Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   135 / 489
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
A diódák úgy vannak,hogy a rajzon is van tökéletesen kommunikál nem volt vele semmi baj! Valószínű áttervezem egy kis előlap lesz rajt így frankón el lehet helyezni a gombokat ledeket és kicsit összehúzom igen sok az üres hely a táp részen mert a kondinak sem kell akkora bazi nagy hely. Ötleteket szívesen fogadok az előlap elhelyezésekre! Az infra led nem tudom hol legyen és hány talán kettő kéne és párhuzamosan kötve A szenzorokról még nem beszéltünk (igaz egy sincs még bent) azoknak az adatait hol tudom majd lehívni A kitöltés pont jó nem melegszik a tekercs és meg van a bufferen a fesz is most ellenőriztem bekapcsolva megy most már folyamatosan!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

DCF77 modul Co*ad-tól vettem <3000 Ft.
A diódákat sajnos fordítva rajzoltam, azért mérted nehezen az adás vonalat (kellet rá a led), most a vevő bemenete húzza lefele. Lehet, hogy más géppel nem megy majd.
Ha áttervezed a soros port 2-3 csere is meggondolandó, akkor szabványos kereszt kábellel lehet használni. Mielőtt lenyomtatod, az USB bekötését is le kell ellenőrizni.

A kezelő program bővített verzióját küldöm..

Szia>
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Nézegettem az USB bekötést szerintem jó de nézd meg te is! Akkor D14,D15 mert a D16 mit írtál az IR led 2,3 csere nem okoz problémát meg lesz az is.Ilyen USB van ez szabványos is meg jó is!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Igazad van a D14 és D15 fordul. Az USB cstlakozónál én is ilyenre gondoltam...
Azért az áttervezés előtt még teszteld egy kicsit.
A kezelő programon sajnos a mérés lap még nem működik.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Köszönök mindet majd folytatjuk Szia!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Szia! Egy kérdés lenne! Lehet e módosítani ,hogy hányat csipogjon az ébresztéskor mert most 8-at csipog nekem elég lenne olyan 4-is arra bőven felébredek! A kezelőprogiból lehet vagy át kell írni valamit?
(#) patexati hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Sziasztok! Közben elkészült a távirányító is nincs bent a 78l05 mi fogyasztana így a három 1,5V-os elem bírja szerintem évekig!
(#) zsoltee0001 válasza patexati hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia
Ennek a házát is panelből csináltad, akárcsak a PK2? Nagyon szép lett!
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia! Igen panelből készült bele vannak marva a betűk,számok és le is van ónozva! Sőt van bent smd ledekből háttér világítás is csak nem csináltam neki meghajtást így az nem működik egyelőre. Nagyon jó dobozokat lehet nyákból gyártani csak a nagyobb dobozoknál kell merevítő darabokat hosszába merőlegesen ráforrasztani (belül kétoldalas nyák) és nem lesz görbe! Derékszög nem árt ha van
(#) zsoltii90 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia Vicsys!

Az update-elt órának láttam neki megcsinálni és a módosításokról kérdeznélek. Az eredeti kapcsrajzon a fototranyának 10k-s ellenállása van, a nyákterveden 100k. (BPX-43 tranyát használok) akkor legyen 100k? (vagy véletlen elírás )
22pF-helyett 33pF-ot használok. A forgó kondim pedig 7-35pF-os. Akkor is kell a forgó kondi melletti kondi(ha igen arra is jó a 33pF)mert ez sincs az eredeti rajzon.
A BC848 bázis lábán eredetileg 10k-s ellenállás volt ez el lett hagyva? Az emitter ellenállások 100ohm-osak azok helyett jó a 82 ohm?
Ha van erre a nyáktervre módosított kapcsrajzod akkor légyszives küldd el.
(Itt van ami alapján idáig dolgoztam)

Előre is köszönöm!
Üdv:zsoltii90
(#) vicsys válasza zsoltii90 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia
Én egy noname fototranyát használok és 10k-val nem tudta kellően testre húzni. Emiatt növeltem meg 100k-ra. 20MHz-hez egy kicsit sok a 33pF, 22pF-dal biztosabban indul (valószínűleg a 33p is jó lesz). A trimmer mellé mindenképpen tegyél 2-10pF-os kondit, hogy tekergetés közben se szakadjon le az oszcilláció. (le is hagyhatod a trimmert, anélkül is pontos)
A 10k-s soros bázis ellenállásokat lehagytam. Akkor jön jól ha zárlat van a nyákon, mert nem nyírja ki a pic-et (én bátor vagyok ). Persze, jó a 82 ohm, én a boltban 100 ohm-ot vettem mert csak az volt.
Kapcsrajzom nincs ehhez, de talán nem is kell.
(#) zsoltii90 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia!
Igazából most már tényleg nem kell rajz
Köszönöm szépen
Üdv
(#) zsoltii90 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia
Még egy kérdés
Van olyan hex-ed a propeller IC-be ami pl. villogtatja a LED-eket vagy valamit csinál vele hogy lássam hogy jó-e tekercs meg bázis nélkül (adok 12V-ot a greatz elé és mondjuk villog az összes led vagy ilyesmi)
Üdv
(#) patexati válasza zsoltii90 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia! Kontrollert ne rakj bele hanem húzd +5V-ra a led(ek) portkimeneteit a kontroller nélkül a foglalatban egy 10K ellenállásal így le lehet ellenőrizni mindet!
(#) zsoltii90 válasza patexati hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia.
Köszi a tanácsot majd holnap kipróbálom
(#) patexati hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Sziasztok! A propellerbe beletettem végre a hall szenzort mi egy számítógép rack ventiben volt és alatta egy dvd fejből kibányászott mágnes! Elsőre elindult és mondhatom atomstabil nem zavarja meg semmi nem remeg a kép erősebb fényben sem stb!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia Patexati!
Ennek igazán örülök, mert eleinte kicsit tartottál ettől a megoldástól.
Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Szia Patexati!

Elindult a PIC16F886 propeller verziója 5mm-es LED-el szerelve. (A nyáklemezt patexati készítette a saját tervei alapján).
Néhány kép a már működő óráról, és a felépítéséről.
Sziasztok.
(#) puli122 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkezdtem építeni az órát a leírás alapján. Lomexben nem kaptam TSOP1833-at, aztmondták minden más frekvenciájú (?) van csak ez nincs. Jó másmilyen is ?
A másik hogy 20Mhz-es kvarcra szerintem nem azt kaptam amit kéne. Mininek mini de ez van ráírva: NSK 5C 22.000 Alh. Jó ez ?

Köszi előre is
(#) patexati válasza puli122 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia! melyik verziónak álltál neki? A kvarcban csak a 20.000Hz a jó ez nem lehet alku tárgya! Infra vevő modulban mind jó mi azonos az előírt frekveciájával!Ez mind jó!
(#) puli122 válasza patexati hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Helo

Az ITT található nyákot építem. A kvarcom akkor nem 20 megás ugye ?
(#) patexati válasza puli122 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szerintem nem az! Ilyen kell hozzá!
(#) Hp41C válasza puli122 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia!

A kvarcod, amit vettél valószínűleg 22MHz-es, a 16Fxxx pic-ek max. 20MHz órajellel mennek, a program is 20MHz órajellere számít. Menj el a Lehel út 17-be, ott kapsz mindent, ami kell a propellerhez kivéve a pic-ek (és az ára is jó). Nézz bele a kirakott dobozokba is - TSOP1736 4db egy zacskóban 200 Ft-ért volt a múlt héten...

Picből 16F648A-t vegyél a Tűzoltó utcában a ChipCad-nél.

Szia
(#) puli122 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia!
Onnan jövök ( lomex ) kértem 2 db 20 megás kvarcot. Kaptam helyettük két tökmást: ( NSK 5C 22.000 Alh, NSK 9c 4000 Alx ) nem is egyformák. szerintem közük nincs a 20megáshoz, de gondoltam megkérzem hátha csak az én tudásom kevés

Amit még nemkapta:

BP103 fototranya
15V 5W zener
TSOP1833 mondták hogy van hasonló, de nemtudtam jó-e.

Sajnos a lomexben már sokadszorra tapasztalom hogy nem azt adnak mit kérek. ( persze 50 alkatrészt nemtudok ott átnézni a pultnál )
nem igazán szeretek ott vásárolni, de mind1 ez van.
(#) Hp41C válasza puli122 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia!

Vidd vissza, kicserélik, ha szépen elmagyarázod, hogy nem ezt kérted. Sok alkatrészük van, néha mellé nyúlnak, a feltöltéskor tévednek...

TSOP1833 nem lez jó, inkább TSOP1736, TSOP1136.
Írtam, hogy találsz csomagban TSOP1736-ot...

Szia
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia Patexati!
Végre megvalósult a Hall IC-s vezérlés. A kis mágnest először, (mert nem próbáltam ki előtte), rosszul, függőlegesen raktam fe, de ezt a téglalap alakú mágnest vízszintesen kell elehelyezni a rotor alatt. A mágnes egyik pólusa ekkor lesz helyesen beállítva a Hall-hoz Ezután már kitünően működött a propeller a Hall IC-s vezérléssel. (Még látható az egyik képen, működik az index, az infra LED is, de már nincs szükség rá). Néhány kép a propeller működéséröl.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia! Nekem szerencsém volt egyből eltaláltam A ledesnél szerintem egyszerűbb az egész és két szál vezetékkel kevesebb kell Sőt ingyen van! A wand tekergőim is elkészültek 2x900 menet szorosan egymálsmellé 0.3 cu huzalból Most a nyákot tervezem majd de kell hozzá ötlet! neked biztos van írj róla privátban! 6 cm széles lehet max a panel miatt!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia Patexati!
Egy StandBy LED-et építettem a bázis áramkörbe, amely akkor világit, amikor a rotor nem forog. Egy plusz tranzisztor a PIC 16F628 10. lábáról, (vagy az f886 25. lábáról), néhány ellenállás, és kész is. Ezt már régen szerettem volna beépíteni egy órába. Itt mostmár benne van. Egy kis AVI erröl is. A minőségéért elnézést kérek.
Szia.
(#) Hp41C válasza puli122 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia!

Szóltam nemkik, kiválogatják az egész 20MHz-es készletet...

Szia
(#) puli122 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Köszi, megyek kicseréltetem
Következő: »»   135 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem