Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   197 / 1161
(#) dizi hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
B.U.É.K mindenkinek.
Új témát nem akartam nyitni bár nem is én építettem és sajnos nem tudom MI EZ ÉS MIRE JÓ?
Ha valaki látott már ilyet és tudja mire jó esetleg,az írjon már róla pár sort mert én valami gyógyászati kütyünek nézem.
Előre is köszönöm
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Rá van egyébként írva Pórustisztító… Tudod, hogy ne legyél pattanásos
(#) Babó22 válasza dizi hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Valami pórustisztító.
(#) dizi válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Köszi szépen.

De tudod vannak pillanatok amikor a MAGYART is nehezen beszélem úgy érzem ez a fogyatékosság MA ESTE is elfog uralkodni rajtam :yes:B.U.É.K.
(#) Hujikolp hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
BUÉK!

Tud valaki valamilyen infót azokról az alkatrészekről, amik pl a tintasugaras nyomtatókban van, nyomtató fejnél pozíció érzékelő opto szenzor? Fixen van beépítve a mozgó fej egységbe és egy műanyag szál van a nyomtatóban 2 oldalára kifeszítve. Ezen a műanyagoj igen sűrűn vannak barázdák, hogy tudja, épp hol van, mennyit léptette.
Namármost, ezt az érzékelőt szeretném ismét felhasználni hasonló dologra. Viszont hogy működik? összesen 4 kivezetése van. Gondolom + -, az egyik lehet az irányadó, a másik meg a lépések impulzusa?
Gugli nem mondott semmit.
(#) zoz11 válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Hello
Az egy igen szűk résű opto kapu, ami azokat a vonalakat számolja, abból tudja, hogy tízed milliméter pontosan hol a fej. A végállásnak álltalában van egy külön érzékelője, vagy egy szélesebb csík van azon a szalagon, és abból tudja hogy a végén van. Meg még a motor forgásirányát is felhasználja pozicionálásra.
Vagyis elég összetett dolog ez.
Üdv: Zoltán
(#) _JANI_ válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Az a műanyag szalag meg ne sérüljön ! Mert utána használhatatlan lesz. A sérült szakaszon hibás érzékelés lesz... Az optikai rész egy keskeny résű villás fénysorompó. Az egyik oldalon egy IR-LED van. A szemben levő oldalon egy fototranzisztor. Ha a fototranzisztort fény éri akkor vezet. Ha nem éri fény akkor nem vezet. ( Lényegében úgy működik mint a zárt optocsatoló. Csak nem az IR-LED-et vezéreljük, hanem a résen keresztül kitakarjuk a fényt a tranzisztor előtt. )
(#) Székely istván hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Helló
Van egy egyenirányító kockám amire ez van irva
DBB50C-3H.Valamijen adat kellene róla.Pl:hány voltos és ampares.Ha valaki tudna segíteni azt nagyon köszönném.
Egyépként egy Quad-erősítőbe szeretném beépíteni de nem vagyok benne biztós,hogy birná.
(#) Saggitarius válasza Székely istván hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
A Sanyo honlapja alapjan valoszinusiteni tudom, hogy 200V-5A-es.
(#) Hujikolp válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor elkezdem méregetni
(#) llaci56 válasza Székely istván hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Tudom, hogy nem ide tartozik, de hogy tudod leírni a "valamiLYen" -t "j" -vel?
(#) fihu hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy autóba való erősítőm, ilyen minden az egyben (hangszín, kivez. jelző, és a végfok). A gondom az, hogy van benne egy szabályzó, ami azt állítja, hogy az első vagy a hátsó hangszórók szóljanak. Ennek az alkatrésznek kellene a pontos neve, mert nem igen tudok rájönni, hogy mi is az. A 3. mellékelt képen abban az állapotban van, amikor szétszedéskor találtam. Szerintem el van törve a belseje, ugyanis mikor állítani akarom akkor forog az egész, és nem is szól emiatt az erősítő.
Elnézést a kisregényért
(#) _JANI_ válasza fihu hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Szia! Az "csak" egy sztereó potenciométer. Ami az erősítő elé ( olcsóbb megoldásnál az erősítő után ) van kötve. Ki kellene forrasztani és kimérni. De ha teljesen körbe lehet forgatni az nem jelent sok jót.
(#) fihu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Szia! Nem lehet teljesen körbeforgatni, de ahogy néztem szét van esve. Vagy inkább szét törve. Hogy ha potméter akkor, hogy lehet vele állítani, hogy melyik fele szóljon? Mondjuk az se lenne baj, hogy ha valahogy át lehetne hidalni, ezzel próbálkoztam ma, de ötletem sincsen hogy. Esetleg valami ötlet?
(#) mrex hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Vezeték nélküli mikrofon (mikroport jellegű) adóegységéhez az elektert kapszula egy olyan 3,5 mono jackdugóval csatlakozik, aminek a nyakán menet van hogy ne lehessen kihúzni a mikrofont használat közben. Esetleg tudna valaki egy beszerzési forrást mondani, vagy legalább egy pontos típust. Kár lenne emiatt eldobni a készüléket. De nem találok az általam használt keresőszavakkal még fotót sem.
Kösz Mrex
(#) llaci56 válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nem ismerek olyan elektronikai üzletet, ahol ne lehetne mikrofon kapszulát kapni.
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szerény véleményem szerint nem a mikrofon kapszulát keresi, hanem a "spéci" jack dugót...
(#) mrex válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A HE-store ban itt is lehet kapni tőlük vettem. A kínai gagyikat cseréltem le de a csavaros jackdugó az a fogas kérdés?
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Már megbocsáss, de ő beszerzési forrást keresett, - legalábbis a szövegből ennyi biztosan kivehető. A többi az nem egeészen világos.
(#) hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Szerintetek mi lehet ez a két alkatrész? Két kivezetés, amelyekből az egyik egy kis félgömbben végződik az üvegen belül, a másik kivezetés pedig az üvegbura részben fémgőzölt felületéhez csatlakozik.
Gondolom valami hidegkatódos elektroncső lehet, de ezen belül vajon mi? (Talán egy kisebbfajta Rtg-cső?)

DSC_3965.JPG
    
(#) llaci56 válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nem tudom, hogy az-e a fogaskérdés.
(#) sprofan válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nem ismerem a csatlakozót szóval nem tudom hogy mekkora átmérőjű az a menet, de mi lenne ha vennél egy fém tokos jack csatlakozót és menetet vágnál a külsejére?
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ejnye, Lacikám, ne gonoszkodj!
(#) mrex válasza sprofan hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nekem 16 órakor próbám lesz készítek fotót a csatlakozóról. Mivel gépipari fejlesztő vagyok (nem hülye) gyanítom 1/4" os menet lesz rajta de a ház ezt valószínűleg nem bírja el, és a geometria sem..De mivel látom megszoktátok az együgyű kérdéseket. már nem is vesztek semmit komolyan? Mielőtt kérdeztem volna gondoltam átfésülöm net-et mert tudom hogy a google a barátom. Egyébként én sem láttam eddig ilyet csak sajna a menettől nem megy bele az egyszerű jack. Bár erre a célra ez egy igen jó gondolat mármint a menet. kár, hogy egybeöntött a csatlakozó.
Szóval majd kb 19-20 óra felé már lesz fotóm.
mrex
(#) Saggitarius válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Valami hasonlot keresel mint a mellekelt kepen? Annak M8x0.75-os a menete.

Picture 3.png
    
(#) Saggitarius válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Most talaltam, valoszinusitem, hogy ezt keresed. Nem valami olcso. 6.35Font/db

Picture 4.png
    
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszönöm. Pontosanez az monoban.Lehet rendelni valahol?
(#) Saggitarius válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ha az elsore bemutatott, akkor LINK

Ha pedig a masodik, akkor LINK
(#) mrex válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A picture 3 szerinti
nem mértem mert nem itthon van hanem a kultúrházban. de a 1/4" csak tipp volt ha már az általános elektronikai cikkek zöme collos mértékrendszerben van.
(#) Saggitarius válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A 1/4"=6.35mm
Következő: »»   197 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem