Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   53 / 148
(#) Subwoofer hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Szevasztok!
Van nekem egy carpower D-rex 1202 autós végfok! egyenlőre még nem működik, valami szívás van a tápja a körül... De nem is ez a lényeg.. Szval ahogy elnéztem a tl 494 után csak egy szimpla tranyó hajtja meg a feteket (meg a hozzá tartozó ellenállás, dióda)
Nos arra gondoltam,hogy fogom és teszek bele egy BD139/140 es meghajtó párost lényegében azt a meghajtást amit cimó is használt... meg lecserélni a gate ellenállásokat 100R helyett 4,7R -ra. Mivel nincsen annyi időm,hogy teljessen új tápot építsek bele... erre a kis szolid tuningra gondoltam...
Ennyit azért érdemes megtenni a korrektebb Gate jelért? Ugye?
(#) Subwoofer hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Ja és még1 Mivel most nem túl erős Fet-ek vannak benne lecserélném IRF3205-re De ennek jóval nagyobb a Gate kapacitása... Ez a meghajtás 32khz-en korrekten elbírna 8-8 ilyen FET-et?
(#) emmzolee válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Hi

Ez a táp érdekelne egy kicsit.

Az SG körül mik vannak? Nem a tranyós driverre gondolok, hanem a többi cuccra. Hővédelem? Rövidzár védelem? Milyen táp ez? Rajzod van róla?
Elcsámcsognék rajta.
(#) emmzolee válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Látom a LM3875t végfokod is. Nem rossz.

A poti eléggé tudja gyengíteni a minőségét. Kipróbáltam többfélét is. Volt ami vadi új volt, betettem, és a kukába vágtam, mert olyan rossz volt. Részletek vesztek, jobbra-balra táncolt a színpad, "függönyt" húzott a zenészek elé. Aztán végül úgy döntöttem, hogy egy ellenállás osztóval lesz belőve egy ideális hangerő, és kész. Az erősítőd bemenetét hogy csatoltad? Nekem az a bajom az enyémmel, hogy a négszögjelet 50Hz alatt nagyon kinyírja a kondis csatoló. Ha nagyobb értéket tezsek be, akkor a magasnak nem az igazi, ha meg kisebbet, akkor a négyszögjel gagyi, és keményedk a mély. Ha meg kiveszem belőle, akkor gondot okozhat a DC offset. Hallottam, hogy van aki trafóval illeszt, de f.i... :hehe: -ogalmam sincs, hogy. :hehe:
Mondtad, hogy a VRX-et oda kente, ezt annó a Feribá is mesélte. El is könyörögtem tőle naggyából a tranzisztoros tápáramvezérlés megoldását. A többi pár alkatrész majdnem Gain Clone, csak az egyik invertáló bemenetre van kötve, a másiknál meg nem. Megépítettem, és tényleg nagyon jó. Az alja kicsit vékony, de arra van már ötletem. Stabilizált 220-as táp lesz, durván túl méretezve. amúgy 85W tisztán kijön az enyémből, a fölső htárfreki asz.szem 146KHz.


A nagy batár erősítődet láttam én már. :vigyor1: Egyszer kihoztad egy index.hu talira a Lurdihoz.
(#) emmzolee válasza Subwoofer hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
zn4416 user barátunk megcsinálta ezt a táppal.

Szerintem csak javulhat a dolog vele.
(#) Tomka hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Sziasztok

Egy kapcsitápot épitek autoba erölködőhöz(2X130W), és az lenne a problémám, hogy bontottam PC tápból magot és nem találtam 2 egyforma szinűt (jó tudom igy szin alapján nemlehet párba válogatni).
Úgy terveztem hogy 2 magot összerakok, igy fele menetszám kell, és jobban elférnek a tekercsek.
Az nem lessz baj, ha nem egyforma magokat rakok egymás mellé?
vagy probáljam meg megtekercselni és induktivitás alapján összeválogatni a legközelebbi érték alapján?
(#) foxi63 válasza Tomka hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szia!
nyugodtan rakd össze őket, ha a geometriai méretük azonos. Nem csak a menetszám csökkenthető, hanem az átvitt teljesítmény is 4x-ese lesz,bár nem fér el a drót az ablakban.75kHz-en simán üzemelnek....
2x130W-ra 1 mag is elég.
(#) Subwoofer válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Na igen láttam,hogy ő is hasonló jókat csinált. Csak ő teljessen új nyákot tervezett hozzá... Hát majd megpróbáljuk aztán szkópot rá..
(#) zn4416 válasza Subwoofer hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ja igen én szerkesztettem ilyet.
Bedobod a bd párost és a tl kimenete 330 ohm földre kötve, aztán a fetekhez 10 ohmokkal bekötni.
Biztos, hogy jó lesz az eredeti panellal is. A 16 irf-eket simán vitte az 32Khz-en. 1Kw-al terheltem a végén de az a 72Ah-ás akkut ( mondjuk elég gyengusz már ) 5 perc alatt megette..
Még ekkor is egész frankó jelek voltak rajta. :yes:
(#) pinyó39 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
előkeresem a rajzokat (nem digi formátumban van) és eljuttatom hozzád, a 12voltos rész alsó felső táphatárolását lehet állítani, optos visszacsatolást tartalmaz, és a végfok védelme is ráköthető
(#) pinyó39 válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
kb 10 éve készült. amikor egy elektronikás 0,5Fos kondi 40ropi volt a boltban. a tetején az elektronika annyit tud, hogy forditott polaritásnál villog sipol, rendes polaritásnál feltölti a kondit majd a 12voltos rendszerre kapcsolja, amennyiben kb 1 percig semmit nem kapcsolsz be a kocsiban automatán kiold a relé, de a kondit nem suti le, amint pl gyujtást adsz bekapcsol. a tetején a ledsor a fesz pulzálását mutatja a 12voltos tápon, szemléletesebb mint a digi müszer (szerintem).
(#) pinyó39 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
majd elfelejtettem, irfp360 eredeti IR, még angol gyártás egyedileg meozott de sajna nincs a szám után semmi betü
(#) emmzolee válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hi

Látom sokáig gépeztél.

Jöhetnek a képek. Minden érdekel.

Tényleg amit én használok fototárnak, az a http://www.fotoalbum.hu/

Itt találsz feltöltő programot, akkor nem kell a képeket egyesével föl tölteni. Meg tudod csinálni, hogy ne lássa más csak akinek meghívót adsz, meg azt is, hogy csak te nézhesd meg. Nekem bevált.

Itt a 3875 erősítőm.
http://emmzolee-erosito.dbcup.fotoalbum.hu/

Ehhez kéne valami jó tápot faragni. Tudod mondtam, hogy kinéztem bele egy másik tranyót. 2SC3856, 2SA1492 ezeket.

Azok a fetek, amik neked vannak, nem a jó fajták sajnos. nekem a 360LC kell.
(#) hugi00 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
vagy ... ?
2sc3519 (2sc3519A) es 2sa1368 (2sa1368A) 160V (180V)

Ezek pont dubla frekin uzemelnek (egyeb parameteruk megegyezik).
- es a japan cuccokban tobszor is lattam ezt a parost.
(#) hugi00 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Toshiba:
2SC5359 - 2SA1987

7. oldal
(#) emmzolee válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Itt vagyok.

Nem jó ez, mert csak 1.5A a bázisárama.
(#) Epracer hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
mjw21195 / 96 ? vagy Mjl
Kisebb a bétája,de ha a meghajtó bírja ...
bár ára is van..
(#) Subwoofer válasza zn4416 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Jól van akkor megcsinálom rajta, aztán majd próbálgatunk, szerencsére van egy 12V-os 200A-os tápom kapcsolóüzemű... szval a probálás nem gond és még a feszkót is lehet állítani rajta olyan 11 és 14V között...
Ja és TL kimenetére te is 2N3906-ot tettéL?
(#) Saggitarius válasza Tomka hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Te jo eg, mi lesz a csomagtartodban? Csak akkuk? Ha minden elmeleti lenne, es akkor is csak a kimeneti teljesitmenyt alapul veve is majd 20A lenne a terheles, de mint tudjuk egy erosito kb 60%-os, a tap legyen 75%-os, akkor elmeleti felvett teljesitmeny nagyjabol 570W, ami normal akkufesz eseten kb 40A :wow1:
(#) aflmor válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Idézet:
„kb 40A”
Teljes kivezérlésnél! :yes: (csúcsban) Az nem sok. (jó töltéssel, akkuval, kondival, sima ügy)
(#) zn4416 válasza Subwoofer hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
A tl kiemenetén semmi nincs csak a lehúzó 330 ohm, aztán rá a BD bázisokra...
(#) emmzolee válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
40A az nem is sok. Az én autós cuccom 170A-t eszik max terhelésen. Az egyik erősítőm 80A (aktív első szett hajtásra 4 ch erősítő.) A másik meg egy monoblock a subnak 90A biztivel. Ezeket ellátja egy 70AH-ás jófajta akku évek óta. Sokat bírnak a jó akksik.
(#) watt válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Nekem egy Bosch Silver egy hónap alatt kifeküdt. Utána vettem egy Exide S5-öst 65A/h-st, már 8. éve működik, bár most már 2 hetente töltenem kell, amúgy ahhoz képest egész jó. Lehet, hogy még regenerálni is lehetne, de lehet veszek inkább egy újat...
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Akkor én is be dobok egy linket a saját akksiaimról.

Marathon M12V70F

Ezzel az akksival 2005 óta versenyeztem hangnyomás versenyen. Már úgy értem, hogy a Marathon márkával. Azóta stabil az eredményem, és akit rábeszéltem annak is.

Az adatlapon látszik, hogy az akksi belső ellenállása 3.7 mOhm. A zárlati árama 3271A ! ! !

Sokan kételkedtek, benne, mert nem ismerték, de Azóta megváltozott mindenki véleménye. :duhos2:

Minden nagy akksi gyártő profi akksiaiban ugyan az a technológia van. Nincs is nagy különbség a különböző gyártók azonos kapacitású akksiaik paraméterei közt. Legyen az Kinetik, Powercell, SBS, Northstar


1 db ilyen 70AH-ás akksival bikáztam már Chrysler Voyagert, meg egy cimborám hangnyomás versenyen 1 70-es akksival táplált meg egy Digital Diesgn Z2-es erősítőt minden gond nélkül. Ami egy 6KW-os erősítő 14.4V-on. 12V-nál kb 3800W-ot tud.

A boltban kapható autóba szánt jobb akksik csak ennek a töredékét tudják.

Különben ez EXXIDE
(#) watt válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
2 X-el?

Egyébként jól néz ki, de mennyibe kerül?
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Nem két X-el akartam. Az csak véletlen. Hanem arra akartam utalni, hogy a Marathon is Exide
Újonnan 90K Huf. amikor elterjedt itthon, akkor 20 körül volt a 90AH -ás ami nagyon jó állapotú, mostmár 30-35 lett, hogy reklámja lett. (sok a kapzsi hifibarát, aki a cimboráin kereskedik.)
(#) watt válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
30-35? Akkor ezt lehet érdemes megnéznem! Akkor ezek szerint az Exide megállja a helyét!
Hol kapható(nem találok árlistát a neten...)?
(#) hugi00 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
[OFF]
Búúú
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Persze hogy nem találsz, mert ezeket az akksiakt nem forgalmazzák újonnan itthon. Nincs hivatalos boltja. Ezeket az akksikat szünetmentes energiaellátásra használják eredetileg, meg megújuló energiaforrás energiatárolójának.

A Carstyling.hu -n az adok-veszekben talán találni ilyeneket.

Itt például árulnak egy kis 31AH-ás akksit azzal ki lehet egészíteni egy hifirendszer kedvéért e tápellátást. Könnyen befér a csomagtartóba. Zárt rendszerű gondozásmentes. M6-os csavarral lehet csatlakozni hozzá.
Nyitott szemmel kell járni. Szokott leni eladó.

De ne oddoljuk szét ezt a topicot ezzel.
(#) sankesz19 hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok !

Azt szeretném megkérdezni, főleg a hangnyomásban jártas versenyzőket, hogy ott saját elektronikával versenyeztek vagy inkább gyári erősítővel toljátok?

Csak érdekelne, hogy amit házilag készítünk elektronikákat, azok mennyire állják meg a helyüket ilyen rendezvényeken?

ezek az erősítők lehetnek jobbak min egy gyári?
Mert nálam volt már olyan M.N.C. végfok hogy ellszált a tápja, megcsináltam a havernak és mondta mérjük már le tényleg tudja e azt ami rá van írva!

És lásd a csodát a 75%-át alig érte el ami rá volt írva teljesítménybe!
Következő: »»   53 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem