Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 338
(#) akos70 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
6 izzitogyertya azért harap annyit, mint egy kisebbfajta inditomotor. Egyet még mindig birt forditani a motoron, az meg már elég volt hidegben is.
(#) antalautovill válasza mardal hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
www.legradiautosbolt.hu. Riasztó: CS 13. Hivatkozz rám, egy kis kedvezményért.
(#) izsakig válasza akos70 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
de a ruszki az nem akkora volt, mint egy biztosíték
(#) akos70 válasza izsakig hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Hát a mini késes biztinél nagyobb, az tuti.
De ha emlékszel az ösi késes biztositékra, amit szintén az oroszok alkalmaztak, ahhoz már lehetne hasonlitani méretben. Arra a felujithatora gondolok, még a javitokészlet is rá volt tekerve.
(#) Forgács István hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Hali !
Nekem egy késleltető áramkörre lenne szükségem .
az autómba utólagos fényszóró mosó került és ugy szeretném működtetni hogy az ablakmosóval egyszerre müködjön de a fény.mosó csak hosszab mosás alkalmával kapcsoljon kb 3s után hogy a rövid hogy a rövidebb szélvédőmosáskor ne kapcsoljon
Előre is köszönöm
(#) villany-asz hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok nem tudom aktuális-e még a potyo biztosíték problémája, de én találkoztam ilyennel Mercedes teherautóban pont olyan volt mint amit SzervízMacska említ, ezt kézzel kell visszakapcsolni.
Egyébként több autógyár használ „automata” biztit csak nem a biztosítékék táblában, hanem nehezen hozzáférhető helyen, (úgysem kell cserélgetni)
AUDI-ból már vettem ki ilyet kicsit nagyobb mint egy sima késes bizti, fém házas, és a műszerfal alatt van.

Csak azért írtam hogy nem kell az ezeréves bizonytalant választani, van újabb!
(#) potyo válasza villany-asz hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Tudsz valami webshopot, ahol lehet ilyeneket szerezni?
(#) sch.vwboy hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok !

Esetleg valaki Tempomat ügyben tudna segíteni....szóval egy 93-as fullos Passat tempomatja nem tartja a sebességet,kikapcsol magától , de már a vége felé be se tudtam kapcsolni... lehet hogy a hibakód ki ütése után működne megint ? - az érintkezők,sorkapocs csatlakozók át tisztítva, kormány kapcsoló ok. köszi a válaszokat ! Üdv: vwboy - Zoli
(#) akos70 válasza villany-asz hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Idézet:
„Csak azért írtam hogy nem kell az ezeréves bizonytalant választani, van újabb!”


Milyen jo kis flémet lehetne ebböl kreálni.
(#) kissi válasza sch.vwboy hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nem tudom, hogy lehet-e hibaok, de egyszer olvastam, hogy a PASSAT nem ment a tulajnak, már mindent cseréltek a rutinos szerelők, mire kiderült a hiba: eltérő méretű gumik voltak felszerelve és így nem hitt az adatoknak az elektronika --> visszavett a teljesítményből! Neked nem lehet valamilyen sebességérzékelési hiba?!

Steve
(#) akos70 válasza kissi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nekem urban legend-nek tünik, szerintem ha valami rendellenességet észlel a kipörgésgátlo elektronikája, egyszerüen megszünik kipörgést gátolni, és kirak a müszerfalra egy hibajelzést. Az ABS is ezt teszi, müködik a fék tovább, mintha benne se lenne.
(Amugy gondoljunk csak a manapság oly népszerü mankokerekekre.)
(#) sch.vwboy válasza kissi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia ! nem , sajnos tökéletes szinte minden a kocsin, az automata váltója is már valami digit vezérlésű ( 1993 !) , az a gond hogy túl bonyolúlt a rendszer , sok helyről gyűjt adatot, jelet a "számitógépe" s vezérli a motort, gázpedált mozgatja stb.... Üdv: vwboy
(#) villany-asz válasza potyo hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Webshopot nem, de amit én kiszereltem azt megtaláltam. A számát bediktáltam egy VW-szervizbe, rendelhető de sajna kb.: 4000Ft
próbáld bontókban,
azt nem kérdeztem milyen értékekben van ez 30A-os
itt egy kép a méret miatt egy hagyományos biztivel.

bizti.JPG
    
(#) villany-asz válasza villany-asz hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Bocs! A szám lemaradt: 443 937 105 A
30A 12V
(#) potyo válasza villany-asz hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Kösz szépen.

Ha VW szervízben 4000Ft, akkor ettől azért olcsóbban is hozzá lehet jutni, majd keresgélek.
(#) zolika60 hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
Találkozott-e már valaki Jaguar X type navigációval? Vagy tudtok -e olyan embert aki tudja javítani? Denso gyártmányú szerkezet, lehet, hogy Fordokban is van ilyen.
(#) akos70 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Nem tudom, mennyire jo ötlet ilyen tipuspecifikus navikkal foglalkozni Magyarországon. Tartok töle, hogy rendes térkép ugyse lesz bele.
(#) sufni-tunning válasza akos70 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Potyó!
Van egy olyan lehetőség, hogy olvadó biztosíték 40A-ig.
Összetelerhetős, így nem esik szét, nem repül ki.
Egy apró hibája van, lengő kivitelű, viszont olcsó.

tn_05260.jpg
    
(#) potyo válasza sufni-tunning hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Nekem épp az olvadót kellene kiküszöbölni, hogy ne kelljen semmit se cserélni, elég legyen csak visszakapcsolni javítás után.
(#) sufni-tunning válasza potyo hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Utána nézek várj néhány percet.
(#) sufni-tunning válasza sufni-tunning hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
VW, Seat, Skoda, de sajna 3000 felett van, és ráadásul csak rendelésre. 3-6 nap ha hétköznap leadjuk 15 óráig.
De az ilyen rendelések nekem nem szoktak bejönni a megjelölt idő alatt.

Ha pár nap alatt találok olcsóbbat küldök füstjelet.
(#) sufni-tunning válasza sufni-tunning hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
(#) Forgács István hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Hali !
Nekem egy késleltető áramkörre lenne szükségem .
az autómba utólagos fényszóró mosó került és ugy szeretném működtetni hogy az ablakmosóval egy kapcsolóról müködjön de a fény.mosó csak hosszab mosás alkalmával kapcsoljon kb 3s után hogy a rövidebb szélvédőmosáskor ne kapcsoljon
Előre is köszönöm !
(#) rszegedi hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy egy astra külső levegő elzáró motorja nem kapcsol le végállásban amikor belső levegő keringetésre kapcsol. Ennek hatására még a mozgató tengelyt is eltörte. Szétpattintottam a mozgató motor dobozát és a fogaskerekeken, egy szerintem szűrőkondin és persze a motoron kívűl más nincs benne. Esetleg van ötletetek hogy merre kezdjem a hibát keresni? Valalmi ötlet esetleg hogy hogyan tudnám ezt a hibát megoldani műszerfalbontás nélkül(valamilyen áramkorlátozó relé vagy kapcsolás közbeiktatása)?
(#) akos70 válasza rszegedi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
F, G, H? Klimás, automata klimás? Behr, Delphi?
(#) rszegedi válasza akos70 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
G astráról lenne szó és Delphi a mozgató motorja. A klimát azt meg kell majd kérdeznem mert csak a motort hozták el nekem de ha jól emlékszem akkor automata klímás. Ez a szám van a motoron: 30.93656.02 és 52 497 183
(#) akos70 válasza rszegedi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Találtam rola egy rajzot, talán segit.
M59 a belsö keringetés motorja, és a klima/fütés kapcsolotáblájában van az elektronika, ami vezérli, abban kellene keresni a hibát.

névtelen.JPG
    
(#) akos70 válasza akos70 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ez meg a Behr:

névtelen.JPG
    
(#) rszegedi válasza akos70 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Köszi a rajzot!

Esetleg megtudod mondani hogy a klima/fütés kapcsolotábláját merre keressem majd?
(#) Lauffer hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Sziasztok !
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ki akarom iktatni az 1 vezetékes lambda szondámat. Annyit tudok, hogy a fedélzeti computernek 0-1000mV közti egyen feszültséget küld fel attól függően, hogy mennyi az oxigén Co arány ! Az üzemanyagot is e szerint szegényíti ill. dúsítja ! Kellene nekem néhány alkatrészből álló kapcsolás ami 12V-ból szabályzott 0-1000mV közti állítható feszültséget állít elő, ez helyettesítené a szonda fesz jelét. Más egyéb üzemanyagot használok és ezért spórolás céljából le akarok venni a dúsításból ! Segítségeteket előre is köszönöm ! Lauffer
Következő: »»   29 / 338
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem