesz a kép, akkor az az erősítő a kéké.
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Menjünk sorban.
(#) Laca13 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hálás köszönet!
(#) marciart hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok van egy B&O tv ém ami néha bekapcsol néha nem amikor nem kapcsol be a led zöldre vált aztán vissza pirosra, vagyis vissza lép standby ba. Nem tudjátok mi lehet a baja amugy a tv tipusa mx4000
(#) benji13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ez aztjelenti hogy a képcsöment el??Még ettöl hangnak kelene lennie!!
(#) Bonanza02 válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Nem,ez nem azt jelenti hogy a képcső a hibás.Ez azt jelenti hogy úgy tűnik,hogy nagyobb baj lett,mint ahogy indultál,de az elektronikájában.
Javaslok egy szakembert felkeresni vele, mielőtt megrázna az áram.
(#) Bonanza02 válasza marciart hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Mit jelent az hogy néha nem kapcsol be? Havonta 1-szer nem kapcsol be? Ha bekapcsol,akkor utána semmi gond?
(#) Thomas601 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Aha! Azzal fogom kezdeni, végül is a tekercsről az alaplapra csatlakozás után az egyik szálon az első (már tudom...van rajz ). Köszönöm mégegyszer!
(#) benji13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Lehet proci hibája van?Más már nemjut eszembe! Volt hang,csak kép nemvolt,mostmár 1ik sincs más minden rendben!!
(#) Bonanza02 válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Rakd össze,irány szerelő.Addig másik tv-t kell nézni.
(#) feerke válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Helló!
Bocsi h most írok csak most sikerült megjavítani a csíkozódást a tv-ben (DAEWOO DMQ-20A1) meg most találtam rajzot hozzá, de a kép még mindig el van mozdulva egy kicsit fel és jobbra bekapcsoláskor (2-3 perc múlva nagyjából visszaáll a jó képre).
Ilyenkor mi a teendő?
teszek fel képet is
(#) benji13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Na jó nemkinlodok vele tovább! Csak aggaszt nem tudtam-tuk megoldani,eddgieket is köszi.Maj kiderül mivolt vele. Sziasztok.
(#) sleve hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok,

Samsung CK 5361 AT tipushoz keresek kapcsolási rajzot.

sleve
(#) ferzoo válasza sleve hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Beírod a keresőbe hogy Samsung,azután a sasszi számot és kidob 4-5találatot pl.eserviceinfo.com.Külföldi free oldalakat keress ez ingyenes.
(#) zsdemi hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy Samsung CW-29Z306T típusú TV-m és nem akar bekapcsolni, szétszedtem és a biztosítéknak semmi baja, a 220-at megkapja, viszont a készenléti visszajelzés már nem világít és a gyújtótekercs halkan kattog.

Hol és mit kellene mérnem hogy kiderítsem mi lehet a baja? Tudnátok segíteni, vagy felejtsem el és hívjak szerelőt?
(#) kadarist válasza feerke hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Szia!

Azt nem tudom, hogy miért mászik el a kép, de a függőleges linearitást állítsd be, mert alul össze van a kép nyomva, felül meg megnyúlt.
(#) marciart válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
szia

Naponta nem kapcsol be vagyis egyszer igen egyszer nem, valamikor egy egész nap nem kapcsol be. Ha bekapcsol akkor rendesen megy.
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Szia!

Gyanús, hogy egy forrasztás engedett el. Vedd szemügyre a készüléked áramköri lapját a forrasztási oldalon.
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
szia

Köszönöm átnézem nekem is azt mondta egy szerelő ismerősöm is hogy egy ellenálás miatt tilt le.
(#) Bonanza02 válasza marciart hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Lehet bármi forrasztási hibás,ami melegszik működés közben. P.sorkimenő lábai is szeretnek KH-sak lenni.
(#) Bonanza02 válasza zsdemi hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Milyen gyújtótekercs? Arra gondolsz,amiből egy vastagabb vezeték megy a képcső felső része felé, és egy kerek alakú tappancs alakja van a csatlakozásnak?
A készenléti jelzés távszabályzóval kikapcsolt állapotban világít,de bekapcsolás után nem világít? Így tesz?
(#) zsdemi válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Igen, arra gondolok. Egy vastag vezetékkel csatlakozik egy tappancson keresztül a képcső felső részén.
Egyáltalán nem világít a visszajelzés. Kikapcsolt állapotban sem és nem reagál a távszabályozóra.
(#) marciart hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
értem
(#) marciart válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Nem találok forrasztási hibátm, de ahogy emlitettem ha bekapcsol akkor stabilan münködik vagyis menet közben nem kapcsol ki. Csak sokszor bekapcsolni nem hajlando.
(#) Bonanza02 válasza zsdemi hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Akkor halott a TV-d.
Temessük el.

Na jó! Szóval akkor már a tápegység része is rossz.Van műszered? Merthogy sorba kellene menni mindenen. Kezdeni a a kapcsolón. Van amikor beég és megadja magát. Van-e 230V AC a kapcsoló után,ha bekapcsolod.
Remélem annyira értesz a javításhoz,hogy nem rázatod meg magadat. Annyit azért nem ér a kísérlet.
(#) Bonanza02 válasza marciart hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Ez a hiba érdekes.Lehet hogy ha megtaláltad a hibát és kijavítottad,akkor mostmár mindig bekapcsol. Vagy most sem kapcsol be mindig?
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
A tápegység primer oldalán keress megnövekedett értékű (megnyúlt) ellenállást, vagy/és kapacitásvesztett elkót.
(#) marciart válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
szia

Sajnos nem találok semmit ami hibás lenne most már be se kapcsol. Csak standby ba van.
(#) Bonanza02 válasza marciart hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Nem tudnál feltenni egy képet ennek a tv-nek a belvilágáról hogy be tudjuk azonosítani?
(#) CsemanAttila válasza marciart hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Helló. lehet hülyeséget mondok, de nekem dvd lejátszó csinált ilyet. A pufferkondi szállt el. Én is nehezen tudtam bekapcsolni, csak sokadik gombnyomásra, és aztután ment gond nélkül napokat.

Nem tudom tv-k nél lézetik e ilyen, úgyhogy elnézést ha hülyeség.
Következő: »»   155 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem