Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   32 / 107
(#) Bari- válasza Frankye hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia

Ha odébb lapozol van süllyedő kapura is kép és leírás, szerintem ratpirk erre gondolt.


Bari
(#) Frankye válasza Bari- hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Ah so! Elnézést, én csak a direktben linket néztem...
(#) ratpirk válasza Bari- hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
igen, vegulis a mehenizmus a folbol tolja fel vagy az oszlop tetejerol huzza fel elvben mindegy, csak kivitelezesben a huzos sokkal egyszerubb.
Nem biztonsagi kaput akarok, hanem egy sima bejarati kaput ami nem a hagyomanyos nyitassal mukodik.
Sosem voltam az egyszeruseg es a hagyomanyossag hive.
Szeretnek egy egyedi kaput
(#) Frankye válasza ratpirk hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Idézet:
„a mehenizmus a folbol tolja fel vagy az oszlop tetejerol huzza fel elvben mindegy, csak kivitelezesben a huzos sokkal egyszerubb.”


Erre idéztem egykori fizika tanáromat:
Idézet:
„A kötéllel csak húzni lehet, tolni nem.”


Minden másban igaz, amit írtál.
(#) ratpirk válasza Frankye hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
igaz, rosszul fogalmaztam, a "toljja fel" alatt azt ertem, hogy egy hidraulikus szar tolna fel, de itt az a gond, ha nincs villany nincs ajtonyitas
(#) Bari- válasza ratpirk hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szerintem megoldható alsó meghajtással, is úgy hogy felfelé húzza a kaput, mindössze az kell, hogy a kapu 2 oldalán a 2 üreges oszlopban legyen egy lánc hajtás, a lánchoz fixen hozzá lehet fogatni a kapu szárnyát, az oszlop üregében meg mozogna a lánc, ha elég erős a motor vagy elég könnyű a kapu akkor 1 motorral is megoldható áttételekkel. Önzáró áttétel használata esetén, áramszünet hiányában, kurblival is mozgatható lenne, mint a kézi emelésű vasúti sorompók
Szerintem nem szükséges annyira vízmentesen tömíteni, csak megfelelően el kell vezetni az aknába becsurgó eső vizet :gumicsirke:

Bari
(#) ratpirk válasza Bari- hozzászólására (») Szept 22, 2009 1 /
 
gondoltam es is mar erre a megoldasra is, kulonben a vege az lesz, hogy mihez tudok hozzajutni es az a megoldas fele fogok elindulni,
ha minden jol megy 3d-ben megrajzolom a jovo honap folyaman es akkor majd felrakom ...
(#) Bari- válasza ratpirk hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Az általam leírt megoldáshoz kell egy erős motor egy lassító áttétel, egy hosszú tengely, a tengelyre 2 lánckerék, az oszlop tetejébe csapágyazva szintén 2 lánckerék, 2 megfelelő hosszúságú lánc, meg némi elektronika, és egy önzáró áttétel hogy kézzel is lehessen működtetni. láncot, lánckereket bontókban meg lehet nézni, pl régi ladák láncos hajtásúak voltak, de méh telepen is lehet kincseket találni, egyedül a lassító áttétel lehet grízes, de méh telepen néha azt is lelni, vagy egy sebességváltómű fixen 1-es fokozatban, csak a kreativitás szab határt. Az akna miatt biztos, hogy magasabbak a megépítés költségei mint egy sima szárnyas vagy tolókapunak, igaz ilyen nincs mindenkinek, eddig Borsodban 1-et sem láttam.

Bari
(#) ratpirk válasza Bari- hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
igy van, a bonto szamomra is sok kicset rejt, jovo heten kurul akarok nezni egyben mondtak, hogy sok jo dolog van ott.
Egy csavarorsos attetelt a karok hszanalni amin 1:40 az atteteli arany.
Az akna nem lesz kulonosen dragabb (jo egy kicsit) mert igy is ugy ujra kell betonoznom.
A vezerlest meg megoldom hazilag.
(#) sierraone hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok!

TOTÁL laikusként szeretnék csinálni egy tolókapu nyitó automatát. A fater villanyszerelő, ha nagyon nem megy megkérdezem, de örülnék ha leesne az álla.

Szóval elkezdtem visszaolvasni 2006óta, de elég sok a hsz, és sokat nem értek.

Nincs valakinek tolókapu mozgató motor készítéséhez egy A-Z-ig leírása? Azt sem vágom mit vegyek, mit hova kell kötni, forrasztani, de nagyon érdekel.

Segítene valaki?
(#) Frankye válasza sierraone hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Nem szeretnélek elkedvetleníteni, de teljesen amatőrként ez nem nagyon fog menni. Minden kapu, minden hely más és más, mindenkinek mások az igényei, elvárásai, ezért generál-receptet nem lehet rá készíteni.
(#) ratpirk válasza sierraone hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Helo, es ha vennel egy keszletet vezerlovel siman raszereled a kapura es ennyi.
Sok fele tipus es mukodesu van a piacon, sot meg sok hasznalt is van elado ott lehet szerelni...
(#) G-Lex hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Az én kapunyitóm is már majdnem kész van. Elég sok infó van itt és úgy gondoltam én is megosztom veletek a tapasztalatomat.

Egy felső rögzítésű tolókaput építettünk a garázsok elé. Tehát a kapu nem kerekeken gurul, hanem egy felső vezetősínről lóg lefele.
Két garázs van egymás mellett. A két tolókapu egymás fölé tolódik.

A garázsok felett van 2 nagy zártszelvény (azt hiszem 8*8-as lehet) amiből alul ki van vágva végig egy kb 3 cm-es csík. A kapuk zártszelvény vázak lemez burkolattal.
A kapuk felső vázrésze egy 4*2-es zártszelvény (a képen a sárga elem) aminek a tetejébe tengelyek vannak rögzítve. A tengelyeken pedig csapágyak (egy tengelyen 4)(ezek a kék elemek). A kaput simán be lehet csúsztatni a felső zártszelvény 3cm-es résébe. A csapágyakon simán gurul a kapu.
kb 2m magas a kapu és 4m széles. Egy ujjammal simán el tudom tolni.

Nos a kapu felső zártszelvényére (sárga elem) végig hegesztve van egy motor/kerékpár lánc. Felülről pedig egy lada ablaktörlőmotor hajtja egy lánckeréken keresztül. Az ablaktörlőmotor erőlködés nélkül indítja meg és húzza a hatalmas kapukat.

Most a távirányítós vezérlés van hátra. Már a szoftver fut dugaszolós panelon. Most érkeztek meg az elektronikához szükséges alkatrészek, így erre még várni kell pár hetet. A távirányító amúgy gyári kapunyitó adók, relés kimenetű vevővel.
A vezérlés pedig PIC-kel lesz megoldva. Teljesítmény figyeléssel és világítás kapcsolással

Fényképek hamarosan

kapu1.JPG
    
(#) StefuPeti válasza G-Lex hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Szia
Nagyon várom a képeket.
(#) Bubi L hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Heló sziasztok. KB egy éve töltöttem le innen kapunyitó modellező progit, de sajni újra kellet telepíteni a gépem és elment a lecsóba. Most hiába keresem, nem találom sehol, pedig nagy szükség lenne rá. Ha valaki tudja, merre találom pontosan, az segíthetne. Előre is köszi nektek.
(#) szabi83 válasza Bubi L hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia!

Itt van.

Üdv
(#) nyakas00 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Szevasztok.

Gondoltam bepróbálkozok egy kapunyitó építésével. Mechanikai rész nemgond viszont elektronikában kellene némi segítség
Első kérdésem az lenne hogy a motor forgásirány váltását hogy lehetne megoldani?
Esetleg valakinek nincs valamiféle kapcsolási rajza, vagy nem használt kész elektronikája Jó pénzért átvenném.
Nincs semmim elektronikához kb mennyiből lehetne összedobni?
2 megoldáson gondolkodtam:
1. Addig üzemeljen a motor ameddig a gombot nyomom
2. Végálláskapcsolókkal vagy nem tudom...
Remélem tudtok segíteni. Előre is kösz minden infót
(#) Bubi L válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Nem is reménykedtem ilyen gyors reakcióra.
(#) Bubi L válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Itt találsz párfajta vezérlést, meg fizethető áron.

http://www.riasat.hu/index.php?action=list&id=1389
(#) djgabi_8 válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
helló
Ez a rajz 24V-ra készült mágnes kapcsolókkal.
itt a rajz
Kinyilik a kapu és idő relével betudod álítani hogy mikor csukódjon be.
(#) jozefa77 válasza poros hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia!

A tiédhez hasonló megoldáson gondolkodom.
Légyszi ird már meg, hogy mennyibe került!
Ha lehet a garázskapu távirányítóját és vezérlését szeretném behasználni.
A motorokat már megrendeltem a mellékelt linken.
Segítségdet előre is köszi.http://www.sat.hu/al/teszt/product_info.php?products_id=218&osCsid=51863e5414688d0a7c9009a9c7262e24[/url]
(#) elektromos válasza jozefa77 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia!
Mekkora a kapunak 1 szárnya, hogy ilyen pici motort teszel fel? Nem sokkal drágább a 24 colos és van benne tartalék rendesen.Csak egyszer kell többet áldozni rá, de meghálálja tapasztalat (4 éve működnek)
(#) jozefa77 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Üdv!
2x1,5m
A 24 es mivel tud többet?
(#) szabi83 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Miért kell a 24-es??


(#) poros válasza jozefa77 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia. Pontosan nem számoltam ki mennyibe került . Hozzávetőlegesen 30 ezer körül volt ebben a két toló motor a trafó, vezetékek és a vezérlő elektronikában felhasznált alkatrészek ára van. Ezennkivül még van infrakapu két tükörreflexes infra és kettő db profi végállás “kapcsoló”a figyelmeztető lámpa és a doboz amit bartelben kaptam . A telefonos indittást azért választottam mert ez tűnt a legolcsobnak
És ható távolsága miatt a legjobbnak ,teljesen megvagyok elégedve vele. A programot magam írtam .
Toló motorokat Harl típusúakat vásároltam ugyan olyan 18” mint amit TE is rendeltél. Tolják a havat e miatt ne aggódj nekem bevált. Sok sikert az építéshez .
(#) jozefa77 válasza poros hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia poros!
Kösz a választ. Egyébként a Strong SRT A18 ill. a Strong SRT A24 -es motorokra azt írják, hogy 60-60 cm-esek, de akkor mi a 18" ill. a 24"
A24"-os lökethossza nagyobb? Gondolm
Kerestem leírásokat de nincs benne.
(#) poros válasza jozefa77 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia. A 18” és 24” a kitolás hosszát jelenti .Nézd meg újra talán elkerülte valami a figyelmedet. Vagy én sem jól tudom? Esetleg a felfogatás távolsága?
(#) szabi83 válasza poros hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nálam 18"-s van és KB 95 cmről megy össze KB 75cm-re..

Igen, a 18" a max lökethossz lesz..
(#) jozefa77 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia Szabi83!
Érdekelne te mivel adsz jelet a nyitásra.(távirányító, telefon stb.)
Én szeretném a meglévő garázsnyitót használni. Talán le tudok szedni egy jelet. /Starset S800/
(#) jozefa77 válasza poros hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia poros!
A te 24" motorodnak meg tudod adni a Max kinyúlást a csuklópontok forgáspontjában ill. a lökethosszt mm-ben?
Következő: »»   32 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem