Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   20 / 601
(#) (Felhasználó 17788) hozzászólása Nov 7, 2009 /
 
Urak!
A tlx.fw.hu oldalon találtam egy furcsa szerkezetet. Felvettem velük a kapcsolatot és pár levélváltás után nagyon kedvező energia felhasználású alacsony vízhőmérsékletű (55°) kazánt találtam. Extrém kis méret, nem kell keringető szivattyú, ha nincs folyadék a rendszerben nem működik, mert maga a folyadék a vezető, tehát ha nincs folyadék nem folyik az áram. Számításaim szerint a fűtőrendszer a hagyományoshoz képest töredékébe kerül. Biztonságos, nem kell gáz, nincs visszaáramlási veszély, egy kenyértárolóban elfér. Igaz villannyal megy de éjszakain talán megéri. Azt írják nagyon gazdaságosan indul.
Nézzétek meg! :
(#) bbalazs_ válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szep es jo. De egy fűtő split klima hatasfoka meg kb 400%.
(#) elektrorudi válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Kissé féloldalas a mérleg...
A gázkazán telepítési költségeit fillérre kiszámolták, de a saját rendszerük üzemeltetési költsége és persze a telepítési/készülék költségek hol vannak???

Nem kell keringtető??? Minden fényképükön rajta van !
Éjszakai árammal akarod üzemeltetni? És ha pont akkor nem kapcsolják be az áramot, amikor éppen fűteni kellene? Akkora lesz a hőingadozás a lakásban, mint állat...
Vagy megoldod a hőtárolás kérdését arra az időre amikor épp nincs delej a drótokban, de akkor mekkora lesz a hőtárolás költsége... ?
(#) Action2K válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Idézet:
„Nem kell keringtető??? Minden fényképükön rajta van !”


Idézet:
„Ennek ellenére a hatásfok további növelése érdekében a nagyobb rendszerekben ajánlatos a keringető szivattyú beiktatása, mert így hamarabb jut el a hőhordozó a fűtőtestekbe.”


Ha nincs kapcsolt (éjszakai) áram, át kell állni normálra (nappali).

Az árak engem is érdekelnének.
(#) cslaci válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Érdekes, akkor a feszültséget közvetlenül a vízbe vezeti?
Régen lehetett kapni a "KGST"-piacon ilyen elven működő tojásfőzőt (made in CCCP). Ha elforrt a víz, megszakadt az áramkör. Csak a gond a hazai elektromos hálózat kialakításával volt (háromfázisú rendszer), lehet hogy a külső fémfala kapta a fázist!
(#) elektrorudi válasza Action2K hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Idézet:
„Ha nincs kapcsolt (éjszakai) áram, át kell állni normálra (nappali).”

Ismereteim szerint, ilyen nincs. Egy készülék vagy nappali áramról megy, vagy fixen be van kötve a kapcsoltra.
Szerintem egy ház fűtését megoldani egy busnyákolt, gányolt, illegális átkapcsolóra, több mint merészség.
Persze... bátraké a szerencse !
(#) Action2K válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Idézet:
„Egy készülék vagy nappali áramról megy, vagy fixen be van kötve a kapcsoltra.”

Vagy rá van kötve egy hálózati átkapcsolóra.

Idézet:
„busnyákolt, gányolt,”

Az nagyon nem ajánlatos. Viszont én erősáramú berendezésszerelő (villanyszerelő) vagyok.

Idézet:
„illegális”

Miért? Nem lopok semmit. Fizetek érte, s az áramszolgáltató is engedi.
(#) elektrorudi válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Idézet:
„Vagy rá van kötve egy hálózati átkapcsolóra.”

Ezt mióta szabad? Mióta engedik?
A bociba... lemaradtam valamiről?
(#) Action2K válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Bővebben: Link
Az Uniós belépés óta (szinte) minden szabad, ha a tervező és a felülvizsgáló (ÉV mérő) vállalja a felelősséget.

Az Eon szerint a vezérelt (éjszakai) áramkörre kapcsolhatóság feltétele, hogy a berendezés szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető legyen és a vezérelt áramkörre fixen (nem dugaszolhatóan) legyen csatlakoztatva. Ilyen berendezések pl.: bojler, hőtárolós kályha, stb.

A satöbbibe sok minden belefér.
Fixen telepített hálózati átkapcsoló, s abba fixen kötött elektromos kazán, s már bele is tartozunk a "satöbbi"-be.
Ha az előírás ez, s én mint villanyszerelő vállalom a felelősséget, akkor miért ne lenne legális?
(#) elektrorudi válasza Action2K hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Köszönöm.
(#) hapro hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Érdekes orosz végfok : Bővebben: Link
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Ja kérem akinek van egy komplett forgácsoló műhelye!
(#) Mírr-Múrr válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia! Az igaz de mínuszban nem fűt eléggé és állandóan megy a kompreszor. Kipróbáltam. Üdv.
(#) Mírr-Múrr válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Jól látod! Megkérdeztem tőlük és küldtek ár táblázatot a kazánokról és az elektronikákról. A legkissebb kazán elektronikával úgy 80-90-körül jönne nettó. Ami a kazán bonyolultságát figyelembe véve egy nagy levágásnak tűnik.
Mindenképpen csak kisegítő fűtésnek, fagyvédelemre (Nem kell gázüzemű berendezést magára hagyni.) tartom alkalmasnak mert mint írtad a vezérelt feszültség nagyon rapszódikusan jöhet.Hőtárolást nem tartom kivitelezhetőnek mert nem gazdaságos, ahhoz min. 90C°-s víz kell ez meg alacsony hőmérsékletű 55C°-t produkál.Üdv
(#) Mírr-Múrr válasza cslaci hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia! Rákérdeztem az éritésvédelemre, és azt írták,hogy az rendben van, ezek szerint nem közvetlenül vezetik a vízbe az áramot.
A régi szovjet berendezés azzal semmi baj nincs ha kint használod mert az oroszoknál nem földelt a csillagpont, nincs földelt "0" vezeték tehát csak akkor ráz ha a két vezetéket egyszerre fogod meg.
(#) Mírr-Múrr válasza szamóca hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Azt a címet adnám neki:"Győzike álma!"Üdv
(#) zolika60 válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Idézet:
„Hőtárolást nem tartom kivitelezhetőnek mert nem gazdaságos, ahhoz min. 90C°-s víz kell ez meg alacsony hőmérsékletű 55C°-t produkál.”


Esetleg nagyobb tartály kell, de szerintem megoldható. A kisebb hőmérséklet miatt ugyanolyan hőszigeteléssel még kisebb is a tárolási veszteség.
(#) Mírr-Múrr válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Persze elméletben igazad van csak akkor tényleg méretes tartály kell, amit hová dugok el a házban. Kell neki egy külön szoba, lenne vagy 2,5 T Másik gond, hogy ugye minnél nagyobb a hőlépcső annál jobb a hatásfoka, így kissebb hőcserélő kell. Persze nem olasz villanyboyler minőségű szigetelés kell. Ha hőcserélőt alkalaznék, minimális lenne a veszteség. Csináltam már ipari mosodában ilyet ahol felhasználtuk az előmosáshoz a főmosás vizét, a főmosáshoz a meleg öblítőét. A 6 rétegű váltakozó anyaggal szigetelt tartályok 3 m3-sek voltak és bennük egy gőz fűtőcső, amit egy motoros szelepen keresztül kapcsolva felfűtöttünk 90 C°-ra. Ha nem volt műszak akkor 36 óra alatt 5C°-t hűlt vissza.
Szóval nem tűnik teljesen korrektnek a rendszerük, valami sántít.Üdv
(#) elektrorudi válasza hapro hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Elég gagyi megoldás az odacsavarozott oldallapok.
Az lett volna a minimum, hogy az egész forgattyúsházat egyetlen tömbből marja ki!
Valamint érthetetlen, hogy miért csak a kijelző környéke készült titánból? A többi alkatrész smafu?
Talán az alumínium jobb hőleadását eltudom fogadni indokul... esetleg.
(#) hapro válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Jól van akkor ezt a hozzáállást majd megszokom.
(#) Action2K hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
250 reflektor közel 80 kilowatt teljesítménnyel világítja meg az esztergomi Bazilika, Szent Adalbert Főszékesegyház épületét. A bruttó 112 millió forint értékű beruházást a Magyar Turisztikai Hivatal és a NKÖM közösen finanszírozták.

További érdekességek (nem elektronikai): Magyarország legmagasabb épülete, benne az ország egyetlen épen megmaradt reneszánsz épülete, a Bakócz-kápolna. A Bazilikában található a világ legnagyobb egy vászonra festett oltárképe. A kripta és az altemplom óegyiptomi építészeti remekmű.

Hát, eléggé a legek legje ez az épület. Virtuális túra a Bazilikában
(#) kiskacsa2009 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Na és nyáron egy hónapba mennyibe kerül ha csak napi 9 órával számolunk??
És télen, már 4-kor sötét van...
(#) rockersrac válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Nemtudom pontosan,hogy mennyi lehet,de azt tudom hogy ezek a dísz világítások általában hajnal 1-2 körül lekapcsolnak! Mármint lekapcsolják őket!
(#) szamóca hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
(#) lidi hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Házilag 3D printert. Bővebben: Link
(#) hapro hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Do it yourself..avagy tükörreflexes mobil telefon.Bővebben: Link
(#) rockersrac hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Ezt a kis linket kb 5 percel ezelőtt találtam egy általam rendszeresen nézett honlapon: Karácsonyi villanyos a 2-es vonalán jelentem,én csütörtökön tervezem utazni ezen járattal,aztán majd írkálok egy kicsike beszámolót!
(#) zenetom hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Nem tudom ennek konkrétan mi értelme van, de nekem tetszik
Bővebben: Link
(#) rockersrac válasza zenetom hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Ez nekem is tetszik!
(#) szamóca hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Döbbenet!
Ha nem látnám milyen hangszeren játszik.
És a házilag készített.
Következő: »»   20 / 601
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem