Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   33 / 188
(#) Ideiglenes válasza (») Jan 6, 2010 /
 
Ezek szerint valóban jól sikerült a készülék, hogy ilyen igény van rá... Én mondjuk már olyan természetesen használom, hogy fel sem tűnik, mikor nyúlok érte. Nem érzem kidobott pénznek az árát. Sőt azt mondom, nagyon is megérte!
(#) abcdabcd válasza (») Jan 6, 2010 /
 
Pedig egyébként nem nagy csoda hogy a gyártótól olcsóbb valami, pl a Nippur-féle esr mérő árát ha valaki megnézi a forgalmazónál, meg a gyártónál is, lehet meglepődik...
(#) hutale válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!

Megmértem szkópon. C-mérésnél: Pk-Pk: 3.2 V, RMS: 1.0 V.

Köszi a dokumentációra vonatkozó megjegyzésedet.

Üdv. H.
(#) erdgab válasza (») Jan 7, 2010 /
 
Az ilyen "ember" szégyellje magát,ez a legkevesebb!
A durvább kifejezéseket nem szívesen írnám le!
(#) Hp41C válasza (») Jan 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha valaki elégedetlen a kit árával, vásárolja, szerezze be maga az alkatrészeket. A programot ingyen hozzáférhetővé tettétek. Ezekután mindenki eldöntheti, hogy megveszi-e a kitet vagy maga jár utána az alkatrészeknek... Ha szerencséje van, csak az ideje megy el a sok beszerzési hely felkeresésével, de ha messzebb lakik tőlük, jelentős lehet a postázási költség is...

Sziasztok
(#) kapcsrajz hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Sziasztok !

Még annyit tennék hozzá , hogy ma Magyarországon nagyon ritka az ilyen önzetlen segítőkészség mint amilyet a fejlesztők részéről tapasztalunk. Egyeseknek ezt nagyon meg kéne becsülni és nem minden meggondolatlan emaileket írogatni ki tudja milyen okból.
(Talán irigység ? )
Hp41C-nek tökéletesen igaza van ,ha nem tetszik a kit ára vegye meg egyenként. Remélem ez nem szegi kedvét a Degussnak és P. Istvánnak.

Üdv
(#) kovacslajcsi hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az LCM3-at, de sajna lyukra futottam

A NYÁK rendes, hibátlan, LCM3-v2 (A KIT-es PDF-ből csináltam..), programot mailben kértem Deguss-tól, indul is a PIC, kijelzőn azonban a "Válts a mérésre!" felirat megjelenésén kívül más változás nincs.

Kapcsolók átmérve, nem olvadt meg, zárlat nincs a lábai közt. Ez a jelenség van az "L" és a "C" állásban is, független mindentől, kalibráló kapcsoló állásától is..

Nincs valami tippetek, mitől lehet? 2 PIC-et is felprogramoztam, de a helyzet változatlan..

Köszönöm!
Lajos
(#) erdgab válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Keress fólia hibát a kapcsoló környékén,volt már ilyen.
(#) p_istvan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szervusz!
Küldj képet, főleg a kapcsolókról és bekötésükről!
Valószínűleg a kalibráló kapcsolóval lesz gond
(#) MAGA VAN válasza hutale hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Üdv
hutale
Köszönöm a korrekt adatot, egy kicsit ez már jobb ,"de nem az igazi." (Rajkin után) Aki ilyen mérésre kivánja használni ezzel kell számolni nem éri meglepetés a használata során. Gondolom indulásnál nem is volt ez megcélozva . Amire tervezted azt viszont jól teljesíti, főleg az ESR mérő áramkörben való mérő részét.
Üdv
M-V
(#) kovacslajcsi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Mellékelve a képek..

a kapcsolók körül a teliföld nem ér hozzá, kikapargattam, és át is mértem..

Nyákon az összes fólia átmérve.. nem nyák hiba, az biztos..
(#) p_istvan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Mérd meg a PIC 19. lábán, vagy az R8 ellenállás valamelyik lábán a feszültséget a kalibráló gomb mind két állásában. A kép felbontása nem tökéletes, de mint ha a két lába között valami lenne gyantamaradvány vagy ón?
(#) kovacslajcsi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Sajna nincs.. megmértem ismét, de teljesen jó..

kiszedek minden alkatrészt, és átmérem.. csodák nincsenek elektronikában..
(#) p_istvan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
A feszültség értéke a két állásban?
Nem kell mindjárt szétkapni...
(#) kovacslajcsi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Meglett.. R8 egyik lába kontakthibás volt.. Értem ezalatt, hogy amikor kiforrasztottam, leesett a lába, valószínű csak a lakk fogta, ami az ellenállás szigetelése volt..

Most mér..

de..

Ráteszek egy 47nF-et a mérőkapocsra, akkor azt 47nF-nek méri, de - előjellel, vagyis -47nF

Ha lelektrolit kondit mérek (100µF 35V 105fok, Low ESR, új, Yageo) akkor azt billegve méri hol 680uF, hol 720uF, ESR pedig 828mOhm mégpedig ez is negatív értékben..

bekapcsoláskor a f0=494.8kHz
fCal pedig kérdőjel, nem pedig freki, ahogy a leírásban van

Bővebben: Link

nem hiszem el, mennyit bénázok
(#) p_istvan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
A kalibráló kondi (C9) ami a relével van sorba-kötve zárlatos lehet, amikor meghúz a relé akkor leáll a rezgés ha az Fcal-nem mérhető!
(#) gerenk válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Keresd a topicban a képeimet a NYÁK-ról és nézd meg
az apró kis hibát, valószínű hogy nálad is hasonló hiba lehet.
(#) gerenk válasza gerenk hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Bocsi nem olvastam el figyelmesen az előzményeket.
(#) kovacslajcsi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Kivettem, megmértem.. jó.. A képen is látszik, nem egyforma a két 1nF, ennek az az oka, hogy párba válogattam, ezek teljesen egyforma értékűek, és jók..

Kínomban a relével párhuzamosan tettem a műszert, hogy lássam, ha behúz..

Ha műszer feszültségmérő állásban a a relével párhuzamosan van kapcsolva, akkor Fcal=491Khz, f0 pedig 492Khz..

ha leveszem, ismét 0Khz..

nem értem, mit befolyásol ez.. Lehet, hogy a PIC kimenete nem bírja el a relét? 498Ohm a tekercs ellenállása, nincs benne integrált védődióda
(#) p_istvan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
A relé tökéletes.
A két kondinak nem szükséges egyformának lennie.
vagy cseréld meg őket, vagy a C9-et mégis cseréld ki (átmenetileg nem pontosra is teszt idejére) hogy mi történik!
(#) kovacslajcsi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Szia!

Kicseréltem.. Ugyan az.. Kivettem mind a két kondit, a helyükre MKT-t tettem, az volt kéznél. Freki 502kHz lett, Fcal maradt nulla.. Relé hallhatóan klattyan Fura ez...

Minden esetre lassan mennem kell dolgozni, hétfőn kerítek másik relét.. Bár ha az lenne a rossz, akkor jól gondolom, hogy F0=Fcal helyzet lenne?
(#) p_istvan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Az Fcal kb. 0.7xF0 --> 350kHz környékén kell lennie
Szerintem nem a relé az nem okozhatja, mint ahogy hallod, kapcsol rendesen (egy kicsi kattanás hallható normálisan)!
Viszont a PIC 12. lába vezérli a relét, azt kellene végigkövetni, hogy nem érintkezik a szomszéd lábakkal vagy nyákvezetékkel a PIC lábtól a relé kivezetéséig.
(#) p_istvan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Idézet:
„Bár ha az lenne a rossz, akkor jól gondolom, hogy F0=Fcal helyzet lenne?”

Elértettelek, Igen!
A 12. láb és relé közötti vezeték esetleges zárlatán túl,
azt is nézd meg mekkora a PIC 15,16,17. lábain a feszültség. (ha lehet, írd is meg)
P István
(#) russiangt válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
sziasztok!

Valaki feltudná rakni az LCM3V2 nyáktervét pdf-ben?
Vasalósat vagy a fotózáshoz valót.
Előre is köszönöm!

(#) llaci56 válasza russiangt hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Mi a különbség?
(#) louis73 hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok
Megtetszett nekem is ez LC-mérő: http://electronics-diy.com/lc_meter.php
De úgy látom a pic programját már (?) nem lehet letölteni, valakinek ha még megvan nem tudná feltenni vagy elküldeni? louis73@freemail.hu
Köszi.
(#) Hp41C válasza louis73 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia!

Innen az egész dokumentáció letölthető, de a topikban egy továbbfejleszett verzió anyagait is megtalálod: L, C, mérés nagyobb méréshatárral, ESR méréssel... LCM-3

Szia
(#) deguss válasza kapcsrajz hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszönjük szépen a bíztatást mindannyiótok részéről, még kitartunk egy darabig, ha minden "simán" megy tovább. Továbbra is fenntartom, hogy ha valakinek szüksége van valamire, keressen meg elérhetőségeim egyikén, és ismételten kiemelném, hogy NE Topit és a HEstore-os ügyintézőket "molesztálja". Köszönettel.
(#) kovacslajcsi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Meglett a bibi!

A relé reed érintkezős lába szakadt volt.. belül.. Klattyogni klattyogott, csak nem vezetett... káromkodtam is egy sort, mert 30 alkatrészből 2 is gyári hibás, ez elég rossz statisztika..

De viszont nem értem, miért "?" volt a freki.. és nem pedig fix érték

Minden esetre tökéletes! Köszönöm szépen a fejlesztést, a lehetőséget az után építésre, és főleg a segítséget!

(#) louis73 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Köszi ez pont jó lesz, úgyis porosodik a fiókban egy PIC18F84-es, 16x1 lcd és találtam LM311-et is.
Következő: »»   33 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem