Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítós bemenetválasztó, és hangerőszabályzó
Lapozás: OK   5 / 20
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Csak úgy magam elé képzeltem este, az ágyon fekve mikor bemenetet váltok akkor látványos lenne. De tényleg nem forszírozom tovább a témát, mert így is bőven ez a legjobb kapcsolás.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szamóca mester!
Elkészült egy prototípus nyák. Megyek furkálni és beültetni. Mit szólsz hozzá?

Még egy dolog.
A Renes János féle alkatrész rajzon, (csatolt excel) melyik ellenállás, hova megy?
R2=2,4K és R1=180k, stb...?
Valamint a rajzon az Rinput az inkább Routput nem?
Erősítsetek meg légyszi, hogy jól gondolom! Köszi.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Csodálatosan néz ki! Gratulálok! Ez ugye fotóeljárásos technika, és nem vasalásos?
Szerintem jól gondolod, az ellenállások pozíciószámai, és a táblázat értékei közti vizuális összefüggést.
No igen, normális esetben a jelgenerátor lenne az input, és a képen az input az output. /Remélem a szoftnál így gondolta a tervezője. /
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia
Nem vasalok. Szerintem sokkal szebb és egyszerűbb fotózni... (tudom, tudom- másnak a papné...) A panel 100x160mm méretű bálna lett. Mivel nagyobb nem volt itthon így csak 6 bemenet és 2 kimenet lesz rajta.
Elkezdtem beültetni az alkatrészeket, az RCA aljzat műanyag fülecseinek külön kell egyenként kimarni a lyukakat. :bummafejbe:
Az ellenállásokat azért kérdeztem mert a 0,1%-os ellenállásoknak 63Ft. volt darabja... Gondolhatod... mint a hímes tojásokra, úgy vigyázok.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Hálám jeléül, kapsz tőlem egy üveg maratóedényt, amiben 245X140mm-ig tudsz panelt maratni, 3,5dl vaskloriddal.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Most haragszol rám, hogy ilyeneket írsz? :peace:
Ekkora nyákot nem készítettem már vagy 3-4 éve... Van egy lapos kis fotolaboros tálam, abban marattam a szokásos sósav-hiperol koktéllal. Köszönöm a felajánlást.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
No de láthatod, időnként szükséged lehet rá.
(Az öreg üveges bácsi jóindulatból kétszer vágta le az egyémhez megrendeltet anyagot.)
-Bárcsak az enyém állna már ilyen szinten! sóhaj smile
(#) jeges válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
hy

szamoca nem akarok ünnep ronto lenni de erre a célra gyorsabb pic jobb lenne és fejletebb ne kövesü kel azt a hibát amit Renés János !
igaz amikor az a projekt készült akkor az a pic volt az ujdonság !
De nem most erre a célra van gyorsavbb pic is pl pic18f4520 !
Én olyanal beszéltem akinek van ez az Renés János féle infra remote sok probléma van vele nagyon és nagyon lassu ere a célra a maga 20Mhz vel! :yes:
(#) vicsys hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Szia
Szivesen venném az ötleteket! Mi a lassú benne? Milyen hibákat tapasztaltak(/tatok)? Miért lenne lassú a 4(!)MHz? Nálam még a motorvezérléssel is elég gyors volt! Persze, az én változatom nem megy akármilyen távszabályzóval, csak RC5-ös kóddal. Meglátásom szerint a PIC18F4520 felesleges ide. A másik meg az, hogy igyekeztem olyan alkatrészeket használni, ami itthon volt. Így is a beruházás (alkatrészek), közelít a 20.000 Ft-hoz!
Tehát, várnám a hibajelenségeket, amire nekem majd oda kell figyelnem. Előre is köszi mindenkinek!
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Beültettem a panelt. Ízelítőként 1-2 kép.
(#) szamóca válasza jeges hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia jeges!
Nem vagyok otthon a Pic-ek világában, ez Vic barátom dolga. Bár CHZ mondott pár negatívumot már erről az Rénes féle cuccról. De ha Te tudsz, vagy tud valaki konkrét működési hibákat, megköszönném ha itt közölné hogy javítani lehessen. Végül is ez mindannyiunk érdeke lenne.
Üdv.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ahh... szép.
Az utolsó RCA alj pár, szabad felhasználású?
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia !

Továbbra is az a véleményem , hogy lassú (pl: bemenetek közötti váltás ideje) és a reset megoldása sem jó .
Majd rendszeres használata során fogod megtapasztalni .
Csinálj egy egyszerű próbát , kapcsold ki/be a többször rövid időn belül .
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nem. Az utolsó kettő, az kimenet. Az egyik közvetlenül a bemenetválasztóról jövő jelet adja ki (monitor), a másik összeköthető a hangerőszabályzó kimenetével. Itt meghagytam a lehetőséget, hogy egy műveleti erősítős rész (buffer, szintemelő, hangszínszabályzó, stb...) beköthető (közbeiktatható) legyen. Szerettem volna a 8 bemenetet és a 2 kimenetet, de sajna nem volt olyan széles panelom amin elfért volna. Mindegy, szerintem elég a 6 bemenet.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Tényleg! Bekavartam a bemenetválasztót. a hangerő relésorral.
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nálam (mint azt a videon is láthatod) egy ki-be kapcsolás 2-3 mp-ig is eltart. (Pontosan a végfok beállása és tranziensek lezajlása miatt). Amiről írsz az valószínűleg egy hibásan megtervezett tápegység okozza. Nálam az átváltás gyorsan megy végbe- úgy érzem.
Persze a puding próbája az evés. Ezért is ágáltam a modul rendszerű szerelés mellett.
A dobozod gyönyörű! Hasonlót szeretnék én is...
Te készítetted vagy vásároltad valakitől. Lehetséges, hogy én is hozzájussak hasonlóhoz?
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ha az enyém is ilyen gyors lenne , nem is mondanék semmit ..
Tiéd már módosított verzió , ezért jobb szerintem .
Az eredeti nem kapcsolható infrásan , ezt is hiányoltam .

Rengeteg táppal próbáltam , de nem hozott eredményt , ezért R.J-vel is konzultáltam , Ő is elismerte a reset gyengeségét , már másként csinálná .

Doboza házilag készült , egyszerű megoldással .
U alakra hajlított alu . melyre fa előlap került .
Mivel csak 2db gombal oldottam meg az összes funkciót , ezért a bemenetválasztó gomja a bekapcsolását is végzi .
Egy potiból lett kialakítva , a két végállása bemenet előre/hátra , bekapcsolás a poti eredti nyomásra működtethető kapcsolója . A másik gomb a rotari amely a hangerőt állítja , ez hasznos az előlapon is , mert sokszor a készüléknél vagyok és ott könnyebben elérhető .

Fejlesztésed sokkal jobb mint az eredeti , érdemes lenne módosítanom , már látom .
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Talán itt : Bővebben: Link jól látszik a doboz alapja , amire a fa előlap belüről van felcsavarozva .
(#) denonokir hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek.Egy "egyszerűen megépített"cd játszó infrás távvezérlését szeretném megoldani,számok léptetéséhez. Ha lehet ,két funkciós kellene??!!
Segítségeteket előre is köszi,üziket lehet privibe -ra.
Üdv: Denonokir
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ! Ilyen kellene nekem is, bár én csak a két oldalát szeretném fából, a többi fém lenne.
Vállalsz ilyesmit? Ha igen, várok egy privit, biztosan megegyezünk...
Amit az általam fejlesztett ver. tudni fog: (vagy legalábbis remélem)
- Univerzális távirányítók RC5-ös kódjával vezérelhető (ki/be, hat csatorna 1-6, mute, csatorna fel/le, hangerő fel/le).
- Kikapcsolt állapotban mutatja a pontos időt, dátumot.
- Bekapcsolt állapotban mutatja a csatorna nevét, a hangerőt decibelben, illetve tervezem, hogy hőmérsékletet is mér 0,1 C pontossággal (például a végfok hűtőbordáját).
- Rotary encoderrel lehet a hangerőt fel/le szabályozni és a pontos idő/dátum is ezzel állítható be.
- Áramszünet és kikapcsolás esetén nem felejti el a beállított hangerőt, csatornát és az időt/dátumot.
- A kijelző meg lesz tűzdelve ki és bekapcsolási effekt ínyencségekkel.
- Aztán ami még menetközben felmerül igényként...
Készítem a vezérlő rész paneljét, most ültetem be az alkatrészeket. Ez már emberibb méretű, mindössze 50x75mm.
(#) vicsys válasza denonokir hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia
Valamilyen mikrokontrollerrel, esetleg RC5-ös kódot használó IC-vel megoldható. Vagy ezt is kipróbálhatod:
Bővebben: Link
Értelem szerűen az egyik kimeneted az előre, a másik a vissza gombodat kapcsolja...
(#) denonokir válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Köszi a gyors válasz vicsys,valószínű hogy ez lesz a megoldás,de azért még szeretnék más alternatívákat
találni!
Üdv:denonokir
(#) jeges válasza szamóca hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
CHZ már meg is adta a válaszod mert öt kérdeztem meg vagyis ö sorolta fel rénes jános infa projektjének hiba forrásait mert öneki van egy ilyesmi külyüje!
(#) vicsys válasza denonokir hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ezeket is átnézheted. Van adó és vevő is. Ha csak vevőt használsz, jó lehet hozzá egy univerzális távi is.
Bővebben: Link
(#) denonokir válasza vicsys hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Hali!
Köszi a gyors választ,valamelyiket megcsinálom,ha lesz egy kis időm,mert tervezgetek egy csöves erősítő megépítését is !
Üdvenonokír
(#) Sly hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok.Találtam a neten egy kapcsolást és nemtudok hozzájutni a teljes pic tartalmához vagyis a beégetendő program kompletten kellene mert ami az oldalon van publikálva az csak a billentyűzetet kezeli az lcd-t nem.Nincs lehetőségem rendelni felprogramozott ic-t ezért ha valakinek megvan a komplett program az kérem irjon.És még annyi lenne a kérdésem hogy a hangerőszabályozó áramkört nemlehetne úgy megvalósitani hogy ne relés legyen?Mert elég drágák a relék és igyis 6darab már eleve kell a bemenetválasztóba.Ha tudtok segitsetek. Köszi.IR
(#) zolee1209 válasza Sly hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!
Bővebben: Link
Igaz, ez másik, de szerintem ez is jó lehet...
(#) icserny válasza Sly hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Idézet:
„Találtam a neten egy kapcsolást és nemtudok hozzájutni a teljes pic tartalmához vagyis a beégetendő program kompletten kellene mert ami az oldalon van publikálva az csak a billentyűzetet kezeli az lcd-t nem.”

Elég egyértelműen le van írva, hogy ingyen csak ennyi kapható (a nyomógombok kezelése).
(#) Sly hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Ez mind szép és jó de én arra gondoltam hogy ha valakinek megvan a kapcsolás készen akkor az esetleg elküldhetné mondjuk e-mail-ben a hex file-t ami az lcd-t is kezeli.
(#) vicsys válasza Sly hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Az ötlet jó lenne, csak ott bukik a dolog, hogy a szerző beégetett PIC-et ad, ami másolás ellen védett. Akkor viszont a hex file-t sohasem fogod tudni megszerezni....
Következő: »»   5 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem