Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   333 / 1386
(#) Bari- válasza kábé hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Szia

A Foxit PDF Editor szoktam használni erre a műveletre. Eagle-ben PDF-be nyomtatom a nyákterveket 1200DPI-s felbontással, és a Foxit Editorral megnyitva a külön PDF-eket egy oldalra másolgatom, nem változtat a méretezésen, ha az eagle jó méretarányba nyomtat nem lesz vele gond. A legvégén csak ki kell nyomtatni a telipakolt oldalt.

Bari
(#) gulasoft válasza Bari- hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Az azért tegyük hozzá hogy a pdf editor fizetős progi. Ha nm tudod beszerezni, nézz körül gerbmagic néven fut egy ingyenes gerber progi az is tud ilyen összemásolgatást, és talán még pdf-be mentést is.
(#) kábé válasza Bari- hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Örök hála. Mit sz****tam eddig a beállításokkal.
Azt észrevettem, hogy fizetős mikor mentettem, de odébraktam az oBjektumot a szöveg meg elfér.
Vettem írásvetítő fóliát, mivel lehet rá nyomatni? A tintasugarast letöröltem róla. Fénymásolóba bele merjem tenni?

Disztingválj már, légy szíves!
Frankye
(#) Bari- válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Működik evolution copy ként is, nem kell feltétlenül regisztrálni.

Bari
(#) Bari- válasza kábé hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Nézd meg a csomagot rajta van e a lézernyomtató jele, ha igen akkor bele lehet tenni, ha nem látod rajta akkor inkább ne, ha nem csomagban hanem laponként vetted akkor a boltban kell megkérni hogy mutassák meg a csomagolását, használható e lézer nyomtatóval.

Bari
(#) kábé válasza Bari- hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Visszamentem a boltba, mert az asszony vette a lapot. Na ott a csomagon semmi sem volt pedig a designerek kitettek magukért. Ennek ellenére betettem egy lézernyomatóba, patika minden.
(#) h.imr3 hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
hali!

Vasalásos nyákkészítéshez csak filmnyomó papírt lehet használni, vagy ha nincs más, akkor jó a sima fénymásoló papír is?
(#) Blint válasza h.imr3 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
A sima fénymásoló papírral az a baj, hogy a rostjai közé felszívja a festéket, és onnan melegítés hatására se (vagy csak nagyon nehezen) olvad ki a festék. Az eredmény: szinte egészen biztosan használhatatlan maszkolás.

De egyébként: A kereső CSODÁKRA képes
(#) lidi hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Bocsi a reklámért, de közérdekű:
Ha valaki még szeretne 35% -os 800ml -es flakonos hidrogénperoxidot, akkor ITT még megteheti. Csak előre szóljon hogy nyomtatott áramkörhöz lesz. (mert egyébként fodrászkellékként már nem forgalmazható valami eu-s marhaság miatt, vagy mi)

Én vettem két flakonnal, egy darabig elég lesz
(#) h.imr3 válasza Blint hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Köszi a választ.

Elkezdtem olvasni ezt a fórumot csak rossz irányból és egy idő után feladtam.
(#) sprofan hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem tudom mennyire használható vagy sem, vagy hogy mennyire számít olcsónak (szerintem az), de gondoltam ezt megmutatom mert hasznos lehet: Fúróallvány 3499Ft Esetleg annyit megér hogy megnézzük személyesen is hátha megéri.
(#) guliver83 válasza sprofan hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Szia!
Az (ÉN) véleményem az hogy nem tul jó!
Nyákfurásra használhatattlan.
Nagyon vékony furóvan nem lehet vele furni, mert csak eltöri.Nem pontoson küggőlegesen megy le a furó, mikor nyomod le a kart elhajlik a furó, vagy eltörik.
Mert volt hozzá szerencsém és nem nagyon van használva.Össze vissza mozog az egész.
(#) Sir-Nyeteg válasza sprofan hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ilyenem van nekem is, ez nagy fúrógéphez is csakhogy elmegy. Vastag, 3mm+ fúrónál is korrigálni kell a vízszintes elmozdulást. Nyákhoz inkább csinálj pl nyomtatósinekből egy precízebbet!
(#) guliver83 hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy uj alakitásom.

névtelen.JPG
    
(#) gulasoft válasza guliver83 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Hát ilyen vastag vasalást még soha nem tudtam csinálni
(#) martin96 hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Alkoholos filccel is meglehet rajzolni egy nyákot?
(#) guliver83 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia!
Meglehet, csak nem egyszerü.
Én csináltam régen, de nem sikerült soha rendesen
mindig lemarta a vasklorid legalább a felét.
(#) emmzolee válasza guliver83 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Lehet alkoholossal nyákot csinálni.

A 4és fél éves fiam is kedvet kapott a nyákgyártáshoz

Ezt rajzolta egy Stabilo filcel, ami M-es vastagságú kicsorbult véggel. Én kimarattam neki, és ónfürdőztem is.
A képen látszik, hogy ahol eleve nem volt elég vastag a filc festékrétege, ott bele mart. Viszont ha odafigyelsz, hogy a festék amit rákensz takarjon is, akkor simán meg tudsz csinálni így egy nyákot.

P1240655.JPG
    
(#) guliver83 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Ezek szerint nagyon ügyes
Nekem nem jött be a filc és ezért váltottam a fotózásos eljárásra.
(#) Stefan hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok
Most kisérletezek a levilágításos NYÁK készítéssel.
Vettem egy ilyen csövetBővebben: Link
30 perc levilágítás után beledobtam az előhívóba (TN140 kék lötty fél deci+4,5deci víz)
és egy pillanat alatt lekapta róla az összes lakkot.
(1 napig szárítottam )
Mit rontottam el?
(#) mate_x válasza Stefan hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szerintem sok volt a levilágítási idő.
Próbáld meg 5-10 perccel.
(#) guliver83 válasza Stefan hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
A világitás is lehet sok volt, vagy hogy mennyire volt átlátszó a maszk amit csináltáll.
(#) Stefan válasza guliver83 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Ez special eleg vastag lakkréteg volt, most csináltam 5 paneldarabot aztán meglátjuk...
Amúgy neoncsőnél az hogy a fázist az előtétre kell kötni, és nemlehet felcseélni a nullával az hülyeség ugye? Valahol itt forumon olvastam...
(#) mate_x válasza Stefan hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Gulliver a maszkra gondolt, hogy azon mennyire voltak feketék a sávok(maszk=átlátszó fólia, amin rajta van a nyák rajzolata).
(#) Stefan válasza mate_x hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
"Szürke" pauszt használtam. Sok tintás beállítással.
Végül megoldódott.
10-15 perc között van valahol az ideális idő. Úgy tökéletes.
Megyek és felprogramozom a szkennerben a motort.

Konklúzió: 980 ft os 6Wos UV cső 1 darab: megteszi a dolgát.

Kérdés mostmár csak az hogy mennyi idő kellhet egy A/4 es panelhez, ha mozog alatta a cső
(#) emmzolee válasza guliver83 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Nyilván való, hogy a filccel amatőr szinten lehet nyákot csinálni. Én is a Fotózás barátja vagyok.
(#) emmzolee válasza Stefan hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szerintem nem kell mozgatni a csövet, mert akkor a széleket kevesebb fény érheti, mint a többi részt. Én betennék még 3-4 ilyen csövet, az az egy mellé, egyenletesen elosztva, és kész.
Ha mozgatod a panelt, akkor a levilágítási időd is hosszabb lesz. Több cső gyorsabb siker.
(#) CHZ hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Vasalással készített nyákkora könnyen felvihető a beültetési oldal rajzolata is , ezt már többször próbáltam , jól működik .
Most az egyszerűsítés jegyében , egy lépésben kipróbáltam ennek megvalósítását . Kétoldalas nyákkészítés adta az ötletet .
Tervezés során a beültetés oldalát is hozzászerkesztem a nyáktervhez , így kinyomtatva félbehajtva a papírt , egyszerre felvasalható mind két oldal és pontosan stimmelnek a furatok is .
Előnyként jelentkezik , hogy sósavas eljárás lekapja az esetleges papír foszlányait , így nem lesz szürke a felvasalt mintázat .
A képen az első próbálkozás látható .
(#) guliver83 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!
Nagyon szép lett gratulállok
De mivel van lefestve a panel, hogy zöld?
(#) marcall hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
üdv

vasalásos módszerhez milyen papír jobb a fényes vagy a matt(130gr/m2)!?

üdv
thnx
Következő: »»   333 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem