Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   509 / 1681
(#) klemo86 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Kivezérlésjelzőt tudsz építeni? Na akkor hajrá
Nézd meg, az enyém se működik még tökéletesen…
(#) Rakloo válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Én szeretnék róla egy videót is látni,ha nem nagy gond
(#) klemo86 válasza Rakloo hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Igen, már írtam, hogy egyelőre a szétválasztott sávok mint ha szét se lennének választva az összes kijelzőn egyszerre mozognak - ha ezt a kis apróságot megcsináltam, teszek fel róla videót (elvileg tudok majd hozzá rendes kamerát szerezni telefon helyett).
(#) Pulyka hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Üdv

Elkészült kb egy hét után a rizsszemizzós fényfűzér izzóiból felépített "karácsonyfa"
Tudom IP(minusz)00 -ás besorolású
Amugy éjszakára lekapcsolom,sőt az eredeti fényfüzéreket is.
Direkt azért,ha esetleg zárlat lenne,akkor nem biztos,hogy nyugodtan aludnék :S
Leginkább attól félek,hogy 5% valószínűséggel elenged a forrasztás,és kilövi az izzókat a túlfeszültség,ha hozzáér a másik ághoz,mert 4 sor van sorba kötve,és mindegyik egymás mellett van(kék,zöld,piros,sárga)
Elég sokat szenvedtem vele.
Attól szerencsére nem kell félni,hogy megráz valakit,mert az ablakba van,és nem bizirgálja senki

Végül 4 kép.(bocsi a minőségért)

Üdv:Tomi
(#) nagy hoho válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Hogy lehet eredményesen és sérülés mentesen kitermelni ennyi SMD.t? Mi a módszer? Én ic-ket ,foglalatokat stb úgy veszek ki a panelből, hogy egy régi négy személyes elektromos kávéfőző el lett fűrészelve 30 mm magasan és ólom van benne. A meg olvadt ólom a felületi feszültség miatt nem folyik ki akkor sem ha több van benne a kelleténél. Ettől az ólom teteje domború lesz,csak rá teszem a nyákot (forraszt. oldal) és fogóval veszem ki az alkatrészt és egy pohár vízbe dobom.
(#) nagy hoho válasza SALáta hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Szia! Köszönöm nincs mit vasalni sportosan öltözöm.
(#) MolnarG válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Szerintem nem a legjobb ötlet... a hirtelen nagy hőmérsékletkülönbségtől simán elrepedhetnek, megsérülhetnek az alkatrészek.
(#) _ampervadasz_ válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Gáztűzhelyen szoktam, és a lényeg, hogy minél szélesebb legyen a rózsa, illetve, maga a rózsa legyen már átmelegedve, hogy egyenletesen adja a meleget.
Ezután ferdén tartom fölé az alaplapot, és hagyom, hogy a hő végig kússzon rajta. Ezután egy óvatos koppintás, és lehullott róla minden. Közben azért mozgatni sem árt, hogy ne hevüljön túl, és égjen meg, illetve megmentendő alkatrészek is túléljék.
Így már rengeteg SMD alkatrész, főleg IC , ellenállás, csatlakozó árát tudtam így megspórolni.
Kezdetekben - még régen -, nem ment olyan jól, mert egy picit rá kellett érezni, mert sok volt az elpusztult alkatrészek száma. Most már képes vagyok úgy lerendezni egy nyáklemezt, mint ha még elő sem lett volna készítve az alkatrészek belövésére.


További szép estét. Remélem tudtam információval szolgálni.
(#) MolnarG válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Hát nemtudom.... nektek aztán van türelmetek. Én alaplapról elkókat, tekercseket, csatlakozókat, szoktam lementeni hagyományosan pákával. SMD alkatrészekkel nem szoktam törődni; ellenállás, kondi pár forint újonnan, ic-t meg úgysem találok alaplapon, amit hasznosítani tudnék.
(#) _ampervadasz_ válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Ez igaz, de vedd azt alapul, hogyha ott van előtted, és ennyivel kevesebbet kell ráköltened akkor inkább kitermeled. Amúgy 30perc alatt el lehet vele játszani, mert nincsen olyan sok alkatrész rajta mint a régieken. Ott egy csomó minden külön volt, és lehetett egy kismillió CMOS TTL alkatrészt is kitermelni.
Alaplapról elkót viszont soha nem használok. (minőségieket persze én is kiforrasztom külön)
Az még meg sem említettem, hogy nekem legközelebbi műszaki bolt az minimum 50km -re van, két alkatrészét meg nem fizetek 1000Ft- ot, hogy kihozzák nekem.
(#) erdgab válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Csak azért ,hogy további ötletet adjak.Én hőlégfúvót használok alkatrészek kitermelésére.Egy monitor panel kb. 10 perc.Egy proci "ezerlábú foglalat" pillanatok alatt kivehető,kilószámra vannak alkatrészeim.Csak egy példa,készítettem 130A inverteres hegesztőt (többet is) kettő ezer forintot költöttem alkatrészre,a többi bontott.
(#) hadnagyakos válasza erdgab hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Maci-Bocs, ez jó!
(#) bankimajki válasza erdgab hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
A nyák került annyiba! Amúgy tényleg szuper.
(#) erdgab válasza hadnagyakos hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Drága,szeretett kollégáim akasztották a Maci gúnynevet rám már nagyon rég,így a gép is ezt kapta,a kisebbiket is Ők nevezték el Bocs-nak
(#) _ampervadasz_ válasza erdgab hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Ez tetszik. Errefelé sajnos más megoldást nem tudok eszközölni, habár kenyérpirítót átlehetne alakítani kemencévé, és azon szép egyenletesen fel lehet melegíteni a bontásra ítélt elektronikát.

Gratulálok a mackócsaládhoz.
(#) erdgab válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Köszönöm Uraim az észrevételeket!
Ha valakit ,valakiket részletesebben is érdekelne a dolog ,itt érdemes hozzánk csatlakozni :

Bővebben: Link
(#) nagy hoho válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Köszönöm! Kifogom próbálni van vagy 10 db alaplap lehet kísérletezni.Azért kérdeztem mert én zsilett pengével szedem le, meg melegítem pákával és alányomom a zsilettet óvatosan, aztán a másik kivezetést is megmelegítem. Hát elég macerás.
Még valami a nyákra forrasztott MOSFET-ek is lejönnek?
Mert azt nem tudom leszedni.
(#) nagy hoho válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Eddig még minden használható volt. Ne úgy értsd, hogy addig az ólom felett amíg minden ki nincs szedve. Csak egy pillanat műve. Gondolj a nagyüzemi hullámforrasztásra.
(#) nagy hoho válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Tudod amíg Pest megyében laktam nem volt gond az alkatrész beszerzés. Ez nem annyira pénz kérdés hanem távolság.Tőlem Eger 48 km és nem biztos ,hogy kapok azt amit szeretnék. Ha rendelek valamit arra tetemes posta költség jön rá. Vettem 2db spec. DC csatlakozót a fényképezőmhöz 160.- Ft/db amikor kiszállították 1860.- Ft-ot fizettem.
(#) nagy hoho válasza erdgab hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Nagyon profi trafókat csinálsz. Bennem legalább öt éve érlelődik a gondolat, hogy kéne csinálni egyet. De most már lemondok róla. Ami most van az kb 40 kg így legalább nem sűrűn kérik kölcsön mert talicska kell hozzá.
Ha tovább zsugorítod a méreteket akkor a hálózati kacsoló már nagyobb lesz mint az egész trafó. Gratulálok!
(#) _ampervadasz_ válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Igen. Sőőt motorvezérlőként már egy párat fel is használtam.

Lásd a képen az eredményt. (ez töredéke amita képen látsz.)
(#) Moderátor hozzászólása Dec 9, 2009
 
Uraim! Felhívnám a figyelmet a topik címére!
(#) nagy hoho válasza (») Dec 9, 2009 /
 
Elnézést elragadott a hév.
(#) _ampervadasz_ válasza (») Dec 9, 2009 /
 
Elnézést kérek én is.
(#) suchabela válasza (») Dec 10, 2009 /
 
SZIASZTOK!
Én pl most csináltam egy digitális olajnyomás mérőt a motoromra, ugyanis állitólag egyik mocin sincs olajgomba se. Aztán ha menetközbe elfogyik az olaj, az drága lesz. Szóval 0-8 bar-ig, tized baronként.
Op07, lm 358 és ca3162-61 ezek voltak itthon. Ezekből működik.

Láttam: 1-es! Hozd ki az ellenőrződet, beírom. --javítva, moderálva, megmagyarosítva-- vicsys
(#) Action2K válasza suchabela hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Képek? A többi a modi(k) dolga.
(#) kiskacsa2009 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nekem van olyan érzésem, vagy az IC-k tényleg a levegőben vannak? Az árnyékokra gondolok...
(#) bankimajki válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ez bennem is felvetődött (üveglap) Na de ne OFF-oljunk
(#) _ampervadasz_ válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Valóban a levegőben vannak, a szkenner üveglapján.
Azért tűnik úgy mint ha lebegne, mert a fedlapot nem tudtam ennél jobban rázárni.
(#) Milan90 hozzászólása Dec 14, 2009 /
 
Na "hello world"!
Terveztem egy fain áramlogikás memóriát. A sebessége nem valami nagy, de a célnak megfelel. Az a jó, hogy mivel diszkrét elemekből van, bármilyen feszen használható.
Na szóval azért született, mert Tinában (áramkörszimulátor) valamilyért nem lehetett normálisan használni RS tárolót, így csináltam egyet. Amúgy ez nem az, mint ami az IC-k ben van. Nem is hasonlít rá. Mert ez áramlogika. Előnye a !nagyon! kevés alkatrész, hátránya a nagy áramfelvétel (1-2 mA/cella).
A végső célom egy 4 karakteres jelszavakat minnél gyorsabban feltörő kapcsolás, ami nem tartalmaz PIC-et (mivel nem tudok Assemblyben programozni). Eddig úgy néz ki minden hétvégén, ha unatkozok hozzá teszek valamit. Most még csak egy 16 bites memória modult csináltam, ami majd jó lesz a kombinációk átmeneti tárolására.
A működésének nagy részét már kitaláltam, de még nem végleges. Eléggé gyors lesz. Előre meghatározott szabályok szerint fogja a kódokat generálni, ami ígazából véletlen lesz, de nem teljesen. A kód négy karakter hosszú lesz, és az összes ASCII-karaktert használni fogja.
Ha nem unom meg az egészet, és folytatom, akkor fokozatosan közlök mindent. Ha valaki akarja, megépítheti. Eddig egy marék tranyó, meg ic, és ez még csak memória. A műveletvégző részére azért kiváncsi vagyok, hogy fog kinézni.

Ja igen, ha esetleg megnézné valaki, a memóriában az egyik tranyó bázisa elől lemaradt egy ellenállás, de már nem volt kedvem berajzolgatni őket. Valóságban kéne, de a progiban nem muszály.
Ja igen a fájlokat Tinával tudod megnyitni.
Az itt lévő dolgokat kitöltöd, és már töltheted is.

EZ.JPG
    
Következő: »»   509 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem