Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   194 / 1164
(#) kadarist válasza gino36 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia!

Rádióamatőrök versenyeznek az úgynevezett "rókavadászaton". Egy, a terepen elrejtett kis teljesítményű rádióadót (rókaadó) kell irányérzékeny vevőkkel megtalálni. A hagyományos angol rókavadászatról kapta a nevét a verseny.
(#) Medve hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Üdv!

Mi ez az alkatrész, s hogyan kell használni? Rádiófrekvenciás erősítő bemenetén volt, egyfajta trimmerpoti, de van még ennek valami titka...

Kellmes Ünnepeket!

mi ez.JPG
    
(#) kadarist válasza Medve hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Szia!

Ez egy nagyfrekvenciás trimmerpotenciométer. Csillapítás beállítására használják. 75 ohm-os.
(#) daykiller hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Van itt nálam egy fordulatszámmérő áramkör. Van benne egy IC, amit szeretnék meg tudni, hogy mi az. ITT által gyártott KEFB-824-es IC. Ez vezérli a nyák bekötései alapján a mutatót, csak hogy miképp teszi ezt...

Előre is köszi!
(#) Saggitarius válasza kadarist hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Esetleg vmi haztartasi elektronikaban(?), mivel 75ohm-os, az "igazi" nagyfrekvenciasok 50ohm-osak.
(#) Saggitarius válasza daykiller hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Nem tudnal felrakni egy fotot?
(#) kadarist válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Például kábeltévé-rendszereknél 75 ohm van.
(#) daykiller válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Csináltam egy képet, de telefonnal készült, digigép most nincs itthon sajnos. Valamint egy másik elektronikáról is sikerült infót szereznem, abban meg ITT V3003-754-s IC hajtja a fordulatszámmérő mutatóját.

kep(725).jpg
    
(#) proli007 válasza Medve hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Hello!
Csak a kollégák, talán a lényeget nem említették, hogy elvileg ezt akár hova tekered, a ki és bemeneti ellenállása mindig 75ohm. Tehát az osztás megváltoztatásával az illesztés nem borul fel.
(Szegény 93 és 120ohm-os rendszerek meg, ennyi idő után, mos tudták meg hogy ők nem az igaziak..
üdv! proli007
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a pontosítást! A lényeg a burkolat alatt van.
(#) pixels hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Üdv!

Van nekem egy NE545B jelű IC-m és nem tudom mire való. Google nem dobott rá adatlapot. Az IC 16 lábú, és ha jól látom a dolby logó van rajta. Valakinek van ötlete hogy mi lehet ez az IC?
(#) Saggitarius válasza pixels hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Ha jol emlekszem osregi Dolby-B. Sajna mar nincsenek meg a regi konyveim, de ugy emlekszem egy regi sorozatban, a "Hi-Fi erositok epitese"-ben benne volt
(#) Saggitarius válasza daykiller hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Ahogy latom a telcsid nem tud makrozni .
(#) vicsys válasza pixels hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Idézet:
„NE545B Philips Semiconductors / NXP Semiconductors Noise Reduction Circuit - Dolby Signal Proc,AV 26dB,THD .05%”
Ezt találtam. Szerintem jó lesz gyertyazselébe...
(#) Saggitarius válasza daykiller hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Egy cseppnyi info: Bővebben: Link
Meg kutakodok...
(#) Saggitarius válasza pixels hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Amugy regi kazettas magnokban volt mint zajszuro (Dolby-B). Volt aki csak felvetelkor kapcsolta be, es lejatszaskor nem, mert igy nyert egy keves magashang kiemelest amit elnyelt volna a kazetta. (Jo kis Polimer vasoxidos kazik ott nem artott )
(#) Saggitarius válasza daykiller hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Mar leltem is alkalmazasi peldat, ime a print-screen-ek. (az elteres a rajzok kozott: kulonbozo labak foldre huzasaval valtozik a vegkiteres erteke)
(#) pixels hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Köszi mindenkinek a választ. Pedig reméltem hogy valami komolyabb cucc, de így tényleg a gertyazselébe rakással tehetem hasznossá
(#) daykiller válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Köszönöm a fáradozásod! Ahogy látom, akkor nincs semmi extra az IC-ben, ez eddig egy jó előjelnek tűnik. Váltásjelző áramkört szeretnék építeni hozzá, de valójában fordulatszámot figyelnék vele csak és pl 4500 rpm-n bepirosodna a műszeregység. Az ECU-tól jövő jel meg passz, hogy milyen... Ezért kéne tudnom, hogy az IC milyen jelet dolgoz fel.
(#) bencikusz hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Jó estét!
Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy kaptam egy mikroportot átalakításra de nem tudom hogy milyen szabvány ez a csatlakozó. A kérdésem az lenne hogy mi a neve ennek a szabványnak illetve hogy hol lehet beszerezni.
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv.:Bencikusz
(#) kadarist válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia!

Talán valami ilyesmi lehet: Bővebben: Link
(#) bencikusz válasza kadarist hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Sajna amit linkeltél azon nem találtam olyat amit én kerestem, de a HE-strore ban van 3 meg 5 pólusú ha ez az amire én gondolok.Nincsen méretarány
Bővebben: Link
(#) professzor hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Egyik ismerösőmtől kaptam egy nyákot benne két tranzisztórra hasonlitó alkatrészel.Neve SDT9204.Mi lehet ez?Mire való?Előre is kössz!
(#) Krisz03 válasza professzor hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Bővebben: Link :google:
(#) Krisz03 válasza professzor hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Miért küldesz privátot? Én csak adtam egy támpontot, hogy hol tudsz keresni. Különösképpen nem tartozik rám a téma. Hogy mire való? Hát amire egy tranzisztort használni szoktunk.
(#) mlhe_vr hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Hali!
Van egy olyan kvarcom amire az van írva, hogy 120M2
Alá pedig MEW 772

Ezt egy 12 mhz es kvarc helyre tettem be és nem működött vele az áramkör.
Ez a kvarc szerintetek 12 mhz es vagy ha nem akkor milyen?
(#) proli007 válasza mlhe_vr hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Hello!
Általában 30MHz frekvencia felett nincsenek alapfrekvenciás kvarcok.
Vannak felharmonikusra készített kavicsok is. Ezek nem a feltüntetett frekvencián rezegnek, hanem valamelyik 3. 5. felharmonikusát használják. Tehát a kavics alapfrekin rezeg, és egy 5. felharmonikusra méretezett rezgőkörön adja a feltüntetett frekvenciát.
Ha viszont 120kHz-es lenne a kavics (mert szokás kHz-ben feltüntetni az értéket), akkor megismerhető, tekintélyes méretéről.
üdv! proli007
(#) zoly15 hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Fénymásolóból bontottam valamiféle szenzort, de nem tudom mi lehetett. Ez lenne az Bővebben: Link
Valaki meg tudná mondani mit figyelt a fénymásolóban?
Én mire tudnám ezt használni?
Előre is köszönöm!

Üdv!
UI.: Kellemes ünnepeket!
(#) Frankye válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Ott van a pdf doksi címsorában: "powder level sensor", azaz a tonerben lévő festékpor mennyiségét jelző szenzor.
(#) zoly15 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Áhá, köszönöm!
Az angol nem az erősségem
Szóval akkor semmire nem tudom használni..
Egyébként, hogyan méri a tooner festék "szintjét"?

Üdv!
Következő: »»   194 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem