Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   132 / 489
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia!
A 12F629 3,4 lába nem megy sehová...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Kész a nyáklap most állok neki kifúrni
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia!

Már faragom a programot, de előbb lesz kész a kártyád. A pic12F -et és a környékét nem kell kiépíteni elsőre. A 16F886-hoz a soros csatlakozás kell majd...

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia!

Az R20 és C8 sem kell a 16F886-os verzióba.
Ha a 20MHz ATMega 8 le tudja kezelni az alacsony sebességú USB protokolt programozottan, akkor a 16F886-tal is meg lehetne csinálni...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia! Te tudod én nem értek hozzá AVR programozást nem csináltam még sikereset mert nem tudtam felprogramozni a doplert nem tudom mi a baj de azt félreraktam majd ha kell akkor azt is megoldom Most még egyszer meggyúrtam a nyáktervet a kész nyákról levont kisebb vastagítások stb meg a felső részre rávasalom a beültetési alkatrészeket számozva gyári lesz Ha beindul áll mit ígértem! Üdv! Ez lesz szerintem a végleges ha működik is.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Holnap de legkésöbb holnapután kész lesz és majd ha tudsz adni valami próbaverziót tesztelhetjük. Ha nehéz megcsinálni ráérsz vele nem romlik meg csak kíváncsi voltam milyen lesz a valóságban a nyák!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia!

Ez már igazán tetszik... A program már éledezik a szimulátoron. Még kell egy kicsit tesztelni.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Ilyesmi csak még le kell polírozni meg ónozni.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

Igazán profi lett...

Szia
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia Patexati!
A nyáktervedről és a fényképekről ítélve, nagyszerű munkát vágeztél megint. Csak gratulálni tudok én is ehez a kimagasló tevékenységhez.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Sziaszok már majdnem kész a panel szenzorok most egyelőre nem lesznek ben és a BC547 helyett jó lesz a BC550 Csak az van. A buzzernek mindegy,hogy teszem be mert egyik lába kicsit hosszabb elemtartó sincs egyelőre RTC van de ez is megy nélküle az élesztéskor majd ugye? A nyomógombok és a motor fordulatát állító poti és a schottky dióda túl kicsire lett tervezve azt majd még módosítom más minden elfér rendesen.
(#) san398 válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
A 35-ös képen ugyan van két hely ahol hiányzik a vezetősáv de ahhoz képest, hogy mennyi vezetősáv van a panelen szerintem elég jól sikerült a vasalása. Pár napja már figyelem az óra és a nyák alakulását és gratulálok azoknak akik közreműködnek benne.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

- BC550, BC182..184 jó az npn, BC212 .. 214 a pnp tranzisztorok helyére.
- Buzzer - belső oszcillátoros kell, annak nem mindegy a bekötése.
- RTC megy elem nélkül is, felejt a táp kikapcsolásakor.
- Schottky - Nálam egy hűtőbordán van a FET-tel, legfeljebb huzalokkal kötjük be.
- Nyomógombok: Ez már összetettebb kérdés. Elgondolkoztam a dobozoláson. A nyák a doboz hátoldalára illeszkedik az USB csatlakozó és a hűtőbordák miatt. A nyák szélességű dobozba nem fér bele (valószínűleg) a motor, a hálózati trafó, a relé, stb. Lehet, hogy a nyomógombokat és ledeket az előlapra kell szerelni.

Szia
(#) patexati válasza san398 hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia. Én csak egy helyen találtam hibát a ir szenzor alatt Vagy a furat melletti lepattanásra gondolsz? Amúgy az én hibám mert türelmetlen voltam az áztatáskor de ennyi belefér lehet,hogy még kell rajt alakítani akkor ez a legkisebb szépséghiba
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Köszi! Akkor beforrasztom azt a pár tranyót és kész is! Az előlapra már gondoltam elöbb én is de majd alakul most beforrasztottam azt így jó lesz egyelőre ( ha megy miden valószínű lesz egy másik nyák gyártva magamnak mi rövidebb kicsit meg előlapos lesz még nem tudom A Schottkynak nem kell hűtés az vicsys félében egy sima 5-6 A-os van és nem melegszik nekem semmit! Csak a fet az fűt rendesen
(#) san398 válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Bejelöltem a képen a hibát amit én láttam.
(#) patexati válasza san398 hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Na látod (te látod ) nem is vettem észre mondjuk még nem csekkoltam le semmit köszi
(#) san398 válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Nincs mit. Gondolom Te is több szem többet lát alapon raktad ki, még ha nem is volt tudatos.
(#) patexati válasza san398 hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Na ja
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia
Akkor túllőttem a célon, a Schotty diódám 10A-es, TO220 tokban (a középső lába hiányzik).
A nyákot le kellene ellenőrizni kontroller nélkül. Megnézni, hogy a táp, a föld jó helyekre megy és eljut mindenhová, ahova kell. A többi bemenetet aktivizásni is lehet (nyomógombokkal, érzékelők helyett egy ellenállással a táp felé ...).
A kontroller kimenetekeit egyesével kb. 100 ohm - 1k ellenállással vezérelni. A magas szintre működőket az 5V-felé, az alacsony szintre működőket a föld felé húzva, megnézni, hogy a kapcsoló elem, led, csipogó, stb. vezérlődik-e. A transzformátor helyett egy ellenállás legyen a terhelés.
A motor tápja is bemérhető...
Az RS232-t le lehet tesztelni egy terminál programmal, a RC7 és RC6 kivezetéseket összekötve, a küldött karaktert venni kell tudni. Ha nincs összekötve, az adás alatt az RC7-en változást kell mérni. Az 5V-os táp kell a méréshez.

A 16F886 programjának első változata egész jól megy a szimulátoron.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia! Most fogom átnézni a z egészet. Adtam már rá egyszer feszt labortápról kicsi áramkorláttal és nem mutatott zárlatot (persze a soklábúak nincsenek még bent) Ha úgy gondolod megpróbálhatom ese élesben is! Rtc nélkül megy? Csak a pic lenne bent először meg most csak a laptop van nálam mert a melóhelyen vagyok így port sincs csak az usb
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

Kontrollert csak akkor kellene tenni bele, ha az előző hozzászólásomban leírtakat végigmérted. Ha úgy jó minden, nem éri meglepetés az embert a kontrollerrel sem...

Szia.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Ok! nézem kapcsolási rajzról és követem le az egésze edig jónak tűnik zárlat sincs egyelőre még fél óra és végzek a kapcsolás ellenőrzésével és a kontrollerek és egyéb dolgok tápjait is mérem majd! A PCF8583 3, 4 lába ugye GND-n van?
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
A BC 639 helyett mi lenne a jó? Nem figyeltem azt BC550-et raktam de annak más a kiosztása és a rajz is ahhoz lett tervezve és így világít az infra led (van vele sorban egy sima is a tesztek idejére) A buzzer meg otthon maradt valahol azt nem tudom most betenni egy led is jó helyette egy áramkorláttal ugye?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

PCF8583 3, 4 lába a földön van. BC639 nem kell egyenlőre. Nem tudok helyette mást, de egy kicsit elforgatva szerintem beültethető.
Buzzer helyett jó a led ellenállással a mérés idejére. A belső oszcillátoros csipogó bekötése nem mindegy.

Próbaverziót küldtem (nagy nehezen átment...).

Szia
(#) zsoltii90 hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Hello Mindenki!
Én a propeller clock kezdetleges verzióját kezdtem el régebben csak több ok miatt félbe maradt. Mostanába ismét feltévedtem a fórumra és láttam h mennyire előre haladt az óra. (Valaki elmesélhetné hogy pontosan mik is ezek az újítások, mivel bővült a kapcsolás mert visszaolvastam a 190. oldalig de nem sok mindent tudtam meg.)
DE, először is ezt szeretném befejezni utána jöhetnek a "bonyolultabb verziók" .
Bővebben: Link
Régebben ez alapján dolgoztam és most olvastam, hogy van egy frissebb "update"
Ezeket a nyákokat szeretném megcsinálni.
Annyi lenne (egyenlőre ) a kér(d)ésem, hogy a prop. nyák ha jól mértem 3mm-es LED-ekhez lett méretezve (ha nem jól láttam akkor elnézést) és én 5mm-es LED-ekből szeretném megcsinálni
Ha valakinek megvan ez a kapcsolás (fontos lenne hogy ez legyen) 5mm-es verzióban akkor megkérném, hogy linkelje be, vagy ha Vicsys megtenné, hogy átalakítja 5 mm-esre a nyáktervet.
Nem szeretném elbarmolni a nyáktervet mert ha megvan valakinek az a biztos.
Azért itt van a lay file.
Előre is KÖSZÖNÖM a fáradozásotokat
Üdv:zsoltii90
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia most végeztem! A meghajtások mennek a kontroller foglalatából testre illetve pozitívra húzásokkal a ledek is világítanak a relé ledje nem akart volt a pozitív részén egy szakadás! A tranzisztor helyett találtam egy 1A-ost bontásban és jó a kiosztás vezérelhető is az is kész tudom,hogy az ir még nem fog menni! Akkor most rámadzagozom az órát!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Sajna marad holnap délutánra mert nincs com port a laposon. Dél elött alszom de ha felébredek egyből nekiesek :yes: Reggel nem állok neki éjszaka után kell pihizni mert akkor nem fog az agy Köszönöm a programokat írok mihelyst van eredmény! A csekkolás teljesen rendben van ha jó a rajz ennek kell menni
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

Az első indításkor ne legyen rajta se motor se trafó (azaz ne azzal kezd, hogy rákötöd az órát)! Előbb le kell mérni, hogy a program is jól kezeli a kimeneteket. A motor csatlakozóján feszültségmérővel, a trafó helyén led + áramkorlátozó ellenállás vagy 12V (rizsszem) izzó (max 3W). Megmérni, hogy be- illetve kikapcsol-e. A tarfónál a kitöltést is meg kellene mérni (nem lehet 100%, a tekercs leégne.) A terhelésen multiméterrel 12V-nál kevesebbet kell mérni. Mély alvás állapotban, a propelleren levő RTC-t kihasználva, a tápot teljesen kikapcsolja...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Ok olvastam a mailben is úgy teszek,hogy írtad most lefordítom egy az egyben és beégetem ezt meg tudom csinálni már nincs mit ellenőriznem mert mindent megnéztem kétszer is még az ir szenzort is az is megy meg a gombok is meg minden :yes: A motor ic vezérlését le lehet húzni pozitívra egy leddel próbáltam áramkorlátozóval és szépen esett le a fesz alapban maxon van!
Következő: »»   132 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem