Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   13 / 242
(#) szsrobert hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
4db cella sorosan megfelelő lenne vizet bontani 2V-on, vagy többre van szükség átlag körülmények közt?
(#) pudding1 válasza sprofan hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Nem drága ennyiért, és minden elmegy a trapéz inverterről is, csak a tv, meg az audio berendezések hangjában lesz hallható egy zavaró ciccegés, de amúgy más gond nincs vele. A flex-ből azért vigyázz mit kötsz rá mert indításkor egy 650W-is kisflex is is többet venne fel mint 1000W. Ilyenkor letilthat az inverter. (Megoldás, dugj rá egy 50 méteres hosszabbítót, és simán indul a ketyere, nem tilt le ez inverter )
(#) pudding1 válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
ez 28 különböző cella, talán akkor lehetne valamit mondani ha tudnánk az árakat, mert a teljesítmény és a felület mellett a legfontosabb hogy mennyibe kerül. (Ha tudod az árat számold ki a w/m2-t, nálam ez volt a mérvadó)
(#) sprofan válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Akkor jó, igazság szerint utánanéztem de nem találtam csak 20.000 felett, de biztos van olcsóbbért is ócsó kínai (nem mint ha ez nem az lenne, de egy ilyen már 2 éve probléma nélkül megy ismerősnek és mikor megtudtam mennyibe kerül újonnan..)
(#) tbence3 válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hali!
Következő árat kaptam,
-125-ös mono panel 2,2USD/W
-156-os multi panel 2,3USD/W
Ez az ár tartalmazza a postát is. Az az egyetlen probléma, hogy ehhez az árhoz 400db panelt le kellene rendelnem. De így is szerintem jobban járok mint a gyáriakkal. Szerinted érdemes lenne belekezdenem? Esetleg valakinek kellene? (így akkor nem kellene 400db panelt saját magamnak megvenni. Elég lenne csak 200db jelenleg)
(#) pudding1 válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Üdv!

Cella és nem panel, légyszi erre figyelj.
2,2usd/W az drága szerintem, nem 2,2usd/db?
Nem tudom hogy áll pontosan a dollár én annyit tudok hogy az utolsó rendelésből származó cellák 150ft/W-ra jött ki vagyis 585ft/cella. (315euro/150db cella, cellánként 3,9W.....remélem nem rosszul számoltam ...)
(#) tbence3 válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Valóban, nem panel hanem cella. Nagyon szépen köszönöm. Szerintem tovább kell kutatnom. Te hogy állsz a napelemekkel?
(#) pudding1 válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
6db van készen de abból 2 még lexan-os azokat majd még valamikor át kell alakítanom, meg van egy rakás cella leforrasztva, azokból meg panelokat kell összeállítanom. Most nézem van megint több 100db-os tétel is a német ebay-en.
(#) durkonorbi válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ha jó áron találsz de sok cellát kell venni egy adag engem is érdekelne, majd figyelgetem itt a dolgokat!
(#) tbence3 válasza durkonorbi hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Remélem, hogy sikerült intézni valami fix és olcsó áras napelem cella beszerzési formát. Ha sikerülne találni valami hasonló árú terméket, mint pudding1-é akkor kb mennyi kellene? (csak, hogy valamennyire tudjak én is tervezni)
(#) tbence3 válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Akkor sok sikert az áttelepítéshez! Minél kevesebb törést kívánok!!
Köszönöm a tanácsot, majd most már ott is nézegetni fogom a dolgokat hátha találok valami "villám áras" terméket.
(#) durkonorbi válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Én olyan 200-300W teljesítményt akarok összehozni első körben ...
(#) Lajosszaki válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
HELÓ!
Uána olvastam a dolgoknak egy picit.
ha van rá lehetőség engem is érdekelne egy pár cella .
kb 1000w -nak elegendő mennyiség.Te már jobban ismered
a beszerzési forrásokat.ha van rá lehetőség szivesen betársulnék egy ilyen beszerzésbe .
(#) tbence3 hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Olyan kérdésem lenne, hogy az úgynevezett EVA fólia mire való? Mert már elég sok helyen láttam, hogy napelemgyártáskor használják. Valaki hallott már róla, hogy mire szolgál?
(#) pudding1 válasza Lajosszaki hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Mindig mástól lehet venni, ritka az akinek több alkalommal is van. Most megint új eladót kell majd keresni, ahogy lesz rá pénz.....
(#) sprofan válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Van egy két amerikai akiktől nagyon olcsón lehet venni akár 5-600db-ot is, korábban mondtad hogy onnan nem jó rendelni az esetleges törések miatt. Volt már ilyen téren tapasztalatod? Mondjuk ha rendel is onnan az ember biztos nem rögtön 500db-ot, hanem mondjuk csak 10-et, hogy épségben megjön-e mind.
(#) pudding1 válasza sprofan hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Igazából az rettentett el hogy onnan bizonyos értékhatár felett vám van és a postaköltség is magasabb. (tudomásom szerint) Ezt úgy szokták kikerülni hogy értéknek kisebbet tüntetnek fel mint a valós, így vámmentes lehet, de ha eltűnne akkor max a feltüntetett értékig kártalaníthatnak (vagy semmit sem fizetnek) és az szerintem nem buli. Nekem valahogy szimpatikusabb volt a német beszerzés.
(#) Lajosszaki válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Az alusinnek mekkora a nyilása? a két üveg közt mekkora a hézag teszel-e vagy kell-e közé távtartó?
a fólia amit forrasztasz a cellára milyen vastag és mennyiafm/ára nekem van rézfoliám aminek az egyik oldala
öntapados van belőle 3.2mmés 5mm széles.a széleset őssze-lehet hajtani ha muszáj és igy mind a két oldala forrasztható.
én a üvegek összeforrasztásához használom.folyasztonak van egy jó fajta krémem .tőkéletes a rézhez.is
a folyamatos forrasztáshoz kell egy görgös páka!
ha az üvegek közé kell valamilyen távtartó: van nekem
6-os 8-as 12-es 14-es zárt profil vékony aluból!
sőt van hozzá kétoldalas szalag öntapados nem mozdul el az üveg ősszerakás után a ragasztás előtt.
(#) pudding1 válasza Lajosszaki hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Üdv! az az alu keret ami fenn van a honlapomon az 35x35x35mm-es külméretű és 2mm es falvastagságú, de aból csak egy készült, most más fajta keret lesz.
A kész panel teljes vastagsága 10-11mm erre fogog egy 155-es külső méretű U szelvényt húzni.
A drót 0,1x2mm es, csatolok hozzá egy linket is."drót"
Az üvegek között nincs távtartó, gyakorlatilag csak a cellákon fekszenek fel.
Lehet próbálkozni a folyasztó szerekkel, de nekem mindegyik "köpködött" és a cella nap felőli felületén ez nem szerencsés, rontja a teljesítményt.
(#) pudding1 válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ezt akartam írni, bocsi: "A kész panel teljes vastagsága 10-11mm erre fogok egy 15mm-es külső méretű és 2mm-e falvastagságú U szelvényt húzni. "
(#) Lajosszaki válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Heló! az alu profil ilyen nálunk is van .a polikarbonátok záró profilja.ha érdekel megkérdezem errefelé mennyi az ára.
(#) pudding1 válasza Lajosszaki hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Köszi, de pillanatnyilag úgy néz ki hogy itt helyben megoldható. Tudod a legjobb árat is tönkrevágja a fuvardíj, így amíg lehet helyben próbálok mindent beszerezni.
(#) SanyaPoWeR hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok, rég nem írtam már erre az oldalra.
Újfent elkezdtem foglalkozni a megújuló energia hasznosítással, két évvel ezelőtt még nem láttam benne perspektívát.

Perzse azóta sok idő eltelt, meg is fogalmazódott bennem egy koncepció, aztán rájöttem, h nem spanyl viasz, youtube-n illetve más lapokon találtam hasonló dolgokat.

Na hogy ne dagasszam itt a sorokat feleslegesen rá is térnék s dolog lényegi részére. Ugye egységnyi felületre sugárzunk be energiát és ebből keletkezik nekünk az energia, mi van akkor, ha nem akarok megvenni drága napelemeket amivel lefedek egy tetőt a kívánt 3-4KW energia megtermelésére, hanem pár(jópár) cella, adott esetben panelekre koncentrálnék napfényt? Több féle típust is láttam, ami rendelkezésemre áll az egy parabola antenna. E fókuszpontja elé helyeznék egy cellát így több napfény érné.
Ez a cellára nézve milyen élettani hatásokat gyakorol? (: A hőt különösebben nem szeretik, ezért egy ponton túl nyilván hűteni kell a cellát. Mi mástól csökkenhet az élettartamuk a celláknak?
Meddig fokozható a cellákra sugárzott napfény intenzitása, hogy mérhetően nőjön az általuk leadott teljesítmény?
Milyen típusú cellákat érdemes ilyen célra befogni?

Eleinte kísérleti céllal érdekelne párezres beruházással, de akkor is csak úgy, hogy ha tudom értelme van, és nem nyírja ki a cellát az 5-10-20-40-50-100 besugárzott fény megfelelő hűtés mellett.
(#) mtomihun hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok

Szeretnék csinálni egy egyszerű töltészabályzót a 2db 12V-os 12W-os napelememhez, amiket párhuzamosan kötve használnék. Van valakinek rajza? Amiket eddig találtam, azok túl bonyolultak.

Hali
(#) pudding1 válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
3500ft egy új gyári 12v-4A-es vezérlő, érdemes azért barkácsolni?
(#) mtomihun válasza pudding1 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szeretek bütykölni, meg ha netán lenne hozzá itthon alkatrész, akkor sokkal olcsóbban kijön. Csak rajz kellene!
HAli
(#) SanyaPoWeR hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Időközben jártam az OBI-ban s elég frutti áron találtam napelemes kertilámpákat, gyorsan vásároltam is kettőt belőlük.

Első nap bekapcsoltam mindkét egységet, egyiket elkezdtem tölteni úgy, hogy direkt napfénynek tettem ki, a másikat a szobámban "töltöttem" vagyis hagytam töltődni.
3-4 óra töltés után úgy döntöttem nekiállok kimeríteni őket, amelyiket direkt napfény érte az sokkal több energiát tárolt el mint amit szobámban tartottam. Másnap reggel készítettem egy instant parabolikus fényvisszaverő egységet. Hát hogyismondjam nem lett egészen tökéletes a felülete pont 10szerese lett mint a cella. Mindkét készüléket kihelyeztem napozni, amelyik előző nap több töltést tárolt el azt simán csak kihelyeztem ismét a napra, a másikat pedig koncentrált fénnyel töltöttem. A felülete igencsak felhevült a cellának annak ellenére, hogy rohadtgyöngusz lett a parabola amit készítettem.
Mivel most perpill nincs otthon a multiméterem ezért egzakt számokkal még nem tudok szolgálni, ám mivel lámpáról van szó egész jól látható volt a különbség a feltöltés után.

3 órát hagytam őket napozni aztán behoztam mindkettőt, s elfedtem a napelemet, így mindkettő bekapcsolt. 3 óra üzem után amelyikben reggel több volt a töltés már csak pislákolt, míg a kb teljesen kisütött akksis még vígan bírta a kiképzést... azért az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy másnap reggelre mindkettő teljesen le volt már hervadva

Remélem hétvégén már tudok beszélni áramerősségekről és feszültségszintekről is.
(#) Dzsos válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
nincs minimum meghatározva a visszatápláshoz,ez biztos nálam már igy megy a rendszer.
(#) Dzsos válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Mindenröl kell számla de lehet külföldröl is euros számla is akár minden alkatrészt máshol vehetsz meg.A rendszert magad is összeszerelheted csak akor a szerelésre nem kapsz támogatást.A lényeg hogy a pályázat beadásnál már igy kell leadnod.Majd utána veheted meg ha a számla korábi dátumu akor buktál.
(#) sprofan válasza SanyaPoWeR hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Én kaptam ilyen kis lámából egy rossz készletet (elrohadtak a led-ek bennük) 9db-ot. 1 cella 2V-ot ad 100mA-en. Sorba kötöttem 3-at 3x majd ezt a 3 sort párhuzamba, így lett 6V 300mA-em. Ezzel töltök egy 5V-os 4Ah-s akkumulátort. A lakás összes telefonja és USB-s eszköze erről van töltve, továbbá erről megy a akvárium 1W-os led-es világítása. Még télen is van benne elég erő a világításhoz ha legalább 1 órát süt a nap. Jó kis holmi de semmi komolyabb célra nem való.
Következő: »»   13 / 242
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem