Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   73 / 308
(#) Remci válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
A főnököm kb 1 hónapja vett ugyan ilyet akcíósan 39000-ért, csak az 14 v-os, két Li-ion-os aksival. Van egy 14.4 v-os Hiltije is, de ez kétszer átugorja a Hiltit az tuti
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Nekem is BOSCH-van csak zöld, mi a különbség, az árán kívül? Ez mindig is érdekelt.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
A zöld barkács, a kék ipari.
(#) SALáta válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Zöld 500 W os BOSCH nálunk ipari felhasználásra volt, persze ritka használat miatt nem kellett a jóval drágább de a tapasztalat ezzel a kis "játékfúróval" eléggé pozitív. A játék jelző a súlya mert az nincs, egyszer azt hittem ellopták a kofferből mert semmi súlya nincs az egésznek, kellemes gép.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Értem. Sajnos ha jól sejtem nekem haldoklik az akkuja, bár nem értem miért, hiszen nem öreg , viszont ha feltöltöm, és nem használom, pár nap és lemerül magától. Bár én már nem csodálkozom semmin. A márkás cuccokkal valahogy sosincs szerencsém.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
12 éves skil akkus fúróm van amit a bosch előtt használtam, az még nem ez a könnyű szutyok amit a tescoban meg hasonló helyen lehet venni pár ezerért, 8 éve még egy komplett konyhabútort összeraktam 1 töltéssel. Fénykorában 1 töltéssel összeraktam, helyszínen beépítettem, és még egy kevéske maradt benne. A bosch-hoz szerencsére 2 akku van, de ez újonnan gyengébb mint a skil volt. Ez 2 akkuval tud annyit mint az előző, de itt jobb, hogy legalább folyamatosan tudom használni. Mert míg merül addig töltöm a másikat.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Igen nekem is 2 akkus, kartonozni ugyan nem lehet vele, de kevesebb használat mellett elmegy amig tölti a másikat. De már odavannak az akkuk szerintem.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Nekem (cégnek) egy 4,2V-os kis Metabo-m van már vagy 1,5 éve. A 100mm-es 5-ös pozdorjacsavart becsavarja előfúrás nélkül! Jók a Li-ion cellás Metabo-k. :yes:
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szerintem is, Metabo ütvefúrót használtam sokáig, verhetetlen volt, és metabo elszívóm és körcsiszolóm van. Kinyírhatatlan.
(#) karesz01 válasza Remci hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
A gépem 94-ről volt értékelve 40-re utolsó darab belőle az enyém 90-et nem adtam volna ki én sem de nekem ennyi pénzt megért!
(#) hapro válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Annyit nekem is megért volna simán.
(#) karesz01 válasza hapro hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Ezen a címen nézzetek szét vannak még akcióban szerintem egy ilyen gépért...Bővebben: Link
(#) teodor hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Sziasztok, nekem Bővebben: ez tetszik, rendelni fogok belőle.
Persze kicsit gondolkoztam mi is lehet ez .
(#) Alkotó válasza teodor hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ha nem sikerül kitalálni, én szívesen megmondom neked mi is ez. (nem ér ennyit!, kb. feléért is kapsz)
(#) válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Először én is leírtam neki hogy mi ez, de aztán észrevettem a múlt idő jelét a 'gondolkoztam' szóban, és inkább kitöröltem az értelmét vesztett hozzászólást
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Cak akkor ér annyit ha jó minőségű. De hol lehet már minőséget kapni? De ráébresztettetek mi hiányzik a szerszámkészletemből.
(#) bankimajki válasza SALáta hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Black&Decker van ráírva, az szerintem nem olyan rossz. És az a baj hogy nem is a hajtóvas a lényeg, hanem a menetmetsző. Ha meg készletbe veszed adnak vele hajtóvasat is. :yes:
(#) SALáta válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Inkább egy orosz készlet kell, azok jó minőségűek. Ha az orosz igénytelen-annak mondják- volt akkor kína mi? Láttam a tescóba is menetmetsző/fúró készletet. Ismerősömnek nem vállt be. Lehet ha sok pénzem lesz veszek egyet a szerszámboltból, ott igaz drága minden de legalább minőségi. Kell szereznem birkafaggyút is kenésnek, már fúrtam menetet faggyúval nagyon jó eregménnyel.
(#) Alkotó válasza SALáta hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
A minőség elég összetetten értelmezhető fogalom. Jelen esetben szinte csak a belső körgyűrű méretpontossága számít, és annak sem túl nagy a tűrése, hisz elég sok csavar segíti a rögzítést.
Ha ilyen hiányzik a műhelyedből, akkor azt sajnos nem tudod egy darabbal áthidalni. Ebből 4-5 méret kell legalább, ha mondjuk M2,5-M16 -ig szeretnéd a témát egy életre megoldani.
Nem tudom ki írta, de tökéletesen látja a lényeget, mikor a hajtóvasba kerülő "szerszám" minőségét helyezi előtérbe.
Az ilyesmi, általában készletben sokkal gazdaságosabb.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Tudom eléggé drága a tényleg jó szerszám de inkább az mint szívja az ember a fogát hogy pár menet és vége. Szerintem inkább nagy tűrése van a szárnak mint kicsi, lehet 0.1-0.2 mm, esztergályosként az eléggé nagy tűrés.
(#) Alkotó válasza SALáta hozzászólására (») Nov 10, 2009 / 1
 
Ha esztergályos vagy, akkor igen nagy balgaság lenne vásárolni ilyen hajtóvasat. Sokkal inkább magadnak kéne elkészíteni, és akkor a precizitáson túl, még a büszkeség is mindig előbújhatna, mikor a saját kreációddal dolgozol. Az enyémeket még középiskolában fabrikáltam, és máig kifogástalanok.

DSCF8971.JPG
    
(#) nagy hoho válasza SALáta hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szerintem majd nem mindegy ,hogy a fémbevágó betét tartó milyen minőségű.A betét legyen jó minőségű!
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Idézet:
„fémbevágó betét tartó”
=menetmetsző hajtóvas.
Bocsi :hide:
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Miből gondolod,hogy nem tudom mi az? Van itthon vagy 4 db különböző méretű metszőkhöz. Csak mivel senki nem nevezte meg, így én sem.
(#) bankimajki válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Nemigaz én megneveztem Bővebben: Link
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Elnézést kérek, de olyan borzasztóan nyakatekert, (uram bocsá' magyartalan módon irtad le), hogy bizony azt gondoltam nem tudod a helyes kifejezést.
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Semmi gond! Én az előző oldalon teodor 552097 hozzászólásában olvastam. Volt egy oldal linkje és ott hívták így a hajtóvasat. Mint a biciglit lábtekerészeti tovalöködömnek.
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Igen, igy már értem.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Csak legyen egy gépem, vagy legyek olyan helyen ahol hozzáférek és vannak szerszámok. Nem nagy ördöngősség egyet csinálni csak gép kérdése. Esztergályos vagyok de most maróra kaptam állásajánlatot meg tmk s nak, választanom kell záros határidőn belül. A szárról csak az jut eszembe hogy rettenetes minőségbeli különbségek vannak, volt amelyik a menetes részén eltört annyira vékony és lágy anyagból készült.
(#) teodor válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Szia, nagy hoho, tőled és a többiektől azt kérdem , érdemes-e olyan cégtől rendelni bármit is aki még az adott szerszám nevét sem tudja(magyarul).
Az adott linken figyelmetekbe ajánlom a forrasztási segéd anyagokat is.
Következő: »»   73 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem