Fórum témák
» Több friss téma |
Pontosan ezért kérdezem .... ugyanis az 57C-al nincs is baj ... a kérdés a következő: feltételezzük, hogy a napelem a rávetődő fény "energiatartalmát" tekintve így viselkedik:
- 10% visszaverődik, szóródik - a maradék 90%-ból 10% hasznosul elektromos áramként -> eredő 9% elektromos hatásfok - a maradék 90%-ból 90% hőenergia lesz? -> eredő kb. 80%-os hatásfok hőtermelésre, amiből legyen még 10% hőveszteség... Mert ha igen akkor megéri vele foglalkozni (kb. 70%-os hatásfokú napkollektor), ha nem akkor mérlegelni kell.... 57C teljesen elég HMV-nek, de akár ha annyi tábla van akkor pufferre dolgoztatni is... Kérdés persze a költségoldalon: mennyibe jön ki a technika m2-e (contra hagyományos síkkollektor m2 ár, és mennyit nyerünk az elektromos oldalon) ? Szerintem .... (a számokat saccra írtam, de jó lenne gyakorlati tapasztalat... )
Németül nemigen tudok ( és még finom voltam...:}), viszont én alulemezre gyógyítanám fel a cellákat, és mögötte áramoltatnék vizet. Más kérdés, ha a hátulja nem ragasztható zárlatmentesen, ámde a plexi nem igazán lesz jó ( bár a semminél több...)
![]()
Pl. szilikon alapú rögzítés a fémlemezre (elektromosan szigetel, de a hőt relítíve tűrhetően viszi... persze ezt meg kell nézni.. ). Amúgy szerintem megoldható a zárlatmentesség, de ez nem tuti... függ sok mindentől...
Hello!
Miből csináltad? láttam a képet nem semmi hát ![]() Mit szólnátok hozzá ha mondjuk úgy mint a repülőknél lenne belső váz és ezt alumínium lappal fedném be? Ez olcsóbb mint az üvegszál és ha jól megcsinálom lehet ugyan olyan jó? Vagy miben lenne jobb az üvegszálas? És ha sok kis félbe vágott PVC csövet egymás mellé helyezek? A mellékelt képhez hasonló alakot kihozva!
Marha egyszerű, ha hátul nincs kivezetés, akkor szigetelő van...:}
Igen, erre gondoltam...
![]()
A Lexan polikarbonát.
A plexi polimetilmetakrilát. Egyébként ugyanolyan rossz hővezető, mint a plexi. Ha vázra lehetne szerelni a cellákat, a sörkollektorhoz hasonló ventillátorral átszellőztetett megoldással lehetne hűteni és közben hasznosítani a hőt.
Ha hasonlóban gondolkodsz te is itt egy oldal.
Van rajta néhány ötlet. http://www.eleg.hu/tiki/tiki-index.php?page=HaziSzelKerek
Itt az ország nyugati csücskén 2-3 órája 8-10 m/s-os a szél teker a kerék rendesen!!
Üdv.
Fel tudnád rakni esztergapadra hogy lásd milyen fordulaton mit ad le?
A kereket nem én csináltam,de ügyes nagyon 0.8 m/s-nál(3km/h) indul.Én azt nem értem a fék minek rá(a lapátok középen szinte teljesen bezárnak sőt még víssza is vannak forgatva.szegecselt vas lemezből van.Sajnos akí megcsinálta meg halt nem tudtam már vele beszélní volt hozzá 15kw-os generátor 400000 lett volna azzal eggyütt.
Egész éjjel jó kis szél volt.
![]()
Olyan kérdésem lenne van-e arra képlet,tapasztalat hogy villanymotor(szervó,dc,sima) mekkora teljesítményt ad le generátor üzemmódban?
a hatasfok 80..95% között van. gondolom nincs több kérdésed..
Köszönöm a segítséget.Kérdésem pedíg egyre több van.Mosó gép motorból erdemes-e generátort csinální hogyan kell átkötní,egyenáramot szeretnék 12-24V-ot.Álló rész 48 a fórgó 59 polusú.
Át kell tekercselni és a forgórész helyett vagy gerjesztett, vagy állandó mágneseset kell építeni bele.
Nehéz erre konkrétan jól válaszolni,mert nagy az eltérés.Pl. találsz egy 30 Voltos párszázas fordulatú egy kétszáz wattos motort szép kivehető teljesitményt kapsz,de ha egy 10Kw os 6000 fordulatut találsz rossz eredményeket fogsz kapni,mert szélben sohasem fogod elérni a 6000 fordulatot. És még ezer más (tekercs szám,huzal átmérő,forgórész átmérő stb) számit.
Köszönöm a segítségeteket! Ma be szerzek egy dc szervo motort egyenlöre az lesz mert zavar hogy haszontalanul forog a kerék.Később légmagosat szeretnék(tavaszra) .
Az adatlap olvashatatlan, de kinézetre automata mosógép motorjáról van szó.
Amit erről tudni lehet: Általában 2 fordulatszámmal dolgozik. Lassúval mos, gyorssal centrifugál. Emiatt dupla tekercselés van benne, amiből generátor üzemben vagy egyik, vagy másik használható. A lassú ford. tekercse már kis fordulatnál termel, de a felhasználás alacsony teljesítményigénye, ~60W, miatt nagyon vékonnyal tekerték. A centrifuga max. fordulatra készült, ehhez típustól függően 120-400W tartozik, de kisebb fordulaton nem sok feszültséget fog leadni. A kívánt feszültségre méretezve a lehető legjobb helykihasználással lehetne teletekerni, minden tekercs együtt dolgozna. A forgórész sajnos menthetetlen. Ha lenne állórész-forgórész horonyszámban közös osztó, néhány horony kimarásával és állandó mágnesek beültetésével használható lenne. Mivel páratlan, csak a teljes horonyfelület lemarásával a belső vasmagot lehetne hasznosítani áll. mágnesekkel megpakolva. 200 fordulaton 60-100 wattot talán ki lehetne csikarni belőle. Jó áttétellel akár 500-at is.
Egy 30V 1A 3800ford/p szervómotor meggyít termel víssza felé?
Gőzöm sincs meg fogom nézni,most raktam hozzá egy flex áttételt ,de szerintem ha 10 w-ot kihotok belőle.....
![]() ![]()
A gyári táblája nincs meg? Azért lennékrá kiváncsí nehogy megvegyek eg használhatatlant.Ez is 5db neo mágnes ára lenne.
Nincs sajna adattáblája.
hol veszed és mennyit kérnrk érte?Teljesítmények?
30V 1A= 30 Watt.na de ez motorként 3800 fordulaton.Szélben ezt a fordulatot sosem éred el inkább csak a tizedét ,generátorként amugy is jó ha a felét produkálná igy csak pár watt amit termelne.
Ennél nagyobb szervókat tudok szerezni amiböl 200-300 watt 24 Volton reálisan kihozható.
Sajnos nem all modomban esztergapadra tenni, mas megoldas nincs a bemeresere?
(nálam rátehetnéd, de ha jól sejtem pont az ország túlsó felén vagy.....esetleg egy fordulatszám szabályzós fúrógéppel......)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |