Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 151
(#) Pulyka válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Nem is láttam még ezt a Google felületet,de nagyon tetszik
Nem azoknak fejlesztették ki,akik nem szoktak keresni rajtuk?
(#) Pulyka válasza djhua hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Szia

Ha nem haragszol én az alábbi kapcsolást javasolnám.
Az általad csatolt fájlok két kis egyszerű kapcsolást rejtenek,amikről én személy szerint nem tudom,hogy működnek-e.
Amit Én tudok Neked ajánlani az ugyancsak lm3915-el felépített kapcsolást,és ugyanolyan egyszerű,mint az általad csatolt kapcsolás.
És ez működik,mert megépítettem.
Ha bekapcsolás után világítana az első két led(holott a többi nem,mikor nincs is audio jel),akkor tegyél az ic 1-es,és hármas lába közé egy 10K ohm os elllenállást.

Tomi
Neked is Búék
(#) djhua válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Koszonom szepen , !!!

Ehhez Bővebben: Link nincs valakinek egy nyakrajz ?

Koszonom !!!

(#) Kovidivi válasza djhua hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ebben a témában biztosan van. Olvass vissza, listázd ki a képeket. De saját magadnak sem tart sokáig megcsinálni, esetleg össze is lehet pókolni, vagy lyukraszteres nyákon is összedobhatod, ez utóbbi talán a legjobb megoldás, mondjuk attól függ, hogy milyen használatra lesz. Ha csak kipróbálni, akkor lyukraszteres nyák! Üdv!
(#) djhua válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Az erositombe kene , es valami profit akarok

(#) Kovidivi válasza (») Jan 3, 2010 /
 
Akkor pedig ne bízz senkiben, tervezd meg magad. Az lesz a tuti. Sok hibás nyákterv terjeng a neten. 10percbe telik kb, amíg leírtad ezeket a sorokat, már félig készen lenne. Üdv!
(#) djhua hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Neki is fogtam mar. Koszi!
(#) btbalazs hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Az LM3915 IC-vel vezérelt kivezérlésjelzőt úgy akarnám megoldani hogy 20 ledet tudjon meghajtani...
Ha valaki tudna segíteni a kapcsolásban nagyon megköszönném mert kezdő vagyok még.
(#) pbalazs válasza btbalazs hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Benne van az adatlapjában. Ha nem világos, kérdezz.
(#) btbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ez lenne az?

123.JPG
    
(#) pbalazs válasza btbalazs hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Az lesz az.
(#) TRDEATH hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
sziasztok kaptam egy motort amin van egy tachogenerátor. a motor max 3100 at forog ekkor 31 voltot ad a tg. 10 es ledsorral szeretném nézni a fordulatszámot. milyen megoldást javasoltok?
(#) Moderátor hozzászólása TRDEATH hozzászólására (») Jan 8, 2010
 
Idézet:
„milyen megoldást javasoltok?”

Hogy előbb tanulj meg írni, légy szíves, és majd utána, normálisan (nagy mondatkezdő betűk, írásjelek, szóközök) tedd fel a kérdésed!
(#) TRDEATH válasza (») Jan 8, 2010 /
 
Köszönöm kritikus hozzászólásodat, annak ellenére hogy kioktató hangnemű. A hozzászólásoknak szerintem nem a fórumozók irodalmi nyelvvel való megismertetése a célja, hanem problémáik megoldása.
(#) TRDEATH hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Tehát Frankye kérésére újra.

Sziasztok.
Kaptam egy motort, amin van egy tachogenerátor.
1000-es fordulatra 10V-tal válaszol.
A motor maximális fordulatszáma 3100 1/min.
Ebből adódóan 31 Volt feszültséget kapok.
Azt szeretném megoldani valahogyan, hogy egy 10-es ledsorból annyi világítson, amennyi éppen a motor fordulata, tehát 3,1 voltonként eggyel több világítson.
(#) Kovidivi válasza TRDEATH hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
UAA180-as IC-t használhatsz (lin). 12 Ledes. Ha ez probléma, akkor LM3914-15 (lin / log), ami 10 LED-es. A 31V-ot egy 10-es ellenállásosztóval csökkented, így a maximum 3.1V lesz. Az IC referenciafeszültségekre pedig beállítod a határokat: Ref_min olyan 0.1V (A zavarok miatt), Ref_max=3.1V . Egy kis teszt, akár egy változtatható feszültségforrással, és kész. Sok kapcsolás van ebben a topicba, csak át kell nézni őket. UAA olcsóbb, azért ajánlottam. Üdv.
(#) Moderátor hozzászólása TRDEATH hozzászólására (») Jan 8, 2010
 
Bővebben: Link
Irodalmi nyelvről szó sincs, csak elemi szabályokról. Meg ugyan már, műszaki emberként ne menjünk le egy adott szint alá!
Ne duzzogj! Tudsz Te rendesen is írni!
(#) btbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
És ennek összesen mennyi feszültség kell?
(#) pbalazs válasza btbalazs hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Az van ott, hogy "10V full scale", azaz 10V-nál fog az utolsó LED is világítani.
(Meg kellene nézni azt is, hogy mit jelent a csillag, meg a kereszt a rajzon.)
(#) szabo.gth válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Hello!
Ebből az LM3915-ből kettőnél többet is össze lehet kapcsolni ? Ha igen, hogyan ?

Köszönöm előre is

Bővebben: Link
(#) proli007 válasza szabo.gth hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Hello!
Természetesen többet is össze lehet kötni, de azért vannak határai (meg aztán értelmetlen is).
Az adatlapon megnézheted, hogy mekkora a maximális és minimális feszültség és főleg feszültség különbség, a Ref-hi és Ref-lo lábak között.
Viszont az LM3915 logaritmikus skálájú és a mellékelt kapcsolásban -40dB az alsó lépcső. Az alatt mit szeretnél látni? (1:100 feszültségben)
3db lineáris LM3914 kapcsolást, Vicsys tett már fel a hőmérőknél, ott megnézheted.
üdv! proli007
(#) saraha hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok.

Az LM3915 IC "Audio Power Meter" funkcióját szeretném használni 8 Ohm-ra.
Tudja valaki,hogy milyen értékeket kell megváltoztatnom ahhoz,hogy ne 0-100W-os skálázásban hanem x-200W-os intervallumban mérjen?
Már, ha egyáltalán lehetséges.(remélem érthető volt )
(#) btbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
De a rajzon van egyszer a 10V meg van olyan is hogy 12-20V...
(#) proli007 válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Hello!
Az IC alapvetően feszültséget és nem teljesítményt mér.
Az adatlapi kapcsolásban a referencia feszültség 10V. Tehát a kijelző utolsó diódája akkor fog világítani, ha az R2 ellenálláson 10V mérhető.
Mivel 8-ohm-on 40V feszültség adja a 200W-ot (P=U^2*R), R2/R1 osztásarányának 1:4 arányúnak kell lenni. Ha R2 10kohm, akkor R1-hez 30kohm-ot kell választani.
Ha az R-Lo feszültségét nem a GND-re kapcsolod, hanem a referencia feszültség leosztott pontjára, akkor nem nullától, hanem magasabb feszültség (teljesítmény) értékről kezd el mutatni.
üdv! proli007
(#) saraha válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Vááá

Köszönöm szépen a segítségedet.
Sejtettem,hogy valami ilyesmi lesz.
:taps:
(#) szabo.gth válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszönöm. A 3914-re gondoltam, csak rosszul írtam

üdv
(#) pbalazs válasza btbalazs hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
A 10V a bemenő fesz, a 12-20V meg a táp.
(#) btbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
és akkor ezt lehetne működtetni valamilyen ellenállással 12V-os szimetrikus trafóról?
(#) proli007 válasza saraha hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Hello!
Most látom, hogy a képletet elírtam.
Természetesen a P=U^2/R a helyes.
üdv! proli007
(#) saraha válasza proli007 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia.
Akkor így helyesebb igaz?

P=U^2/R


Marha jó ötlet ez a képletszerkesztő.
Következő: »»   42 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem