Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   34 / 60
(#) erdeszbacsi hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Opel Zafirához működő OBD2 interface kapcsolást programmal tudna valaki linkelni? Köszönet!Üdv!
(#) Hari1231 válasza erdeszbacsi hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Zafira milyen évjáratú .......és a motor?!
(#) erdeszbacsi válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
2001-es, motor: DTH20Y, ha minden igaz.
Köszönet!
(#) Hari1231 válasza erdeszbacsi hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Akkor OK! Ezt a masinát a Tech2-es progival és egy sima KKL illesztővel is tudod diagnosztizálni. (...de jobban jársz egy multiplexerrel! )
Te döntöd el , hogy megveszed vagy megépíted. Mármint a KKL illesztöt, mert multiplexert ?! ....még nem láttam jó rajzot.)A multiplexert mondjuk itt is megveheted !!! ...progival eggyüt!
(#) erdeszbacsi válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Értem, köszönöm!
Ha úgy döntök, hogy mégis megpróbálkozom a megépítéssel, melyik kapcsolást ajánljátok?
Üdv!
(#) Hari1231 válasza erdeszbacsi hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Akár ezzel is próbálkozhatsz, ....vagy nézz szét egy kicsit előbbi oldalokon.
A multiplexert azért javasoltam, mert nem kell vacakolnod a lábak dugdosgatásával.
(#) zsoli22 hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
szepjonapot mindenkinek.
atolvastam az egesz topicot de nem tudom eldonteni hogy milyen csatolast epitsek az automhoz
audi c4 motor kod AAH 1995 evjarat.
kerlek segitsetek.
elore is koszi.
(#) Hari1231 válasza zsoli22 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Ma én vagyok az ügyeletes. Semmi furmányos nincs az autod szimpla KL vagy KKl illesztővel és valami VW progival vallatható.
Egyébként mit akarsz vele ?!
(#) zsoli22 válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
hat az elvarasom eleg nagy (de ez mindekivel igy van)
tehat hibakod olvasast,szerviz intervalum torlest,es hibakod olvasast.koszi a valaszt
(#) Hari1231 válasza zsoli22 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Nincs mit! Egyébként a Vagtool proginak a magyar verzioja az összes funkciot tudja - feltéve nem free változat - vagy a másik a vag-com aminek a 4. xxx verzioig használhatók ! Ritkán, de néha én is használom ezeket.
Vagy esetleg próbáld ki ezt .
(#) erdeszbacsi válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia! Visszaolvastam a topicban,ezzel tudnám kezelni az autót VAG-COMmal?: Link
Tech2-es eszközhöz szoftvert hol találnék? Vagy a VAG-COM-mal is kompatibilis?Köszönet!
(#) erdeszbacsi hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Lemaradt, de érdekelne még, hogy a "nem kell vacakolnod a lábak dugdosgatásával"-t hogy értetted? Miért kéne dugdosni? A típusonként eltérő lábkiosztás miatt?
(#) zsoli22 válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
aszt hiszem felre ertettel.
engem egy kapcsolasi rajz erdekelne soror portrol az autoig.atopicbol kinyomtatam egy parat csak nem tudom melyik jo.
(#) Hari1231 válasza erdeszbacsi hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Húúúú ...nem ! A Vag progival nem lehet opeleket vallatni! Tech2 progit nagyon sok helyről le lehet tőlteni. (Itt is fel vólt rakva egy párszor.)
A lábak dugdosására azért van szükség, mert az Opelnél nem egy lábon van a diagnosztika. Különböző funkciok, (motor, ABS, szervókormány, rádió, váltó) más-más lábakon vannak. Az alábbi Bővebben: Link-en is irva van.
(#) Hari1231 válasza zsoli22 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Nem értetelek félre. De egy egyszerű KL illesztöt válasz ki - az előző oldalakon pont erről vólt szó - ...az SI-st ajánlom, de ua. olyan jó az MC-s verzió is!KL -MC33290
(#) zsoli22 válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
koszi szepen .kezdothet az epitkezes.
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia.Mivel nekem is sokat segítettek,ezért megpróbálok én is segíteni.Az SI-s változatot én is megépítettem és szépen működik.Programokhoz raknám még a VW Tools nevűt is.Ha kell az L vonal is akkor a kapcsolási rajzot építsd meg.
(#) Hari1231 hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Szeva V W-ek találtam egy gyári diagnosztikai masinát, ha esetleg valakit érdekel!
Gyári V.A.G. 1552.
(#) zsoli22 válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
sestleg nem lenne egy rajzod egy nomal tokozasu ic hez nagyon meg koszonem.es nem tudom megnyitni a harmadik file t
(#) pityu_18 válasza zsoli22 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
A harmadik fájlt Sprint Layout-al tudod megnézni.És abba a max 232 az normál tokozású.Az SI9243-mat csak SMD kivitelben lehet kapni.
(#) Rolcsi00 hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
(#) MNX hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
Sziasztok, megtudná valaki mondani, hogy egy 1993 év végi 1,4-es Vw Golfban hol van az obd csatlakozó, és obd 1, vagy 2?Nincs ott ahol az autodata 2004 megadja, a hamutartó és a hőmérséklet állitó csavarók között.Köszi előre is
(#) gyumil válasza MNX hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hali!
Vedd ki elöl és hátul a hamutartót, ha az alatt nincs, akkor a világításkapcsolók mögött lessz. Végső esetben lehet még a relétáblában. Egyébbként nem obd-s, sőt lehet 16 pólusú csati helyett egy 2x2-est fogsz találni (fehér, fekete)
(#) car.guru hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Mindenkinek boldog új évet kívánok!
Folyamatosan olvasgatva a fórumot, gratulálni szeretnék minden válaszadónak!
Soha nem gondoltam volna, hogy ebben az országban, ennyi jó fej és hozzáértő szakember munkálkodik!
Mégegyszer GRATULA!
(#) Ricsike hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Először is
BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK

Én nem olyan régen foglalkozok a témával nem is nagyon vagyok szakértő ezért kérném a segítségeteket.

Carpc-t építek a kocsimba
Centrafuse kezelő felülettel ( 1989 Opel Kadett E ).
VIA EPIA 800-as az alaplap
1 Ghz memória
40 Mb háttér
7" érintő képernyő

Ez tudja kezelni az OBD funkciót is.
Kérdésem a következő: hogy tudnám én erre rákötni az autómat hogy érzékelje a pillanatnyi dolgokat?
(#) sirály12 hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy élőadatot akarok a kocsiba kerülő carpc-n megjeleníteni. A kérdésem az, hogy nem lesz-e baja a kocsi vezérlőjének, hogy állandóan aldl módba van kapcsolva? Nem szeretném tönkretenni.
Vagy van-e valamilyen más lehetőség, hogy ezt megoldjam.
Az autó egy 1996-os opel calibra.
(#) Pepebá válasza Ricsike hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hali! az autón van egy ODB2 csatlakozó, ezen keresztül pl.ELM320 illesztővel amit a CF. is kezel lehet megjeleníteni az adatokat, olvasgasd a fórumot és ajánlom:
http://www.pc2car.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=145
Üdv.
(#) Pepebá válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hali! Tapasztalatom szerint nem tesz kárt a vezérlőben, nálam egy idő után egyébként is megszakad a kapcsolat.
(azt nem tudom hogy direkt így van-e vagy csak nálam van ez a jelenség, utána kellene néznem)
Ezek a viszonylag egyszerű kiolvasók lassúak, nem folyamatos adatmegjelenítésre készültek.
Az egyéb megoldás engem is érdekelne, ha valaki véletlenül ismeri az ODB2 protokolt megoszthatná a publikummal.
Üdv.
(#) gyumil hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
A sebességen, és a kihagyásokon ne lepődjetek meg, mert a max seb csak 10,4 Kb/s. Egyébként 1 perc üresjárat után pedig automatikusan megszakad a kapcsolat. Ez természetes.
(#) pityu_18 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Sziasztok.Építettem egy interfacet de nem akar kommunikálni a vezárlővel,azt vettem észre hogy a vagcom csak akkor érzékeli ha az rx és a tx kábele összeér,de ugye ilyenkor az autóval nem lép kapcsolatba.Hibakereséshez van valami ötlet?Köszi.
Következő: »»   34 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem